Skoči na vsebino

VZDRŽLJIVOST CESTNIH GUM ZA POTOVANJA


Kölm

Priporočene objave

Aprila 07 planiram na daljšo pot ( >15.000 km ), katero pa mislem prevoziti z enim kompletom gum.

Iščem gume za cestni motor in sicer dimenzije 120/70/17, 170/60/17.

Katere gume zdržijo največ potovalnih km ( v dvoje polno naložen ... )?

Sam sem do sedaj vozil le Dunlop in mi je največ zdržala D205 ( cca. 12.000 km zadnja ). Vendar se je ne da več dobiti če se ne motim. Zaseldil sem da je Ice-u na Banditu zadnja zdržala cca 14.000...

Najlepša hvala za koristne odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je do sedaj največ zdržala Metzeler Z6. Jasno dva potnika in polno nabutan motor ( beri 65 kg prtljage ). Sam motor pa tud ni med lažjimi. Bilo je okol 10 000 km, pa sem jih potem še fural neki časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo motor polno naložen in po možnosti še sopotnica zadaj boš težko z enim kompletom prevozil več kot 10-12 tisočakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Močno dvomim, da boš dobil zadovoljiv odgovor na tvoje postavljeno vprašanje. Na koncu se boš moral odločiti sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi Z6. nikakor pa si ne delaj utvare, da imaš veliko možnost, da ne bo treba kupit kake nove gume kje. .. kak gumidefekt te lohk zjebe, ali pa predčasna izraba pnevmatike. ..

Skratka - sej nisis od včeri motorist ... zgleda, da si se bolj hotel pohvalit, da greš na 15.000 km dolgo pot :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... predvsem pa boš moral napisat, s katerim motorjem in po kakšnih cestah se boš vozil. In kdaj za tebe guma ne (i)zdrži več.

Potem bo odgovor bistveno lažji. Do takrat pa: vzdržljivost in primerno voznost dolgo zagotavljajo Metzelerjeve gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če bi zadnja zdržala nevem če bi sprednja zdržala toliko km? pa bi se vozil z gumo ki zdrži toliko, verjetno bo oprijem katastrofa?

no mogoče res odvisno kje boš potoval ampak zakaj menjava ne pride v poštev? saj razen v afganistanu verjetno povsod lahko menjaš gumo brez težav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... predvsem pa boš moral napisat, s katerim motorjem in po kakšnih cestah se boš vozil. In kdaj za tebe guma ne (i)zdrži več.

To je pa tudi res.

Blažko je recimo razparano gumo v Afriki dal zašiti skupaj in z njo nato prevozil skoraj pol Afrike in del južne Amerike. Večina izmed nas bi jo že razparano vrglo v smeti. :P

Če greš v kolikor toliko civilizirane kraje ne bo problem dobit gume, če pa greš v eksotiko pa rezervo na zadnji kovček. Ni druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot so nekateri že povedali Metzeler Z6 je gotovo zelo dobra izbira, glede na Ice-ove izkušnje verjetno tudi Michelin Pilot Road, D220 pa odsvetujem, ker sem z njo naredil le malo več km kot z D208RR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot so nekateri že povedali Metzeler Z6 je gotovo zelo dobra izbira, glede na Ice-ove izkušnje verjetno tudi Michelin Pilot Road, D220 pa odsvetujem, ker sem z njo naredil le malo več km kot z D208RR.

:hmm: se strinjam s tabo !!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš v kolikor toliko civilizirane kraje ne bo problem dobit gume, če pa greš v eksotiko pa rezervo na zadnji kovček. Ni druge.

Ni panike, da bi glih na kovček dajal... Pošlješ si jo h kakemu dealerju ali kaj podobnega... ali pa se dogovoriš kak teden vnaprej za menjavo, pa je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je Michelinka pilot road zudržala mojmu fotru(8tisoč) + meni(6tisoč) letos za vsakdanjo vožnjo in 3 tisoč od tega je blo popotovanja(90% poti v dvoja) ti svetujem to!!

Nisem napiso razumljivo :blush: 14tisoč je zdržala :grim

Srčno pa ti odsvetuujem sranje od Bridgestona!! Ki po slabe 5 tisočih že kličejo po novih :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprila 07 planiram na daljšo pot ( >15.000 km ), katero pa mislem prevoziti z enim kompletom gum.

Iščem gume za cestni motor in sicer dimenzije 120/70/17, 170/60/17.

Katere gume zdržijo največ potovalnih km ( v dvoje polno naložen ... )?

Sam sem do sedaj vozil le Dunlop in mi je največ zdržala D205 ( cca. 12.000 km zadnja ). Vendar se je ne da več dobiti če se ne motim. Zaseldil sem da je Ice-u na Banditu zadnja zdržala cca 14.000...

Najlepša hvala za koristne odgovore.

"Sosed"...

Moje izkušnje, prevožene z Enduro (Transalp in Africa Twin) z natovorjenim motorjem, dimenzij 130/80/17; 140/80/17 in 90/90/21. Veš pa, da sta to motorja z malo KM.

Michelinka Makadam ima dober oprijem in dobro življenjsko dobo (prevozil cca 12.000 kilometrov).

Michelin Anakee, dobro drži, a se za turo pšreveč obrablja po sredini.

Dunlop D...(ne vem točno kateri tip) Z njo na turi prevozil 15.000 kilometrov. Nato sem doma naredil še 2.500 kilometrov. (Govorimo o turistični vožnji!!!)

Sedaj imam Avon. Ocenjujem, da za potovanje ni preveč primerna, ker se po sredini bolj obrablja!

Z Metzeler nimam svežih izkušenj, baje pa, da je najboljša (vsaj po sestavi plašča sodeč, bi rekel, da je res)!

Če bi šel jaz na pot, bi stavil (po mojih izkušnjah) na Dunlop D 205 (?!!!)

Toda pazi!!!

Pred 99-timi leti, ko sva šla s prijateljem čez en kontinent, sva imela oba obute Metzeler (ne spomnim se tipa - (predaleč je"), sem bil jaz z motorjem 70 KM, on pa 95 KM. Oba sva vozila isti tempo. Takrat pa je bila tam omejitev 55 milj/h (cca 88 km/h).

On jo je po 15.000 kilometrih skuril plašč (beri drate). jaz pa sem z njo naredil 22.000 kilometrov! (Prav si prebral!!!).

Torej; ZAVISI, KAKŠEN TEMPO PELJEŠ!

Te pozdravljam Kolm!

Če želiš kaj več, se oglasi na PM!

Pa srečno pot!!!

Hoj!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprila 07 planiram na daljšo pot ( >15.000 km ), katero pa mislem prevoziti z enim kompletom gum.

Iščem gume za cestni motor in sicer dimenzije 120/70/17, 170/60/17.

Katere gume zdržijo največ potovalnih km ( v dvoje polno naložen ... )?

Sam sem do sedaj vozil le Dunlop in mi je največ zdržala D205 ( cca. 12.000 km zadnja ). Vendar se je ne da več dobiti če se ne motim. Zaseldil sem da je Ice-u na Banditu zadnja zdržala cca 14.000...

Najlepša hvala za koristne odgovore.

Glede na tvoj motor in tvoj način vožnje, ti svetujem Pilot Road. :whistle:

Drugač, se pa pred Aprilam še kaj vidmo :beer2: , pa popametujemo in strnemo vtise, še za 2006 :drunk:

LP Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bandit 1200S

Dunlop D220 : 21.000 km (veliko vožnje v dvoje, tri tedne polno naložena po provansi in korziki. prišel domov in še vozil nekaj tisočev)

Pilot Road: 19.000 km in še štejem (v glavnem sam, 100 km na dan, od tega 60 km AC)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Aprila 07 planiram na daljšo pot ( >15.000 km ), katero pa mislem prevoziti z enim kompletom gum.

Iščem gume za cestni motor in sicer dimenzije 120/70/17, 170/60/17.

Katere gume zdržijo največ potovalnih km ( v dvoje polno naložen ... )?

Sam sem do sedaj vozil le Dunlop in mi je največ zdržala D205 ( cca. 12.000 km zadnja ). Vendar se je ne da več dobiti če se ne motim. Zaseldil sem da je Ice-u na Banditu zadnja zdržala cca 14.000...

Najlepša hvala za koristne odgovore.

Preverjeno ti povem, da boš daleč največ "turnih" kilometrov naredil z Metzeler M3 ali Z6. Odvisno od motorja. Preskusil sem Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Michelin..., pa ni nobena guma zdržala toliko kot prav Metzeler. Pa še izredno dobre cene imajo pri Motor Jet-u v Mariboru. Priporočam. :yea1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno ti povem, da boš daleč največ "turnih" kilometrov naredil z Metzeler M3 ali Z6. Odvisno od motorja. Preskusil sem Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Michelin..., pa ni nobena guma zdržala toliko kot prav Metzeler. Pa še izredno dobre cene imajo pri Motor Jet-u v Mariboru. Priporočam. :yea1: :OK:

Se strinjam! Na mojem Trophy-ju Metzeler-Z6 vzdrži zadnja okoli 10000 km različne vožnje. Od tega polovica km v dvoje v večini primerov vožnja ST. Napram BT-20 lepše vodljiva, vzdržljivejša in v vseh pogledih boljša guma.

Kar se cen tiče je mogoče še ugodnejša varijanta v Radljah. Kontaktna oseba kdo drugi kot Alka :OK: :whistle:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam! Na mojem Trophy-ju Metzeler-Z6 vzdrži zadnja okoli 10000 km različne vožnje. Od tega polovica km v dvoje v večini primerov vožnja ST. Napram BT-20 lepše vodljiva, vzdržljivejša in v vseh pogledih boljša guma.

Kar se cen tiče je mogoče še ugodnejša varijanta v Radljah. Kontaktna oseba kdo drugi kot Alka :OK: :whistle:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

:grim :grim :grim :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam montriano BT-020. Bomo videli kako dolgo bo zdržala. Z Z6 naredil celo do 15.000km. Tako, da takoj ko bo to potrebno sedanjo gumo menjam.

Če pa bi rad delal več kot 15.000km potem pridejo v poštev samo zelo turing gume, kjer lahko pozdabiš na neke ekstremne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam montriano BT-020. Bomo videli kako dolgo bo zdržala. Z Z6 naredil celo do 15.000km. Tako, da takoj ko bo to potrebno sedanjo gumo menjam.

Če pa bi rad delal več kot 15.000km potem pridejo v poštev samo zelo turing gume, kjer lahko pozdabiš na neke ekstremne vožnje.

Z Metzeler Z6 se da peljati "po kolenu". Seveda pa moraš imeti za to, dovolj težek motocikel, da bo takšno gumo zagrel. Komentiram gume za cestaka. Da ne bo pomote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Metzeler Z6 se da peljati "po kolenu". Seveda pa moraš imeti za to, dovolj težek motocikel, da bo takšno gumo zagrel. Komentiram gume za cestaka. Da ne bo pomote.

A je suzuki sv650s dovolj težek motocikel :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem do sedaj vozil le Dunlop in mi je največ zdržala D205 ( cca. 12.000 km zadnja ). Vendar se je ne da več dobiti če se ne motim. Zaseldil sem da je Ice-u na Banditu zadnja zdržala cca 14.000...

D220 = naslednica D205.

Pred parimi leti presedela takrat še na zadnjem sedežu potovalnega motorja (za povrh še zelo naloženem) cca 20.000 km v eni sezoni. Ravno toliko, torej celo sezono, so zdržale tudi Dunlop D205 :OK: . Se razume, da je bila vožnja več ali manj turistična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!