Skoči na vsebino

VZDRŽLJIVOST CESTNIH GUM ZA POTOVANJA


Kölm

Priporočene objave

Daš gor gume, ki jih potrebuješ, ne pa čikgumi če se boš veliko vozil po avtocestah.

Na križiščih ne tekemuješ v pospeševanju z raznimi SS 600taki.

Pač furaš tuirng če ti to paše, če ne pa se pač ne pritožuješ nad gumami. :whistle:

Nič od naštetega :?

... ti divjak ti ... :grim :grim :devil: :grim :grim

Akhm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se vsaj malo spozna na gume in negleda preveč na centine si kup Metzelerke in to za njegov stil vožnje primerne:za na pisto,super sport,sport+potovanje,klasika-custon,custon -turing.Več na nslovu:

www.metzeler.de.

To je moje skromno mnenje podkrepljeno z 9-letnimi izkušnjami na V-maxu,navor 130, teža motorja 286 kg in z 140 KS,gume dobesedno trga. :OK:

Ps. seveda postoji še veliko zelo dobrih gum npr: za dež,za na pisto,grob-fini asfalt itd. tudi za določen tip motorja.Vsakomur,ki bi rad gumo mal za sport več za turing bi priporočal Metzeler Maraton ML2 posredini precej trda s strani pa je dovolj mehka za ovinke in se precej enakomirno izrablja.

Še tole sam momentalno vozim Michelin naročene so že Metzelerce. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji Varaderki imam namontirane Michelin anake,z zadnjo gumo naredim debelih 13000 km

Jaz imam zdaj z Michelinko(original prva vgradnja) narejenih 6700 Km z zadnjo še maximum ca 1K ,kakor berem na Nemškem internetu tudi ostali delajo s to gumo in z enakim motorjem ca 6-7K kilometrov. Mislim,da bom nekje v Maju dal gor verjetno še enkrat Michelinko (namreč predja še ni izrabljena 50%)in naslednje leto zamenjam obe, prednjo in zadnjo z Metzeler. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna zadeva. Original imam montirano bt-020. Po 5000km je že opazna obraba. Glede na to, da je bila vožena samo pozimi je to razumljivo, da je bolj obrabljena po sredini ampak vseeno takoj, ko bo potrebno dam gor Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji Varaderki imam namontirane Michelin anake,z zadnjo gumo naredim debelih 13000 km

Meni so tudi Anakee najbolj pri srcu. Z njimi pa prevozim ~12.000 km, potem pa menjam obe dve, ker jih kar enakomerno rabi. Poleg tega pa za par jurjev "profita" ne mislim raskirat glave po nepotrebnem.

Aja, motor pa BMW R1100GS, in ene 8-9.000 km od 12.000 km na polno otovorjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so tudi Anakee najbolj pri srcu. Z njimi pa prevozim ~12.000 km, potem pa menjam obe dve, ker jih kar enakomerno rabi. Poleg tega pa za par jurjev "profita" ne mislim raskirat glave po nepotrebnem.

Aja, motor pa BMW R1100GS, in ene 8-9.000 km od 12.000 km na polno otovorjen.

tudi jaz se ne pritožujem nad Anakeejkami. z njimi pa naredim nekje med 15 in 20 k km- potovalnih. večinoma natovorjen, vedno pa sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz se ne pritožujem nad Anakeejkami. z njimi pa naredim nekje med 15 in 20 k km- potovalnih. večinoma natovorjen, vedno pa sam.

Kakšen motor pa imaš?

In predvsem...koliko jih pumpaš. Js jih toliko, kot piše na originalnem kufru...sam izgleda, da bi jih lahko še malo več za na ture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si za svojga 1150 GS-a tudi omislil Anakee, in sem po prevozenih 3000 Km cisto navdusen.

Prej sem mel Bridgestone TW, sem niso bile bohvekaj, naredile pa so 13.500 Km, sam so ble cisto znucane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem si za svojga 1150 GS-a tudi omislil Anakee, in sem po prevozenih 3000 Km cisto navdusen.

Prej sem mel Bridgestone TW, sem niso bile bohvekaj, naredile pa so 13.500 Km, sam so ble cisto znucane.

Ne vem kako vam rata naredit 13.500 s Bridgestone TW. Men rata glih 6.000 od servisa do servisa s ta zadnjo, prva pa 12.000. Dunlop 607 pa glede življenjske dobe ista pesem, drži pa precej bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Michelin Pilot Road 2: :worship:

Zaenkrat 13.500 km, ne vem sicer koliko mm je še profila, a na pogled ga je še dost za lep števil kilometrov ( vsaj 3k legalnih ).

Vožnja: Touiring in Sport touring, naložen s sopotnico, polnimi 3 kufri in tank torbo. Motor: VFR.

Lahko mirne vesti priporočam za daljša potovanja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!