Skoči na vsebino

Kako ste prepričali ženo...


andy77

Priporočene objave

No, moj problem je naslednji...

Že od malih nog si želim motor, avtomatika sem peljal prvič, ko sem bil star pet let..., potem sem nadaljveal do 14 leta in potem konec.

No, danes sem star 28 let imam družino in želja po motorjih je zopet izbruhnila... Mislil sem, da sem prepričal ženo v to dejanje, vendra na dan nakupa je prišlo do nepredvidene situacije. Zagrabila jo je panika in pričeli so leteti očitki, npr. ali nič ne misliš na svoje dve in pol leti starega sina, potem je tukaj še moja mama, ki bi se ji ob nakupu motorja dobesedno zmešalo. Povsod poslušam samo o nevarnosti, pogrebih itd...

Sam sem mnenja, da je motor toliko nevaren, kot je nevarna voznikova glava, vozim relativno močan avtomobil in ga v treh letih še nisem spravil do konca (končna je 250 km/h), enostavno se mi zdi to brez veze, nikoli ne divjam, v naselju in tudi izven naselja vozim po predpisih, sem ter tja si dam duška na prazni avtocesti, tja do 210 km/h max za par sekund. Želja po motorju raste iz dneva v dan, ne morem si pomagat, rad bi si nabail "naked bike" do 1000 ccm (zaradi navora, tako, da se lahko lagodno vozim, brez prestavljanja).

Prosim za kakšno mnenje oz. nasvet, kako prpeirčati bližnje, da motor ni nujno konec življenja, ampak sredstvo za uživanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za kakšno mnenje oz. nasvet, kako prpeirčati bližnje, da motor ni nujno konec življenja, ampak sredstvo za uživanje...

Zakaj bi jih pa sploh moral prepričevati? A ko greš na stranišče, tudi za dovoljenje vprašaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, jaz sem bil že bajker, ko sem spoznal mojo.... Pa vsi, ki so me poznali, so ji govorili, da vozim lepo in po pameti, pa to. Pa je vzela zdravo za gotovo, da motor spada k hiši. :OK: Kako jo bi prepričal, ne vem, polagam ti pa na srce: če že 14 let nisi vozil dvokolesnika, kupi prej kaj umirjenega,- človek malo zarjavi po teh letih. .) Lahko bi jo na primer povabil na Tromostovje, da vidi tudi bolj človeške bajkerje, ne le divjake na cesti. Saj počasi bo že videla, da je vožnja motorja odvisna od voznika. Lahko si divjak na chopperju, ali pa umirjen na dirkaški repliki. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj lahko voziš po omejitvah, pa je vseeno mnogo drugih stvari na cesti na katere moraš paziti, na cesti je precej nevarnosti ki prežijo na motorista, za začetnika na močnem motorju in brez izkušenj je pa to precej nevarno. Moje mišljenje je tako, da moraš začeti ko si še mlad in si počasi nabiraš izkušnje. Kasneje po 18 letih je pomoje že prepozno ker takrat si najverjetneje kupiš močan motor ti si pa brez izkušenj. Vsaj tako je moje mišljenje... No, če si boš pa kupil motor pa srečno vožnjo! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet (namreč tako je bilo pri meni);najprej sem kupil 50 cc/m,eno leto sem sam vozil nato se je okorajžila in sama probala.Danes sta pri hiši dva skuterja za v mesto ob lepem vremenu pa se jaz peljem z BMW-ejem K 1200 R ona pa z Kawasakijem RN 650. Naredila je izpit prvič pri 50 tih-vozi že 10 let. ŽIVLJENJE JE KRATKO ZATO UŽIVAJ V TISTEM KAR SI NAJBOLJ ŽEIŠ !!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se jaz odločal za nakup motorja, sem ob nedeljskem kosilu seznanil s svojo idejo vse prisotne. Malo so me čudno gledali :eek:, rekli pa niso nič. Le z čelom so nekaj zmrdovali. Pa sem predlagal, da jih naslednji dan odpeljem na Ptuj, da si skupaj pogledamo to zverino, ki bi naj postala naš novi družinski član. V svoj relativno močan avto (končna je okoli 300 km/h) sem spravil celo familijo. Dedka, babico, fotra, mater, ženo, dva froca in teto, ki je trenutno bila na obisku. Pa smo šli. Do Ptuja sem ga prvič nažgal do konca, res da samo za par sekund in kot tren smo bili na cilju. Vsi so bili tako navdušeni nad mojo hitro toda varno vožnjo, da smo naslednji dan iz Ptuja odpeljali novega družinskega člana. Glavno in odločilno besedo pri nakupu, pa je imela moja mama, ki je rekla: sinko vidim, da sva te z očetom vzgojila v odgovorno in zrelo osebo. Na poti do Ptuja sem se osebno prepričala, da na cesti res ne divjaš, razen tistih maximalnih. par sekund ko si si dal malo duška.

Meni je tako uspelo! Poskusi še ti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj lahko voziš po omejitvah, pa je vseeno mnogo drugih stvari na cesti na katere moraš paziti, na cesti je precej nevarnosti ki prežijo na motorista, za začetnika na močnem motorju in brez izkušenj je pa to precej nevarno. Moje mišljenje je tako, da moraš začeti ko si še mlad in si počasi nabiraš izkušnje. Kasneje po 18 letih je pomoje že prepozno ker takrat si najverjetneje kupiš močan motor ti si pa brez izkušenj. Vsaj tako je moje mišljenje... No, če si boš pa kupil motor pa srečno vožnjo! .)

S tvojim mišlenjem se nikakor ne strinjam.Namreč res je med motoristi verjetno povprečna starost ca 35 let, ne pozabi pa, da največ karambolov z najhušim izidom povzročijo(neiskušeni) z neprilagodljivo hitrostjo, predvsem mladi vozniki.Namreč NEPOZABI izkušenj ni nikoli dovolj v kriznih primirih največkat zelo malo pomagajo . Star pregovor pravi - učimo se celo življenje in trapasti umremo !!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andy, trpim s tabo in te povsem razumem, saj sem tudi sam v takšni situaciji. Jaz sem 31, žena celo eno leto starejša in leto pa pol stara hčerka.

Motor nameravam kupiti naslednjo sezono; masiram pa že pol leta. Počasi. Proti koncu leta bom naznanil, da bo drugo leto šlo zares. Privlekel bom nekaj prospektov, pa zvečer hodil prej v posteljo. :blush:

Vsekakor bom pred nakupom peljal ženo na biciklu; počasi, zanesljivo, na kakšno kosilo na obalo. Zdi se mi, da ji je naskrivaj ideja celo malo všeč; čeprav se na motorje ne razume in edini ki jih opazi so tisti, ki jo porivajo s ceste...

Jaz sem se ogrel za CBF 1000 A.

Popravljeno . Popravil Aky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba si je pridobiti izkušnje v mladih letih na švoh mopedih. Da dobiš vsaj občutek za moč motorja potem pa postopoma na močneje. Veliko je takih ki dobijo za 18. rojstni dan hud motor in običajno se s takimi slabo konča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(neiskušeni) z neprilagodljivo hitrostjo

Ravno o takih govorim. Če si še neizkušen in imaš kaj pameti veš, da moraš voziti s tako hitrostjo da imaš motor pod nadzorom v vsakem trenutku. Takih neizkušenih in prepotentnih po možnosti brez čelad ki pa pulijo svoje motorje do kraja in se potem seveda razsujejo, pa ne toleriram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam ne zdi, da ste spet mal :topic:

Debatirate o nevemkolikokrat že premleti temi in ne o tem kako prepričat ženo.

Jaz sicer ne morem imet takega problema (ker nimam žene hehe), sem pa imela podoben problem s starci. Saj vem, da je situacija drugačna. Po pol leta, ko sem kupila motor, sta se ohladla, ker jima drugega ni preostalo. Je pa fotr imel podoben problem pred kar nekaj leti z mat, ampak njemu ni preostalo drugega kot da je prodal motor, sicer bi ga vrjetno kar na hladno postavla. Je pač nikakor ni mogel prepričat :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE vem zakaj vsi iščete neke izgovore za ženo, mamo, strica, maminega bratranca v tretjem kolenu............. :?

Če ti mora mama ali žena financirati nakup potem brez njihove privolitve nikakor ne bo šlo.

ČE ti finančno stanje dopušča, kupi, se bodo že sprijaznili.

Če pa ima žena pod komando tebe in tvojo denarnico potem razčisti najprej sam s sabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ima žena pod komando tebe in tvojo denarnico potem razčisti najprej sam s sabo

Vidim, da še nisi poročen. :whistle:

Odobravanje druge 1/2 je vsekakor pomemben faktor. Če se ti starši ne strinjajo; ko jih jebe; imaš vedno možnost živeti na svojem, po svoje.

Če pa se žena ne strinja in pod nobenim pogojem ne odobrava, če je otrok nekje v igri, potem je pač treba tudi kakšne kompromise sprejeti. Ali pa živeti na svojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE vem zakaj vsi iščete neke izgovore za ženo, mamo, strica, maminega bratranca v tretjem kolenu............. :?

Če ti mora mama ali žena financirati nakup potem brez njihove privolitve nikakor ne bo šlo.

ČE ti finančno stanje dopušča, kupi, se bodo že sprijaznili.

Če pa ima žena pod komando tebe in tvojo denarnico potem razčisti najprej sam s sabo

No čisto tako enostavno ravno ni. Če z nekom živiš skupaj, ga imaš rad, potem tudi sigurno nekaj daš na njegovo mnenje.

Jaz sicer nimam eh problemov, samo po moje je treba najprej ženi dokazat, da si odgovorna in resna oseba na cesti in ti motor pomeni sredstvo za uživanje in sproščanje napetosti, ne pa za divjanje in ogrožanje sebe in okolice.

In še enkrat, ne priporočam ničesar na silo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE vem zakaj vsi iščete neke izgovore za ženo, mamo, strica, maminega bratranca v tretjem kolenu............. :?

Če ti mora mama ali žena financirati nakup potem brez njihove privolitve nikakor ne bo šlo.

ČE ti finančno stanje dopušča, kupi, se bodo že sprijaznili.

Če pa ima žena pod komando tebe in tvojo denarnico potem razčisti najprej sam s sabo

se strinjam s teboj :grim

No čisto tako enostavno ravno ni. Če z nekom živiš skupaj, ga imaš rad, potem tudi sigurno nekaj daš na njegovo mnenje.

je res, da daš na mnenje vendar,lahko bi tudi sama malo pomisljila na njegove želje in užitke.

in če se boš odloču in kupoval ti je po moje čist dost 600ccm,kakšna fz6 al pa z750,hornetka,..

ne rabiš še bolj strašit domače s 1000kubiki .)

pa čim prej ga kup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če živiš s kom moraš deliti svoje mnenje z njim. Nikakor ne smeš narediti na silo. Vse se uredi slej ko prej. Men žene ni bilo potrebno prepričevati, saj je vedela da sem motorist.

Bil sem pa tud 8 let brez motorja in sem si za začetek omislil 125 kubikov. Potem kupil 500 in sedaj furam 1200 kubično kravo.

Zato predstavi ženi tudi lepšo stran motorizma, ki ni samo tiščanje in dirkanje po cesti, je predvsem uživancija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda, kdo bo pa pomislil na otroka?

ženske so veliko bolj zaščitniške in navadno veliko bolj dajo na skrb otroka, kot pa nase. Zato to prenašajo tudi na moške. Nekako logično, če naj bi bil moški lovec, ki bo nabral plen za v pisker za ženo in froce. No, v današnjem svetu ni več čisto tako, je pa res, da je v končni fazi produkt obeh otrok, ne samo ženske. In če žensko skrbi, kako se bo sama preživljala, če se njemu kaj zgodi je meni čisto logično. Ja, njegove želje... že res, samo sedaj so trije, ni več en sam. Torej je potreben nek kompromis.

Ne vem, če je ravno užitek se it vozit in veš, da nekoga noro doma skrbi, da se ti kaj ne bo zgodilo. Se potem res lahko sprostiš in uživaš v vožnji? Zato zadeve ne moreš kar kupiti pa boli te K****, pa se bo že privadila.

Šokac je dobro to predstavil, jaz bi še dodala mogoče, da obljubiš, da boš vzel inštruktorja za A kategorijo, da bosta malo povadila čez... ali pa da boš šel na tečaj varne vožnje ali kaj takega....... zato, da bo vedela, da ti ni namen divjati ko kreten in da boš naredil vse za varnost.

Ne pa kar kupovati motorja........ ne vem kaka je tvoja žena, samo jaz ne bi dobro odreagirala, če bi doma kar motor zagledala, če ga ne bi hotela pri hiši.

Je pa fajn tudi se pogovoriti, da točno veš, zakaj je proti motorju. Mogoče je pa imela enkrat v mladosti kako sranje in ima strah pred motorji. To pa se da rešiti.......

no, le moje mnenje.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da nisem edini s tem problemom, tisti, ki ste poročeni in date nekaj na partnerjevo mnenje veste, da je potrebno sprejemati kompromsie. V kolikor se žena z nakupom ne strinja, ga raje ne bom nabavil, ne bi imel nobenega užitka, če bi potem skoz poslušal očitke...in posledično potem tudi kreg itd.

Sedaj bom začel počasi s prepričevanjem in upam, da mi bo uspelo, potem pa takoj po Z750 ali pa celo Z1000... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa ti svetujem, da če je žena ad priori proti, raje pozabi na motor.

Ker če jo slučajno tudi uspeš prepričat in ga nabaviš, pa se ti bo kdaj kaj pripetilo po lastni krivdi ali tuji, ti verjetno ne bo dala miru nikoli več, pa še oprostila ti bo težko. Poznam podobno situacijo pri kolegu.

Tako da ...., razmisli koliko ti pomeni vožnja z motorjem. Adi pravi, vse te prime pa te mine.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ni apriori proti, samo malo več časa potrebuje, da se navadi na to misel, sicer pa, če bo preveč težav, se bom motorju raje odpovedal, kot pa bil na "hladnem"... :D

To o nesrečah je pa točno tako, kot si napisal, očitki bi leteli precej pogosto in verjetno tudi zelo glasno... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no za to ga nej pa nabavi zdej ko ga je prijelo in če ga bo minilo bo problem rešen :D

včasih mora človek narest nekaj zase še tisti trenuket ko si to zahoče ne glede na vse ovire ki so na poti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no za to ga nej pa nabavi zdej ko ga je prijelo in če ga bo minilo bo problem rešen :D

včasih mora človek narest nekaj zase še tisti trenuket ko si to zahoče ne glede na vse ovire ki so na poti

sanda........ ne gre vedno samo zate...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, vendar največkrat pa, in samo eno življenje živiš in še to je kratko,zato privošči si čim več kar si želiš,

včasih je pač tako da z glavo skoz zid ne gre,vendar najdeš drugo varjanto mimo zida .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avto in motor ni isto :nono: sam imam isto 2 otroka :grim :grim motorist že 20 let ,če boš dokazal ,da imaš glavo na mestu mislim ,da ne bo problema ,glede motorja pa je moj nasvet kupi si kaj lažjega .....

in veliko moto užitkov ti želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!