Skoči na vsebino

SUPERMOTO za vsak dan


Djuki

Priporočene objave

Lindau je je napisal

MZ Mastiff cisto splosno se mi zdi se najboljsi-najugodnjesi samo kaj ti to pomaga ce ga pri nas NI.

A jih ne prodajajo v Ljutomeru.(nisem sigurn) :oops:Nekje slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa HUSQVARNA 610??? :shock:

Lahko SM 610 S, cestna verzija Supermota, te pripelje na morje in še kem drugam, dirkanje pa s tem motorjem ni priporočljivo. Mogoče naslednje leto v klasi "turist" :wink:

sm610b.jpg

sm610a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko vprašanje, če gre za Supermoto za vsak dan:

Katere gume priporočate. Pred kratkim sem kupil Duke-a, ki je obut v Pirelli Dragon. Po 3000 km so skoraj pri koncu, kljub bolj turistični vožnji. Zanimajo me vaše izkušnje s kakšnimi drugimi.

Hvala in lep pozdrav,

Firga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lindau je je napisal

MZ Mastiff cisto splosno se mi zdi se najboljsi-najugodnjesi samo kaj ti to pomaga ce ga pri nas NI.

A jih ne prodajajo v Ljutomeru.(nisem sigurn) :oops:Nekje slišal.

Sem jih ze veckrat klical pa do sedaj se niso niti enkrat dvignili telefonske slusalke! :evil: :x :?: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM 640 in Husa 610 sta zelo primerljiva motorja. Huso dobiš za nekaj nižjo ceno, ima par konjev manj, malenkost slabše vzmetenje in nekaj težav s štarterjem.

Kar se tiče gum: Pirelli dragon so odlične a na žalost jih prehitro zmanjka in da ne govorimo o astronomski ceni. Sedaj imam gor D208 GP, ki so nekaj cenejše od pirelija. Zadnja mi seveda ni zdržala niti 3000km. Presenetljivo dobro se obnesejo na makadamu, saj so tako mehke, da se pesek kar vtisne v gumo in na lepem makadamu sem bil celo hitrjši kot kolega z enduro gumami. Sedaj bom poskusil še kombinacijo D208GP spredaj in D207 zadaj. Bom poročal o rezultatu. Priporočam širino zadnje gume 150 in ne 160.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM 640 in Husa 610 sta zelo primerljiva motorja. Huso dobiš za nekaj nižjo ceno, ima par konjev manj, malenkost slabše vzmetenje in nekaj težav s štarterjem.

HALOOOOOOOOO KJE SI PA TO PREBRAL ???

HUSQVARNA TE 610 SM ima hudo boljše zavore zelo primerljive amortizerjein predvsem 8 KM več odKTM LC4 640 SM !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz mam lc 4 super moto.Ce ma serijski motor je to bolj svoh!Zdaj sem pa zamenjal izpuh(dal sem gor od KTM SC in večjo dizo pa povečal dovod zraka)Motor se vrti k p... :oops: Gre cca 175 km/h pa do 160 maš takoj notr kr je pa naprej rabes pa kr mal časa. Drži se super lahko ga pelješ z kolenom po tleh ali pa z nogo v zavoj.

Edin problem so vibracije: smo šla z bejbo iz NM v Pulo cca 300km pa je kar težko te kar natrese.

Drugač pa po avtocesti se brez problemov lahko voziš z hitrostjo od 130-150 km/h

Jaz mislim da je kar vredu motorček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

sem najdu tole temo,bom kr sem napisal da ne bom 'svinjal' teme 'supermoto SLO 2004'

v padovi na sejmu sem sedel na kawasakiju supermoto 250(2-takt).zdel se mi je ful lahek k sm ga metal sem in tja in tud design je kr carski :)

evo slikco:

post-4-1074461007.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALOOOOOOOOO KJE SI PA TO PREBRAL ???

HUSQVARNA TE 610 SM ima hudo boljše zavore zelo primerljive amortizerjein predvsem 8 KM več odKTM LC4 640 SM !!!

Jest sm meu huso 610sm pa je res da gre k vrag. Po števcu tud 190km/h :OK:

Drgač me še pa nben motor ni tok zaje.... :BUA: Nkol ni hotu užgat, včasih mi je pol kesla po tleh šlo.... U glavnem shit... :BUA: Naredil sm cca 5000km in tut po dolomitih sm se vozu z njo, za po cest je prenevarno ker si čist utrgan in se peleš ko ta več manijak :P Drgač za kej bol resnega je pa pretežka...

U glavnem uzem tist kar boš lohk oreng servisiral to pa je po mojem u slo edin ktm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v padovi na sejmu sem sedel na kawasakiju supermoto 250(2-takt).zdel se mi je ful lahek k sm ga metal sem in tja in tud design je kr carski 

če je 2t ma pol tale stvarca kr enih 58-60 konjev!!KAr je ogromno!!Design pa se mi zdi kot kx let.04 pomoje so sam prenose menjal pa gume pa par stavri še (amortizer) kr tole pa res more trgat asfalt!!! :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U glavnem uzem tist kar boš lohk oreng servisiral to pa je po mojem u slo edin ktm.

Delno se strinjam s teboj, vglavnem problem so bili serviserji Husqvarn ker niso imeli posluha za takovrstne motorje, vsi problematični motorji so iz moje delavnice odšli brez problemov, stranke so bile in so še vedno zadovoljne z motorji, res pa je da jih je veliko zgubilo voljo ker nekako niso našli rešitve za te probleme....Nakoncu jih je sicer nekaj pristalo pri meni, drugi pa so predčasno prodali motorje....

Verjetno bi se našu tud kdo ki bi ti znal povedat podobno zgodbo o KTM-u, vsaj jaz jih nekaj poznam....na svetu ni motorja ki bi vedno delal brez težav, važno je samo da se v pravem trenutku obrneš na pravega človeka...

Popravljeno . Popravil gidl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U glavnem uzem tist kar boš lohk oreng servisiral to pa je po mojem u slo edin ktm.

ktm je zelo težko ,,orng" servisirat če si iz Ljubljane in če hočeš pooblaščen servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš Pilko moto center??Kokr jst vem je to samo trgovina :? Ja tud KTM je v LJ težko servisirat ker razen Mika in Dacarja ni nobenga.Sej kakšen bi reku ˝ja kaj bi pa še rad˝ :wub: vseeno se mi zdi da manjka še tisti tretji..no pa sej bomo več ali manj doma šravfali pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Js se pa zanimam za nakup supermota, pa me zanima, kje je zastopnik za husquarno, husaberga, vor... v Sloveniji, če sploh je? :?

Bi mel lahek, lahko vodljiv motor - bolj po mestu in ne za dolge ture. A je supermoto najbolj primeren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj na Aprilio 450 ccm :yea2: , glede uporabnosti, mal drag motor za po mestu, bolj kak skuter al pa kaj podobnega, supermoto bi raje za kaj bolj resnega priporočal.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne sam po mestu (sem iz Slovenj Gradca pa nima glih kaj veliko ulic)

Doma sem par kilometrov iz "mesta" - tk da je vsak dan kr nekaj lepih ovinkov na moji poti :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne sam po mestu (sem iz Slovenj Gradca pa nima glih kaj veliko ulic)

Doma sem par kilometrov iz "mesta" - tk da je vsak dan kr nekaj lepih ovinkov na moji poti :wacko:

Če si iz Sg. bi bla 640 kr ok. Js jo mam, večkrat se peljem čez graško goro al pa čez velunjski graben na podgorje pa je ful ok. Res pa tile motorji kr močno vibrirajo, kar pa sploh ni problem, ko se navadiš. Ko bom mel motor pa kaki dve leti pa se bom verjetno odloču še za hard enduro kolesa. Piši na PM pa ti pošljem tud kakšno sliko.

Mimgrede a maš mogoče ti kangooja?

Se vidmo kaj ko spet pridem čez hrib!

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi ful mel KTM-a! Kje jih pa tule na našem koncu sploh prodajajo?

A veš za kakega rablenga supermota? A slučajno veš, če ima kaj Yogi center v Vinski Gori? Ko novega si žal (še) ne morem privoščit :cry:

Čez graško goro pa čez velunjo se pa js tud vozim! Ful totalno je! Še posebej po Razborju pod Uršljo goro :kva1:

Sem blizu Podgorja doma, tk da me pogled iz hiše (glej priponko) skor vsak dan pripravi do tega, da se malo zdivjam z motorjem :devil:

Mimgrede a maš mogoče ti kangooja?

Ne, nimam.

post-4-1081637014.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med oglase tukaj na Motosvetu al pa na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) poglej, se zmeraj kaj najde, no al pa na evropo počakaj, več o tem pa kje drugje na forumu.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste še meni za mislit dali, kljub temu da se moja krava super na makadamu obnaša (danes letel po cesti Gabrovka - Čatež, suuupppeeer :yea2: pa tole sploh ni treba okrog lukenj vozit, kar naravnost, saj jih tko al tko ne občutiš).

No, me pa nekaj zanima, kaj bi mi priporočal, da si nabavim, rabim pa eno alternativo moji kravi - Aprili Caponord, se pravi:

1. za v breg in to dobesedno, majhno in lahko a vseeno za 190 cm dedca.

2. zastonj za vzdrževanje (sem že mal v letih in se mi ne ljubi več šraufat, neki takega, kar lahko enkrat na leto na servis zapeljem in konec)

3. čimamanj navito a vseeno ne več lot 250 ccm (po možnosti 4T, čeprav po moje nemogoče, a ne ? )

4. poceni :? :hmm: :OK:

5. Tako, da ga vozim 4-5 sezon in še zmeraj prodam namesto da ga stran vržem

6. rabljeno ne novo.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!