Skoči na vsebino

Moto GP 2007


batzajla

Priporočene objave

meni se to zdi brezveze. ko je bil bridgestone slabši in ga je vozil ducati in kawasaki in še kak satelit se noben ni sekiral pa čeprav so bili dokazano nekonkurenčni.sedaj bi pa radi ene gume. tak razvoj bo slab za gumarsko industrijo in posledično za nas pa tudi za GP ker ne bodo drugi gumarji denarja vlagali v GP.

osebno mislim da je vedno bil recept za zmago motor+gume+voznik (najbolj pomemben) in naj tako ostane. eno leto je ta v prednosti, drugič drugi. če bi ducati bil na michelinkah bi mogoče že prej hondi in yamahi kaj odnesel, tako pa so reskirali in po nekaj letih dobili tudi prave gume. če bi vsi vedno vozili samo na najboljših se še boljše sploh nebi mogle razvit.

tmle gor u prvi vrstici ti manka najbolša tovarna na bridgestonu :D

suuuuuzuuuuukiiiiiiiiiiiiiiiii :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hofmann se upira

Nedavno odpuščeni, Alex Hofmann, je prekinil molk po nedavni odločitvi moštva Pramac d'Antin Ducati, da z njim prekinejo pogodbo. Za to potezo so se odločili po dirki v Estorilu, ko je po težavah v krogu za ogrevanje in nekaj krogih dirke Alex pripeljal v garažo in dejal, da nima motivacije za nadaljevanje.

Nemec je včeraj podal izjavo, kjer je povedal, da namerava proti moštvu Pramac d'Antin vložiti tožbo zaradi neutemeljene prekinitve pogodbe, če ne bo smel voziti na preostalih treh dirkah.

Celotna uradna izjava:

"Sodeč po Pramac d'Antin Ducatijevi nedavni izjavi za javnost je bila moja pogodba s tem moštvom po dirki na Portugalskem (16.9.2007) prekinjena brez odloga.

Smatram, da je bila prekinitev pogodbe neutemeljena in bom za dokazovanje le-tega uporabil vsa pravna sredstva, ki so mi na voljo. Pisna odpoved ni temeljila na dogodkih tistega dne vendar na mojih domnevno slabih predstavah skozi celotno sezono. Moji rezultati niso bili tako slabi, da bi bili lahko povod za odpoved. Konec koncev sem bil v skupnem seštevku razreda MotoGP na enajstem mestu, samo 9 točk za svojim moštvenim kolegom Alexom Barrosom, preden sem bil zaradi poškodbe roke po nesreči, ki jo je povzročil nekdo drug, prisiljen izpustiti nekaj dirk.

Moje ravnanje v Estorilu prav tako ne upravičuje odpovedi. Moj namen je bil vedno posvetiti uspehe na stezi mojemu moštvu. Dirko sem začel s poškodbo na dlani, ki se še ni popolnoma zacelila. V krogu za ogrevanje sem ugotovil, da na mojem prvem motociklu sklopka ne deluje dobro. Po menjavi motorja za rezervnega, ki ni imel montiranih pravih gum, sem moral štartati iz boxov in sem imel že ob samem začetku zaostanek enajstih sekund za vsemi ostalimi dirkači. Dal sem vse od sebe, da bi se priključil skupini pred mano. Kasneje sem žal spoznal, da z rezervnim motociklom nisem konkurenčen in da tega ne bom dosegel. Pravzaprav je bil moj edini up za točke odstop dirkačev pred mano.

Glede na te okoliščine, sem se odločil, da ne bom več tvegal nove poškodbe moje še nezaceljene roke. Zato sem zapeljal v garažo.

Zaradi razočaranja, takoj po dirki nisem biti zmožen jasno izraziti svojih občutkov. Glede na to, da sem za Pramac d'Antin Ducati v letih 2006 in 2007 vedno dal vse od sebe, bi bilo dovolj, da bi dobil opozorilo.

S takim ukrepom bi se strinjal, nikakor pa se ne morem strinjati z odpovedjo brez odloga. Moj cilj je, da sezono zaključim pri moštvu Pramac d'Antin Ducati z udejstvovanjem tudi na preostalih treh dirkah.

Mojo pisno prošnjo sem poslal tudi mojim nizozemskim in italijanskim delodajalcem. Prosil sem jih, da mi vrnejo mesto dirkača v moštvu in da upoštevajo pogodbo, ki smo jo imeli sklenjeno."

Hofmannova grožnja s tožbo postavlja Pramac d'Antin v neugoden položaj saj so pravkar naznanili, da bo nemškega dirkača na preostalih treh dirkah v letošnji sezoni nadomeščal Chaz Davies.

Vir: PolePosition.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se šteješ mednje? :whistle:

Po pravici: ne :grrr

Lahko pa si poiščeš moje poste v tej temi pa sam presodiš.

Res pa je, da Nobady is perfect :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici: ne :grrr

Lahko pa si poiščeš moje poste v tej temi pa sam presodiš.

Res pa je, da Nobady is perfect :P

ajm noubadi den

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici: ne :grrr

Lahko pa si poiščeš moje poste v tej temi pa sam presodiš.

Res pa je, da Nobady is perfect :P

Sej sem vprašala samo zato, ker se tud jst ne prištevam mednje...bom pa mal tvoje prejšnje poste pogledala, a prou? :winkiss:

Kenny: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na teletekstu sem prebral da Vale toži letalsko družbo, ker so nardili reklamo z šalo neki okol njega in njegovih davkov brez njegove vednosti... Če bo kdo kje najdu nej prlima.

Pa naslednja dirka bo šele čez en tedn, jst sm mislu da bo pa že ta vikend :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na teletekstu sem prebral da Vale toži letalsko družbo, ker so nardili reklamo z šalo neki okol njega in njegovih davkov brez njegove vednosti... Če bo kdo kje najdu nej prlima.

Pa naslednja dirka bo šele čez en tedn, jst sm mislu da bo pa že ta vikend :headbang:

jah.. zdj so mel 3tedne pavze.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na teletekstu sem prebral da Vale toži letalsko družbo, ker so nardili reklamo z šalo neki okol njega in njegovih davkov brez njegove vednosti... Če bo kdo kje najdu nej prlima.

Pa naslednja dirka bo šele čez en tedn, jst sm mislu da bo pa že ta vikend :headbang:

Članek plus slikca :D

Motegi MotoGP: Valentino Rossi laughs off Ryanair tax advert

By Matthew Birt

MotoGP

20 September 2007 11:36

Valentino Rossi has laughed off a new advertising campaign by budget airline Ryanair that features a reference to the Italian’s current multi-million pound tax investigation.

The advert was run in major Italian newspaper Il Messagero last Monday after Valentino Rossi's brilliant victory in the Estoril MotoGP.

The ad features a headshot of Valentino Rossi and underneath his portrait it reads: “Two million places, paying only the taxes."

There is also a speech bubble coming from the 28-year-old Italian’s mouth which says: “I can come back with Ryanair and I only have to pay the tax.”

Valentino Rossi was asked about the advert, which has apparently become the talk of Italy, at a news conference today on the eve of the Japanese MotoGP in the Twin Ring Motegi.

”I don’t see this. It’s a strange, strange idea because they don’t say nothing to me. Maybe they want to help us pay the fee. I think this is a good way for it," said Valentino Rossi in a hint that he is looking at taking legal action against the budget airlines.

Valentino Rossi is currently embroiled in a tax investigation by Italian authorities. He is being investigated for possible tax evasion in a story that has divided Italy.

He goes into Sunday’s 24-lap Japanese MotoGP in the Twin Ring Motegi knowing he must beat Casey Stoner to take the world championship battle to Phillip Island in Australia next month.

Rossi%20Ryanair%20small.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se to zdi brezveze. ko je bil bridgestone slabši in ga je vozil ducati in kawasaki in še kak satelit se noben ni sekiral pa čeprav so bili dokazano nekonkurenčni.sedaj bi pa radi ene gume. tak razvoj bo slab za gumarsko industrijo in posledično za nas pa tudi za GP ker ne bodo drugi gumarji denarja vlagali v GP.

Kako, da ne! Saj so prav zaradi ostalih gumarjev, ki so bili nekonkurenčni spremenili pravila na takšna, kot so sedaj. Dunlop sedaj nima omejitve pri dobavi gum dokler ne osvoji tri zmage prav zaradi tega, da bodo lahko prišli v korak z ostalimi. ;)

Čeprav se strinjam, da mora biti konkurenca tudi na področju gum nekako tudi razumem tiste, ki bi radi imeli samo enega proizvajalca. Npr. Team Roberts ima težave z motorjem, so mala ekipa, ki dela svoje šasije in pred leti so "morali" pa še Dunlopke razvijat. Prav zaradi tega nimajo nobene možnosti poseči po višjih mestih za uvrstitev. Enostavno ne morejo delat na vseh področjih, ker so premali. :blink:

Popravljeno . Popravil 2Bad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, da ne! Saj so prav zaradi ostalih gumarjev, ki so bili nekonkurenčni spremenili pravila na takšna, kot so sedaj. Dunlop sedaj nima omejitve pri dobavi gum dokler ne osvoji tri zmage prav zaradi tega, da bodo lahko prišli v korak z ostalimi. ;)

Čeprav se strinjam, da mora biti konkurenca tudi na področju gum nekako tudi razumem tiste, ki bi radi imeli samo enega proizvajalca. Npr. Team Roberts ima težave z motorjem, so mala ekipa, ki dela svoje šasije in pred leti so "morali" pa še Dunlopke razvijat. Prav zaradi tega nimajo nobene možnosti poseči po višjih mestih za uvrstitev. Enostavno ne morejo delat na vseh področjih, ker so premali. :blink:

Mah pa ne samo to, Team Roberts je totalni poraz, poleg tega, da imajo zanič motor, imajo še večje težave z voznikoma, ki sta najverjetneje daleč najslabša in nesposobna v celi MotoGP karavani.....taksnih "wanna be" dirkacev bi se moral KR senior ze dolgo nazaj znebiti, ceprav je ta zanič-fej-fuj obupen dirkac njegov sin.....nic cudnega, da jim potem ne uspe nic razviti.....

sad but true :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Matex_46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah pa ne samo to, Team Roberts je totalni poraz, poleg tega, da imajo zanič motor, imajo še večje težave z voznikoma, ki sta najverjetneje daleč najslabša in nesposobna v celi MotoGP karavani.....taksnih "wanna be" dirkacev bi se moral KR senior ze dolgo nazaj znebiti, ceprav je ta zanič-fej-fuj obupen dirkac njegov sin.....nic cudnega, da jim potem ne uspe nic razviti.....

sad but true :closedeyes:

No ja, malo si pa tut strog - to da majo zanič motor (mašino), nekako ni glih njihova krivda in znano je, da je Jnr. po Barceloni enostavno rekel, da nima smisla se vozit na takem #&%&#" in je odnehal. A lansko sezono si gledal? :whistle: Jih Honda zgleda kaznuje letos :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/naslovnica/novice/motospor...004_3106844.php

malo za vzdrževanje napetih špekulacij :whistle:

Elaboracija na temo...

By Michele Lostia and Glenn Freeman Wednesday, October 3rd 2007, 14:30 GMT

Valentino Rossi says that he will consider his options for the future if he does not see a greater effort from Yamaha.

The Italian, who won five straight titles in the top class of MotoGP from 2001-2005, has missed out on the title for the past two years, and he believes that the Japanese side of the squad must take a lot of responsibility for the team's problems.

"If we want to win the title again, then we need the people in Japan to put in more effort," Rossi told Italian magazine Motosprint. "They must work their butts off.

"For 2008 I have a contract with them. If they show me we can still fight, fine. Otherwise we could make a different choice."

Rossi admits that he is disappointed with how slowly this year's bike has been developed, and he has urged Yamaha's bosses in Japan to be more aggressive in the future.

"We need to stop suffering from the slowness of a big manufacturer," he said. "We need to be more aggressive and more courageous in the decisions and the development of the bike.

"This is what we have lacked this year. We had a big disadvantage at the beginning of the season, and it's not as if we improved so much in the engine. Besides, every time we do something new it breaks down."

Rossi says that the Yamaha management in Japan who are not directly involved in the team may be disappointed that he has not repeated the championship successes that he had in his first two years with the manufacturer, but he feels that the extra performance must come from the manufacturer.

"I don't know what the people outside the team thought of our results," he said. "They expect a lot from me, so another second place, after having won the first two years, may be a disappointment.

"But at this point it's up to them to demonstrate something to me. Now they too must put some more into it."

vir:www.autosport.com

Popravljeno . Popravil brubi46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah pa ne samo to, Team Roberts je totalni poraz, poleg tega, da imajo zanič motor, imajo še večje težave z voznikoma, ki sta najverjetneje daleč najslabša in nesposobna v celi MotoGP karavani.....taksnih "wanna be" dirkacev bi se moral KR senior ze dolgo nazaj znebiti, ceprav je ta zanič-fej-fuj obupen dirkac njegov sin.....nic cudnega, da jim potem ne uspe nic razviti.....

sad but true :closedeyes:

KR jr je bil lansko leto z "zanič motorjem" dvakrat na stopničkah (Catalunya in Estoril), skupno pa šesti na koncu sezone :whistle:

aja, pa leta 2000 je bil svetovni prvak... sej to so mu zihr podtaknili, ker je očitno res en kekec, "obupen fej-fuj wanna be dirkač", "najbolj nesposoben v celi MotoGP karavani", sploh ne zna pelat... :naughty:

:worship:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KR jr je bil lansko leto z "zanič motorjem" dvakrat na stopničkah (Catalunya in Estoril), skupno pa šesti na koncu sezone :whistle:

aja, pa leta 2000 je bil svetovni prvak... sej to so mu zihr podtaknili, ker je očitno res en kekec, "obupen fej-fuj wanna be dirkač", "najbolj nesposoben v celi MotoGP karavani", sploh ne zna pelat... :naughty:

:worship:

vidiš, sva že dva, ki tako misliva.....sigurno so mu podtaknili :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš, sva že dva, ki tako misliva.....sigurno so mu podtaknili :hmm:

da ti nebom jst podtaknu kake bombe na sredino tvojih namišljeno obstoječih možganou pa razstrelu tisto praznino v glavi in bojo mogoče, tk kot je vesolje nastalo z veliko explozijo, clo nastal tvoji možgani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti nebom jst podtaknu kake bombe na sredino tvojih namišljeno obstoječih možganou pa razstrelu tisto praznino v glavi in bojo mogoče, tk kot je vesolje nastalo z veliko explozijo, clo nastal tvoji možgani

Ne, ne temu se reče explozivne misli :whistle:

Drugač smo pa že večkrat ugotovili, da je vsak dirkač ki sploh dobi priložnost v Gp vozit najbrž zelo zelo dober.

Je pa res, da nekateri ne delajo cirkusa okoli tega :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne temu se reče explozivne misli :whistle:

Drugač smo pa že večkrat ugotovili, da je vsak dirkač ki sploh dobi priložnost v Gp vozit najbrž zelo zelo dober.

Je pa res, da nekateri ne delajo cirkusa okoli tega :krneki:

Kok je še bolših dirkačev od tisith v GP, sam nimajo sredstev da bi vozil :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty:

da ti nebom jst podtaknu kake bombe na sredino tvojih namišljeno obstoječih možganou pa razstrelu tisto praznino v glavi in bojo mogoče, tk kot je vesolje nastalo z veliko explozijo, clo nastal tvoji možgani

:D % opozorilo, verbalno nasilje :D

ban

ban

ban

ban

ban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah pa ne samo to, Team Roberts je totalni poraz, poleg tega, da imajo zanič motor, imajo še večje težave z voznikoma, ki sta najverjetneje daleč najslabša in nesposobna v celi MotoGP karavani.....taksnih "wanna be" dirkacev bi se moral KR senior ze dolgo nazaj znebiti, ceprav je ta zanič-fej-fuj obupen dirkac njegov sin.....nic cudnega, da jim potem ne uspe nic razviti.....

sad but true :closedeyes:

kaka izjava ejjjjj :headbang: ...ti si pa res kronan osel! pejt ti pelat eno, z kakim ulaufanim BT-jom ;)

Popravljeno . Popravil The Doc.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!