Skoči na vsebino

PO NESREČI


snoopy

Priporočene objave

Fičo = tkoaltko zakon od motorista.

Poznam

pa še enega sicer divjaka, kar Fičo ni, ki mi je povedow nekaj koristnega - Habat Miro - bivši dirkač, ki res obvlada divjanje na motorju. Na GW (recimo), katero je vozil 2 meseca, je odpiliw 2/3 tačk za noge,

in

njegova ugotovitev/nasvet za vsakdanjega motorista:

večina nesreč Janezov Povprečnikov se zgodi zaradi zdrsa pri zaviranju in tu je ABS zakon.

Lahko potrdim obe trditvi. Mislim, da me je enkrat Miro ( sem ga videl na crpalki) prehitel z GW na poti z Dolomitov in polozil ovinek, da je drsal z stranskim kovckom.

Lahko pa potrdim tudi drugo trditev, saj sem dvakrat padel na zaviranju. Prvic, ko sem padel sam (po tuji krivdi), sem se vrnil dokaj brez strahu, drugic, ko sem imel tudi sopotnico (pesek-moja krivda) pa je bil povratek kljub samo nekaj modricam bolj previden predvsem zaradi nje. Eno je ce polomis sam sebe ali pa se koga drugega. Lahko recem, da sedaj vozim bolj previdno, mi pa vse skupaj se vedno predstavlja velik uzitek.

Ne pomaga ti pa nobena delavnica, ce se sam ne znas obrzdati, da ne bi divjal. Ce vedno vozis na meji, slej ali prej pride situacija, ki ji nisi kos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Strah? Seveda me je strah. Koga pa ni, če ima v glavi vse pošlihtano. Ni me strah motorja, ker si ga v nasprotnem primeru ne bi nikoli kupil. Strah me je posledic nesreč z motorjem in vseh ostalih udeležencev, ki so prisotni na cestah.

Po enem mesecu popravila mopeka in "lizanja" ran, sem ponovno sedel v "sedlo" in zajahal. Bili so povsem drugi občutki. :grim Bilo me je strah. Že več kolegov sem slišal kako pravijo: Ko se motorja več ne bom bal, ga bom pa zaradi svoje varnosti prodal. Sedaj lahko z zagotovostjo rečem, da je takšno govorenje tralala.

Kot sem že rekel, nihče od nas se verjetno ne boji motorja. Koliko od vas, pa nima nobenega strahu se hitro zapeljati v zaprti nepregledni ovinek? In takšnih ovinkov je poleg vseh ostalih prisotnih voznikov, blata, peska, lukenj itd na naših cestah, na žalost največ.

No vidite, tega me je strah in tega si več ne upam. In ko me tega ponovno več ne bo strah, potem bom prodal svoj mopek. Moja poanta je postala, se dobro in varno voziti ter preživeti na naših lokalnih "cestah".

In za konec! Boli me kurac, če mi kdo gleda in me ocenjuje po tem, kako imam zbrušene tačke ali posneto gumo po skrajnem robu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Strah? Seveda me je strah. Koga pa ni, če ima v glavi vse pošlihtano. Ni me strah motorja, ker si ga v nasprotnem primeru ne bi nikoli kupil. Strah me je posledic nesreč z motorjem in vseh ostalih udeležencev, ki so prisotni na cestah.

Po enem mesecu popravila mopeka in "lizanja" ran, sem ponovno sedel v "sedlo" in zajahal. Bili so povsem drugi občutki. :grim Bilo me je strah. Že več kolegov sem slišal kako pravijo: Ko se motorja več ne bom bal, ga bom pa zaradi svoje varnosti prodal. Sedaj lahko z zagotovostjo rečem, da je takšno govorenje tralala.

Kot sem že rekel, nihče od nas se verjetno ne boji motorja. Koliko od vas, pa nima nobenega strahu se hitro zapeljati v zaprti nepregledni ovinek? In takšnih ovinkov je poleg vseh ostalih prisotnih voznikov, blata, peska, lukenj itd na naših cestah, na žalost največ.

No vidite, tega me je strah in tega si več ne upam. In ko me tega ponovno več ne bo strah, potem bom prodal svoj mopek. Moja poanta je postala, se dobro in varno voziti ter preživeti na naših lokalnih "cestah".

In za konec! Boli me kurac, če mi kdo gleda in me ocenjuje po tem, kako imam zbrušene tačke ali posneto gumo po skrajnem robu.

Amen! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Strah? Seveda me je strah. Koga pa ni, če ima v glavi vse pošlihtano. Ni me strah motorja, ker si ga v nasprotnem primeru ne bi nikoli kupil. Strah me je posledic nesreč z motorjem in vseh ostalih udeležencev, ki so prisotni na cestah.

Po enem mesecu popravila mopeka in "lizanja" ran, sem ponovno sedel v "sedlo" in zajahal. Bili so povsem drugi občutki. :grim Bilo me je strah. Že več kolegov sem slišal kako pravijo: Ko se motorja več ne bom bal, ga bom pa zaradi svoje varnosti prodal. Sedaj lahko z zagotovostjo rečem, da je takšno govorenje tralala.

Kot sem že rekel, nihče od nas se verjetno ne boji motorja. Koliko od vas, pa nima nobenega strahu se hitro zapeljati v zaprti nepregledni ovinek? In takšnih ovinkov je poleg vseh ostalih prisotnih voznikov, blata, peska, lukenj itd na naših cestah, na žalost največ.

No vidite, tega me je strah in tega si več ne upam. In ko me tega ponovno več ne bo strah, potem bom prodal svoj mopek. Moja poanta je postala, se dobro in varno voziti ter preživeti na naših lokalnih "cestah".

In za konec! Boli me kurac, če mi kdo gleda in me ocenjuje po tem, kako imam zbrušene tačke ali posneto gumo po skrajnem robu.

Tako se govori :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imela po nesreči strah v avtu, na motorju pa nikoli ... jebiga že od nekdaj sem čudna <_<

Če katera po nesreči zanosi v avtu, jo je res lahko strah avtomobila. :whistle:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imela po nesreči strah v avtu, na motorju pa nikoli ... jebiga že od nekdaj sem čudna <_<

Glede na to s kom se zadnje čase pajdašiš, si povrhu tega še kičasta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli me ..., če mi kdo gleda (in me ocenjuje po tem) kako imam zbrušene tačke ali posneto gumo po skrajnem robu.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm se en mesec po nesreči usedu spet na motor ...od začetka je mal smotan k sm mel u mislih nesrečo (avtu u rt) .....ampak to hitr mine.... zdej pa skos distanco držim od avta. vsaka šola neki košta pravjo (upam da nikoli več )

se mi zdi da sm šel po nesreči še rajš na motor! bl sm skoncentreran na vožno pa voznike okol mene.

a si meu nesrečo? :blink: upam da si ti ok! drugače upam da je sam "ritka" dobla? :kva2: :wacko:

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

No tudi sam sem eden od tistih ki so dožveli crash z motorjem. Sem bil k sreči sam v nesreči, tko da ne bo potrebno komu kaj plačevat (razen modrim angelom), sem si pa polomil obe roki, ki jih še celim. Kaj pa vem, na motorju sem za svoja leta že skoraj pol življenja in je bila to prva taka huda nesreča( motor ni preživel).

Dovolj je bilo le trenutek nepazljivosti (prevelika hitrost pred ovinkom) in nato :eek: motor v ograjo, jest pa 15 m pod njo v hosto.

Kar se pa straha tiče sem ga vedno imel (tistega pozitivnega) in tudi po nesreči mislim da večjega problema s tem ne bom imel. Sicer pa sem na motorju imel že toliko čudnih situacij, da mam kar srečo da sem še živ. Je pa res da sem jih vedno znal pravilno rešit, kar pa so tudi izkušnje, ki si jih nabiraš s kilometri.

Vsem polomljenim čimprejšnje okrevanje ostalim pa srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si meu nesrečo? upam da si ti ok! drugače upam da je sam "ritka" dobla?

lp, nina

to je blo letos maja......zdej že dobr.....ni blo hudga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pred tremi tedni sva z boljšo polovico in prijatejem naredili krajšo furco do morja ,v Piranu sladoled in kopanje (za ene) . Ob povratku proti domu sem sklatu :eek: srno (ali je ona nas) tako, da sva katapultirala z motorja pri hitrosti 60-70 km/h in se pobrala z asvalta po ~20 m ,brez kakšnih posebnih poškodb , malo udarcev in odrgnin. OK. Nesrečo sva imela okrog 19.30 ko mi je srna priletela direkt pred motor ,motor scentrirala bočno midva pa kot izstrelek pred motorjem po asfaltu . Dobesedno nisi imel kaj nardit . Prijatel za nami je vse to videl ,nam potem pomagal pobrati motor (odlomljeno ogledalo,smirokaz,stopalka raztreščena plastika na boku..) ,sem zakurblal motor in sva se odpeljala domov še 8 km.

V nesreči sem prletu z ramo ob tla (bolelo še 14 dni nič dohtarja), sopotnica je malo jamrala za koleno a je dohtar reku da ni nič zlomljeno a je še vedno na bolniški ....

Straha p0 padcu nimam,saj smo lahko srečni dase je tako iz teklo ,motor je bil v par dneh skupaj ,. Zavarovanja za motor ni ,saj sem imel Ao+ poškodbe pa Bog pomagaj..

SREČNO ŠE NAPREJ (na divjad pa bom bolj pazu )

Mare :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi tedni sva z boljšo polovico in prijatejem naredili krajšo furco do morja ,v Piranu sladoled in kopanje (za ene) . Ob povratku proti domu sem sklatu :eek: srno (ali je ona nas) tako, da sva katapultirala z motorja pri hitrosti 60-70 km/h in se pobrala z asvalta po ~20 m ,brez kakšnih posebnih poškodb , malo udarcev in odrgnin. OK. Nesrečo sva imela okrog 19.30 ko mi je srna priletela direkt pred motor ,motor scentrirala bočno midva pa kot izstrelek pred motorjem po asfaltu . Dobesedno nisi imel kaj nardit . Prijatel za nami je vse to videl ,nam potem pomagal pobrati motor (odlomljeno ogledalo,smirokaz,stopalka raztreščena plastika na boku..) ,sem zakurblal motor in sva se odpeljala domov še 8 km.

V nesreči sem prletu z ramo ob tla (bolelo še 14 dni nič dohtarja), sopotnica je malo jamrala za koleno a je dohtar reku da ni nič zlomljeno a je še vedno na bolniški ....

Straha p0 padcu nimam,saj smo lahko srečni dase je tako iz teklo ,motor je bil v par dneh skupaj ,. Zavarovanja za motor ni ,saj sem imel Ao+ poškodbe pa Bog pomagaj..

SREČNO ŠE NAPREJ (na divjad pa bom bolj pazu )

Mare :yea1:

Na divjad je težko pazit (skoraj nemogoče) postojijo pa visokofrekvenčni piščalki ena deluje pri nižjih hitrostih druga pa pri večjih hitrostih par stane 10 EU.Nevem zakaj nisi šel k zdravniku,če si imel AO+ kot praviš bi lahko fajn pokasiral ti in sopotnica ;bolniška vsaj 14 dni +terapija,bolečine in še strah-bolečinne itd.

Sovoznica pa tudi,če nebi imel AO+bi dobila iz naslova zavarovanje proti tretji osebi(to je iz obveznega)zavarovanja.Pozanimaj se jaz mislin,da ima sovoznica pravico pokasirati iz obeh naslovov.!!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na divjad je težko pazit (skoraj nemogoče) postojijo pa visokofrekvenčni piščalki ena deluje pri nižjih hitrostih druga pa pri večjih hitrostih par stane 10 EU.

O visokofrekvenčni piščalki sem se malo pozanimal pri trgovcih, ki pravijo, da je to tralala.

Pa še sedaj ne vem, če v resnici odganjajo divjad ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel piščalko proti živalim na motorju.

Na enem avtu jo pa še imam, sta bili pač dve, ene same se ni dalo kupiti.

In ko sem se vozil z motorjem in s piščalko, sem gledal, če živali ob cesti kaj reagirajo na piskanje, ki ga jaz ne slišim.

Je to drek. Kupiš nekaj, pa ne moreš preveriti, če dela, ker piskanja mi ne slišimo.

Spoznanja:

krave ob cesti niso trzale spljoh,

psi ob cesti tudi niso trzali,

za mačke, ki so butaste, pa itak ne veš, zakaj se je pognala proti cesti ali pa še isti hip stran od nje.

Zato piščalke potem, ko sem enkrat poskusil do koliko res gre motor, nisem več namestil.

Jo je med preskusom hitrosti zmanjkalo.

Tako, da še danes ne vem, ali piščal pomaga, ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoznanja:

krave ob cesti niso trzale spljoh,

psi ob cesti tudi niso trzali,

za mačke, ki so butaste, pa itak ne veš, zakaj se je pognala proti cesti ali pa še isti hip stran od nje.

Zato piščalke potem, ko sem enkrat poskusil do koliko res gre motor, nisem več namestil.

Jo je med preskusom hitrosti zmanjkalo.

Tako, da še danes ne vem, ali piščal pomaga, ali ne.

Danes sem se odločil, da zadevo s piščalko preizkusim.

Visokofrekvenčni piščalki sem namestil na mopek, se postavil na začetek svoje ulice, svojo "srnico" pa postavil ob rob ceste na sredini ulice. S polnim šusom sem ga nažgal po ulici navzgor in s strahom čakal kako bo moja "srnica" odreagirala. Ko sem švignil mimo je moja "srnica" ostala na mestu. Zadevo sem ponovil še iz nasprotne smeri ulice.

Ugotovitev: Fisokofrekvenčne piščalke, delujejo! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne piščali?A to se tut v sloveniji dobi?Po kakšnem principu pa deluje???

Te piščalke jaz kupujem v Vilachu v eni trgovini z avtomobilskimi rezervnimi deli .Piščalke delujejo !00% -preverjeno nebi vsega opisoval jaz jih ne prodajam in tud 10 EU ni tako velik riziko,mislim pa da jih bi se dalo tudi pri Luisu naročit . Je pa en problem pri teh piščalkah namreč treba jih je večkrat očistit sicer ne delujejo kajti v njih je večkrat kakšna mušica in to je treba pihniti iz nasprotne smeri ali jo razstaviti in očistiti.

Imel jih je tudi Barborič Tomaž Suzuki servis Žužemberk-včasih sem mu jaz iz Avstrije nosil zdaj pa nebi vedel kje jih nabavlja.Če bi kdo rad kupil v Vilachu mu lahko sporočim naslov trgovina je od Luisa proti železniški postaji točno nekje na pol pota(desno) nasproti pokopališča. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O visokofrekvenčni piščalki sem se malo pozanimal pri trgovcih, ki pravijo, da je to tralala.

Pa še sedaj ne vem, če v resnici odganjajo divjad ali ne?

Pred nekaj dnevi, so jih preiskušali na eni od nemških TV postaj, skupaj s še nekaj veleumnimi proizvodi.

Po njihovih ugotovitvah stvar ne dela sploh. :nono:

Sem že bil pred tem, da jih nabavim ampak sedaj pa :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober mesec po nesreči:fizično stanje je v redu(če odštejem momentalne bolečine v kolenu in stopalu).

Se mi pa dogaja(ko vozim z avtom)da vedno ko vidim kak avto ali kaksno drugo vozilo na stranski cesti,

da gre noga avtomatsko z gasa na bremzo in oči so :eek: na pecljih(dobr da ma avto steklo da se tam ustavijo) dokler ne grem mimo.Sicer potem gledam nazaj v ogledalo kje je sammm.A pa je to normaln no??

Je to strah pred drugimi?Kako bom pol šele na motorju?Ko je vožnja bolj flexibilna...

Edina dobra stvar je da je se vedno možno(vreme) iti na kolo.pa še ogreješ se hitr!! :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nesreče je že 3 mes. in posledice še čutim in vidim. :wacko:

Vendar ne čutim kakšnega strahu (nasadil sem avto ) sem pa čutil malce zavore lani ko

sem z motorjem odletel v ovinku pa nisem bil siguren kaj sem naredil narobe in zakaj.

Najbrž je veliko to če veš ali ne zakaj si padel. :?

Komaj čakam da se spet zapeljem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!