Skoči na vsebino

Problem z cukanjem motorja ...


alfonso

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Ker sem novopeceni voznik, kupujem 125ccm motor. Ogledal sem si rabljenega (Yamaha xv125 Daragstar),motor je še nekaj casa v garanciji.Lastnik je starejši možakar, prevoženih ima 3000km, cena zelo ugodna.Problem je pa v tem, da motor pri 110km/h cuka. Možakar pravi da je bil na servisu in so rekli, da je zamašena neka diza, in bodo to popravili.

Sedaj me pa bega ali ga cuka zaradi cesa drugega, da ga je mogoce pregrel? Kako se s tem spremenijo lastnosti motorja( mu pade moc)? Ali se,da to ugotoviti?

Hvala za pomoc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmeri kompresijo in daj ga na rolo (npr.dyna2000),da se izmeri moc na zadnjem kolesu.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ni problema. naj mozakar to porihta pol pa kupi. zakaj bi se ti s tem zajebaval. ce je res da je samo to pol tako to ni nek problem in lahko to on prej porihta. ce pa ni samo to oz. sploh ni to krivo pol pa tako nebos kupil motorja.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

emmmmmmm

eno vprašanje.....pri 4300-5000 obratih mi potor poskakuje po malem.....baje da zarad "emšo"-ta motorja (93) :slap: letnik, je rekel mehanik in da je mogoče kakšna smet kje se ustavila.... :hmm:

zdaj me pa zanima če se lahko kaj zgodi....Drugače motor leti kot sulica in se lepo odziva na gas, ni problema da bi ga kaj dušilo ali kaj podobnega...edino to cukanje, ki mi vcasih kr malo živce pije.... :angry2: na trenutke...

Aham motor pa je Kawasaki ZZR 600.

pa lp

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnik je starejši možakar, prevoženih ima 3000km, ... Problem je pa v tem, da motor pri 110km/h cuka.

Hvala za pomoc!

Veš kaj se pa meni zdi...

Pojdi na (ne bom rekel kam) in ga stišči kot hudiča! :grim :grim Garantiram ti, da bo od veselja kar poskakoval!!! :grim

..."Ata, 3.000 kilometrov in skoz pod štant gasom"...???! :grrr :grrr

Zakuri peč, pripri raufenk in jo "3.000 kilometrov" kuri...

Rezultat... Moker raufenk, mrzla bajta in nobenega efekta!!!

Z motorjem je enako!

Svečke ven, očisti jih, potem pa gaaaaas!!!

Me prav zanima rezultat?! :?

Lohk pa tud, da sem se zaje..l Samo težko verjamem :hmm: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo pa Fičotov nasvet komu drugemu koristil, ki bo v vodočnosti kupoval motor in bo imel podobne težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po dobrem tednu mestnega guncanja je bandit zacel cukati, tresti, se nekako cudno obnasati.

sem sel vceraj na eno kratko okoli graz-a, z nekaj AC vmes.

danes spet vse po starem. B) treba od casa do casa "ventile prepihat".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se hočejo ljudje s 125ccm čoperji vozit 150km/h? :slap:

Naj bo veseu, da mu sploh gre 110!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmmmmmm

eno vprašanje.....pri 4300-5000 obratih mi potor poskakuje po malem.....baje da zarad "emšo"-ta motorja (93) :slap: letnik, je rekel mehanik in da je mogoče kakšna smet kje se ustavila.... :hmm:

zdaj me pa zanima če se lahko kaj zgodi....Drugače motor leti kot sulica in se lepo odziva na gas, ni problema da bi ga kaj dušilo ali kaj podobnega...edino to cukanje, ki mi vcasih kr malo živce pije.... :angry2: na trenutke...

Aham motor pa je Kawasaki ZZR 600.

pa lp

:OK:

Ali pa imaš neenakomerno stegnjeno ketno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa imaš neenakomerno stegnjeno ketno?

:hmm: ne vem lih, ker sem pred servisom imel čisto ohlapno...... :? , po servisu pa našpanana kot potrebno..... :OK: tako da ne bi lih rekel da je ketna, ampak vseeno hvala na pomoči :OK: bom še 1x preveril..... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo pa Fičotov nasvet komu drugemu koristil, ki bo v vodočnosti kupoval motor in bo imel podobne težave.

:grrr Eh, lobo, ti pa moraš vedno vse pokvariti....... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ne vem lih, ker sem pred servisom imel čisto ohlapno...... :? , po servisu pa našpanana kot potrebno..... :OK: tako da ne bi lih rekel da je ketna, ampak vseeno hvala na pomoči :OK: bom še 1x preveril..... :angry2:

To sem mislil tako, da imaš ketno na enem delu bolj stegnjeno kot na drugem in se lahko čuti kot pulzirajoče cukanje. Težko je takole na daljavo ugibat. bi se mogu pelat pa se takoj vidi :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem mislil tako, da imaš ketno na enem delu bolj stegnjeno kot na drugem in se lahko čuti kot pulzirajoče cukanje. Težko je takole na daljavo ugibat. bi se mogu pelat pa se takoj vidi :D :P

Ne bi rad imel nikogar na vesti, he he he he .) :grim , torej, ravnokar se eno urco fijuckal okoli, pa tole pogruntal.... :OK:

Vedno sem kr nežno šaltal med brzinami :whistle: , zdaj sem pa se razpi...l in parkrat usekal po heblu za menjave :slap: in glej ga zlomka-očitno sem preslabo v menjave metal, al kaj te vem kaj.... :blush:

V glavnem cukanja ni več, oz. je občutno manjše...... tako a mislim da bi že lahko počasi dal prošnjo za zaposlitev v Rossijevih boksih-naziv:strokovnjak za menjalnike.... :cry: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo si videl datum ???

lp

Pičmaders! Jebemomast!!!

Ampak, tle sem ga pa res "ustrelil"!!! :slap: :slap:

TBoxer, boš videl, ko prideš ti v naša lajta... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pičmaders! Jebemomast!!!

Ampak, tle sem ga pa res "ustrelil"!!! :slap: :slap:

TBoxer, boš videl, ko prideš ti v naša lajta... :wacko:

Fičo a veš kaj je pri sklerozi najboljš, nič ne boli. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmmmmmm

eno vprašanje.....pri 4300-5000 obratih mi potor poskakuje po malem.....baje da zarad "emšo"-ta motorja (93) :slap: letnik, je rekel mehanik in da je mogoče kakšna smet kje se ustavila.... :hmm:

zdaj me pa zanima če se lahko kaj zgodi....Drugače motor leti kot sulica in se lepo odziva na gas, ni problema da bi ga kaj dušilo ali kaj podobnega...edino to cukanje, ki mi vcasih kr malo živce pije.... :angry2: na trenutke...

Aham motor pa je Kawasaki ZZR 600.

pa lp

:OK:

Ja uplinjače bi blo treba pogledat, očistit, nastavit. Pa nov zračni filter, mogoče svečke. To so ponavadi vzroki za cukanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja uplinjače bi blo treba pogledat, očistit, nastavit. Pa nov zračni filter, mogoče svečke. To so ponavadi vzroki za cukanje.

Svečke in filtri novi, po mojem ima frgazer kratke stike....... :OK: ko ga ven skurim pa malo po tački za menjalnik vseknem, pa je bolje.....ne vem če ima vezo, ampak se mi zdi da deluje... :blush:

aja , pa zanima me če se razen malo kraužljanja živčkov lahko kaj zgodi.....

Popravljeno . Popravil husky610
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo a veš kaj je pri sklerozi najboljš, nič ne boli. :OK:

...pa še vedno kaj novega izveš!!! :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!