Skoči na vsebino

Moto GP 2007


batzajla

Priporočene objave

Rossi: We have two choices.

Sunday, 2nd September 2007

Valentino Rossi's hopes of a glorious Misano homecoming ended after just five laps when a problem with his new Yamaha engine forced the Italian to retire - and all but sunk his world title hopes.

Rossi, who grew up almost within sight of the Misano circuit, began the San Marino

Grand Prix

from second on the grid - and with thousands of passionate fans begging him to finally turn the tables on pole sitter, and world championship leader, Casey Stoner.

The Doctor dropped one place at the start and another a few turns later, as John Hopkins and then Suzuki team-mate Chris Vermeulen forced their way through, but never got the chance to retaliate as he lost power and was forced to coast to the pits.

"At the start I felt I was lacking some temperature in my tyres and so I slipped back a little from my starting position. However apart from this I felt quite good, stable, with a good rhythm and confident that things would continue to improve as the temperature in my tyres increased," said Rossi. "However on lap five, when I was braking hard, I suddenly felt something go and that was the end of my race. The engine was the same one that I used at the Brno test and also here in practice and it felt quite good; we don't yet know what the problem was today so we will have to wait until our engineers have had time to examine the situation."

With Stoner winning his eighth race of the season, Rossi has now slipped 85 points behind the Ducati star with just five races, and 125 points, still to be decided.

"It would have been great, and very useful, to have a good result here in Misano today," Valentino reflected. "I like the track a lot and I really wanted to do well in front of all the fans; it was a great emotion for me to see so many people in yellow ( we will never give you up Vale!). Unfortunately this wasn't the case today and now we know that the championship will be very, very difficult. Breaking down after just a few laps is frustrating and unlucky, especially because today we had good expectations and we had been fast during practice."

Nevertheless, Rossi insists there will be no surrender:

"When bad things like this happen you have only two choices; give up or come straight back and start working again even harder than before. This is what we will do at Yamaha; me, my team, the engineers - everyone involved." he declared, before hinting that his target has shifted from the championship to individual races. "We still have five races left and we will keep trying to get the result we deserve. Once again Stoner deserved to win today, so well done to him. We have a lot of work to do before Estoril."

Misano marked the first time that Rossi had used the new Yamaha engine, featuring pneumatic valves, in a race - but team director Davide Brivio was keen to stress that it might not have been the 'new technology' that caused Rossi's downfall.

"We used the new engine today and unfortunately something went wrong. We don't know yet exactly what, we won't be able to tell until our engineers have had a lot more time to look at it," said Brivio. "It might not have been anything to do with the new technology, we need to check but this can happen and this is racing. It's just very disappointing for everyone and especially all the thousands of fans who came today to cheer Valentino on."

Meanwhile, Rossi's team-mate Colin Edwards struggled with rear grip in the later stages and was only able to bring his YZR-M1 home in his starting position of ninth.

" I got a good start and managed to miss the big melee with Hayden and de Puniet. Then Checa almost took me out a couple of times and the second time I had to run wide and West and a couple of others came through," said the Texan. "Once I'd got sorted again I had my work cut out getting back by West, but then I just got my head down and got going. Unfortunately however, the left-hand side of my tyre then started to give me trouble and I had no grip from then on. There are a lot of quick changes of direction here, turns one-two and four-five for example, and every time I had to flick it left it felt pretty scary. I had to adjust my pace accordingly and from there on in it was just survival and looking to salvage what points I could. It wasn't fun out there today to be honest."

Fiat Yamaha will stay for a one-day test at Misano on Monday.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda je, da je Pedrosa odstopu, pa še sam ni bil kriv :headbang: :headbang:

Kdo pa je bil kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa je bil kriv?

Randy de Puniet ga je katapultiral, kakor je bilo videti.

Moti me pa ena stvar; v casopisih gledam, motociiklisticnih vesti skoraj ni vec. Kadar zmaga Rossi, zmeraj velika slika in clanek, danes v Delu mikro clanek, o SBK in ostalih kategorijah pa letos tako ne pisejo nic vec. Mislim, da se zanimanje za ta sport ni zmanjsalo (vsaj ne v taki meri).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Randy de Puniet ga je katapultiral, kakor je bilo videti.

Moti me pa ena stvar; v casopisih gledam, motociiklisticnih vesti skoraj ni vec. Kadar zmaga Rossi, zmeraj velika slika in clanek, danes v Delu mikro clanek, o SBK in ostalih kategorijah pa letos tako ne pisejo nic vec. Mislim, da se zanimanje za ta sport ni zmanjsalo (vsaj ne v taki meri).

ja sej to je pa to, k so usi fani rossija :) pač če zmaga slava mu, če pa kdo drug, pa vidiš kako je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Randy de Puniet ga je katapultiral, kakor je bilo videti.

Moti me pa ena stvar; v casopisih gledam, motociiklisticnih vesti skoraj ni vec. Kadar zmaga Rossi, zmeraj velika slika in clanek, danes v Delu mikro clanek, o SBK in ostalih kategorijah pa letos tako ne pisejo nic vec. Mislim, da se zanimanje za ta sport ni zmanjsalo (vsaj ne v taki meri).

Zna biti, da mediji posvečanje športom odmerjajo na podlagi marketinškega posvečanja industrije njim. ERgo -moto industrija je pri nas dokaj šibka... zato je Formula bolj vidna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda je, da je Pedrosa odstopu, pa še sam ni bil kriv :headbang: :headbang:

Ja, Rossi ma res srečo. Če ne bi De Puniet odnesu Pedroso v pesek, potem Rossi ne bi bil več 2. v skupnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je pa to, k so usi fani rossija :) pač če zmaga slava mu, če pa kdo drug, pa vidiš kako je :)

Ko je šel v Brnu na kvalifikacijah iz boksa Rossi, je vsa tribuna (vizavi) vstala in mahala.

Ko je šel Pedrosa, Stoner, Melandri itd, so vstali trije, morda štirje, pa še ti bi jo kmalu fasali po....

No, malce natolcujem, velik' pa ne!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si čist zihr? :hmm:

Pedrosa je biw edini sposoben takšnega ritma, kot sta ga vozila Stoner in Vermeulen :whistle:,

kako bi se razpletlo, je pa seveda 'beyond us to discuss'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosa je biw edini sposoben takšnega ritma, kot sta ga vozila Stoner in Vermeulen :whistle:,

kako bi se razpletlo, je pa seveda 'beyond us to discuss'...

A to si lahko ugotovil po prevoženih nekaj metrih do 1. ovinka?Rešpekt!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je Rossi v Misanu pred dirko zapeljal en krog, so vsi navdušeno vstali in ploskali...

Ko je naredil predkrog Hayden, je bilo slišati glasen "buuuu".

Enako za Pedroso (ampak mal tišje).

Ko je šel Stoner, se je videlo, da so ga makaroni vzeli za svojega -pač vozi rdečo divjo salso iz Bologne.

In ko je iz dirke odstopil Rossi, je bilo za italijane na dirkališču dirke praktično konec. Številni so nemudoma zapustili dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, da mediji posvečanje športom odmerjajo na podlagi marketinškega posvečanja industrije njim. ERgo -moto industrija je pri nas dokaj šibka... zato je Formula bolj vidna.

Kupci pa kupujemo casopise glede na vsebino clankov, ki nam je ali ni vsec. In jaz se bom zanesljivo odjavil od Dela, tudi zaradi tako skromnih clankov o motosportu. In dvomim, da se je v nekaj mesecih na marketinskem podrocju kaj tako spremenilo, da od nekdanjih normalnih prispevkov o motoGP-ju ni ostalo skoraj nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: drgač pa nej bi bil ta motor drugo sezono najboljši in naj bi mel neulovljivo prednost tko piše na txt :hmm:

Najbrž ja. :trance_33_sleep:

Stoner že lovi rekord 11 zmag v eni sezoni.

Popravljeno . Popravil Gimpl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz se bom zanesljivo odjavil od Dela, tudi zaradi tako skromnih clankov o motosportu.

ka še čakaš ? delo pa res niso nek uravnovešen športni cajtng ! Ekipa, SN,... pa kolikor vidim imaš internet tudi ! :grim

ps

a če se odjaviš od Dela si potem na borzi Dela ? ;) off

sicer pa bi dirka morala biti v petek ob tistem nalivu, pa da vidimo kateri so pravi ribiči ! :P

govori se da bo Suzuki poleg globalne Rizle pridobil še lokalnega slovenskega Ziggi-ja ! :worship: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosa je biw edini sposoben takšnega ritma, kot sta ga vozila Stoner in Vermeulen :whistle:,

kako bi se razpletlo, je pa seveda 'beyond us to discuss'...

A to si lahko ugotovil po prevoženih nekaj metrih do 1. ovinka?Rešpekt!

No no dčwa, ne bodi tako mogočna :) - to sem lahko ugotovil sodeč po časih, ki so jih dosegali v simulacijah na kvalifikacijah oz. warm-upu;

samo Pedrosa je bil poleg prvouvrščenih zmožen voziti 1.34-ke oz. zelo nizke 1.35-ke .)

Če stiskaš za Rossija, pač ni moja stvar, ampak če že hočeš:

časi, ki jih je on dosegal v konstantnem ritmu, so bili pa 0,5 - 1 sekunde slabši od omenjenih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da je Stoner tako dolgočasen tip ... mislim, da bi moral z Ducatijem zmagovati Rossi... ampak, škoda - zdej ga Ducati verjetno ne rabi. RAzen, če bodo prevladala kakšna makaronarska čustva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si lahko ugotovil po prevoženih nekaj metrih do 1. ovinka?Rešpekt!

No no dčwa, ne bodi tako mogočna :) - to sem lahko ugotovil sodeč po časih, ki so jih dosegali v simulacijah na kvalifikacijah oz. warm-upu;

samo Pedrosa je bil poleg prvouvrščenih zmožen voziti 1.34-ke oz. zelo nizke 1.35-ke .)

Če stiskaš za Rossija, pač ni moja stvar, ampak če že hočeš:

časi, ki jih je on dosegal v konstantnem ritmu, so bili pa 0,5 - 1 sekunde slabši od omenjenih :whistle:

Glede na to da je bil na warm-upu Pedrosa 2., znotraj 1.34 pa samo še Vermeulen, k je bil 1., Stoner je bil pa samo eno mesto pred Rossijem, maš res prou!

Pa tud čista resnica je da je blo za letošnje dirke res lahko napovedat rezultat glede na na kvalifikacije in warm-upe...Stoner je izjema, ostali pa prou nč.

Vidim da tuki res poteka strokovna in profesionalna moška debata, tko da se ne bom več vmešavala...glede na to da sem Rossijev fan, pa še ženska povrh...tko da uživajte še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da je Stoner tako dolgočasen tip ...

daj počakaj do naslednje sezone ko pride še en španski grajski norček iz 250 pa bomo potem lahko ocenjevali kateri bo imel boljšo koregrafijo v častnem krogu, Rossi ali Lorenzo !? za častno članico razsodišča o lepoti in kreativnosti in aktualnosti pa predlagam špecijalistko za umetnostno drsanje in pičkaste gačice, sosedo, Milko Babović ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosa je biw edini sposoben takšnega ritma, kot sta ga vozila Stoner in Vermeulen :whistle:,

kako bi se razpletlo, je pa seveda 'beyond us to discuss'...

:topic:

Ti vidim si kar v kondiciji, da si spet prevzel prestol... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@brubi46

Z mano je čist kul, če spadaš k bolj luštnemu spolu, tut če si za 46, me prav nič ne moti... .)

Kaj ima eno al pa drugo veze s tem, da bi se 'morala umikati iz debate', pa ne vem glih;

sicer si pa sama začela s to temo, js sem samo podal svoje mnenje... :winkiss:

@nowfak

:P :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosa je biw edini sposoben takšnega ritma, kot sta ga vozila Stoner in Vermeulen :whistle:,

kako bi se razpletlo, je pa seveda 'beyond us to discuss'...

Kaj pa Hayden. Po trening časih je bil pred Pedroso. Pa tudi v Brnu se mu Pedrosa ni mogel niti približat.

Ps.

Stoner je nova skorajda nepremagljiva zvezda, kar se zaveda tudi Rossi. To mu po mojem najeda živce, kar posledično vpilva tudi na njegovo vožnjo.

Dogaja se mu to kar se je včasih njegovim tekmecem. :naughty:

Popravljeno . Popravil speeddragon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Hayden. Po trening časih je bil pred Pedroso. Pa tudi v Brnu se mu Pedrosa ni mogel niti približat.

Ps.

Stoner je nova skorajda nepremagljiva zvezda, kar se zaveda tudi Rossi. To mu po mojem najeda živce, kar posledično vpilva tudi na njegovo vožnjo.

Dogaja se mu to kar se je včasih njegovim tekmecem. :naughty:

tako je :) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stoner je nova skorajda nepremagljiva zvezda, kar se zaveda tudi Rossi. To mu po mojem najeda živce, kar posledično vpilva tudi na njegovo vožnjo.

Dogaja se mu to kar se je včasih njegovim tekmecem. :naughty:

Jasno. To vedo vsi, ki sedijo za računalnikom ali gledajo dirke na TV ekranu. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!