Skoči na vsebino

Z MOTORJEM ČEZ OBE AMERIKI


moto rider

Priporočene objave

No tole je pa kr mal tako, da boš videl da te nismo pozabili, vsak dan preverim, če si kaj novega napisal in kako je s tabo, srečno še naprej !

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola fantje in dekleta :P

Lepo, da se niste cist pozabil, da se en 'nas' vozi nekje na drugem koncu sveta .)

Nisem se izgubil. Nahajam se v Ecuadorju, v Quitu. Tukaj je namrec ena izmed redkih BMW postojank na tej celini.

Glavni razlog je v tem, da me v ponedeljek caka obisk BMW servisa :cry:

Na mojem benkotu se je nabralo ze nekaj kilometrov in sedaj grem na prvi pravi servis, do sedaj

sem namrec olje in filtre zamenjal sam :D

Visina v Boliviji in Peruju je namrec pustila posledice na nastavitvi ventilov, ki jih sam na morem nastaviti.

Kot zanimivost in v mojo skrb. Nov 1200 GS stane tukaj 29.400 ameriskih zelencev!!! :eek:

Me ze boli glava koliko mi bodo racunali za zamenjavo bencinskega filtra, nastavitev ventilov, menjavo olja (v celem mestu nisem uspel najti Castrolovega olja, tako da mi bodo kar fantje na servisu dali original olje), filtra, menjavo jermena in se kaksne malenkosti... :headbang: Dnar je hudic ce ga ni :blush:

Poleg tega, pa je pod vplivom slabih ecuadorskih, perujskih in se prej bolivijskih cest dokoncno popustil nosilec levega alu kufra, tako da moram poiskat kaksnega mojstra, ki bo vse skupaj zavaril nazaj :hmm:

Pa se dve slikci samo za vas :kva1:

[attachmentid=96089]

Tole je ena izmed glavnih perujskih cest od Arequipe proti Cuzcu. Tako da boste vedeli o kaksnih cestah govorim :huh:

[attachmentid=96090]

Tudi v Peruju pa se ceste priblizajo nebu :rolleyes:

Srecno in previdno vsem v novi sezoni ;)

Rock.

post-3384-1177279531_thumb.jpg

post-3384-1177279636_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Rok

Po moje bo to imelo povezavo z Ekvatorjem, ki pac seka Ekvador na ''zgornji'' in ''spodnji'' del. Tu se kompas igla pac odloca za gor pa dol ... in GPS ti zacne malo cudno kazat sever.....

lp DaNe / danes Dubai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Rok

Po moje bo to imelo povezavo z Ekvatorjem, ki pac seka Ekvador na ''zgornji'' in ''spodnji'' del. Tu se kompas igla pac odloca za gor pa dol ... in GPS ti zacne malo cudno kazat sever.....

lp DaNe / danes Dubai

Mhm... no lahko si pogledas kaj se je zgodilo z GPSom na tocki 0 .)

Zanimiva ideja vsekakor, tvoj komentar :OK:

Ola :OK:

No pa sem spet tam...

najprej drvim skozi celo Columbijo, da bi se cimprej spravil v Srednjo Ameriko,

potem pa nobene ladje, ki bi me peljala tja :cry:

No in sedaj cakam in cepim v Cartageni, da 9 Maja, ce prej ne najdem druge resitve, zapeljem benkota na jadrnico Melody in da odplujemo na 4 dnevno polvbo po karibih, Panami naproti :D

Samo upam da ne bo viharja in da BMW ne bo padu v vodo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sam so tlakovci po cesti, kar zna kar fino drset :naughty:

Drugače pa Rok... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Poglej, kako blizu North Cape-a, samo čez morje jo mahneš :closedeyes:

Rok, drgač pa :worship:

Ajd, se vidmo na kakšnem potopisnem predavanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, lepo.

Pred natančno 9 leti sem bil točno na tem mestu. Enako usran :P

Je Prudhoe Bay končna točka ali te pelje pot naprej?

Ja usran pa res! Blato in blato :yes:

Koncna tocka pa je Dead Horse potem pa te ne spustijo naprej.

Gre za zelo obcutljivo obmocje, kjer so crpalisca nafte in naftovod zato je gibanje zelooo omejeno.

Evo tole je na najbolj severni tocki kamor se lahko navaden zemljan lahko pripelje z motorjem :P

post-3384-1187459049_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je frisna, od vceraj in sicer iz Divjega Zahoda :naughty:

Po bogsigavedi koliko kilometrih ravnine na Interstate 90 sem prisel v Juzno Dakoto in sicer v obmocje imenovano Black Hills.

To pomeni, da sem po dolgem casu naletel na lepe ovinke (guma do roba). Cel dan sem uzival v cestah, si ogledal goro Rushmore

(4 obrazi predsednikov) in goro Crazy Horse (najvecji kip na svetu izklesan iz gore v gardnji ze 60 let), posveceno vsem indijancem.

Dan je bil lep, popolen za krizarjenje. In tako se po celodnevnem ovinkarjenju po cestah vrnem v mesto DeadWood.

Pred samim mestom, se zacne omejitev 20 milj, kar je nekako 35 km/h. Zank sem spregledal in se vozil nekje z slovensko

hitrostjo v naselju (med 50 in 60 km/h) :whistle:

To je opazil vrli moz postave, ki se je v svojem ogromnem pick-upu pripeljal nasproti. Ocitno v ameriki lahko merijo hitrost tudi v nasprotno stran.

Vrli policist na prezi se je obrnil in mi sledil na distanci, tako, da ga niti nisem opazil. Pred mano se je znasel velik beli Harley na katerem je pocasi krizaril parcek. Cesta, pa kot vse v ZDA, siroka, tako da bi v Italiji na enem pasu zagotovo vozili vsaj trije avtomobili ;)

Parcek na Harleyu je gledal naokoli in misli sem, da pac isceta kaksen hotel ali kaj takega. Zato sem se mirno odplejal mimo njiju. Nakar sem v trenutku zaslisal sireno in utripajoce luci velikega policiskega pic-upa za menoj :slap:

Ustavim, policist je nekaj casa sedel v avtomobilu, ocitno preverjal mojo registrsko, nakar pride do mene in zahteva vse mogoce papirje. Prvic na celotni poti sem moral pobrskati tudi za mednarodno voznisko in obvezno zavarovanje za ZDA. Nato je sledila razlaga, zakaj me je ustavil.

- vozil sem way, way to fast (mnogo prehitro)

- passing another vehicle in non passing zone (prehitel sem drugo vozilo v coni kjer je prehitevanje prepovedano)

- very reckless driving (vozim zelo neodgovorno) :nono:

Rekel je, da nima druge izbire, kot da mi napise kazen. In sicer 208 USD!!! :slap:

Ker nisem iz ZDA, pa bi moral ta znesek placati na mestu in v gotovini. Ker seveda toliko gotovine nisem imel sem zacel razlagati, da nisem videl znaka za omejitev hitrosti, pa da nisem preckal crte, saj sem po istem pasu prehitel Harleya in da so mi v Californiji zagotovili, da je to povsem legalno. You are in South Dakota not California, je bil odgovor :nono: Ce ne placas na mest gres pa v zapor! :eek:

In to je bilo receno sila resno!

Nato sem razlozil,da sem na poti 10 mesecev in da se nisem imel nobene nesrece in da ce bi bil res neodgovoren voznik ne bi prezivel tako dolge poti. Pa da sem na koncu z denarjem, ker sem na poti tako dolgo,... :zzz:

Nato se je policist vrnil v vozilo in ocitno poklical back-up. Kmalu se je pojavil se en ogormen crn policijski pick-up. Skupaj sta fanta razmisljala kaj jima je storiti, jaz pa sem stal tam kot kup nesrece. Nato sta ugotovila, da je najboljse kar lahko storita zame, da mi napiseta samo kazen za prehitevanje in sicer samo 104 USD!!! :blink:

Jaz pa se vedno brez denarja! Zgodba z zaporom se je vse bolj ponavljala in postajala vse bolj resna! :wacko:

Potem sta fanta se nekaj casa tuhtala in nato mi je policist, ki me je ustavil, rekel.

OK, povedal si mi zgodbo, nocem te odpeljati v zapor, ker kdo ve koliko casa bos tam, poleg tega bi imel na glavi veliko paper work, ker si tujec. Torej, mislim, da si zmagal in me preprical. :yea1:

Vse skupaj je trajalo skoraj pol ure in ni bila sala :unsure:

Za informacijo, voznja brez celad je v mnogih zveznih drzavah povsem nekaj normalnega, tudi v Juzni Dakoti, se bolj normalno je imeti kaksno orozje pri sebi, ampak ce nimas denarja za kazen gres pa v zapor :headbang:

Hvalabogu, da imajo ameriski policisti dovolj razumevanja in pameti, da ocenijo kdaj ne napisati kazni :worship:

Sedaj vozim po polzje v vseh mestih :P

Iz Wild Wild West,

Rock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan je bil lep, popolen za krizarjenje. In tako se po celodnevnem ovinkarjenju po cestah vrnem v mesto DeadWood.

Rock.

Te dni so pri nas pričeli predvajati nadaljevanko DeadWood o iskalcih zlata. :eek:

A, je to slučajno al kaj :?

Kakšno :photo: prilimaj v bloog, da vidim, če se je kaj spremenilo v tistih krajih zadnjih 150 let. :lol:

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni so pri nas pričeli predvajati nadaljevanko DeadWood o iskalcih zlata. :eek:

A, je to slučajno al kaj :?

Kakšno :photo: prilimaj v bloog, da vidim, če se je kaj spremenilo v tistih krajih zadnjih 150 let. :lol:

Ajd

Jap Wilson to je to :yes:

Najprej so indijancem ponudili zemljo za njihov rezervat in predsednik ZDA je podpisal dokument, da bo

to obmocje v lasti plemena Sioux. Ampak jebi ga! Naslednje leto najdejo zlato in vzamejo indijancem zemljo :blink:

Drugace pa Wild Bill, Sundance Kid in podobne storije vse od tukaj :P

:photo: na blogu ob priliki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Dajmo malo Borštnika na vrh, da se ne pozabi!!!

Rok, mi krompir pobiramo, kaj pa ti počneš? :hmm: :hmm: :?

LPM

Jest sem pa malo brusil in barval tipicne, lesene, ameriske hise :P

Sem zbral nekaj zelencev, da spravim sebe in motor nazaj v EU, natancneje v Belgijo .)

Se mi kdo pridruzi na furi do doma :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se pa vrneš??

Ladja z mojim GS-om naj bi priplula okoli 6 oktobra v Antwerpen :?

Upam, da so Kanadcani bolj natancni od Argentincev in da se mi ne bo zgodilo tako kot moto riderju, ko je 4 mesece cakal na svojo kobilico :(

Nato pa se spotoma ustavim se v Berlinu, v tovrani BMW, ce me bojo hoteli videt, potem pa domov :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!