Skoči na vsebino

Zajle med drevesi


Mitja99

Priporočene objave

toliko govora je samo o lovcih :?

pa sej niso lovci zmeraj tisti ki naj bi nastavljali razne reci po gozdu, so tudi nekateri "pametni" k se grozno pametni delajo pa niso ne lovci ne skrbiniki ne nc sploh niti lastniki nobenega zemljisca tam ....

in ne mi zej pravt da se ti film ne utrze, ko ti en idijot po glavni cesti z lopato skace pred motor in te hmal z motorja dol sklati .... in k ti pol mozak prbije da ga moti hrup motorja .... PO GLAVNI CESTI :eek: sam tok o tem .... n wem ce spada ravno v to temo ampak je pa neki podobnega .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem to že doživel na kategorizirani, asfaltirani, sicer pa precej neprometni cesti in to pri povsem počasni vožnji s hladnim motorjem se je nekemu tekaču zdela sila neprimerna povsem zakonita uporaba cestne površine in me je skušal odgnati dol.

V naslednjih 10 min mi je enako zabrusil še na nekem makadamu, kjer pa je bil motor že segret in je moral tekač tekati po prahu v taki jezi, da me je fizično napadel, kar pa se je hitro končalo z mojo kontrareakcijo.

Kljub opravičevanju lastne obrambe in dopovedovanju, da je situacijo začel sam pri prvem konfliktu, je zelo jezno in z grožnjami na daljavo v bolečinah odšantal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večno ti bom hvaležen če ti uspe samo eno točko od unih skozi spravt. <_<

Ja, dragi moj, stvar je v tem, da vsak hoce imeti svoj prav in noben noce odstopiti od svojih "pravic".

Ce pogledam tukajsnje poste, vecina endurasev misli, da imajo pravico, da se vozijo kjerkoli, kadarkoli, z odprtimi rori....

Po drugi strani pa si sprehajalci jemljejo pravico, da vedno tekajo v miru in brez nevarnosti, da jih kdo povozi.

Lovci pa bi tudi radi, da srne z mladici imajo mir, ne pa da jih strasijo motoristi, ki divjajo po travnikih.

Torej je nujno potrebno, da se najde kompromis. In ker so lovci na sceni ze nekaj stoletij, sprehajalci in joggerji pa nekaj desetletij, so motoristi, ki bi se radi vozili po "njihovih" revirjih, tujek, virus, ki ga je treba odstraniti.

In ce se motoristi na terenu obnasate tako, kot se na forumu, potem ni cudno, da se nihce noce pogovarjati z vamiin ce tu in tam katerega caka kak kmet s kosom bio lesa in mu presteje rebra.

Imam tudi eno malo provokativno vprasanje:

HHV je nekaj postov nazaj napisal, kako naj bilo videti sozitje med endurasi, lovci, sprehajalci, lastniki zemljisc.

Torej ena oseba, ki je za kompromis.

Mu je kdo od endurasev napisal PM in ga povabil na kofetek, kjer bi se lahko probala dogovoriti za konkretne akcije v tej smeri???

mislim, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Torej ena oseba, ki je za kompromis.

Mu je kdo od endurasev napisal PM in ga povabil na kofetek, kjer bi se lahko probala dogovoriti za konkretne akcije v tej smeri???

mislim, da ne.

Hja, prav misliš!

No, pa četudi, dva, čeprav vsak iz svoje strani ne bosta rešila ničesar. Menim, da bi se morale pogovarjati organizacije. Tako kot sem napisal. Najprej in najlažje na manjših, npr. občinskih področjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dragi moj, stvar je v tem, da vsak hoce imeti svoj prav in noben noce odstopiti od svojih "pravic".

Ce pogledam tukajsnje poste, vecina endurasev misli, da imajo pravico, da se vozijo kjerkoli, kadarkoli, z odprtimi rori....

Po drugi strani pa si sprehajalci jemljejo pravico, da vedno tekajo v miru in brez nevarnosti, da jih kdo povozi.

Lovci pa bi tudi radi, da srne z mladici imajo mir, ne pa da jih strasijo motoristi, ki divjajo po travnikih.

Torej je nujno potrebno, da se najde kompromis. In ker so lovci na sceni ze nekaj stoletij, sprehajalci in joggerji pa nekaj desetletij, so motoristi, ki bi se radi vozili po "njihovih" revirjih, tujek, virus, ki ga je treba odstraniti.

In ce se motoristi na terenu obnasate tako, kot se na forumu, potem ni cudno, da se nihce noce pogovarjati z vamiin ce tu in tam katerega caka kak kmet s kosom bio lesa in mu presteje rebra.

Imam tudi eno malo provokativno vprasanje:

HHV je nekaj postov nazaj napisal, kako naj bilo videti sozitje med endurasi, lovci, sprehajalci, lastniki zemljisc.

Torej ena oseba, ki je za kompromis.

Mu je kdo od endurasev napisal PM in ga povabil na kofetek, kjer bi se lahko probala dogovoriti za konkretne akcije v tej smeri???

mislim, da ne.

Spotaknil sem se ob tisto, da so lovci na sceni že nekaj stoletij. So ampak ne v obliki kot je sedaj. Lovci (do uvedbe socializma) so bili bolj izjema. "Jagali" so lahko le posestniki (na svoji posesti), ali pa zakupniki, torej kakšni graščaki, razni bogatuni, kronane glave ipd. Vsi ostali pa so bili zgolj "raubšici". V glavnem povsem neprimerljivo s sedanjimi 25 000- 30 000 lovci.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spotaknil sem se ob tisto, da so lovci na sceni že nekaj stoletij. So ampak ne v obliki kot je sedaj. Lovci (do uvedbe socializma) so bili bolj izjema. "Jagali" so lahko le posestniki (na svoji posesti), ali pa zakupniki, torej kakšni graščaki, razni bogatuni, kronane glave ipd. Vsi ostali pa so bili zgolj "raubšici". V glavnem povsem neprimerljivo s sedanjimi 25 000- 30 000 lovci.

lp

Franc

Spotikaj se tu le ob zajle, o lovcih takih, drugačnih, da ali ne pa pojdi v "Peticijo proti lovcem"! Tam boš morebiti celo odgovor dobil... na ne čisto točno trditev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovci pa bi tudi radi, da srne z mladici imajo mir, ne pa da jih strasijo motoristi, ki divjajo po travnikih.

kaj si ti pravljičar po poklicu?

kjer se vozi taprav enduraš, se najde mogoče kak deževnik ali veverca.

lovc se pa verjetno kar v star trek stilu prežarči od doma direkt na prežo.

vem kako je, ker sem bil parkrat udeležen pri, hvala bogu, neuspešnem lovu.

z avtom dokler gre ali pa z willysom kar čez grmovje. pa zrel lovec. seveda je bilo pa fajn.

namembnost gozda je zelo širok pojem. toliko poti, kot je nastalo v njem skozi stoletja pohodov, romanj, karavan, ker so bile izpostavljene doline prenevarne, je verjetno zelo slabo vplivalo na populacijo živali, pa kva vam je.

neki morte razumet.

žival se od neznanega mobilnega objekta umakne le začasno, trajno pa se odmakne od nepremičnine, se pravi širjenje naselij itd.

tudi od preže bi bežala, če bi bil vedno gor kak človek, ampak se jih prav lepo navabi s tistimi mamljivimi sadeži, raztresenimi po do golega posekani zoni smrti.

in po naših gozdovih jih je ogromno.

mislim, da je škoda, narejena od motorista, ki se v večini primerih le 1x na teden zapodi v gmajno, minimalna in hitro zabrisana, v primerjavi s katerimkoli drugim posegovalcem v naravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spotaknil sem se ob tisto, da so lovci na sceni že nekaj stoletij. So ampak ne v obliki kot je sedaj. Lovci (do uvedbe socializma) so bili bolj izjema. "Jagali" so lahko le posestniki (na svoji posesti), ali pa zakupniki, torej kakšni graščaki, razni bogatuni, kronane glave ipd. Vsi ostali pa so bili zgolj "raubšici". V glavnem povsem neprimerljivo s sedanjimi 25 000- 30 000 lovci.

lp

Franc

no, ti graščaki se z endurami niso vozili ... lovili pa so

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vem kako je, ker sem bil parkrat udeležen pri, hvala bogu, neuspešnem lovu.

z avtom dokler gre ali pa z willysom kar čez grmovje. pa zrel lovec. seveda je bilo pa fajn.

...

Tvoje znanje in opažanja o vsem tem so enaka znanju in kvaliteti lovcev s katerimi se družiš! Nikakršno!

Je tvoja udeležba pri lovu v stilu "bi da se j..e, a ne da mu u..e"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zastopim ce bi ljudje tezili da je to nihova zemlja ali pa da bi ble to uradne poti za sprehajalce itd. ne zastopim pa kko ti lahko kdo tezi samo zarad tega k motorjev ne mara ? al pa zarad kirga druzga dusevnega razloga :ninja: oz. ker nima kej delt :? hocm rect da ljudje tezijo za javne poti ki so od vseh ne vem kaj bi lahko endurasi uniceval po javni gozdni poti ??

in ne mi zej pravt da se ti film ne utrze, ko ti en idijot po glavni cesti z lopato skace pred motor in te hmal z motorja dol sklati .... in k ti pol mozak prbije da ga moti hrup motorja .... PO GLAVNI CESTI :eek: sam tok o tem .... n wem ce spada ravno v to temo ampak je pa neki podobnega .....

no in kaj na koncu se zvem .... kaj je s takimi ljudmi ... al so pjanci, al so psihični bolniki, al so pa živčni bolniki ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še en post v izogib morebitnim zajlam:

Enduraš z rdečo jakno, rukzakom in nalepko s številko 1115, beri moj podpis! Tisti del, ki se začne z "Some people...."

Ni vse cesta, kjer se voziš! In to tik pred mrakom, ko naj bi se divjad v miru pasla. :angry:

Vsem ostalim pa priporočam da svojih avantur ne izvajate takoj po zori in pred mrakom. Vsaj kakšno uro takrat dajte mir! Tako se boste izognili marsikateremu konfliktu, če vam že poti, kjer se lahko vozi, ne rata trofit! Ti s cifro 1115, kmeta si na poti med grmovjem falil za mišji qrac. Ti je za drugič gnojne vile obljubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TIVŠ MENE JEBU rečeš predn kšnega na gobec,al pa k mu pokažeš da si ti kle taglavn,pač lokalna fora :blush:

Kokr jest vem je letos umru samo eden enduras :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koroškem se je pred nekaj dnevi zgodilo to .

trije moji znanci z kroskam so ze vozili po makedamskih poteh okrog Uršlje gore ko jim naenkrat pot zapreta dva lovca z puškami v rokah in jim začneta groziti da se nebosta umaknila in da se nebodo peljali naprej.

ko so krosisti videli da res ne bo šlo so se odločili da se zapeljejo z ceste v grapo tukaj pa nastane problem poti iz grape ni na eni strani stena na drugi prepad na tretji pa lovca kmalu jih ujame tema oni pa brez luči in se se odločili da pustijo motorje tam in da jih pridejo iskati zjutraj .

ko so prišli po motorje pa šok motorjev ni bilo po kratkem iskanju jih najdejo v prepadu razbite totalka .

lovca sta jim najprej porezala vse cevi in pletenice in gume nato sta motorje zmetala v prepad na njh pa sta nametala še skale .torej od motorjev ni ostalo celega nič vsak motor je bil ureden okrog miljona saj so bili vsi štiritaktnekroske novejšega letnika .

zadevo so predali policiji in upajo da bo policija našla ta dva lovca , pomoje upajo zaman .

toliko o naših varuhih gozdov :SS :SS

Maa kakšna policija take pijančke (lovce) bi mogla prefukat z njihovimi lastnimi puškami pol jim pa puške polomt. Policaji navjo nič nardil,sploh pa tam na kmeteh ne,k to so vse frendi z gostilne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maa kakšna policija take pijančke (lovce) bi mogla prefukat z njihovimi lastnimi puškami pol jim pa puške polomt. Policaji navjo nič nardil,sploh pa tam na kmeteh ne,k to so vse frendi z gostilne.

V redu! Sprejmem! Kdaj, kje in kako? Samo povej, pa da se prefukamo in eden drugemu obljubimo, da v hosti ostane le tisti, kateri zmaga! Pizda ti materna smrkava, če se ne znaš pogovarjat, ajde, pa pridi, dajmo pa na ta kretenski način!

Sedaj vas imam pa res totalka poln kurac! Kdorkoli se še pripelje mimo mene po gozdu, kasira fotko in direktno prijavo na inšpekcijo in policijo. Pred tem pa še mobilizacijo vseh lovskih čuvajev v lovišču, pa da te vidim, kako boš prišel ven, pa če imaš tablico, ali ne!

Če ne znate zlepa in z dogovarjanjem, v redu pa dajmo tako, da nas boste z lastnimi puškami prefukal!

Ajde, začnimo!

Izgubili ste zadnjega v našem lovišču pa še kje, ki se je zavzemal za vas in druge prepričeval, da se vam prepusti nekaj področja in da se na občinski ravni nekaj dogovorimo! Iskreno čestitam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tramal je proti bolečinam .) Sicer pa dam HHV-ju za prav...

Saj morda pa ga kaj boli. Sem gledal v risanki, da je medvedek tulil ko je imel trn v šapi :yes: .

Ne postavljam se na nikogaršnjo stran v debati, se mi zdi pa tak način pisanja žaljiv in prostaški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj morda pa ga kaj boli. Sem gledal v risanki, da je medvedek tulil ko je imel trn v šapi :yes: .

Ne postavljam se na nikogaršnjo stran v debati, se mi zdi pa tak način pisanja žaljiv in prostaški.

Pač na nivoju te teme, pa še marsikatere druge! Želeli ste, izvolite! Pa ne mislit, da se bo moje stališče s tem, ko se bo stran umaknila v pozabo, kaj spremenila! Mogoče rezultate "akcij" celo objavim tu! :devil:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, čestitam. Po daljšem spremljanju teme sem že občudoval tvojo potrpežljivost s temi nedojebanimi mulčki. Na koncu je tudi tebi počilo. Večini ljudi bi precej prej.

Spoštovanje izjemam, ki poleg tega, da si lastijo enduro motor, premorejo tudi nekaj odgovornosti do sebe in do drugih. Spoštovanje, tistim, ki so sposobni normalne debate in argumentiranja svojih stališč.

Za prej omenjene mulčke pa naslednje sporočilo - če bi bolj pazljivo brali, bi mogoče opazili, da ne HHV in ne tisti, ki so vam skušali na normalen način povedati, kaj ni prav, niso odobravali zajl med drevesi. Zajle so seveda skrajno neumno in kriminalno dejanje. A ko prebiram tisto kar nekateri izmed vas pišete, lahko vsaj delček razumem tiste psihote, ki nastavljajo zajle.

Pa nehajte se že stalno spotikati ob lovce, samo zato, ker drugače ne znate oponirati HHV-jevim argumentiranim stališčem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem kako je, ker sem bil parkrat udeležen pri, hvala bogu, neuspešnem lovu.

z avtom dokler gre ali pa z willysom kar čez grmovje. pa zrel lovec.

Sicer je tule :topic: , ampak jaz sem tudi ze nekajkrat hodil s prijateljem lovcem, ki bi me rad spreobrnil iz raubsica v jagra, pa sva lepo pes hodila, pa tisockrat na prezi sedela, preden je enega srnjaka pocil.........

HHV!!!

Ne se tak jezit.

Itaq nic ne hasne.

Po moje bi bilo najbolje, da bi osebke, nad kakrsnimi se jezis, endurasi sami na vile napiknili.

Saj zaradi taksnih (enako kot je pri nas, ki se vozimo po asfaltu), veljajo za divjake in norce tudi tisti, ki se vozijo kulturno in ne spravljajo v nevarnost sebe in drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!