Skoči na vsebino

AO+ zavarovanje - postopki


boli

Priporočene objave

v načelu uspešne goljufije plačujemo vsi zavarovanci že leta nekateri desetletja. Ergo, če bo kdaj priložnost za tovrstno manipulacijo ... bom probal kej tega dnarja nazaj dobit :hmm:

Cakaj malo ... ali ne registriraj (in se vsaj po cesti ne vozi) ali pa ne pricakuj da bos "probal kej tega dnarja nazaj dobit" - na racun vseh ostalih :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima,če se šplača vzet AO+,mene pride namreč 60.000,sej vem ,da si zavarovan za najmanjše poškodbe,pa še fajn se da istržit $$$,sam ne mislim met nesreče se pa nikoli ne ve,vaše mnenje,hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima,če se šplača vzet AO+,mene pride namreč 60.000,sej vem ,da si zavarovan za najmanjše poškodbe,pa še fajn se da istržit $$$,sam ne mislim met nesreče se pa nikoli ne ve,vaše mnenje,hvala

če ne misliš past pol se ne splača, ampak če pa se ti slučajno zgodi (nesreča, itd.), se boš pa po glavi tolkel, ker ne boš vzel. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tut mene to skrbi ,pa še nov motor bo,pa če že pride do nesreče-upam da ne,maš saj delno pokrito škodo,se bom še odločil do druzga tedna :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot rečeno, AO+ ni za pokrivanje škode na motorju...

ČE TE SKRBI ZA MOTOR, SI OMISLI KASKO ZAVAROVANJE!!!

Pa kaj češ, ima takih i onakih... svakojakih...

LP

Windsurf

p.s.: ko se tako razsuješ, da "mastno" pokasiraš iz naslova AO+ in najprej pomisliš "kul, bom lahko motor porihtal"... khmmm... si dobil preveč denarja!

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v načelu uspešne goljufije plačujemo vsi zavarovanci že leta nekateri desetletja. Ergo, če bo kdaj priložnost za tovrstno manipulacijo ... bom probal kej tega dnarja nazaj dobit  :hmm:

Cakaj malo ... ali ne registriraj (in se vsaj po cesti ne vozi) ali pa ne pricakuj da bos "probal kej tega dnarja nazaj dobit" - na racun vseh ostalih :BUA:

...nebi bil tapru :doze: ...prepričaj ostali 1000 ki bodo pri nesreči pri 1,45km/h letos glumili da jih boli vrat pa boš tud mene... sej ne pravm da bom to jutr naredu ampak če bo prložnost zakaj pa ne? ... drgač pa vsa čast tebi in podobnim ki redno plačujete vsako leto zavarovanje za avto in motor in bi odklonili "preveliko" odškodnino :huh:

lep beli dan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodje, poskuševalci zavarovalniški goljufij,

v načelu uspešne goljufije plačamo vsi zavarovanci. Ergo, sem proti tovrstnim manipulacijam in maherjem, ki to izvajajo.

Pri AO+ je merodajno zdravniško spričevalo in policijski zapisnik. Kaj češ tukaj goljufati? Lahko goljufata le zgoraj omenjena, ti ju pa podkupiš. Torej je lahko edino problem korupcije.

Pri kasku oz. zahtevku za povračilo škode oz. odškodnine za poškodbe po osebi (krivcu), ki ima zavarovano odgovornost, je pa situacija ista.

Ja pa kje hudiča vidite možnosti goljufanja??

Edini primer goljufanja zavarovalnic, ki se ga spomnim je, ko je mularija v navezi z nekaj barabinskimi policaji zavarovala dodatno opremo na avtomobilih, potem pa je to bilo kakor da ukradeno. Samo to nima veze s tem, o čemer se pogovarjamo.

Tu govorimo o poškodbah, okrnjenem zdravju, ki ga motoristi z AO+ zavarujemo in nam potem pripada odškodnina. Odškodnina in ne povračilo stroškov za zdravljenje!!! Prejšnjega stanja zdravja po poškodbi ne more nihče povrniti. Če se to v mladih letih še nekako zdi, se pa v kasnejših letih še kako pokaže vsaka pretekla poškodba! In tudi to je zajeto v tem izplačilu AO+.

Se mi zdi, da so tudi Slovenci motoristi bolj papežki od papeža in obenem z zavistjo gledajo nekoga, ki si je z AO+ odškodnino nekaj kupil. Ker je motorist, seveda ponavadi nov motor. In evo tu fovšije! Cene za to pa ne bi vsak plačal se mi zdi!

Ej, motoristki, spet ste me razočarali! :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kje hudiča vidite možnosti goljufanja??

Tu govorimo o poškodbah, okrnjenem zdravju, ki ga motoristi z AO+ zavarujemo in nam potem pripada odškodnina.

In evo tu fovšije! Cene za to pa ne bi vsak plačal se mi zdi!

možnost se nahaja v dveh fintah ...

ena je "Uf, mater me vrat boli , ... ful boli, ... komaj glavo obračam!" (čeprav te ne boli)

druga je "poglejte ga, nezavestno leži, hitro rešilca" (ti pa si pri polni zavesti, samo malo miruješ in glumiš nezavest).

Za prvo so odškodninski zneski cirka 300-700 jurjev, za drugo lahko tudi do 2,5 miljona, odvisno, kako dolgo si pripravljen glumiti nezavest ... najbolje je, da se v rešilcu "ozavestiš".. .

Kot rečeno - ni frke, saj je vse kul, kaj pa so tolk nesposobni, da ne znajo preverit, če te res boli vrat oz. če si res nezavesten .... :P a ne ?

PS: je kdo kdaj v šoli šprical pouk tako, da je rekel, da mu je babica umrla (pa je bila dejansko še živa)? Jaz sem vedno z grenkobo pomislil, kaj bi bilo, če bi babica potem res umrla ... oz. da bi res lahko imel v primeru glumljenja "težave z vratom" ali z zavestjo. mah, mal karikiram, ampak that's it .

Pr men ne gre za fovšijo ... v bistvu mi dol visi. povedal sem pa, kar pač slišim ... :) zgolj kot protiargument vsem tistim javkanjem glede podražitev zavarovanj ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena je "Uf, mater me vrat boli , ... ful boli, ... komaj glavo obračam!" (čeprav te ne boli)

...to so ugotovile tudi zavarovalnice in sodišča, tako da se (tudi sodno) dodeljena odškodnina za take poškodbe močno znižuje...pred leti si za bolečine v vratu dobil tudi čez milijon, sedaj pa je ta znesek že prepolovljen in se bo še zniževal...znatno višjo odškodnino dobiš, če lahko poškodbo dokažeš z rtg-sliko, kar pa je bolj težko "glumit"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri AO+ je merodajno zdravniško spričevalo in policijski zapisnik. Kaj češ tukaj goljufati? Lahko goljufata le zgoraj omenjena, ti ju pa podkupiš. Torej je lahko edino problem korupcije...Ja pa kje hudiča vidite možnosti goljufanja??

...jest sm tkole mislu...

...če maš na motorju AO+ in se enega lepega popovdneva skantaš s rolerji in si zlomš roko greš dam, daš gor spodn del moto-kombinezona in te fotr odpele na kliničnga rečš da si padu zmotorjem pol pa k odvetniku in tadaaa!! - pade pol maljona :huh:

...če se že zgodi seveda :)

Popravljeno . Popravil gregas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri AO+ je merodajno zdravniško spričevalo in policijski zapisnik. Kaj češ tukaj goljufati? Lahko goljufata le zgoraj omenjena, ti ju pa podkupiš. Torej je lahko edino problem korupcije.

Poglejte.

Pripelješ okoli ovinka na pesek, gnoj ..... in si na tleh, pa v jarku. Imaš AO+ in pokličeš policijo, ki ponavadi zaključi, da je do nesreče prišlo zaradi neprilagojene hitrosti.

Ko iz naslov zavarovanja zahtevaš odškodnino zaradi posledic poškodb...., kako ukrepa zavarovalnica. Ali vseeno pride do odškodnine ali te poskušajo odbiti, ker si zaradi npr. neprilagojene hitrosti kriv sam?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte.

Pripelješ okoli ovinka na pesek, gnoj ..... in si na tleh, pa v jarku. Imaš AO+ in pokličeš policijo, ki ponavadi zaključi, da je do nesreče prišlo zaradi neprilagojene hitrosti.

Ko iz naslov zavarovanja zahtevaš odškodnino zaradi posledic poškodb...., kako ukrepa zavarovalnica. Ali vseeno pride do odškodnine ali te poskušajo odbiti, ker si zaradi npr. neprilagojene hitrosti kriv sam?

LP

:) Zavarovanje A0+ pomeni, da je zavarovan tudi voznik motocikla za škodo, ki jo povzroči sebi (telesne poškodbe in posledice) po lastni krivdi (na primer neprilagojena hitrost, nepravilno prehitevanje), in v takšnem primeru dobi poškodovani voznik enako odškodnino, kot če bi bil kriv nekdo drug. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali vseeno pride do odškodnine ali te poskušajo odbiti, ker si zaradi npr. neprilagojene hitrosti kriv sam?

LP

kot mi je znao, ti odškodnine ne izplačajo če nimaš veljavnega izpita in si vozil pod vplivom alkohola /mamil - neupoštevanje prometnih predpisov ni osnova za neizplačilo odškodnine - sicer pa poglej v splošne pogoje, ki si jih dobil poleg police AO (za AO+ so pogoji enaki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

druga je "poglejte ga, nezavestno leži, hitro rešilca" (ti pa si pri polni zavesti, samo malo miruješ in glumiš nezavest).

to ni mogoče...pregled odzivnosti zenice pove zdravniku ali si pri zavesti ali ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot mi je znao, ti odškodnine ne izplačajo če nimaš veljavnega izpita in si vozil pod vplivom alkohola /mamil - neupoštevanje prometnih predpisov ni osnova za neizplačilo odškodnine - sicer pa poglej v splošne pogoje, ki si jih dobil poleg police AO (za AO+ so pogoji enaki)

Tnx. Sem pogledal. Mislim, da sva prav razumela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

3.AO+ je vezano na vozilo - zavarovan je katerikoli voznik tega vozila

Včeraj sem govoril z svojim zavarovalniškim agentom, kateri mi je trdil da je AO+ zavarovanje vezano na posameznika in ne na vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mal neumesna: a mogoče kdo ve kako velike bomo imeli tablice po 1.maju? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mal neumesna: a mogoče kdo ve kako velike bomo imeli tablice po 1.maju? :kva2:

tema o tem že obstaja....diskusija tudi.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem govoril z svojim zavarovalniškim agentom, kateri mi je trdil da je AO+ zavarovanje vezano na posameznika in ne na vozilo.

To pa ni res. Mogoče ne ve kaj dela. Preberi kje v pogojih o AO+ ali pa njega opozori naj si prebere.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni res. Mogoče ne ve kaj dela. Preberi kje v pogojih o AO+ ali pa njega opozori naj si prebere.

lp

:unsure: upam, da imaš prav :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko hude pa morajo biti poskodbe za terjanje odskodnine? (a kaj dobis za bolecino v hrbtu, stegenski misici, zvin gleznja, ...?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko hude pa morajo biti poskodbe za terjanje odskodnine? (a kaj dobis za bolecino v hrbtu, stegenski misici, zvin gleznja, ...?)

Če so te poškodbe resnične ziher dobiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem govoril z svojim zavarovalniškim agentom, kateri mi je trdil da je AO+ zavarovanje vezano na posameznika in ne na vozilo.

če jaz povzorčim nesrečo s tvojim motorjem in se polomim, dobim odškodnino za telesne poškodbe in PIKA. A je to vezano na vozilo ali na voznika pa se sami razlagajte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jaz povzorčim nesrečo s tvojim motorjem in se polomim, dobim odškodnino za telesne poškodbe in PIKA. A je to vezano na vozilo ali na voznika pa se sami razlagajte

Očitno ta moj agent nima pojma od zavarovanja A0+ za motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vceraj sem se pogovarjal z agentom Adriatica, kjer mam vse kar je mozno zavarovano, da bi pri njem še zavaroval motor. Pa mi rece da pri njih ni mozen AO+.

Ker z drugimi zavarovalnicami nimam izkusenj bi vprasal pri kateri zavarovalnici je mozen AO+ in katera ja vsaj za vas najbolj ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!