Skoči na vsebino

Cena prepisa rabljenega motorja


ramb0

Priporočene objave

no še moje vprašanje. dobil sem kot darilo oldtimerja, ki je vreden max kakih 100 EUR. zdaj morem naredit prepis in razmišljam med možnostmi:

1. darilna pogodba, ki je obdavčena isto kot kupoprodajna. cena 0. a to sploh gre oz na kaj bom plačal davek ker dvomim da bojo verjeli da je zastonj.

2. kupoprodajna - napisana cena npr. 10.000

3. kupoprodajna - nevozen motor oz rezervni deli. kak je tu postopek? je lahko cena 0?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm pa dons su na davkarijo placat davk za prepis rablenga motorja (neki tazga) - toj tist 5%. na kupoprodajno pogodbo sm napisov, da sm dav zanga 200.000, da bi biv ta davk manjsi (bi dal 10.000). pol pa una rece 24.000 SIT !?!. pol jo pa prasam, zakaj tolk mij pa rekla da se zaracuna 5% od vrednosti eurotaxa (katalog), toj pa 470.000 SIT. pol sm se pa odlocu, da nam placov in sm kupoprodajno uzev pa su novo nrdit na avto lesce, kjer sem dav 5.000 pa poslov prodajalcu motorja da da notarju overt. prej pa nisem tega nareul ker nism vedu, da lahko.

hvala vam pa motosvetu, da sm prsparov 20.000 SIT :unsure:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sm še junfer na tem področju....še nism nikol delu prepisov..... :wub: :?

Alora: narediš kupoprodajno pogodbo, jo overoviš pri notarju.....ka pa pol :?

Kje/kako narediš potem prepis ??? :? :cry: :blink:

In kako hudiča naj vem, kolk je po Eurotaxu vrednost.... :hmm: :blink:

Recimo: rahlo poškodovana vespa px200, letnik '87, delno vozna ?

Se komu sanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dileraj d.o.o. ?

Pojdi na katerokoli mesto, kjer prodajajo rabljene avte, pa ti bodo uredili zadevo v 5 minutah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

prodal bom motor.registriran je do avgusta (navadno in AO+),verjetno se mi ga splača odjaviti na zavarovalnici??torej:odjava (nesem tablico in prometnega),grem (a more bit kupec zravn?) naredit prepis,overit k notarju in potem je to to.če sem se kej zmotil povejte,oz.kakšen nasvet ne bo odveč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodal bom motor.registriran je do avgusta (navadno in AO+),verjetno se mi ga splača odjaviti na zavarovalnici??torej:odjava (nesem tablico in prometnega),grem (a more bit kupec zravn?) naredit prepis,overit k notarju in potem je to to.če sem se kej zmotil povejte,oz.kakšen nasvet ne bo odveč :)

<_< Napišeš z kupcem kupoprodajno pogodbo,greš do koncesionarja plačaš okol +/- 3500 sit in narediš prepis motorja potem s pogodbo do notarja kjer plačaš overitev pogodbe odvisno od napisane cene motorja(1%),če greš sam delat prepis na občino (5% eurotax),nato z tablicami in overjeno pogodbo na občino kjer odjaviš motor,nato do zavarovalnice kjer zahtevaš višek zavarovanja nazaj...lahko pa tudi zahtevaš vrnjeno cestnino potem pa moraš prinesti tudi nalepko tehničnega pregleda.

O:-) Tko nekak....če sem kaj narobe napisu me naj pa kdo popravi... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en popravek, NE napišeš kupoprodajne pogodbe s kupcem, saj zadeve ne prodaš od kupcu ampak od komisionarju (XVIII. poglavje OZ), s kupcem se sestavi samo kako potrdilo o ari al pa podobno, zadeva sicer ni v skladu z Oz (aro se da dogovoriti samo ob sklenitvi pogodbe), ampak tako se pač dela :D Komisionarji imajo že svoje pogodbe in ti jih v minuti naredijo sami, samo da imajo podatke (obe osebni in prometno).

Ja, pred prodajo moraš odjavit motor in odjavljeno prometno skupaj z overjeno pogodbo, na kateri je tvoj podpis kot podpis prodajalca in pogodbo med komisionarjem in kupcem (podpis koncesionarja ni potrebno overjati, saj je največkrat gospodarska družba) izročiti kupcu. Z odjavljeno prometno tudi dobiš nazaj zavarovanje in cestnino, to urediš na zavarovalnici in na tehničnem.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Zdj po novem je baje slovenija precej poenostavila prepise na upravnih enotah in me zanima kako zdaj to poteka a so kaksni davki, takse.... prodajam pa motor v vrednosti 550 000 sit kok me bo kostal.

LP Pa prosu bi vas da mi cim prej odgovorite ce mate kaj izkusenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mene zanima ce je ze kdo delu prepis preko upravne enote? En majhn clanek sm najdu na maksijevi strani da lahko na upravni enoti uverovimo podpis oz prepisemo motocikel ali avto za dost nizje stroske k prej.

A kdo kj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE MAN + ostali

Ne delaj prepisa na občini, ampak pojdi raje do prodajalca, ki ima komisijsko pogodbo - če ga poznaš, pride praviloma tudi manjša provizija, če ne pa naj gre kakšen kolega s tabo, ki ga pozna.

Kar se tiče notarja, si vzame cca. 10% od prodajne vrednosti - cene, ki si jo napisal na kupoprodajni, tako da napiš cifro 400.000, pa če te kaj vprašajo, reci da je motor razbit, pa bo .) (vas učim krive vere, ampak tako pač je)

Zavarovalnica pa ponavadi komplicira pri vračilu zavarovalnine, tako da si še pridobite fotokopijo nove police kupca, ki je kupil tvoj motor - govorim iz lastnih izkušenj, sem se zaj.... 14 dni z njimi zaradi te malenkosti, pa tam vse poznam (ko morajo vrniti denar, so vsi počasni), pa skopiraj si tudi overjeno pogodbo z obeh strani (eni zahtevajo) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče notarja, si vzame cca. 10% od prodajne vrednosti - cene, ki si jo napisal na kupoprodajni

Tega mislim da ni več, ne bom pa trdil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil motor in prodal motor, brat kupil avto, sam kupil avto in v vseh primerih so bili stroški prepisa okol 6ksit, neglede na vrednost vozila.

kupoprodajna pogodba napisana pri komisijski prodaji, fiksni srtošek 3500 sit, pol pa še do notarja da overi, okol 3ksit, ostalo zrihtaš na tehničnih pregledih, občine še povohat ne rabiš. Edino preizkusno tablico za motor pa lahko samo na občini dobiš :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

korekt. kar preko komisijske, nič se bat. potem pa samo en podpis overit k notarju pa zgodba končana. :OK:

Jaz tudi - komisijsko, kupoprodajno pa je moj prodajalec overil na upravni enoti.

Cena 255 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem je možno kupoprodajne pogodbe za motorna vozila overjati na Upravnih enotah.

Ni več treba riniti k stroškovno navitim monopolistom notarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče notarja, si vzame cca. 10% od prodajne vrednosti - cene, ki si jo napisal na kupoprodajni

Da ti notar vzame 10% od prodajne vrednosti? :eek: Npr pri 500 000 je to 50 000sit kar pa mislm da to ni res.

Baje ce gres prepis delat na upravno enoto te baje potem poslejo na davcno kjer mors placat 5% davka pol ti pa na upravni pogodbo postemplajo za neki cist mal denarja. A kdo ve kj vec o tem kako to poteka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je pa clanek na maksijevi strani

Overovitev podpisa odslej tudi na vseh upravnih enotah

S 01.01.2005 se pričnejo uporabljati določila novele Zakona o splošnem upravnem postopku (Ur.l.RS, št. 73/04), ki med pomembnimi novostmi uvaja tudi upravno overitev podpisov, prepisov in kopij. Strankam bo s tem omogočeno, da bodo za potrebe upravnih postopkov lahko opravile overitev na upravni enoti in za ta namen ne bo več potrebno obiskovati notarjev. To ne pomeni, da overitev podpisov, prepisov in kopij ne bo mogoče še naprej opravljati tudi pri notarjih, vendar ni pričakovati, da se bodo stranke v upravnem postopku posluževale te možnosti, saj bo upravna overitev bistveno cenejša. Tako vas bo overitev podpisa za potrebe prodaje vozila na upravni enoti stala 255 tolarjev (15 točk x 17 SIT), notarska overitev pa stane najmanj 1100 tolarjev.

Pod termin upravna overitev prištevamo tako overitve lastnoročnih podpisov, kot tudi overitve prepisov ali kopij in kot taka pomeni potrditev pristnosti lastnoročnega podpisa oziroma potrditev istovetnosti prepisa ali (fizične in elektronske) kopije z izvirno listino. Opozoriti pa je potrebno na izrecno določbo zakona, da se z upravno overitvijo ne potrjuje resničnost podatkov v listini, ter da se uporablja zgolj v upravnih postopkih in bo takrat tudi popolnoma enakovredna notarski overitvi lastnoročnega podpisa, prepisa ali kopije.

Pri overitvah se ne bodo uporabljala siceršnja pravila o krajevni pristojnosti, ampak bo overitelj lahko overil podpis, prepis ali kopijo pri vsaki upravni enoti, ne glede na kraj svojega stalnega oziroma začasnega prebivališča oziroma sedeža. Sedaj bo torej mogoče na enem mestu (na katerikoli upravni enoti) opraviti celoten postopek nakupa in prodaje rabljenega vozila..

Zakon dopušča, da se overitev prepisa ali kopije opravi tudi elektronsko. Elektronsko kopijo bo pripravila uradna oseba, na podlagi izvirne listine, ki jo bo skenirala in shranila v ustrezno obliko zapisa (trenutno je to pdf oblika) ter dodala elektronski podpis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SORRY, sem se zmotil - ne 10% ampak cca. 1% ( jaz sem na kupoprodajno napisal ceno za motor 400.000 SIT, pa me je notar ogulil za malo manj kot 4.000 SIT).

Drugače pa je najmanjša tarifa pri komisionarju, če ga poznaš, 2.000, manj ne gre, ker tudi njih kontrolirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE MAN + ostali

Kar se tiče notarja, si vzame cca. 10% od prodajne vrednosti..

Ceprav to ni vec pomembno, bodimo vseeno malo bolj tocni.. do milijona je okol 3.000 SIT, nad milijon pa 6.000 SIT pa se neki drobiza. Za visje zneske pa nimam prakse.. je treba pogledat v cenik.

Popravljeno . Popravil Kreativc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!