Skoči na vsebino

So motoristi na cesti ogrožena vrsta - anketa na Radio HIT


djume

Priporočene objave

predvsem glupa anketa..........

je res, da statistika ne laže

je res, da so izredno izpostavljeni (ker nimajo "oklepa" kot avto)

je res, da je največkrat kriva neodgovorna vožnja

in je tudi res, da smo v prometu vsi na istem..... eni pač prej stradajo kot drugi... v osnovi smo pa vsi na istem....

je pa teme dejansko že malo zlajnana...... in take teme so (če se mene vpraša) samo za reproduciranje nestrpnosti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem glupa anketa..........

je res, da statistika ne laže

je res, da so izredno izpostavljeni (ker nimajo "oklepa" kot avto)

je res, da je največkrat kriva neodgovorna vožnja

in je tudi res, da smo v prometu vsi na istem..... eni pač prej stradajo kot drugi... v osnovi smo pa vsi na istem....

je pa teme dejansko že malo zlajnana...... in take teme so (če se mene vpraša) samo za reproduciranje nestrpnosti......

:OK: :OK: :winkiss:

Popravljeno . Popravil BlueSpeed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim, da ta tema ne more biti nikoli do konca zlajana in prov je, da se čim večkrat omenja nas motoriste po različnih medijih, ankete pustmo, so zgodba zase, ostalo pa mislim, da je v redu, glede na to da je vsako leto več motoristov in s tem tudi več nesreč, žal s smrtnimi izidi, v sosednjih nam državah imajo ziher enkrat na teden kakšno temo o motoristih(avstrija, italija.......), še posebno na začetku motor. sezone, pri nas tega NI in to zelo pogrešam

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim, da ta tema ne more biti nikoli do konca zlajana in prov je, da se čim večkrat omenja nas motoriste po različnih medijih, ankete pustmo, so zgodba zase, ostalo pa mislim, da je v redu, glede na to da je vsako leto več motoristov in s tem tudi več nesreč, žal s smrtnimi izidi, v sosednjih nam državah imajo ziher enkrat na teden kakšno temo o motoristih(avstrija, italija.......), še posebno na začetku motor. sezone, pri nas tega NI in to zelo pogrešam

janih

Se strinjam.V angliji so naredili prav zato oglas.Pri nas pa čakajo da "pride" prvi nesrečnik!

Moje mnenje:motoristi smo ogrožena vrsta ker ni 2m pleha pred nami,ker smo slabše vidni(predvsem za tiste ki nas nočejo vidit),in zaradi hitrosti(ne vsi)!

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo ogrožen!.

Prav danes se mi je zgodilo, da mi je na cesti mimo Brda pri Kranju, Kjer je omejitev 60 (jaz sem začuda peljal samo okoli 80), od hotela ,tik pred nos zapeljal budala (gotovo ga je pil na naročilnico). Mislim ,da sem prvič iskoristil ABS. Res je ,da sem vozil čez omejitev, toda prepričan sem ,da je žival bila prepričana da je dominantna nad vsakim ,ki ne sodi v kategorijo Patrija, Valuk ali krpan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...seveda smo, glede na to, kako se vozimo! :angry2:

Povrh pa še en kup budal v "pločevinkah"!!! :angry: :yes:

Glede na bedarije, ki jih družno uprizarjamo na cesti, je Črni forum relativno majhen. :hmm: :? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo ogrožen!.

Prav danes se mi je zgodilo, da mi je na cesti mimo Brda pri Kranju, Kjer je omejitev 60 (jaz sem začuda peljal samo okoli 80), od hotela ,tik pred nos zapeljal budala (gotovo ga je pil na naročilnico). Mislim ,da sem prvič iskoristil ABS. Res je ,da sem vozil čez omejitev, toda prepričan sem ,da je žival bila prepričana da je dominantna nad vsakim ,ki ne sodi v kategorijo Patrija, Valuk ali krpan!

za predvidevanja verjetno še niste slišali ne?

ena zgodbica. En ata je čez Dunajsko v LJ vedno prečkal tako, da se je postavil na prehod za pešce, dvignil roko in šel gladko čez. Seveda, ko je to delal pri svojih 20. letih je bilo veliko manj prometa, kot ga je danes, ko je bil star nekaj čez 70.let je to enako naredil in ga je seveda do smrti zbil avto. Ja... v bistvu ni bil ničesar kriv, je šel čez prehod za pešce, celo roko je dvignil, da bi bil bolj opazen, a kaj mu pomaga, če razmere na cesti narekujejo nekoliko drugačen tempo. In vse to se je zgodilo, ker ni PREDVIDEVAL.

In zakaj imaš ti hupo? da pičkicam pohupaš, ko greš mimo, ali da lahko nekoga opozoriš, da sam obstajaš. Poznam veliko ljudi, ki na motorjih redno uporabljajo hupo za tiste primere, ko niso sigurni, da jih je voznik v avtu opazil ko se pripravlja v nizkem štartu, da se bo vklopil na glavno cesto.

Drugič, ko boš predvideval, da se ti kaj takega lahko zgodi, boš šel ne samo 60, ampak 50, ker boš pravilno predvideval, da ti lahko nekdo zelo na hitro zapre pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za predvidevanja verjetno še niste slišali ne?

ena zgodbica. En ata je čez Dunajsko v LJ vedno prečkal tako, da se je postavil na prehod za pešce, dvignil roko in šel gladko čez. Seveda, ko je to delal pri svojih 20. letih je bilo veliko manj prometa, kot ga je danes, ko je bil star nekaj čez 70.let je to enako naredil in ga je seveda do smrti zbil avto. Ja... v bistvu ni bil ničesar kriv, je šel čez prehod za pešce, celo roko je dvignil, da bi bil bolj opazen, a kaj mu pomaga, če razmere na cesti narekujejo nekoliko drugačen tempo. In vse to se je zgodilo, ker ni PREDVIDEVAL.

In zakaj imaš ti hupo? da pičkicam pohupaš, ko greš mimo, ali da lahko nekoga opozoriš, da sam obstajaš. Poznam veliko ljudi, ki na motorjih redno uporabljajo hupo za tiste primere, ko niso sigurni, da jih je voznik v avtu opazil ko se pripravlja v nizkem štartu, da se bo vklopil na glavno cesto.

Drugič, ko boš predvideval, da se ti kaj takega lahko zgodi, boš šel ne samo 60, ampak 50, ker boš pravilno predvideval, da ti lahko nekdo zelo na hitro zapre pot.

Ja, s tem se jaz ful strinjam. Samo za pravo predvidevanje je treba imet nekaj izkušenj. Danes sem po tej sezoni brez motorja kupil en fajn strojček (moram povedat :OK: :OK: :OK: ) in sem se prvih nekaj kilometrov peljal kot po jajcih. No, potem se pa mal občutki vrnejo... Hočem rečt, da je treba postopoma štartat z manjšimi motorji in že od mladosti naprej, ko se človek še hitreje uči. Takrat se naučiš tud predvidevat. Ne pa da imaš potem take modele, ki pri štiridesetih in več naredijo izpit in bi imeli kar CBR, R1 in podobne zadeve :slap: Ne vem, če vidiš avto, ki stoji na stranski cesti, pač ne moreš mimo njega pridivjat z nadzvočno hitrostjo; če greš mimo stoječe kolone, pač ne moreš mimo peljat 100km/h; tudi vožnja skoz naselje ni isto kot po odprti cesti itd...

No ja, da tistega idiota s Celovške (v Ljubljani), ki se je zadnjič z ninjo peljal (letel) v mikici in teniskah po zadnjem kolesu mimo mene, sploh ne omenjam :eek: ... Čeprav se čudno sliši, ampak mislim, da so razlike med motoristi še večje kot med avtomobilisti (čeprav nas vsi mečejo v isti koš)...

Lp

P.S. Lepo je spet pisat na forumu kot motorist z motorjem v garaži (in ne kot kmet brez zemlje :lol: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za predvidevanja verjetno še niste slišali ne?

ena zgodbica. En ata je čez Dunajsko v LJ vedno prečkal tako, da se je postavil na prehod za pešce, dvignil roko in šel gladko čez. Seveda, ko je to delal pri svojih 20. letih je bilo veliko manj prometa, kot ga je danes, ko je bil star nekaj čez 70.let je to enako naredil in ga je seveda do smrti zbil avto. Ja... v bistvu ni bil ničesar kriv, je šel čez prehod za pešce, celo roko je dvignil, da bi bil bolj opazen, a kaj mu pomaga, če razmere na cesti narekujejo nekoliko drugačen tempo. In vse to se je zgodilo, ker ni PREDVIDEVAL.

In zakaj imaš ti hupo? da pičkicam pohupaš, ko greš mimo, ali da lahko nekoga opozoriš, da sam obstajaš. Poznam veliko ljudi, ki na motorjih redno uporabljajo hupo za tiste primere, ko niso sigurni, da jih je voznik v avtu opazil ko se pripravlja v nizkem štartu, da se bo vklopil na glavno cesto.

Drugič, ko boš predvideval, da se ti kaj takega lahko zgodi, boš šel ne samo 60, ampak 50, ker boš pravilno predvideval, da ti lahko nekdo zelo na hitro zapre pot.

Sestrinjam!

Ne vem pa kako naj bi predvideval namen avtomobilista, če ta kar naenkrat pripelje iza žive meje?

Ispi za A sem sicer opravil v tem letu, vedar ga imam za B 29 let in to brez ene same nesreče. Mislim, da z obnašanjem na cesti imam nekaj iskušenj. Sicer pa tudi z avtomobilom vozim čez omejitev maksimalno za malo kazen, pa sem bil izsiljen v vseh letih zelo malokrat, kot motorist pa že parkrat. Gotovo je vzrok v manjši silhueti in s tem manjši vidljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestrinjam!

Ne vem pa kako naj bi predvideval namen avtomobilista, če ta kar naenkrat pripelje iza žive meje?

Ispi za A sem sicer opravil v tem letu, vedar ga imam za B 29 let in to brez ene same nesreče. Mislim, da z obnašanjem na cesti imam nekaj iskušenj. Sicer pa tudi z avtomobilom vozim čez omejitev maksimalno za malo kazen, pa sem bil izsiljen v vseh letih zelo malokrat, kot motorist pa že parkrat. Gotovo je vzrok v manjši silhueti in s tem manjši vidljivosti.

no, če si nočeš sam odgovoriti, ti bom kar sama.

Motor je na cesti manjši, manj opazen. Luč se hitro spregleda, če je v voznika usmerjeno še sonce, je še slabše. Voznik je pripeljal izza žive meje? Torej je imel že v osnovi maj pregleda na cesto. Četudi te je videl, je premalo pogledal, da bi lahko ocenil tvojo oddaljenost in morebitno hitrost. Zamenjal te je za skuter, ki gre načeloma veliko počasneje ali celo za biciklista........

In če se ti tega zavedaš in predvidevaš, da se ti lahko to zgodi ob naslednji cesti boš veliko bolj pazljivo vozil in imel malo več možnosti, da preživiš.....

Aja, da ti še povem, da nimam izpita za A kategorijo, pa so mi te stvari hudičevo dobro znane. Mogoče ker sem že toliko 10.000 km preživela na motorju....... imam pa kar nekaj km preživetih v avtu in res je, da sem se 1x pošteno zabila (lastna krivda) je bila pa izredno dobra šola, ravno na področju predvidevanja.......

No, ne razumeti, da te napadam ali grajam ali kakorkoli..... malo sem edino alergična na ljudi, ki ničesar niso nikoli krivi, vsi drugi so vedno krivi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestrinjam!

Ne vem pa kako naj bi predvideval namen avtomobilista, če ta kar naenkrat pripelje iza žive meje?

Ispi za A sem sicer opravil v tem letu, vedar ga imam za B 29 let in to brez ene same nesreče. Mislim, da z obnašanjem na cesti imam nekaj iskušenj. Sicer pa tudi z avtomobilom vozim čez omejitev maksimalno za malo kazen, pa sem bil izsiljen v vseh letih zelo malokrat, kot motorist pa že parkrat. Gotovo je vzrok v manjši silhueti in s tem manjši vidljivosti.

Sem danes že v enem drugem topicu napisal, pa vseeno. Težko je primerjati motor in avto, zato ti izkušnje iz avta za krmilom (močnejšega) motorja pomagajo manj, kot si misliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!