Skoči na vsebino

Kako ste prepričali ženo...


andy77

Priporočene objave

Verjetno si že sam ugotovil, da brez kompromisov ne gre, sploh pa v zakonskem jarmu, imel sem zelo podobne pomisleke in sugestije pa se je vse uredilo samo po sebi, kupil sem motor in to je to! Pika in basta! Vedno ko grem na furo se vozim s zavestjo, da imam nekoga doma h kateremu se moram vrnit in, da otroci rabijo tudi očeta še kar dolgo let ! Je pa zanimivo, da naša že navija za vožnjo z menoj! Srečno na cesti in ne kupuj premočne zverine! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če se boš odloču in kupoval ti je po moje čist dost 600ccm,kakšna fz6 al pa z750,hornetka,..

ne rabiš še bolj strašit domače s 1000kubiki .)

Res ne vem, zakaj mu vsi odsvetujete nakup močnega motorja. Možakar ni več mulec, ki bi ga rad imel zato, ker gre hitreje. Povedal vam je, da je lastnik močnejšega avta, zato mu obvladovanje moči verjetno ne dela težav. Njemu se gre za udobje v vožnji in navor, ki mu ga lahko v največji meri ponudi le zmogljiv motor.

1000-kubičen motor ni nič bolj ne-varen od 600-kubičnega ali kateregakoli drugega.

Lastna izkušnja: moj prvi motor je bil CBR600RR. Še po 15.000 km se ga nisem navadil, nisem imel občutka, vedno ga je bilo treba držati v obratih, imel sem več nevarnih situacij ravno zaradi šibkega motorja in živčnosti (ker je lahek, ga vsaka neravnina vrže iz smeri). Pa še premajhen je bil zame. Potem sem kupil CBR1000RR in mi je bil že po 50-ih km bolj domač, kot 600-tka kdajkoli. Bistveno lažje ga je voziti, je bolj stabilen, navora dovolj, je večji... Kot igračka je. 600-kubični je proti njemu praktično nevozen.

Če bi bil začetnik in če bi vedel to, kar vem danes, potem bi kupil takoj 1000-ko.

Vse je v glavi. Če imaš tam vse zrihtano, potem ni problema. Neprevidni se lahko konec koncev razbije tudi s karjolo.

Popravljeno . Popravil sonny4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, zakaj mu vsi odsvetujete nakup močnega motorja. Možakar ni več mulec, ki bi ga rad imel zato, ker gre hitreje. Povedal vam je, da je lastnik močnejšega avta, zato mu obvladovanje moči verjetno ne dela težav. Njemu se gre za udobje v vožnji in navor, ki mu ga lahko v največji meri ponudi le zmogljiv motor.

Eno z drugim tega nikakor ne moreš primerjat, no way !!! Razen, če se je rodil z Rossijevimi geni ! :nono:

Vse je v glavi. Če imaš tam vse zrihtano, potem ni problema. Neprevidni se lahko konec koncev razbije tudi s karjolo.

[/quote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da bi fant le rad naznanil, da ima cvenk in da bo kupil motor. V nasprotnem primeru jaz ne bi spraševal, kaj storiti, saj za svoja dejanja odgovarja vsak sam.

Tale je pa malo hecna izjava...če imaš npr. 1,5 mio SIT za nakup motorja, se s tem ni hvaliti, se ti ne zdi???? Vsaj jaz ne vidim nobene poante v tem... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, zakaj mu vsi odsvetujete nakup močnega motorja. Možakar ni več mulec, ki bi ga rad imel zato, ker gre hitreje. Povedal vam je, da je lastnik močnejšega avta, zato mu obvladovanje moči verjetno ne dela težav. Njemu se gre za udobje v vožnji in navor, ki mu ga lahko v največji meri ponudi le zmogljiv motor.

Jaz bi se pa strinjal z Sonnyjem.

Sam po dolgem času pavze kupujem CBF1000. Gre mi za navor. 100 konjev pa tudi že 600taki imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno z drugim tega nikakor ne moreš primerjat, no way !

Motor je čisto druga zverinica kot avto, se strinjam. Ampak, hotel sem povedati, da če že ima hiter avto, bi se, če ne bi imel pameti, že z njim razbil. S tem avtom je naredil "izpit" za motor.

Mit o tem, da so močnejši motorji nevarnejši se je po mojem začel zato, ker se z njimi ubije več ljudi (naj me kdo popravi, če se motim), kot pa s kakšnimi čoperji ali enduroti. Ampak krivda za to ni pri motorju samem, ampak pri vozniku. Taki večinoma radi vozijo hitreje in bi tako vozili tudi, če bi imeli karjolo. In če bi se razsuvali s karjolami, kaj bi rekli potem, da so karjole nevarne?

Just my 2 cents. :)

Popravljeno . Popravil sonny4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva začela, sem ji dejal: "Vse lahko zahtevaš od mene, le tega ne, da bi prodal motor."

Sedaj mi ona pravi: "Andi, vse lahko prodaš, le motorja ne smeš!" :OK:

No potem pa je tvoja takšna kot moja. Naj živijo takšne kot so najine. :010 :010 :010 :yea2:

Moja že gre korak naprej. Imela bi že svojega. :worship: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog:

KORAK 1) kar lep kupček denarja nameni v kako naložbeno življenjsko zavarovanje pa kako dodatno nezgodno, da ti bo žena na koncu še želela, da se ti kaj zgodi

KORAK 2) kupi si motor, ki te ne bo silil v prehitro vožno, npr. kako večjo enduro ali kaki srednji razred potovalnika, pa nikakor ne poslušaj nasvetov, da začni z nečim lažjim po kubaturi, ker ti bo kmalu žal (s tem ti seveda ne svetujem, da kupi R1 ali kaj podobnega). Dobri kompromisi so TDM 900, CBF 1000, ki imajo kar ugodne cene.

KORAK 3) tudi ti popusti ženi, ko bo imela naslednjič kako ''čudno'' željo (razen v primeru, da si zaželi, da se znebiš motorja :D )

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

korak 1 je zelo zanimiv... :D , če bo predobro zavarovanje, se zna hitro kak vijak sam "odviti"... :P

korak 2 me pa najbolj mika Z750...

korak 3, v šestih letih ni imela nobene "čudne" želje, za tovrstne aktivnosti sem vedno pobudnik jaz... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. V svoj relativno močan avto (končna je okoli 300 km/h) sem spravil celo familijo. Dedka, babico, fotra, mater, ženo, dva froca in teto, ki je trenutno bila na obisku.

kater avtobus gre 300 km/h??????? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa je tvoja takšna kot moja. Naj živijo takšne kot so najine. :010 :010 :010 :yea2:

Moja že gre korak naprej. Imela bi že svojega. :worship: :wub:

vštej še mojo... letos sm mal razmišlju o prodaji in k sm dau oglas se mi je cmerla pol ure...

sicer pa... reku bi da univerzalnega nasveta ni... vsaka ženska je pač kompleksno bitje sama zase in prilagodit se je treba vsaki posebi (to valda vemo vsi desci)... treba je bit racionalen in vedi da te verjetno ona od vseh ljudi pozna najboljš... če ti ne zaupa... hm... poslušaš pa o pogrebih in nesrečah zato ker se dogajajo vsak dan in tud to da se na motorju pač nekolk zviša verjetnost nesreče...

sam sicer nism poročen(anmpak v izvenzakonski zvezi 6 let) ampak bi reku da motor vpliva tudi na druge zadeve k se tičejo obeh (recimo finance) tko da popolnoma zanemart ne gre mnenja partnerja... treba bi blo pa najdit en način k bi ji motor predstavu v pozitivni luči (to kar vidi na tv ter sam odnos medijev do motorjev ji pač da sliko da smo vsi motoristi samomorilci, kriminalci ali pa adrenalinski odvisniki k jih tkoaldrugače čaka vreča nekje ob cesti)

mah kva nej rečem... jst razumem če se kdo boji za svoje bližnje ker tud nekateri motoristi vozijo /vozite/vozimo kot iz umobolnice pobegli kreteni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnja ni b'la nič proti, je še sama šla takoj izpit naredit (prava motoristka). Ta nova - nema prava na glasanje, lahko se vozi z mano, če ji ne paše pa njen problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...V svoj relativno močan avto (končna je okoli 300 km/h) sem spravil celo familijo. Dedka, babico, fotra, mater, ženo, dva froca in teto, ki je trenutno bila na obisku. Pa smo šli....

van k šopne 300 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj je bil že motorist ko sva začela. in zdi se mi fer da je pripravljen motor prodati ko bodo otroci, za toliko časa da bodo mal zrasl. čeprav vem da od nejga tega ne smem zahtevat. bomo vidl kako bo :? :?

ima pa tudi težave doma..ko bi šla na morje z motorjem je bilo toliko slabe volje od tašče da sva pol oba motor samo oprala in šla lepo z avtom.

mislim pa, da tako kakor si jim pustil tako bodo delali s tabo. pri meni se z marsičim niso strinjali pa so se mogl sprijaznt. res pa je da mojga bolj upoštevam.

ko sem omenila da bi šla delat izpit je mami samo vprašala če moj pusti in njega na skirvaj probala prepričat nej mi ne pusti.

glede na to da še nimam svojih otrok mi je lažje govort zdj kot pa pol. vem pa da se jz ne usedem na motor dokler bodo otroci mejhni.moj se pa brez mene tko noče vozt) :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm pa tako na hitr kupu motor, da se še prov zavedala ni , kaj se dogaja. Po dolgih letih pavze in po večni želji da si ga enkrat zopet kupim mi je uspelo. V največjem mrazu sm se odloču. Sm si reku, " če te je pa zdej prjelo ko se smuča, pa mora nekaj v tem bit" In ko sem pršel s smučarije v Kranjski gori, sem ga šel samo še iskat (pa plačat).(pa še peljal sem se domov v trenirki in bundi s smučarskimi rokavicami pri minus 15*-18 stopinj celzija, pa nič zeblo) Sej sm pol poslušal od žene in od staršev o nevarnostih in vsak časopis, ki je bila omenjena nesreča motorista me je čakal pri kosilu. Zdaj proti koncu sezone, pa me že žena sprašuje... "a greva kam z motorjem ta vikend"

Tako da, dokrer bo tako bo vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa beseda lepo mesto najde. Morebiti kakšna romantična večerja ob svečah. Morda gledanje fotografij lepih krajev...... v stilu ali ne bi bilo lepo videti in obiskati te kraje v drugačni perspektivi, z motorjem. Seveda moraš obljubo tudi držat. Zame ni lepšega kot se peljati na dopust in s tem novim dogodivščinam naproti z motorjem. Res, da je moj motor namenjen prav potovanju (potovalnik, Triumph Trophy), vem pa, da ne bi bilo nič drugače, če bi bil to kakšen šport touring ali kakšna potovalna endura, choper, zaradi mene tudi SS varijanta. Ta slednja ni glih priporočljiva za sopotnico-ka. V glavnem, motor je treba včasih deliti tudi v dvoje. Še posebej dopust ali kakšen daljši izlet.

Seveda se poraja tudi vprašanje iz kakšnega testa je kakšna ženska. Včasih jo bo zeblo, bo mokra, prašna pa tudi umazana. Če ima v sebi vsaj malo avanturističnega duha menim, da sčasoma nebi smel imeti nobenih problemov.

Hvala Bogu, da nimam takih "problemov". Moja je itak izvenserijska, da je ne najdeš kar tako. Vse se da lepo dogovorit. In kot sem dejal, lepa beseda lepo mesto najde!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Čestitam stari!! Spomlad(al pa že zdej) pa po pamet-ne-po cesti in po svojem pasu!! ;)

Verjamem tole o treh urah :grim Izkušnje pač... Sem prvi teden skorej spau na njem :blush: Prvega ne pozabiš nikoli! :grim Z vsakim naslednjim, ki pride h hiši se čas, ki ga prebiješ ob njem v primerjavi s časom, ki ga prebiješ na njem (vsaj pri meni) eksponentno pada(Beri:ne ga pucat preveč ampak se vozi z njim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj, ko je žena prepričana (kot sem že v enem postu napisal), je pa še ona mene prepričala, da sm še njej kupil komplet opremo.... :OK: Torej vse je doma.... moped, oprema za oba, servis narejen...sam :cry: konc sezone je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj, ko je žena prepričana (kot sem že v enem postu napisal), je pa še ona mene prepričala, da sm še njej kupil komplet opremo.... :OK: Torej vse je doma.... moped, oprema za oba, servis narejen...sam :cry: konc sezone je...

A ti kaj gledas vremenkote ?

Konec sezone še ne izgleda preveč blizu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti kaj gledas vremenkote ?

Konec sezone še ne izgleda preveč blizu :OK:

že že, vsak topel dan v tem letnem času je božji dar. Tako da je konec sezone že zelo blizu. (za tiste ko so odjavili je že)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti kaj gledas vremenkote ?

Konec sezone še ne izgleda preveč blizu :OK:

So danes na tv povedali, da bo november suh in topel. O topli letošnji jeseni pa je govoril tudi vremenoslovec g. Pečenko. :kva2:

Meseca oktobra davnega leta 1971 je bilo v Ljubljani izmerjenih 28 stopinj plusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!