Skoči na vsebino

VZDRŽLJIVOST CESTNIH GUM ZA POTOVANJA


Kölm

Priporočene objave

A je suzuki sv650s dovolj težek motocikel :?

Jaz bi v tem primeru kupil Metzeler M3, ker bo Z6 pretrda. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bil motor Kupljen, je bila gor Dunlop D220, katera je bila zlizana do konca(6000km), potem pa sem dal gor Metzeler Z6, katera je zdržala 15000km, pa bo v začetku sezone verjetno še kakšnih tisoč, ali pa več.

Ko vozim sam je bol športno, ko sva dva je malo bolj hitro, ko pa sva bila na potovanju, s kovčki in opremo pa turistično. Motor je TDM 900.

Ko se ogreje je guma super, ko pa sva bila v ČG in sva imela turistično vožnjo pa jo je kar lepo pobralo po sredini, tako da jo potem popravljam ko sem sam.

Moj prijatelj pravi: ''Guma se je pognala po cesti, kot bi bil asfalt njen plen :evilgrin: , ampak ko prideš domov in dobro pogledaš gumo, vidiš da je asfalt zver in guma plen :xx: . - Kaj naj, tudi to leto bom hranil zver.''

Meni je njego mišljenje :OK:

Popravljeno . Popravil tdm900k
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bil motor Kupljen, je bila gor Dunlop D220, katera je bila zlizana do konca(6000km), potem pa sem dal gor Metzeler Z6, katera je zdržala 15000km, pa bo v začetku sezone verjetno še kakšnih tisoč, ali pa več.

Ko vozim sam je bol športno, ko sva dva je malo bolj hitro, ko pa sva bila na potovanju, s kovčki in opremo pa turistično. Motor je TDM 900.

Ko se ogreje je guma super, ko pa sva bila v ČG in sva imela turistično vožnjo pa jo je kar lepo pobralo po sredini, tako da jo potem popravljam ko sem sam.

Moj prijatelj pravi: ''Guma se je pognala po cesti, kot bi bil asfalt njen plen :evilgrin: , ampak ko prideš domov in dobro pogledaš gumo, vidiš da je asfalt zver in guma plen :xx: . - Kaj naj, tudi to leto bom hranil zver.''

Meni je njego mišljenje :OK:

Ko bo obratno, bo motor v jarku in ti na berglah. Žal. :doze: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da še jaz pristavim malo:

MICHELIN Macadam ... nikoli več ... ne da bi bila slaba, ampak ostale so boljše ... prevozil ca 15kkm ...

METZELER (trenutno ME880) ... enake ali pa vsaj podobne bodo šle nazaj na motor ... sedaj prevoženih 17kkm pa bi glede na obrabo vzdržale še kar nekaj km ... samo jih bo prej starost (počivanje) pobrala ...

... aja, stil vožnje: počasen turistični v 80% v dvoje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da še jaz pristavim malo:

MICHELIN Macadam ... nikoli več ... ne da bi bila slaba, ampak ostale so boljše ... prevozil ca 15kkm ...

METZELER (trenutno ME880) ... enake ali pa vsaj podobne bodo šle nazaj na motor ... sedaj prevoženih 17kkm pa bi glede na obrabo vzdržale še kar nekaj km ... samo jih bo prej starost (počivanje) pobrala ...

... aja, stil vožnje: počasen turistični v 80% v dvoje ...

Se strinjam. Lp :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MICHELIN Macadam ... nikoli več ... ne da bi bila slaba, ampak ostale so boljše ... prevozil ca 15kkm ...

samo roke stran od tega sranja, edina guma ki sem jo menjal preden je bila zvožena do konca. nova je tako tako, delno zrabljena kar OK (recimo primerljiva z D205), ko pa se zrabi še malo bolj ne prime več u 3PM. ko je imela okoli 8000 km sem jo vrgel stran ker sem mislil da imam motor z 200 KM take power slide je omogočala :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi klimbra, te bo mariborska naveza obtožila ponarejanja kilometrof :evilgrin:

Nima za kej......itaQ jih je Alka zrihtala.....zato pa tok držijo.

Je pa važen podatek, da jih pobere po sredini.....posebi, če si polno naložen......sam pa nimam jajc, da bi pobral tist rob, k pol nastane.

Gredo pa letos v menjavo.....podarim za skurit.....če kdo rabi :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa važen podatek, da jih pobere po sredini.....posebi, če si polno naložen......sam pa nimam jajc, da bi pobral tist rob, k pol nastane.

Mal bolj jih napumpi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop 220f so tko trde, da so res touring. Za tiste, ki se samo vozite in nabijate km. Jest jih imam gor eno sezono, pa se jim tud pozna ne da bi ble zrablene (cca 9000 km). Vozu jih bom še to sezono pol jih bom pa zamenju ne glede na to kok so zrablene. V dežju ne primejo čist nič, tko da morš prov po jajcih pelat. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima za kej......itaQ jih je Alka zrihtala.....zato pa tok držijo.

Je pa važen podatek, da jih pobere po sredini.....posebi, če si polno naložen......sam pa nimam jajc, da bi pobral tist rob, k pol nastane.

Gredo pa letos v menjavo.....podarim za skurit.....če kdo rabi :evilgrin:

Men pa samo boke pobere. Sredina skor nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa samo boke pobere. Sredina skor nič.

Samo ne na poti na dopust. Govorimo namreč o touring gumah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne na poti na dopust. Govorimo namreč o touring gumah.

Ja seveda. 1000 km avtoceste s ful naloženim motorjem in dvema osebkoma gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda. 1000 km avtoceste s ful naloženim motorjem in dvema osebkoma gor.

In ti imaš gume pobrane samo po robovih? Rekel ti bom:"Vsaka čast", čeprav si ne znam predstavljati, kako si to izvedel. Očitno kdor zna, zna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz imam pa s pnevmatikami "za dopust" sledeče izkušnje. * Endurca 750.

* Michelin Makadam je boljša guma za "polaganje", kot za turo. Tudi za to je dobra, a se nekoliko hitreje obrabi. Zlasti po sredini (normalno).

* Avon-ke so dobre pnevmatike, dobro držijo, nekoliko so nezanesljive v dežju, nebi pa jih več nabavil. Včasih ti brez pravega razloga napravi cel kažin!

* Dunlop Trailmax, je pnevmatika, katero sem na furah največ uporabljal in menim, da bo tako tudi v bodoče. Ko je nova, se z njo dobro založi, kasneje pa se izredno kontrolirano obrablja. Zanjo točno vem, koliko kilometrov bo zdržala. To pa je; - Veliko!

* Z Metzeler-ko nimam izkušenj, pravijo pa, da je super! Slišal sem najboljša. Verjetno bo držalo.

Zaključek:

Za potovanje mora imeti pnevmatika dve odliki. To pa sta;

Dober oprijem in zdržati mora čimveč kilometrov.

Če mene vprašate, je slednje fejst pomembno! Zavisi pa, koliko je v enem šusu kilometrov?!

Pri mojih izkušnjah, trenutno prisegam na Dunlop Trailmax.

Moje mnenje.

Če ima kdo boljše, bom rad sprejel novo odločitev.

Srečno na poti! (Brez žebljev in z enim parom gum)!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep. na VF 750 C je zadnja redno drzala 18k+ km. v nagibih, v dezju tudi bp.

samo sprednjo bi jaz raje drugo vzel; pred leti sem montiral vedno ME 33.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* Dunlop Trailmax, je pnevmatika, katero sem na furah največ uporabljal in menim, da bo tako tudi v bodoče. Ko je nova, se z njo dobro založi, kasneje pa se izredno kontrolirano obrablja. Zanjo točno vem, koliko kilometrov bo zdržala. To pa je; - Veliko!

* Z Metzeler-ko nimam izkušenj, pravijo pa, da je super! Slišal sem najboljša. Verjetno bo držalo.

Pri mojih izkušnjah, trenutno prisegam na Dunlop Trailmax.

Moje mnenje.

Če ima kdo boljše, bom rad sprejel novo odločitev.

Srečno na poti! (Brez žebljev in z enim parom gum)!

Le probaj Metzelerko :grim

ne bo ti žal :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d 220 zdržali 13 500 km

d205 pa trenutno 17 000 km pa še bo.

na motorju yamaha xjr 1300 . 99% v dvoje. turistična vožnja .

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo sprednjo bi jaz raje drugo vzel; pred leti sem montiral vedno ME 33.

Hvala za info Ice. Ja, ME 33 nisem vec zasledil v katalogu. ME 880 sem ze narocil. Mislim pa, da je bila Prva ME 880, edina z 21 colami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop 220f so tko trde, da so res touring. Za tiste, ki se samo vozite in nabijate km. Jest jih imam gor eno sezono, pa se jim tud pozna ne da bi ble zrablene (cca 9000 km). Vozu jih bom še to sezono pol jih bom pa zamenju ne glede na to kok so zrablene. V dežju ne primejo čist nič, tko da morš prov po jajcih pelat. :BUA:

:blink: Če je meni kaj jasno :? Kakšen je recept,da po9 kkm lahko rečeš da niso nič zrabljene,meni pa še nobena ni zdržala več kot 6 kkm :( Da se voziš samo do 2500 rpm ali kaj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš gor gume, ki jih potrebuješ, ne pa čikgumi če se boš veliko vozil po avtocestah.

Na križiščih ne tekemuješ v pospeševanju z raznimi SS 600taki.

Pač furaš tuirng če ti to paše, če ne pa se pač ne pritožuješ nad gumami. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Če je meni kaj jasno :? Kakšen je recept,da po9 kkm lahko rečeš da niso nič zrabljene,meni pa še nobena ni zdržala več kot 6 kkm :( Da se voziš samo do 2500 rpm ali kaj :?

... ti divjak ti ... :grim :grim :devil: :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!