Skoči na vsebino

Cena prepisa rabljenega motorja


ramb0

Priporočene objave

sem ze nekje prasal, pa ni blo odgovora... zanima me, koliko znasajo okvirni stroski prepisa rabljenega motorja v vrednosti cca 1.200.000 sit, predvsem davcni stroski, ali je kaksna razlika, ce kupujem od pravne osebe (posrednika) ali fizicne osebe in kaksni so obicaji glede kritja stroskov s strani kupca in prodajalca. thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš od privatnika plačaš 5% davka na rabljena vozila, preko posrednika pa njegovo provizijo + DDV na provizijo, kar je običajno manj. Poleg tega plačaš še nekaj notarju za overit fotokopijo pogodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu prepis itak placa prodajalec, tvoji stroski so samo 3.700 (tu nekje) za dvig nove prometne in neke taxe.

Finta: Ce s prodajalcem napiseta kupo-prodajno pogodbo pa še kupec na občini plača 5% davek!!!! :evil: :evil: Pri 1.2 M SIT bi to blo 60K SIT.

Zato moras prepis narediti obvezno preko komisijske prodaje. S prodajalcem gresta k nekemu tipu ki prodaja avte (valda da mora met registrirano komisijsko prodajo) in on napise komisijsko pogodbo, prodajalec mu placa cca 1% (ni doloceno in se da malo shandlati). rečmo za 1.2M bo placal kakih 10K SIT.

Prodajalec mora pogodbo se overiti pri notarju kar stane okoli 6K SIT, ti pa gres pol s to overjeno pogodbo na obcino po novo prometno, pol pa se na zavarovalnico, da ti dajo nadomestne kupone. Prodajalec pa ti mora pred tem dati odrezek iz zavarovalne police.

Tako se izognes davka, popolnoma na legalen način, pol pa

gasa na prvi radar :D

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obezno uredi prepis preko komisijske prodaje,to je najcenejši način.

Če se stranki drugače ne dogovorita plača provizijo kupec ,notarja pa prodajalec.Komisijska prodaja v tem primeru na sme biti več,kot 10000 sit.

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko jih naredi prepis na občini in plačajo 5%davek od cene motorja,to je full oderuško.zato delajte prepise pri posrednikih v moji bližini sta dva eden pobira 1% cene vozila druga pa ne glede na ceno pobira natanko 3.600sit.Če je gdo doma v bližini Logatca mu lahko svetujem naj uredi prepis v firmi MAKSIN OSREDKAR tel 01/7543370,ki se nahaja v poslopju SKB banke oz pri zdravstaenem domu Logatec.Potem so tukaj še stroški notarja,ki znašajo nad 500.000sit,6.000sit in nazadnje je še odjava prometnega 800sit.No tako te pride cel prepis dobrih 11.000tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko jih naredi prepis na občini in plačajo 5%davek od cene motorja,to je full oderuško.zato delajte prepise pri posrednikih v moji bližini sta dva eden pobira 1% cene vozila druga pa ne glede na ceno pobira natanko 3.600sit.Če je gdo doma v bližini Logatca mu lahko svetujem naj uredi prepis v firmi MAKSIN OSREDKAR tel 01/7543370,ki se nahaja v poslopju SKB banke oz pri zdravstaenem domu Logatec.Potem so tukaj še stroški notarja,ki znašajo  nad 500.000sit,6.000sit in nazadnje je še odjava prometnega 800sit.No tako te pride cel prepis dobrih 11.000tolarjev.

Če kdo rabi v okolici Kranja lahko kej zrihtam... Nej pošlje na privat mail..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem so tukaj še stroški notarja,ki znašajo nad 500.000sit,6.000sit in nazadnje je še odjava prometnega 800sit.No tako te pride cel prepis dobrih 11.000tolarjev.

Treba povdariti da so to stroski prodajalca. Kupec pride skozi z minimalnimi stroski cca 3 jurje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba povdariti da so to stroski prodajalca. Kupec pride skozi z minimalnimi stroski cca 3 jurje.

Ne tako hitro ... zakon govori po novem, da davek plača kupec ... kdo in koliko plača posameznik pri prodaji preko posrednika, je stvar dogovora med prodajalcem in kupcem.

V naših koncih posredniki jemljejo 2% od vrednosti komisijske vrednosti motornega kolesa ali avta, kar je še vedno 3% ceneje od države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko kot je večina že povedala, se prepis najbolj splača uredit pri komisijski prodaji...... razen če je vozilo starejše od 10 let, potem na davčni ne upoštevajo vrednostne lestvice in lahko na kupoprodajno pogodbo napišeš najbolj glupo minimalno ceno...

pri komisijski prodaji je strošek za ureditev pogodb odvisen od komisionarja.... pri nas recimo računa 5.000 sit (kdo plača je stvar dogovora--- no ja, jest bi rekla, da kupec, ker je DMV pršparou)

overitev podpisa pri notarju je strošek prodajalca (v vsakem primeru)

odjava motorja na upravni enoti 800 sit - prodajalec

kupec plača še prijavo vozila - 3.200 sit upravne takse, 270 sit prometno in 1.600 sit tablica, če slučajno nima deponirane od prej

če pa prepis urejaš s kupoprodajno pogodbo, prodajalec plača overitev podpisa pri notarju, kupec pa 5% DMV in ostale stroške registracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa je da po novem zakonu cca 2leti,stroške prepisa plača kupec,seveda pa se da s skupnim jezikom dogovorit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, pravkar ste mi prisparali 50k sit :)

no, ce smo ze pri tem - kaksni so pogoji in stroski deponiranja tablice, h kateremu se bom najbrz moral zateci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa je da po novem zakonu cca 2leti,stroške prepisa plača kupec,seveda pa se da s skupnim jezikom dogovorit.

Oba motorja sem kupil v bistvu brez dodatnih stroskov. Kaj vem pol pa razturam barantanje :D

P.S. No saj je vseno, samo ko sem na komisijski prodajal 1. motor pred dvema mesecema, sem moral jaz kot prodajalec placati tistih 5 jurjev (pa ne zato ker bi se z kupcem tako zmenil ampak ker je uni stric tako rekel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjava iz prometa? Ne vem, ker ne odjavljam. Verjetno samo upravna taksa. Poglej v jesensko zimske teme, kjer smo dosti govorili o odjavljanju.

Deponiranje tablice je zastonj, po 1/2 leta jo vržejo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, pravkar ste mi prisparali 50k sit :)

no, ce smo ze pri tem - kaksni so pogoji in stroski deponiranja tablice, h kateremu se bom najbrz moral zateci...

Kar se tiče avtomobilskih tablic je vse eno če jih takoj uničiš pa kasneje vzames nove lepe še skoraj tople (nove valda)sej ti racunajo deponiranje skoraj toliko kot te stanejo nove.Za motor pa mislim da bi moralo biti ceneje saj imas itak samo eno tablico ki je valda cenejša ko za avto dve ali tri ce imas se prikolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

kupil bom rabljen moped za cca. 15000sit in me zanima če je res treba naredit prepis,pa overit pri notarj... no povejte,kaj se v takem primeru najbolj splača.

moped je bil registriran,jst ga bom pa tud mogoč al pa naprej prodal,še ne vem

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko je to: če bi rd ga registriru, pol morš met vse urihtane papirje (pr notarju) kupiš obrazec v knjigarni (je prou obrazec kao kupoprodajna pogodba al nevem kko točno-sej bo vedla una not) ga izpolnesta s prodajalcem oz. kupcem in PODPIŠETA pol pa kupec urihta vse pr notarju (cca. 6500-7000sitarjev) in prepis pa novo registracijo na občini. Tko nekako je k sm se js pozanimu za avto, pa sej z motor je isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm a se ne da kj bolj po domače rešit?sj folk je čist na easy registriral mopede in skuterje brez papirjev... še kakšen nasvet?

drgaš pa thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOVO:

Od 1. maja dalje se bo Davek na motorno vozilo štel v osnovo za DDV, kar se do sedaj ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm a se ne da kj bolj po domače rešit?sj folk je čist na easy registriral mopede in skuterje brez papirjev... še kakšen nasvet?

drgaš pa thanks

Če me spomin ne vara je blo takrat ko so uvedli registracijo za mopede določen datum do kdaj morajo biti registrerani vsi mopedi lahko tudi brez kakršnih koli papirjev (si ukradu moped pelu registrirat pa je bil tvoj) po tistem datumu pa mislm da si mogu imet račun ali kaj podobnega da si ga lahko registriru.

Drugače pa mene zanima koliko stane prepis motorjo a je to % na ceno ali kako in kdo po novem plača prepis.(ja sej vem stvar dogovora)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no poglejte,zdej sem to po vseh propisih zrihtal:

prepis: 1500 (za ceno mopeda sm reku 10000sit,drugač je dražje)

notar:1300

in ni problem več spljoh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no poglejte,zdej sem to po vseh propisih zrihtal:

prepis: 1500 (za ceno mopeda sm reku 10000sit,drugač je dražje)

notar:1300

in ni problem več spljoh :)

A pol te uskub notar za 10 % (Ok tistih 300 sit so verjetno koleki ali papir al kva) cene pol bo moj pršu če napišemo "1.000.000,00 sit"

100.000,00sit za notarja al kva :hmm: :?

ne se je...

Popravljeno . Popravil Blade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!