Skoči na vsebino

vw trike


dennnis

Priporočene objave

Serijsko jih dela Easytrike iz Nemčije. Sej so mel enga predstavlenga na Moto Boomu lansk let. Drgac se mi zdi pa da jih delajo doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma jih doma delajo, A-test je nujen, lahko pa poizkusiš kakšnega staknit v oglasniku.

Toliko glej da ima vso potrebno dokumentacijo za a-test, če še nima narejenega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Žireh ne dela triciklov nihče za prodajo,razen za domače potrebe.

Izdeluje jih Smodiš Stane v Šmarjah pri Grosupljem. Lahko naročiš samo šasijo in prednje vilice ostalo izdelaš sam,lahko ti pa Stane naredi kompletno zadevo. Dobro je če imaš starga hrošča,zaradi zadnje preme in menjalnika.Če te zanima tak način gradnje me pokliči na tel.041460445.

ime mi je Vine.

LP :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Žireh ne dela triciklov nihče za prodajo,razen za domače potrebe.

Izdeluje jih Smodiš Stane v Šmarjah pri Grosupljem. Lahko naročiš samo šasijo in prednje vilice ostalo izdelaš sam,lahko ti pa Stane naredi kompletno zadevo. Dobro je če imaš starga hrošča,zaradi zadnje preme in menjalnika.Če te zanima tak način gradnje me pokliči na tel.041460445.

ime mi je Vine.

LP :lol:

In tako se bo še en trike pridružil trikolesniški floti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj vsi delajo tricikle na osnovi hrošča? Zaradi menjalnika, ki je pred motorjem in vodoravnih - nizkih - praktično nevidnih torzijskih vzmeti?

Jaz bi vzel alfin boxer motor (alfasud, alfa 33), že v osnovi je močnejši in rabljenih je veliko.

Kaj vzamejo za osnovo Amerikanci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja saj eden več v floti bi bil dobrodošel.V Sloveniji je relativno veliko triciklov,samo vozi se nas bolj malo.Sami lokalci. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan

U Nemčiji je en podjetje,Triketec,ki se ukvarja z izdelavami po naročilu.Majo tud u Avstriji svojo podružnico.

Drgač je pa tuki njihova stran;

http://www.triketec.com/

To sm čist po naključju zvedu iz ene oddaje o motorjih na DSF-u,so mel celo oddajo posvečeno triciklom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan

U Nemčiji je en podjetje,Triketec,ki se ukvarja z izdelavami po naročilu.Majo tud u Avstriji svojo podružnico.

...pa še dizle majo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša stran za ljubitelje triciklov http://www.andreas-schoenfeld.de/.

To je stran od Black Eagle Trikerja in je trenutno najboljša in najbolj popularna med trikerji v Evropi. Na strani je ogromno linkov od nemških trike klubov,evropskih in celega sveta. Black Eagle je član BTW(Brother3whels) in zato so zastopani na strani vsi BTW klubi iz celega sveta.Vredno ogleda. :turn-l:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ma keri kake načrte za gradnjo Trika? :?

Kolega se je odloču, da si ga bo naredu. :yea2:

Zanima me tudi, če je še vedno možno trike homologirat na B-kategorijo? :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.5. je stopil v veljavo nov "euro zakon", po katerem naj predelave vozil v garažah ne bi bile več mogoče. temuposledično se je pred 1.5. nabilo v LPP tehničnih malo morje prijav za a-test (da bi bile prijavljene še po starem zakonu).

kolikor vem, je že problem, če želiš pripeljati na a-test predelan motor (recimo da iz MZja delaš chopperja, mu predelaš glavo okvirja in mu namontiraš druge vilice, spustiš zadnji del ipd..), pa tudi pri avtomobilih je že problem (baje). sicer ne vem kako tole drži vodo, ampak zaenkrat je tako (drugod po evropi so predelave še vedno možne...) :hmm: mogoče pa je vseskup narejeno tako, da moraš po novem imeti za čistovsako malenkost a-test oz. ti mora zadevo narest/montirati človek, ki ima A-testirano usposobljenost (je bilo že prej recimo za varilca) in pride vseskupej veliko dražje.

Homologacija tricikla je v SLO zaenkrat na a-kategorijo (po evropi B :? )

Glede a-testov je najbolje, da pokličeš (oz. tvoj frend) na LPPtehnične 01/582-27-00 in naj te vežejo na homologacijo ter se tam pozanimaš kaj je sedaj glede tega, da si tvoj frend ne bo delal milijonskih stroškov, pa potem ne bo mogel a-testirati. :cry:

Glede načrtov za predelavo pa je tako, da si predelovalec sam zamisli svojo edinstveno obliko, uporabi svoje ideje in tako v končni fazi naredi unikatni izdelek za to pa so najboljši vir informacij kaki trajkerji, katere boš srečal na kakem zboru in (če sploh še - glej odstavek višje) ti bojo pripravljeni pomagat oz. te bo napotil do kakega, ki je pripravljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

hy

mi lahko kdo pove, kje se dobijo kake slike o tem, pa ce kdo to prodaja ali izdeluje? kako je pa tu z a-testom?

Hvala, lp!

CE ŽE KUPUJEŠ NE KUPUJ BREZ A-TESTA! moj nasvet,katerega se bo marsi kdo pridružo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

CE ŽE KUPUJEŠ NE KUPUJ BREZ A-TESTA! moj nasvet,katerega se bo marsi kdo pridružo.

:grim je v ponudbi kar nekaj okvirjev pa tud kak kompleten trajk bi se najdu, ki ni niti varen za uporabo, še več - niti pod razno ne more čez homologacijo - je že v zasnovi preveč napak, ki se jih s popravilom ne da popraviti (npr. neprimerno zasnovano, podvozje "made in doma spackano" in ne od avtomobilske osnove, pretanke cevi okvirja, vprašljivo varjenje... pol se ti pa zgodi, da se ti odlomijo vilice in greš veselo v jarek... <_< )

traiker .. ti si se to (videl v galeriji) pozimi na morje peljal? :xx: (mraz pa to? ). pa videl sem, da omenjaš vožnjo po zadnjih kolesih.. maš tok našpičeno mašino, al votle vilice? Si spravil čez homologacijo preden so predpisali obvezne stranske loke in dve luči spredaj?

glede števila registriranih se je pred kakim letom govorilo o cca 50 kom po SLO, več pa jih je še v garažah nekompletnih ali zavrnjenih na homologaciji

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

:grim je v ponudbi kar nekaj okvirjev pa tud kak kompleten trajk bi se najdu, ki ni niti varen za uporabo, še več - niti pod razno ne more čez homologacijo - je že v zasnovi preveč napak, ki se jih s popravilom ne da popraviti (npr. neprimerno zasnovano, podvozje "made in doma spackano" in ne od avtomobilske osnove, pretanke cevi okvirja, vprašljivo varjenje... pol se ti pa zgodi, da se ti odlomijo vilice in greš veselo v jarek... <_< )

traiker .. ti si se to (videl v galeriji) pozimi na morje peljal? :xx: (mraz pa to? ). pa videl sem, da omenjaš vožnjo po zadnjih kolesih.. maš tok našpičeno mašino, al votle vilice? Si spravil čez homologacijo preden so predpisali obvezne stranske loke in dve luči spredaj?

glede števila registriranih se je pred kakim letom govorilo o cca 50 kom po SLO, več pa jih je še v garažah nekompletnih ali zavrnjenih na homologaciji

ni bla zima - fotoaparate se je malo mešalo :) ke se pa zadne tiče ---?kuplonga kolega ,kuplonga-in lahke vilice :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Sicer sem po datumu postov sodeč par let pozen vendar vseeno me zanima ali je možno od kakega trike-rja dobit kake načrte za izgradnjo trike-a.Trenutno šele nabavljam potrebne stvari za izdelavo ter vlečem vse možne zveze da bi šlo čim prej.Zato bi prosil če je keri od vas trike-rjev ki obiskujete ta forum pripravljen nesebično deliti načrt za izdelavo trike-a.Sicer sem na netu našel nekaj stvari o izdelavi vendar bi najbolj potreboval načrt za sprednje vilice.

Bil bi izredno hvaležen če bi mi lahko kdo pomagal do izpolnitve moje življenske želje.

L.p. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ob prebiranju teh postov clovek najde vsemogoce podatke, ampak naslednjih stvari ap nisem nikjer lasel. Mi lahko kdo prosim pomaga in pove, ki je ze zgradil trika, kako je z nakupom te already made sasije in front enda. A potem gre brez tezav skoz a-test al kako? ter o kaksnih cenah se pogovarjamo za cist osnovno sasijo?

vnaprej hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!