Skoči na vsebino

Okoli Kure


gody01

Priporočene objave

:P :P

kakšen šiht pa imaš, da lahko kar zdele greš na motor :?

Temu se reče fajn šiht... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he brez skrbi saj še ne grem, še vedno delam in bom še nekaj časa, sem si pa vzel v petek dopust in grem na celodnevno motoriranje :P

:hmm:

a si z motorjem v Velenju :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, še enkrat :worship: :OK:

---------------------------------------------------------------------------------

Spet ena nora ideja iz Zdrawcowe buče :devil:

Predlagam drugo leto podobno furo........kot je bila letošnja

z razliko v tem, da je možnost trajanja več dni (beri vikend) in gurmanskim uživanjem in spoznavanjem lokalnih specialitet ob sami poti..... :naughty:

Pa......sej sem jest vedu....da si ti pameten poba......evo........takoj lahko prišteješ men k skupinici.

Gurmani in poznavalci pijač.........smo vedno ZA!!!!! :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa......sej sem jest vedu....da si ti pameten poba......evo........takoj lahko prišteješ men k skupinici.

Gurmani in poznavalci pijač.........smo vedno ZA!!!!! :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Bojim se, da bomo naslednje leto brali o vaših prigodah v temi: "V 80 dneh okoli Slovenije".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obeta se lep vikend, gremo spet kakšno bedarijo dol vdarit? :D

Da bo mel Brrrm kej za pisat? :grim

Mogoče še dodatna spodbuda, da sta torek in sreda naslednji tecden praznik. Če si lahko še ponedljek kdo dopust vzame je to že lahko killer dopust kombinacija.

Če hočemo tole nadmašit in glede na neskončno časa, ki bi se ga dalo stisnit z malo sreče bi recimo lahko naredili furo okoli Evrope v 3 dneh :lol1:

Eh, čisto resno pa recimo pa bi lahko bila zanimiva furca, ki jo že dalj časa planiram:

Budimpešta, Dunaj, Bratislava, Praga. Malo po vzhodnih prestolnicah pogledat. Vreme je tak al tak poletno, samo dan je malo krajši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se, da bomo naslednje leto brali o vaših prigodah v temi: "V 80 dneh okoli Slovenije".

se strinjam in z velikim veseljem pridružujem :OK: :OK: :OK:

sam tolk dopusta bo pa problem... :hmm: :hmm: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,

imam občutek, da je MB zame za nekaj časa prepovedano območje.

Pa Velenje tudi, pa Ptuj tudi.

Moram v ilegalo.

:krneki:

poklici. ti bomo na "pravem" stajerskem dali azil. :)

:devil:

Eh, čisto resno pa recimo pa bi lahko bila zanimiva furca, ki jo že dalj časa planiram:

Budimpešta, Dunaj, Bratislava, Praga. Malo po vzhodnih prestolnicah pogledat. Vreme je tak al tak poletno, samo dan je malo krajši.

za naslednje leto moze :) ; letos sem ze pesec. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še dodatna spodbuda, da sta torek in sreda naslednji tecden praznik. Če si lahko še ponedljek kdo dopust vzame je to že lahko killer dopust kombinacija.

Če hočemo tole nadmašit in glede na neskončno časa, ki bi se ga dalo stisnit z malo sreče bi recimo lahko naredili furo okoli Evrope v 3 dneh :lol1:

Eh, čisto resno pa recimo pa bi lahko bila zanimiva furca, ki jo že dalj časa planiram:

Budimpešta, Dunaj, Bratislava, Praga. Malo po vzhodnih prestolnicah pogledat. Vreme je tak al tak poletno, samo dan je malo krajši.

Hm zdej tole zadevo raje priporočam z avtobusom, vsekakor odsvetujem preganjanje z motorjem po budimpešti in bratislavi, če to ni res nujno potrebno.

En razlog je gužva in način vožnje drug pa hm, količina maliganov v luftu teh mest, ki nekako onemogoča varno vožnjo z motorjem :D

Bi pa kakšne tatre znale bit zanimive za motoriranje :D

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda je bila letošnja Kura_tura zlorabljena........... :hmm:

zato zbira okrepitve za drugo leto, kar pomeni, da bo naslednji boj z njo še bolj zanimiv :grim

post-5241-1161778093_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo se peljali mimo Jazbečeve gostilne v Idrskem, bi najraje zavil levo, parkiral, se pri motosvetovcu Jazbecu lepo najedel in si izprosil sobo in bi bilo.

...ujel šele zapise s poti :OK: ...če bi vedu, da v takem vremenu :zzz: preizkušate soško dolino in upate na lepo vreme bi vam mahal ob cesti - al pa boljšo polovico nagnal ven ( tud vam bi bolj godilo... :blush: )...

Popravljeno . Popravil JAZBEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domov. Čez Dravski most v Dravogradu. Počasen štart, počasna vožnja preko mostu, mimo policijske postaje. Počasi, umirjeno.

Ampak zopet megla. Ko smo stali v Dravogradu, nisem imel občutka, da je megleno. Zlagoma skozi meglo proti trokrakemu križišču Dravograd-Ravne-Sl.Gradec. Se ne zmotil, zavil prav. Cesto dokaj poznam, a ponoči in v megli je čisto drugačna. Razočaran avtomobilist me je prehitel. Kdaj bo usrane na motorju sredi nedeljske noči s tako hitrostjo prišel do doma (KP na tablici) si je verjetno mislil.

V rednih presledkih so se pričeli pojavljati vlačilci, ki so začenjali delovni teden na poti proti meji. Njihove bleščeče luči so privlačne, zavestno moram odvračati poglede od njih in iskati rob ceste, da me ne povleče vanje. Slovenj Gradec, rojstno mesto, ki ga že vrsto let vidim le z obvoznice, vanj pa še nisem zapeljal.

Ko sem stal v tisti megli pred rdečim semaforjem, sem privzdignil vizir. Pri vseh :devil: :devil: :devil: , megle nikjer. Megla je le fikcija, zanikrna sopara na notranji strani vizirja. Obrišem s prstom od znotraj, poveznem nazaj pred oči, vidljivost odlična.

Tepec številka ena daleč naokoli. Vsa tista megla od Velikovca dalje je bila verjetno le fikcija, le moj dah na plastiki. Tepec, tepec.

Potem je šlo gladko. Sem videl cesto, vse. Le vsake toliko sem malo privzdignil vizir in šel s prstom po notranji strani. Poleg tega je kmalu za Slovenj Gradcem pričelo pihati, topel veter. Zopet sem dobil krila in celo prehiteval vozila, ki sem jih dohitel.

Vedel sem, da ne bo dolgo. Ko zapeljem v Hudo luknjo, se bo ohladilo in zopet bom v megli.

Mislinja, po klancu navzdol, Dolič in že sem v Luknji in v megli. Samo sedaj sem imel zdravilo zanjo. Kljub temu sem Hudo luknjo in njene ovinke prevozil hudo previdno. Srečo sem imel, da ni bilo nikogar za menoj in ni bilo nadležnega dihanja za ovratnik, zato sem si lahko za vsak ovinek vzel časa, kolikor sem hotel.

Tunelček, Velenje, semaforček, ki je bil tokrat zopet zelen. V mestu ni problema, lepo po predpisih 50 km na uro. Tja proti Vinski gori sem se zopet ojunačil, še prej pa naprej spustil SG nestrpneža. Bolj redki smo že na cesti, le še zamudniki.

Tistih nekaj ovinkov do avtoceste sem prevozil, ne da bi se mi kaj posebno vtisnili v spomin. Potem pa kar na avtocesto za tisti kilometerček do Celja Zahod, pa tri krožna križišča, malo mestnih ulic in že sem pred ljubimi mi garažnimi vrati. Joj kako sem vas pogrešal. Celega pol dneva.

Ven je priskakljala tudi najljubša polovica, vesela, da me vidi v enem kosu. Saj ji verjetno taka potepanja z nedefiniranim koncem povzročajo veliko skrbi, a tega ne pokaže, ljubica moja.

In približno petnajst minut po tem je nastal spodnji zapis:

Doma.

968 km.

Kura obkrožena.

O tem, kako je bilo, več jutri,

sedaj banja in malo razvajanja.

:)

To je konec.

No, ni še čisto konec.

Je potrebno resnici le pogledati v oči.

Kolikor se trudil in napenjal, Kure le nisem v celoti obvozil.

Bi iz Dravograda moral ob Dravi še do Maribora.

Pa ni bilo volje, ker bi se vse skupaj zavleklo še za najmanj uro in pol, predno bi se privlekel do Celja.

Ajde, recimo, da sem jo po kilometrih obvozil, dejansko pa ne.

Pa saj je vseeno, cela ali delna, štosov vmes je bilo dovolj za en dan.

Zanje smo poskrbeli:

Gody, Danči, Lobo, Šokac, Motorist76, Barbara, Rocky, T-boy, Kec, She in jazst.

Zato vsem

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm vsaka čast. Daleč najboljši potopis, kar jih je bilo (in sem jih prebral) na MS - ju pa še precej okrog

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

:grupni: :grupni:

:hooray: :hooray:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Brrrm zaradi smeha in dobre volje pri tvoji potopisni reportažiin ker si tako ovekovečil vse dogodke tistega lepega nedeljskega dne, ko smo se eni manj drugi več podili po Sloveniji, imaš pijačo v dobrem. Ko se srečamo plačam. Obljubim :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da še Rocky poda svoj piskerček k vožnji okoli kure.

Da se podam na del poti okoli SLO sem se odločil šele zjutraj. Res, da sem komaj zvečer zasledil na forumu kaj se namerava storit in nakratko poklepetal s Šokcem kako in kaj. Mogoče zaradi tega tudi tistih nepotrebnih 18 km zaradi pozabljenega potnega lista. Še danes si ne morem oprostit, da se je meni zgodilo kaj takšnega. :angry2:

Zaradi narave moje službe je bilo jasno, da tokrat pade samo 1/4 kure. Je pa bilo kljub temu dokaj zanimivo in odštekano. Čudovito je vso pot opisal Brrrm tako, da ne bi dolgovezil z prvo četrtino.

Ko sem se tako po Rogatcu žalosten vračal sam proti mojemu Mariboru mi je misel ostajala bolj ali manj pri ostalih, ki so nadaljevali okoli kure. V prvi vrsti sem jim želel srečno in varno pot in čim lepših doživljajev na poti. Vedel pa sem tudi, da zaradi vremenskih nevšečnosti na zahodu in pa bistveno krajšega dneva naloga sploh ne bo tako lahka. Res pa je tudi, da sem bil prepričan, da bodo prišeli okoli. V to sploh nisem podvomil.

Z mojimi 270 km me je bilo kar malo sram. Tako sem po kratkih službenih obveznostih popoldan naredil še 130 km, da sem vsaj delno potešil delček tega, kar so naredili ostali.

Seveda ne gre brez tega, da bi zapisal nasledne opažanje. Lepo je bilo videti na enem mestu skupaj tri Triumphe: Speed foura, ST-ja in Trophy-ja. Vsaj za trenutek smo bili v večini (od Ptuja do Rogatca). :worship: :OK:

Najlepši del pa mi ostane tistih šest ovinkov na in iz Ptujske gore, (fusrasterji so peli svojo godbo) kaj ne Gody. :OK:

Še enkrat prav lep pozdrav vsem udeležencem, še posebej pa Brrrm-u, Lobotu, Gody-u, Danči-ju. :OK: :OK: :OK: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da še Rocky poda svoj piskerček k vožnji okoli kure.

Da se podam na del poti okoli SLO sem se odločil šele zjutraj. Res, da sem komaj zvečer zasledil na forumu kaj se namerava storit in nakratko poklepetal s Šokcem kako in kaj. Najlepši del pa mi ostane tistih šest ovinkov na in iz Ptujske gore, (fusrasterji so peli svojo godbo) kaj ne Gody. :OK:

Še enkrat prav lep pozdrav vsem udeležencem, še posebej pa Brrrm-u, Lobotu, Gody-u, Danči-ju. :OK: :OK: :OK: :worship: :worship: :worship:

Si pozabil kako sem te v stilu Rossija prehitel takoj za Ptujsko goro. :kva2: :lol: :D To je bilo smeha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo :fight1: :fight1:

saj ne, da je brezveze govort o tem, da imam še vedno zrezanga soma v skrinji in zmrznjenga odojka na kosih - za vsak primer, če bi se kakšna skupina motoristov pripeljala mimo, ko delajo furo okrog Slovenije... :doze: Še dobro, da sem včeraj zvečer dobila tvoj sms, da STE BILI tudi tam :slap: :slap:

Pa gajba Laškega se bo tut frderbala v brunarci.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa gajba Laškega se bo tut frderbala v brunarci.... :whistle:

KAJ !? Sej ste nori :slap:

Pridem kar, da se kej takega res ne zgodi :grrr

kam že morm prit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo :fight1: :fight1:

saj ne, da je brezveze govort o tem, da imam še vedno zrezanga soma v skrinji in zmrznjenga odojka na kosih - za vsak primer, če bi se kakšna skupina motoristov pripeljala mimo, ko delajo furo okrog Slovenije... :doze: Še dobro, da sem včeraj zvečer dobila tvoj sms, da STE BILI tudi tam :slap: :slap:

Pa gajba Laškega se bo tut frderbala v brunarci.... :whistle:

Madona, jaz pa trpel lakoto in žejo kot Kristus na križi zraven tote bande, ki me je vlačla okoli Slovenije.

KAJ !? Sej ste nori :slap:

Pridem kar, da se kej takega res ne zgodi :grrr

kam že morm prit :hmm:

Kam se pa ti gužvaš? Take dobrote niso za zapečkarje. Samo za tiste, ki delajo +900 km dnevno. Zate je Schlossgold.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se pa ti gužvaš? Take dobrote niso za zapečkarje. Samo za tiste, ki delajo +900 km dnevno. Zate je Schlossgold.

:doze: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pozabil kako sem te v stilu Rossija prehitel takoj za Ptujsko goro. :kva2: :lol: :D To je bilo smeha.

Potem pa si se zbudil in držal v naročju svica, ki zavija čokolado in žvižga hej slovani! :kva2: :lol1: :lol:

Pozdrav izpod vinogradov! See you!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se prejšnji vikend nisem mogel udeležiti skupne vožnje okoli kure,sem to naredil včeraj

V zgodnjih jutranjih urah sem krenil proti MP Dobovec kjer sem prestopil mejo, v Gruškovlju

se vrnem v Slovenijo.Popolnoma se je zdanilo tudi megla je redkejša zato lahko vozim malo hitreje in prvi leteči cilj je Dolga vas.Vožnjo nadaljujem vsmeri MP Gederovci,kjer zapustim prekmursko ravnico,nadaljujem po Avstriji,prometa malo razen v manjših krajih,sem že na Golici rameroma topla okoli 17 stopinj ali je pa bilo meni vroče.Spustim se v dolino ,ker sem pa malo škrt sem moral tankat v Dravogradu in zopet nazaj vAvstrijo

smer Beljak.V Beljaku se razjasni in temperatura se dvigne nad 20 stopinj ki me nato spremlja večji del dneva.

Sledi Trbiž ,vstop v Slovenijo naredim na Predelu kjer me ponovno očara lepota naših gora,Bovec ,Nova gorica

Sežana, Kozina,se vidi da je na tem koncu motoristična sezona daljša ali se pa sploh ne konča ,motoristi v velikem številu brusijo tačke in to v pravem pomenu.Slovenijo zapustim na MP Starod in se zapeljem proti Reki ,čas in noč so me začeli neusmiljeno preganjat zato se na Grobniku odločim da pot nadaljujem po avtocesti. V Slovenijo vstopim na MP Dobovec kjer me pričaka megla in ostanki dežja,počakam na prvi avto in se počasi peljem za njim in varno prispem do doma.

Pot je trajala 15 ur, prevozil sem 922km in skoraj bi si upal trditi da so jesenske vožnje najlepše ampak počakajmo raje na pomlad ki ima tudi svoje lepote.

za konec pa še malo slik :OK:

[attachmentid=85097]

[attachmentid=85098]

[attachmentid=85099]

[attachmentid=85100]

[attachmentid=85101]

[attachmentid=85102]

[attachmentid=85103]

[attachmentid=85104]

[attachmentid=85105]

[attachmentid=85106]

[attachmentid=85107]

[attachmentid=85108]

[attachmentid=85109]

post-1386-1162125498_thumb.jpg

post-1386-1162125551_thumb.jpg

post-1386-1162125592_thumb.jpg

post-1386-1162125653_thumb.jpg

post-1386-1162125703_thumb.jpg

post-1386-1162125755_thumb.jpg

post-1386-1162125789_thumb.jpg

post-1386-1162125824_thumb.jpg

post-1386-1162125852_thumb.jpg

post-1386-1162125879_thumb.jpg

post-1386-1162125908_thumb.jpg

post-1386-1162125940_thumb.jpg

post-1386-1162125958_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!