Skoči na vsebino

Kako ste prepričali ženo...


andy77

Priporočene objave

bolj za šalo kot zares! dobro se zavaruj, zavarovanje pa napiši nanjo, oziroma ji kot ženi že avtomatično pripada :D samo potem pazi da ti ponoči ne zrahlja kakšen vijak! :D lp

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če žensko skrbi, kako se bo sama preživljala, če se njemu kaj zgodi je meni čisto logično.

Če je to problem (v kar sicer dvomim) je rešitev enostavna: življensko zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V svoj relativno močan avto (končna je okoli 300 km/h) sem spravil celo familijo. Dedka, babico, fotra, mater, ženo, dva froca in teto, ki je trenutno bila na obisku. Pa smo šli. Do Ptuja sem ga prvič nažgal do konca, res da samo za par sekund in kot tren smo bili na cilju.

Mene pa zlo zanima ta tvoj enoprostorec (voznik + 8 ljudi), ki leti okoli 300 km/h... Kateri voz je to? Bugatti Veyron Scenic? :P

Če pa se žena ne strinja in pod nobenim pogojem ne odobrava, če je otrok nekje v igri, potem je pač treba tudi kakšne kompromise sprejeti. Ali pa živeti na svojem.

itak. Seks se pa itak na motozborih al pa kje dobi.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Šola varne vožnje.Tvoja naj pa ob strani stoji in gleda, da vidi obvladljivost teh zverin.

-Rent a bike.Za vikend ali dva.Da dobi zadevo v nos ali kamor koli že.

-Tašča.To bo pa težko.Če sta par,sta samo vidva.V vseh stvareh.So še druge življenske odločitve ne samo motor.Razčisti s tvojo o tem.

-Še enkrat.Vidva sta par.Ko otroci odrastejo in tašče pomrejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.

Potrebuješ (tudi) odobritev MAME? Povsem te razumem.

Ker če bi že žena pustila ( :worship: :slap: ) potem je še vedno tukaj Ona. Mama. Ena in Edina. Mama prihajam domov in jočem od sreče. Ker sem peš in ker sem te ubogal. Ženo lahko spregledaš ampak Mame ne. Ker ena sama je Mama.

Ker si najbrž bil vzgojen (sicer lepo, najbrž) v družini, kjer ima Mama glavno besedo, enako reagiraš pri ženi.

Zakaj provociram? Ker natanko vem kako je s tem, pomagal sem pri reševanju identične situacije pred leti.

Rešilo pa se je tako, da je tip dojel, da je pač žena dominantna, pa če se je še tako otepal tega. Če ti to paše ok. Če ti preti, da boš "na hladnem", kot praviš...hehe...tako pretnjo bi recimo jaz slišal samo enkrat. Izvoli, vrata. Če meniš, da je seks dobrina, s katero se v zakonu manipulira. Če komu kaj ne paše - hvala lepa. Na hladnem. Aha, a bo dala al ne bo. Dajanje...

Cel kup sranja.

Zaradi Mame.

Nasvet - šah.

Grem poiskat kakšno votivno figurico z velikimi boki, da se malo podrgnem obnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru kupi nekaj pohlevnega. Postopnost in velika mera samodiscipline, se močno obrestujejo. Motor bi na tvojem mestu kupil, ne glede na mnenje žene. Če se boš vozil lepo in boš imel "pravi" odnos do motorja, bo tudi tvoja lepša polovica prebolela, da je pri hiši motor. Kaj pa veš, mogoče bo pa tudi tvoja popolnoma navdušena, ko jo boš enkrat peljal na kako furco :OK: Vsekakor pa prve iskušnje nabiraj solo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubus, ni čisto tako... :OK: , meni se enostavno ne da prerekat, če bi se odločil, bi bil motor že od srede naprej v garaži... Ampak, se bom osebno veliko bolje počutil, če bo še navdušenje oz. odobravanje z ženine strani in to je ves hec. Kar se pa tiče mame, mi je pa bolj ali manj vseeno, če ne bo hotela sprejet tega dejstva, bo to njen problem...

Zakaj menite, da je Z750 za začetek "neprimeren", sem zadnjič peljal Aprilio 125 in sem bil totalno razočaran, no potem sem se usedel na Bandita 1200 in se mi je zdel precej lažji za vozit kot 125 ccm "mlinček". Trenutno imam na zimovanju CBR 1100 XX od sorodnika, naredil sem par krogov in se mi zdi še lažji za peljat kot Bandit. Res pa je, da sem se peljal precej počasi, moram priznati, da imam malenkost strahu pred motorjem... :( . Kakšna nažiganja pri meni odpadejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi vam prav prišel kak Ducati ST serije(tanove). Od doma z "spuščenimi" lonci za taprvi ovinek pa rore vzignit gor pa gasa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi vam prav prišel kak Ducati ST serije(tanove). Od doma z "spuščenimi" lonci za taprvi ovinek pa rore vzignit gor pa gasa :naughty:

Tega pa ne razumem čisto dobro... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je prišla nova generacija ST modelov, se je govorilo, da bodo imeli po višini nastavljive izpuhe. Ali jih zares imajo pa ne vem.

Evo kopiram Syma iz teme ST3

BTW:

- nastavljivo krmilo (v nekaj minutah držo voznika iz športne v potovalno)

- števci in elektronski kompjuter omogočajo: pregled nad porabo goriva (trenutno in povprečno), temperaturo olja in vode, merilnik hitrosti, povprečno hitrost, nastavitev kota svetilnega snopa žarometov

- nastavljiva višina izpušnih cevi: visoko --> športnik za ostro »polaganje« ovinkov ali nizko ---> potovalnik, na katerega lahko pritrdimo potovalne kovčke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno, če imaš denar. Nagledaš, kupiš kar ti ustreza. Pripelješ domov, in to je to. Vsaj pri meni je bilo tako pri prvem motorju. Nekaj so težili in jamrali, ampak, sine je pač odrasel (pri svojih 31) in gre svojo pot. In so se morali sprijazniti. Tisti dan, ko sem ga pripeljal domov, je bil pa najbolj zanimiv, kar se tiče moje tetke. Ko me je videla na motorju, se je zakadila iz hiše, nekaj krilila in se drla po travniku, da sem si kupil smrt. Bilo je res komično. Na koncu pa se je morala sprijazniti tudi ona.

Tako pač je. Če hočeš slediti svojim željam in ciljem, se pač ne smeš ozirati na druge. Svoje življenje živiš sam in ne drugi zate. Če hočeš pa zmeraj osrečiti druge, potem pač lahko celo življenje samo ugajaš njihovim željam, da je njim prav.

Popravljeno . Popravil bostov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zlo zanima ta tvoj enoprostorec (voznik + 8 ljudi), ki leti okoli 300 km/h... Kateri voz je to? Bugatti Veyron Scenic? :P

:OK:

Kopija batmanovega vozila. :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj menite, da je Z750 za začetek "neprimeren", sem zadnjič peljal Aprilio 125 in sem bil totalno razočaran, no potem sem se usedel na Bandita 1200 in se mi je zdel precej lažji za vozit kot 125 ccm "mlinček". Trenutno imam na zimovanju CBR 1100 XX od sorodnika, naredil sem par krogov in se mi zdi še lažji za peljat kot Bandit. Res pa je, da sem se peljal precej počasi, moram priznati, da imam malenkost strahu pred motorjem... :( . Kakšna nažiganja pri meni odpadejo...

Najlaži je dat gas. Če maš pa pod ritjo še mav več konjev, sploh na začetku, boš pa še hitrej v raju. Mrbit se

vidmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri meni je bila podobna situacija. Spomladi sem se odločil, da bom kupil motor pa sem tudi jaz poročen, za povrh pa imam tri šoloobvezne otroke. Žena sicer ni ploskala od navdušenja, ampak vsa čast ji :worship: , tudi ni nakupu nasprotovala. Razložila mi je, da ima pomisleke, ker je toliko motoristov udeleženih v nesrečah in da se predvsem zaradi otrok, ona ne bo vozila z mano. No po petih mesecih pa se je stanje že bistveno spremenilo. Sam se peljem le še v službo in domov, takoj ko pa je v igri kakšna tura, pa je prej na motorju kot jaz.

Motor sem si kupil po 18 letni pavzi. Po nasvetih kolegov motoristov sem si kupil 125ccm choperja, katerega sem se po treh tednih naveličal in prodal. Zdaj imam Yamaho XJ600. Tudi tebi priporočam 500 - 650 ccm motor. Šibkejšega se boš hitro naveličal in ne boš več užival v vožnji z njim, za kaj močnejšega pa so zelo priporočljive izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam Z Mitjem99. Razred 600 ccm je zelo primeren, ker je nekje vmes. Se ga še da krotit, pa tud nekam gre, če ga pritisneš. Izkušnje moraš dobit, ato ne razmišljaj o 1000 in več kubičnih raketah :grrr . Ko je v ozadju familija, je v tvojih mislih še ena bremza, močnejša od tistih diskov na kolesih. Jaz sem ravno v takem položaju. Poročen, imam majhnega otroka, ampak živim z motorji že od svojega 14 leta dalje skoraj neprekinjeno. In tud moja najdražja me je takega spoznala. Pri tebi je glede tega malo drugače. Vsekakor jaz ne bi šel mimo njenega mnenja, ampak če bo videla, koliko ti to pomeni, se bo že omehčala.

Je pa strah (bližnjih) hudičeva stvar. Lahko jih še tako prepričuješ, pa ne gre.

Motorja raje ne primerjaj z avtom, ker je skupnih točk (vsaj zame) zelo malo :nono: .

Anubus, ni čisto tako... :OK: , meni se enostavno ne da prerekat, če bi se odločil, bi bil motor že od srede naprej v garaži... Ampak, se bom osebno veliko bolje počutil, če bo še navdušenje oz. odobravanje z ženine strani in to je ves hec. Kar se pa tiče mame, mi je pa bolj ali manj vseeno, če ne bo hotela sprejet tega dejstva, bo to njen problem...

Zakaj menite, da je Z750 za začetek "neprimeren", sem zadnjič peljal Aprilio 125 in sem bil totalno razočaran, no potem sem se usedel na Bandita 1200 in se mi je zdel precej lažji za vozit kot 125 ccm "mlinček". Trenutno imam na zimovanju CBR 1100 XX od sorodnika, naredil sem par krogov in se mi zdi še lažji za peljat kot Bandit. Res pa je, da sem se peljal precej počasi, moram priznati, da imam malenkost strahu pred motorjem... :( . Kakšna nažiganja pri meni odpadejo...

Aja, pa še to. Primerjava med Aprilio 125 in 1100 XX je malo pretirana :hmm: . Sploh če trdiš, da se Blackbird toliko lažje pelje... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini katerega moraš kaj vprašati je tvoja pamet!

Če ti le ta veli, da si dovolj zrel za vožnjo motorja in ob tem za vse potrebno izobraževanje in vadbo, potem da. Sicer ne. Ne glede na vso žlahto in ostale. Nobeni nasveti drugih niso vredni nič, ker so le iskanje izgovora za odločitev. Torej sklepam, da nisi dovolj zrel za odločitev, torej tudi za motor ne. Vozi še naprej piksno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce si motorja zares zelis, ga bos kupil...samo najprej bos moral odrasti pa nehat se mamice za kiklco drzat...po moje je to pri tvojih 30ih ze skrajni cas...pa ne zaradi motorja, ampak zaradi druzine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carr, tako primerjavo sem dal zato, ker mi je bila sama vožnja s 125 Aprilio precej bolj "težavna", že za samo speljevanje se je potrebno potruditi (da ne crkne), potem pa itak ni za izgubljat besed, kot moped... :BUA:

XX me je pa res navdušil, velik navor, udobna pozicija, občutek stabilnosti...itd. XX-a si pa ne bi nabavil, take moči jaz ne potrebujem, nagibam se k Z750, menim, da bo to kar super zadeva!

Edini katerega moraš kaj vprašati je tvoja pamet!

Če ti le ta veli, da si dovolj zrel za vožnjo motorja in ob tem za vse potrebno izobraževanje in vadbo, potem da. Sicer ne. Ne glede na vso žlahto in ostale. Nobeni nasveti drugih niso vredni nič, ker so le iskanje izgovora za odločitev. Torej sklepam, da nisi dovolj zrel za odločitev, torej tudi za motor ne. Vozi še naprej piksno!

Sem mnenja, da sem dovolj zrel za motor, zato sem se pa začel nagibati v to smer, par let nazaj, raje nisem pomislil na to opcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole, da bo jasno. Kompromis z ženo priporočam le zaradi miru v hiši in zdravega odnosa, ki je meni zelo pomemben. Ženske namreč znajo iz tega naredit celega hudiča. Kakšen užitek se boš pa imel usest na motor, če ti bo vsakič težila... :wacko: Kar se pa tiče same vožnje, moraš pa izključno sam s sabo razčistit. Ampak jaz pač zagovarjam, da je treba iti postopoma (pa četudi par mesecev) s šibkejšimi motorji, ne pa takoj na hude stroje. Mislim, da je Z 750 mal prehud za štart. Poskusi s Fazerko 600N. Ali pa si kakšen motor izposodi in naredi mal več kilometrov, potem boš pa videl (a izpit že imaš...?)

Ej, je pa to samo moje mnenje. Želim ti veliko užitka, pa kakorkoli se boš že odločil.

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje pa ni ravno neke gromozanske razlike med Fazerjam 600 in Z750. Tudi Fazer ima praktično 100KM.. Potemtakem je že bolj primeren za štart v motorizem kakšen 600ccm dvovalnik, saj je manj brutalen pri visokih vrtljajih in veliko bolj odziven pri nizkih, ter tako bistveno bolj primeren za lepo umirjeno vožnjo brez pretiranega prestavljanja, saj vleče zvezno praktično tekom celega območja vrtljajev :)

Poglej malo za sv650, super motor! :) Vsekakor pa se odloči za nakup v dogovoru z ženo, mir v hiši je zelo pomemben :)

V kolikor pa se boš odločil za Z750, pa tudi ni pretiranega razloga za skrb, če imaš le v glavi vse poštimano. Kar verjamem, da pri tvojih letih, družini, ter vsej odgovornosti ki je na tebi, imaš. :) Dober nakup, pa da bi se čimprej srečali na cesti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ženo vsekakor upoštevaj. Recimo, če je ona strašno proti in se celo boji teh motorjev, pa spravi se v njeno kožo ko se boš ti vozakal ona pa sama z deco doma.. pa začene tuhtat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da bi fant le rad naznanil, da ima cvenk in da bo kupil motor. V nasprotnem primeru jaz ne bi spraševal, kaj storiti, saj za svoja dejanja odgovarja vsak sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnm ko kupiš motor jo zapelji 1 krog .) čez 1 tedn boš pa poslušal : "dragi kdaj me boš spet peljal??" .) .) žena oz. punce... isto je najprej je hudič, pol bi se pa skos peljale .) Ne poznam osebe ki bi se peljala z mano 1 krog z motorjem, pa po končani vožnji rekla : Nikoli več ;)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš trmast, ti bo ratalo. Res, da sem jaz motor že imel, preden sem začel z mojo sedanjo, vendar jo je bilo tudi strah, ker nikoli prej ni sedela na motorju :cry: .

Ko sva začela, sem ji dejal: "Vse lahko zahtevaš od mene, le tega ne, da bi prodal motor."

Sedaj mi ona pravi: "Andi, vse lahko prodaš, le motorja ne smeš!" :OK:

A prosim te eno stvar, ne pretiravaj z začetno kubaturo, tja nekje do 500 ccm bo čisto dovolj, po nekaj letih pa prešaltaj na kaj močnejšega, kajti kljub vsemu boš spet začetnik in se boš moral marsičesa naučiti in navaditi!

Da ne bi o tebi brali v črni kroniki.

Če boš delal po pameti, bo tudi tvojo zagrabilo in bo začela uživati na mopedu, kar je pravzaprav tudi smisel in cilj vožnje z motorjem! :D :yes:

Zato le pogumno v prepričevanje in pozneje v nakup, PA SREČNO VOŽNJO TI ŽELIM.

:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!