Skoči na vsebino

Zajle med drevesi


Mitja99

Priporočene objave

ne morem si kej, ampak večina gospode ki tukaj ne furajo tistega kar jest in kdo podoben fura, nas hočejo oznanit za nevednega bedaka, mladca ki mu nič na tej ljubi zemlji ni sveto. in seveda ste vsi ostali prekleto pametno dušebrižni varuhi okolja..

pršlo je tako daleč, da mi nekdo obljublja vse nartahujše kr se lahko zgodi če pridem v njegov lovski revir.

Povem vam, da sem se še s vsakim ki sem ga srečal na offroudu lepo zmenil, pa naj je bil lovec, gozdar ali policaj. Zato predvidevam, da ne delam pizdarij.

Ampak gospoda, žal, če dobim kakega tukaj pišočega čistuna ki mi bo kaj sral .. ne vem kasj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV, ne rabiš se razburjat brezveze, verjetno si spregledal, da sta lovca fantom s puškami grozila na makedamski cesti.

z nasiljem se nič ne reši, star pregovor pravi da je še tako slaba poravnava bolša kot pravda zdej pa razumi kakor hočeš.

moreš se pa zavedat da se gospodarja na tujem ne moreš igrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovanje izjemam, ki poleg tega, da si lastijo enduro motor, premorejo tudi nekaj odgovornosti do sebe in do drugih. Spoštovanje, tistim, ki so sposobni normalne debate in argumentiranja svojih stališč.

ne morem si kej, ampak večina gospode ki tukaj ne furajo tistega kar jest in kdo podoben fura, nas hočejo oznanit za nevednega bedaka, mladca ki mu nič na tej ljubi zemlji ni sveto. in seveda ste vsi ostali prekleto pametno dušebrižni varuhi okolja..

pršlo je tako daleč, da mi nekdo obljublja vse nartahujše kr se lahko zgodi če pridem v njegov lovski revir.

Povem vam, da sem se še s vsakim ki sem ga srečal na offroudu lepo zmenil, pa naj je bil lovec, gozdar ali policaj. Zato predvidevam, da ne delam pizdarij.

Ampak gospoda, žal, če dobim kakega tukaj pišočega čistuna ki mi bo kaj sral .. ne vem kasj bo.

Pa dobro, a jaz pišem Svahili ali Paštu? A razumeš komu je negativni del mojega posta namenjen.

Sicer pa, koliko staža, km, ur vožnje po gozdnih cestah moram imeti, da lahko povem svoje mnenje v tej temi? A velja samo če sem vozil hard enduro ali tudi funduro zadostuje? Kaj pa če sem bil s terenskim vozilom? Ali pa z biciklom? A to tudi šteje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pršlo je tako daleč, da mi nekdo obljublja vse nartahujše kr se lahko zgodi če pridem v njegov lovski revir.

...

Ko že omenjaš revir, očitno misliš name. In kaj sem ti takega "nartahujšega" obljubil, česar ti že sam zakon ne obljublja? In zakaj se počutiš ogroženega, če ves čas navajaš, da upoštevaš kje in kako se naj bi vozili? No vidiš, tu gre za konflikt interesov. In ko je nekdo, ki je bil pripravljen na kompromis, na popuščanje v svojo škodo, v škodo tistega, za kar skrbi oz. kar mu po zakonu itak že "pripada", na koncu jasno izrazil, da odsedaj bo pa tako kot je država postavila red, potem ti pa ta "obljublja nartahujše". :blink:

Nartahujše bi bilo, ko bi tistih nekaj ta "utrganih" s ketne spustili. Potem se bojim, da bi bile zajle pa še kaj enduraški vsakdan! In zelo enostavno bi se bilo umakniti in ne biti več med "dvema ognjema"! Me na podlagi marsikaterega posta tu, to že pošteno mika. Korak vstran, roke v žep, hinavski nasmešek na obrazu in z veseljem gledati kako se "pucate" med seboj, da bo na koncu doseženo to kar si želim. Popucanih nekaj kretenov na eni on drugi strani.

:hmm: Saj res, zakaj sploh mirim in poskušam soliti pamet? Pobijte se med seboj, če že tako zelo to želite. Grem raje jaz v oštarijo folk šuntat!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV, ne rabiš se razburjat brezveze, verjetno si spregledal, da sta lovca fantom s puškami grozila na makedamski cesti.

Pa saj vendar ne verjames tej bedariji.

Cela zgodba je za lase privlecena.

Ne razumem, zakaj se nista obrnila po cesti, ampak sta lezla v prepad, pa tam pustila mopede, pa sele naslednji dan po njih prisla.

Jaz bi npr. z mobijem policijo poklical, ne pa se skrival po nekih grabah in puscal cez noc motor sredi gozda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, čestitam. Po daljšem spremljanju teme sem že občudoval tvojo potrpežljivost s temi nedojebanimi mulčki. Na koncu je tudi tebi počilo. Večini ljudi bi precej prej.

Spoštovanje, tistim, ki so sposobni normalne debate in argumentiranja svojih stališč.

Normalna debata :hmm: . Ne bi rekel. Sicer pa je celotna tema še ena brca v temo.

Kot že marsikatera poprej.

In če komu poči, to pomeni da se ni sposoben obvladovati in normalno komunicirati. Popolnoma nepomembno s kom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

replika na katero se je hhv odzval se je nanašala na to zgodbo pa naj bo resnična ali ne, mogoča je pa svekakor, smo vidli tudi že to da so šli vlečt motor ki je padel pod "steno", naslednje jutro seveda. krosisti ponoči nimajo kaj kot peš(kdo bo brez luči vozu), da te ujame noč se pa kaj hitro lahko zgodi ko pripelješ v "jebo" motor lažje pelješ dol kot gor. jaz tudi nebi motorja pustil nevemkje(čeprav ga večkrat pustim ko nabiram kaj v gozdu).

sploh se mi ne da debatirat o tej zgodbi.

jaz mislim da imam pravico in ne povzročam omembe vredne škode s svojim početjem, endurom. če mi bo kdo argumentirano prikazal škodo mojega početja sem pa sposoben motor tudi prodat. mislim pa da z izbiro vedno različnih poti(nikoli v enem mesecu po enakih), homologiranimi auspuhi, pozornostjo in prijaznostjo do ostlalih uporabnikov gozda imam čisto vest.

hhv pa mislim, da malo preveč teže da izjavam "mularije".

ne slišim nikoli "so pripeljali mimo, upočasnili, pozdravili in odpeljali kulturno naprej" pa verjamem da to 99% endurašev naredi vedno, ampak kot sem že rekel, jaz v očeh veliko ljudi vidim da name gledajo kot na kriminalca.

morem rečt da sem se zraven enega takega zakompleksanega zadnjič ustavil, lih je odklepal vrata đipa pa mu lepo pozdravil, v obraz sem mu videl da mu nekaj ni prav(verjetno bi bil bol vesel da bi mu malo kamnov izpod zadnje gume pod noge in v avto zabrisal bi imel kaj povedati prijateljem o "naši" nekulturnosti), čeprav sem pripeljal 5 na uro po makedamski cesti, se ustavil kot človek in vse, takim enostavno ni pomoči. če bi se oziral in ravnal po takih bi že zdavnaj v karovani na snežnik plezal v nedeljo in se nadihal narave med tisočglavo množico obiskovalcev :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kocka, lepo povedano. Enako tako ti lahko jaz opišem svoje občutke o tem, kako me okolica sprejema, ko se kje ustavim. Največkrat običajno zaznavanje še enega osebka ob cesti. Dostikrat obtožujoči pogledi. Pogovarjam se s prijatelji nemotoristi in veliko jih ima do motorja odklonilen odnos - motor=hitrost, divjanje, nesreča... Res je, da je motor bolj nevarno prevozno sredstvo in to pri nesrečah botruje večji smrtnosti med motoristi. A atribut divjaki ustvarja peščica ljudi, ki se požvižgajo na svojo in tujo varnost. Načeloma mi je vseeno zanje in za obtožujoče poglede, ker sam vem, kaj počnem in komu sem kaj odgovoren. Izogibam se tega, da bi drugim počel nekaj, kar ne želim, da bi nekdo drug počel meni. Ne bi pa hotel, da se enega dne kak prepotentnež v avtomobilu spravi name v svojem svetem boju proti "divjakom". Tako kot tudi vi verjetno ne želite, da bi naleteli na kakšno zajlo. Budale so pa vedno bile in vedno bodo.

Pri enduraših je pač dejstvo, da vožnja vsepovsod ni legalna. Vozite se tam kjer je to dovoljeno, spoštujte ostale uporabnike istih poti in zmeraj boste imeli prav vi. Če se pa ne, ni treba tega na ves glas reklamirati in podajati takšno sporočilo mlajšim, ki prebirajo te strani. In če to počnete, vsaj spoštujte ostale, ki so v tem okolju in tudi vam bo bolje. Ne sporočajte BMK za zakonodajo, BMK za druge... Tako nekateri samo potrjujejo, da so nastavljalci zajl imeli prav, ko so se obrnili proti njim. Le skrajno napačen in kriminalen način so izbrali.

In Hajoktejn, Horjo je povzdignil glas na žalitve in grožnjo s fizičnim nasiljem. Sam je pa nasplošno zagrozil vsem podobnim s popolnoma legalnimi ukrepi, čeprav precej naglas .) Jaz tukaj še zmeraj vidim moč argumentov in ne argument moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves čas opažam, da ne delate nobene razlike med enduro motorji in motocross motorji. Ali bolje rečeno med registriranimi in neregistriranimi motorji. Zanima me kaj storiti v primeru, da se ti motorist z neregistriranim motorjem zaleti v avto in je on kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

nekaj me pa res zanima( to je namenjen tistim ki mate proti zelo proti endurašem in tistim malo manj)!!

ali je res teško tako rečeno požret enkat tedensko npr. v nedeljo da se pelje kak enduraš mimo vas?? mislim da ni teško!!

HHV se pa strinjam z tisto tvojo izjavo da ob zori ni endurašev!! tudi lovci morate imeti nekaj za sebe!! seveda pa lov večinoma traja od 5 pa do kake 8 zjutraj saj take imam jaz izkušnje!!

lp pa upam da bomo našli en dobr način da rešmo tele zadeve!!! :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

nekaj me pa res zanima( to je namenjen tistim ki mate proti zelo proti endurašem in tistim malo manj)!!

ali je res teško tako rečeno požret enkat tedensko npr. v nedeljo da se pelje kak enduraš mimo vas?? mislim da ni teško!!

:OK: :OK:

Ja, pa je. Če celi teden visiš v službi do večera in bi se rad vsaj v nedeljo malo spočil na mirnem sprehodu stran od mestnega hrupa....in potem ti prihrumi kak moto izstrelek mimo.

Pač ni vsem užitek poslušat odprtih rorov. Niti v mestu, kamoli v gozdu, kjer folk pričakuje mir in tišino. Vsaj približno!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti dam čisto prav!!! hmm nekatiri pač nimamo odprtih rorov in tudi moje 125-ke se ne sliši nevem kako veliko!!

samo lej tako kakor jaz živim!! živim že celo življenje v miru sem doma kamor še komaj sevrn medved najde si naj omislim potem cestni motor? mislim pa da če bi se lepo počasi odpeljal mimo brez divjanja ne bi biu tak problem!! saj jaz imam take izušnje pa kre letno kar nekaj pohodnikov čez mojo dolino(pa se noben ne vpraša potem gdo jo pokosi ko jo potecajo :OK: ) samo dobro spregledam to kr imajo dober odnos do mene in me je še vsak lepo pozdravil ali pa odzdravil!! tak oda ne vidm problema v tem da se nebi smeli 1 peljat po neki gmajni :BUA:

pa se bo že videlo z zakonom če se bo kaj spremenu drugače bomo mogli pa nevem kva narest z svojimi motorčki!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je čist simpl obnašat se je treba tko k ti hočeš da se drugi do tebe.če se pa človk k ga normalno pozdravm in grem počas mim začne neke scene zganjat pol mu pa zveseljem namečem pov kubika peska u betico.Nikol pa nedelam skode no ajde kdr padm mi steče neki benza skos odušek .) Tko da HHV ce se gdaj vidva bom zihr pozdravu...aja pa moja husa je registrerana sam nimam tablce gor...registrerana je pa sam zard primera da se zaletim v koga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alla a ti si tudi v tistem klubu ljudi ki mislijo da se svet okoli njih vrti?

Popravljeno . Popravil kocka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem res imel prav ko sem že enkrat napisal da tukaj ni motoristov.Opažam pa da je tukaj največ jagerov.

Prav se napiše jagrov. Ali še bolje lovcev. In da, imaš prav. V svoji glavi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti dam čisto prav!!! hmm nekatiri pač nimamo odprtih rorov in tudi moje 125-ke se ne sliši nevem kako veliko!!

samo lej tako kakor jaz živim!! živim že celo življenje v miru sem doma kamor še komaj sevrn medved najde si naj omislim potem cestni motor? mislim pa da če bi se lepo počasi odpeljal mimo brez divjanja ne bi biu tak problem!! saj jaz imam take izušnje pa kre letno kar nekaj pohodnikov čez mojo dolino(pa se noben ne vpraša potem gdo jo pokosi ko jo potecajo :OK: ) samo dobro spregledam to kr imajo dober odnos do mene in me je še vsak lepo pozdravil ali pa odzdravil!! tak oda ne vidm problema v tem da se nebi smeli 1 peljat po neki gmajni :BUA:

pa se bo že videlo z zakonom če se bo kaj spremenu drugače bomo mogli pa nevem kva narest z svojimi motorčki!!

Sploh ni stvar v "za" in "proti" ampak "kako". Tudi pri cestnih motorjih se bodo prej ali slej pojavile restrikcije (EU že pripravlja predpise, ki bodo dodatno otežili pridobivanje polnega A vozniškega dovoljenja) vsled povečanja števila motociklov, nesreč z motocikli in smrti/poškodb. Da so nesreče posledica več faktorjev - motorist, ostali udeleženci, cestna infrastruktura... je jasno. Najlažje je pa udariti po taprvemu in to se redno dogaja. In tedaj se za primer in malo demagogije navedejo divjaki, dirkači, vozila katerih moči in zmogljivosti večkratno presegajo vse okvirje možne legalne uporabe. In enako je pri hard enduro zgodbi. Motorji so čedalje bolj dostopni in čedalje več jih je. Žal, kot je videti tudi po prispevkih na teh straneh, nimajo vsi uporabniki teh vozil poštimanih stvari v glavi. In več kot bo takšnega obnašanja, več bo pritiskov, da se takšno početje omeji ali prepove. Tako kot ti lahko poiščeš vse zakonske možnosti za omejevanje prehoda čez tvoj travnik, če se npr. zgodi, da bo tistih pohodnikov čedalje več in bi bili čedalje bolj nesramni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Kdorkoli se še pripelje mimo mene po gozdu, kasira fotko in direktno prijavo na inšpekcijo in policijo.

Mislim, da taka fotka nima nikakrsne dokazne vrednosti pri sodniku, razen ce nisi ti pooblascen za izvajanje nadzora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ni stvar v represiji, ampak moramo sami enduraši imet porihtano v glavi to, da se vozimo v okolju kjer se moramo grugače obnašat. nevem, tišje, spoštljivo do narave, pazit na živali in rastlinje, skratka čim manj opaženo s čim manj škode, tudi do drugih človeških osebkov ki jih srečamo.

Ko bomo vsi to dosegli, pol mogoče obstaja upanje, da ne bomo naleteli na zajlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V redu! Sprejmem! Kdaj, kje in kako? Samo povej, pa da se prefukamo in eden drugemu obljubimo, da v hosti ostane le tisti, kateri zmaga! Pizda ti materna smrkava, če se ne znaš pogovarjat, ajde, pa pridi, dajmo pa na ta kretenski način!

Sedaj vas imam pa res totalka poln kurac! Kdorkoli se še pripelje mimo mene po gozdu, kasira fotko in direktno prijavo na inšpekcijo in policijo. Pred tem pa še mobilizacijo vseh lovskih čuvajev v lovišču, pa da te vidim, kako boš prišel ven, pa če imaš tablico, ali ne!

Če ne znate zlepa in z dogovarjanjem, v redu pa dajmo tako, da nas boste z lastnimi puškami prefukal!

Ajde, začnimo!

Izgubili ste zadnjega v našem lovišču pa še kje, ki se je zavzemal za vas in druge prepričeval, da se vam prepusti nekaj področja in da se na občinski ravni nekaj dogovorimo! Iskreno čestitam!

Mislim, ne vem kaj bi reko, sn bil dolgo tiho,pa se na tako pisanje moram oglasit.Kot prvo-Hard enduro vozim že 25let.Kot drugo-prepovedano in kaznivo je še 1000 drugih stvari kot je vožnja po naravnem območju/ po možnosti daleč od ljudi, da jih ne motim / pa se vendar dogajajo, pri čemer je vožnja še najmanj družbeno ali življensko nesprejemljiva oziroma pogubna. Kot tretje-pa si mogoče kdaj pomislo da je nekdo fuknjen,svinjsko močen in dosti večji od tebe in da bi bilo bolje da ga s tvojim pristopom NIKOLI NEBI SREČAL !

Kot zadnje zaključujem temo : Stalno ko me bodo v gozdu dobili / predvidevajma 5 krat na leto / bom brez skrbi in z zadovoljstvom plačal tistih 5 jurjov kazni( če butli nočete poligona kjer bi to kasirali ).Enduro namreč ni šport za reveže !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot tretje-pa si mogoče kdaj pomislo da je nekdo fuknjen,svinjsko močen in dosti večji od tebe in da bi bilo bolje da ga s tvojim pristopom NIKOLI NEBI SREČAL !

Kot zadnje zaključujem temo : Stalno ko me bodo v gozdu dobili / predvidevajma 5 krat na leto / bom brez skrbi in z zadovoljstvom plačal tistih 5 jurjov kazni( če butli nočete poligona kjer bi to kasirali ).Enduro namreč ni šport za reveže !

Ja seveda :) Tisto prvo pomislim vsakič, ko take teme berem, drugo pa - valjda, vsak se po prsih tolče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kot zadnje zaključujem temo : Stalno ko me bodo v gozdu dobili / predvidevajma 5 krat na leto / bom brez skrbi in z zadovoljstvom plačal tistih 5 jurjov kazni( če butli nočete poligona kjer bi to kasirali ).Enduro namreč ni šport za reveže !

Kateri butli nočejo poligona? Policaji, ki ti bodo napisali kazen? Zakaj pa si ne omisliš ti enduro proge in lepo kasiraš, če misliš, da bi bil z njo takšen profit. Kdo pa misliš, da ti bo plačal za nekaj kar lahko počne zastonj?

Enduro res ni šport za reveže, pa si ga kljub temu privoščijo. Še lažje kupiš enduro motor kot kakšnega cestaka. Kupiš enga starega endurota ali crossko, pol pa z neregestriranim motorjem gas po hosti in travnikih.

In verjemi, da kmalu več ne boš z zadovoljstvom plačeval tistih 5 jurjev kazni, ker boš kmalu imel poleg eura tudi euro kazni in zakone. Poskusi se v AUT vozit z motorjem po tuji zemlji. Še hodit ne smeš brez dovoljenja lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!