Skoči na vsebino

Zbijanje cene


Ghostrider na apn

Priporočene objave

Mene pa zanima kako zbijate ceno ko kupujete rabljen motor. Kako blefirate, kaj vse rečete, da prodajalec spusti ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj preveč zbijat. Če prodajalec ve za kaj se gre in je cena v štartu postavljena dokaj realno, je že sam pripravljen za pogajanje do določenega zneska. Če ma vsaj pet pik v glavi bo "kupcu", ki nekaj blefira in išče napake, ki jih ni, kaj hitro pokazal pot proti vratom.....vsaj jaz mu jo/bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja še nisem prodajal, sem pa več avtomobilov, če je avto dober in cena primerna, potem ceno znižam za kako malenkost. V kolikor morebitni kupec išče brezvezne napakice (kaka mala rajsa itd...) in na podlagi tega pričakuje drastično znižanje cene, potem samo noga...če pa preveč teži, potem se pa lahko spusti tudi psa... :D

Tisti prodajalec, ki ceno zelo zniža navadno nekaj skriva ali pa se mu res mudi, tistim, ki se zelo mudi prodat, pa navadno že v štartu postavijo nižjo ceno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je realna cena, nimaš kej zbijat. Samo fora je, da v sloveniji prodajalci še kar prodajajo po nerealnih cenah. Cene rabljenih motorjev, bi se morale gibati okoli evrotaksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se nikjer ne gibljejo tako! Še pri avtohišah ne. Vozilo ti vzamejo oz ocenijo po evrotaxu, prodajo ga pa dražje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj mu/ji čš rečt!!!

Da ne daš tolko soldov za tako podrtijo, pol pa(to vedno pali), da je mašina čist u kurcu, pa da je bila kupovana zadevščina čist sesuta in pa gume so itaq vedno zrele za menjavo!!

Rabiš še kej??

Reci da je zihr ukraden in da plačaš polovico!! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takim nastopom ne bi dolgo bil na mojem dvorišču....

Aja....pa npr. bi ti še rekel, da nimaš vse v glavi pošlihtan, če hočeš pol kupit tako "podrtijo". :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takim ki iščejo vse majhne praske in ne vem kaj še vse jaz rečem da takšne ki so popolnoma brez prask pa ugodno prodajajo v enem od moto salonov, takoj zatem mu pokažem vrata.

Če jaz vem kaj prodajam za tem stojim in potem tud za ceno ki sem jo postavil stojim in jo znižam le simbolično, če reče kupec daje prišel iz onega konca slovenije, ja kaj potem , če mu je predaleč pa ga naj kupi pri sosedu.

Tudi če sam kupujem neko stvar in če je cena realna( se prej informiram v bazi podatkov beri net)je ne zbijam, rečem le če je to zadnja cena če kaj zmuti se še kaj poglihama pol pa ali se odločim ali pač ne.

Takšno je moje stališče od katerega ne odstopam. :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cisto odvisno od tega kdo motor prodaja, koliko se mu mudi, ...

Jaz osebno postavim ceno minimalno visjo kot sem pa pripravljen motor prodat. Ce komu kaj ni vsec lahko spoka pa gre, nobenega ne silim, da mora kupiti tisto kar prodajam.

Vedno se pa najde kupec za vsako stvar. Prej ali slej. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 nasvet... ne po telefonu spraševat za zbijanje cene, ker je ne bo zbil... (vsaj veliko ne).... temveč to naredite pri ogledu, da bo prodajalec vidu da ste zainterisirani .) (p.s. moj je imel napisano 700.000 pa je pisal zadnja cena... pa vsi kolegi k so klical... nobenmu ni hotu spustit.... na samem ogledu pa je useeno spustil 25.000 :OK: sicer ne veliko, vendar nekaj je.... vendar sedaj vem da je bil motor vredn svojga denarja :OK: :OK: :OK: in vem zakaj ni hotu spustit ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni gre tudi na živce vsiljivo in pretirano zbijanje cene. Sam navadno postavim takšno ceno, za kakršno tudi nameravam prodati stvar. Ok, spustim malenkost, če je kupec resen in zainteresiran, ampak to je bolj simboličen spust, kot karkoli dugega. Tiste, ki se pa zataknejo v vsako malenkost in hočejo kupit napol zastojn, pa odslovim po hitrem postopku. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz cene ne maram zbijat, ampak grem že v štartu gledat le motorje, ki imajo približno realno postavljeno ceno. Sploh pa ne grem gledat, če ne mislim kupit. To se mi pa zdi najbolj bedno :wacko:

No ja, ko prodajam, mi ne znese bit nepopustljiv, zato vedno spustim ceno. Prodajanje mi je res muka. 100 telefonov, n ljudi (ki samo zijala prodajajo in kibicajo...). Za znoret :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj pa testna fura - kaj pravte na to da vam prodajalec ne da testne fure?

jaz ga brez kupnine ne dam niti za po parkirišču. kolegu ki je prodajal motor je potencialni kupec zvrnil motor praktično pri speljevanju in se je sam pobral - kolega ga je prjavu pa ni blo nč od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: brez denarja ni testne vožnje (vsaj 30% kupnine za morebitno škodo :xx: )...amen

Ja jst ga dam vsakemu za vozit. Ko pa grem sam kupovat motor imam pa ponavadi 100% kupnino pri sebi. Če je slučajno zastavt kaj denarja za garancijo v primeru padca. Mi je stvar popolnoma logična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovražim pretirano zbijanje cene! Čeprav so mene v osnovi zajebali prodajalci in ne potencialni kupci.

Pri zbijanju pa ne mislim samo za motor, ampak tudi avto. Nekateri bi zadeve kar zastonj imeli,... Bodite realni in ne pričakujte, da vam bodo cene kar tako spuščali za 100.000 SIT,...

Vidim pa, da zgleda delam napako ker sem vsem do sedaj brez problema dal za testno vožnjo brez kakršnega plačila,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganges..ni napaka dokler je vse v redu. Če se pa kaj zgodi...pol pa... :closedeyes:

Avto dam b.p. za testno vožnjo...motor pa nikakor.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm prijazno zbil ceno za 50 jurjev pri ogledu motorja. Sej že tko ni bil precenjen, ni se pa greh še mal pogajat. Sm se pa pri prodaji svojga zaj...., ker sem ga mogu na konc za manj prodat kot so mi že prej ponujali a nism hotu preveč spuščat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganges..ni napaka dokler je vse v redu. Če se pa kaj zgodi...pol pa... :closedeyes:

Avto dam b.p. za testno vožnjo...motor pa nikakor.

Samo jaz se nisem kupil (in ga tudi ne bom) motorja, da se nisem peljal z njim. Danes je naprodaj toliko polomljenih in pokrpanih vozil z vseh vetrov, da je poizkusna voznja nuja. Saj sem tudi sam dal ze veckrat za probat motor, ampak sem malo izbral lokacijo, kje se bo tip peljal (brez makadama, kakih tezjih ovinkov in krizisc...), sem pa tudi ze peljal z avtom pred "kupcem", da ne bi kaj prevec tiscal.

Glede zbijanja cene pa prineses s sabo nekaj stiskanih najnizjih ponudb z spleta in reces svojo ceno koliko si pripravljen dati in konec. Saj ponudbe je kar dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buzdovan, ok, daš neko kavcijo in se peleš...ni problema .) Vsakemu, ki pride šnjofat kr neki pa da se malo zapelje okoli, ne mislim dajat motorja v roke. Pokaži, da si resen, pa dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tak, da grem motor pogledat in potem tam videm ali ga bom uzel ali ne in šele potem začnem ceno zbijat sam jo tut ne preveč, če je cena poštena. Raje dam mal več za dober motor kot veliko manj za slabga. Recimo sem pa glih v torek ratal lastnik Suzukija GSX-R 750 l.98 in ko sem lastnika klical sem ga med drugim vprašal če je cena fiksna al se da še kaj spustit. Takoj mi je spustu ceno za 20.000 sit in pri tem je tut ostalo. Motor sem si ogledal, sprobal in ga kupil. Za ceno k sva se jo zmenila, ker sem se strinjal da je vreden tega denarja. Če sem se pa zaj***bom pa vidu na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupoval mojga, sem tipa najprej poklicu (na drugi konec države) in ga vprašal če je prpravljen spustit ceno. Rekel sem mu da sem resen kupec in pripravlen se je bil pogajat (na kraju zločina). Ko sem gor pršu sem se u momentu zatreskal (u bandita) tako da se nisva niti preveč dajala, zbil sem mu na realno ceno tip mi je dal testno furo brez problema in motor je že tretje leto pri meni in mi ni žal niti tolarja, ker mi dela brez ugovarjanja :OK: , tako da sva oba zadovoljna!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da prvega kupca ni nikoli za odsloviti...

Bo držalo, vsaj v mojem primeru je bilo tako :grim, bil je resen, imel je keš, odpeljal je motor :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!