Skoči na vsebino

Cena prepisa rabljenega motorja


ramb0

Priporočene objave

Ravno danes sem šel skozi to:

- komisijska pogodba + račun = 3660 SIT (pri vrednosti 450000 SIT)

- overitev pogodbe na upravni enoti = 255 SIT

- odjava mopeda = 850 SIT

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol si pogodbo naredu pri posredniku uverjal to pogodbo pa pri upravni enoti? A si to mogoce delu v lj? Pa je slo vse normalno skoz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol si pogodbo naredu pri posredniku uverjal to pogodbo pa pri upravni enoti?

Tako je - ker je kupec po motor prišel 8.2., ko je bil praznik, sva naredila eno tako 'kvazi' pogodbo - služila je samo temu, da je kupec imel neko potrdilo, da mi je dal denar in jaz, da sem mu dal moped. Pa zato, da sem imel vse podatke...

Potem sem šel do posrednika, kjer sem mu po komisijski pogodbi prodal moped, on pa ga je takoj prodal naprej kupcu in mu za to izdal račun (ki je bil za 3660 SIT višji od prodajne cene mopeda - to razliko sem plačal jaz). Potem sem šel na UE, kjer sem komisijsko pogodbo overovil (255 SIT), nato pa moped še odjavil (850 SIT).

Potem sem komisijsko pogodbo, račun in odjavljeno prometno zapakiral v kuverto in le-to poslal kupcu.

A si to mogoce delu v lj? Pa je slo vse normalno skoz?

Ne, to se je dogajalo v MB - in je šlo vse normalno skoz... Torej bo bilo kje drugje v Sloveniji kvečjemu še lažje. :)

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije :OK:

LP

Ja, madonca, a ga še nisi prodal? Kaj cvikaš, saj sem ti isto že jaz povedala :)

Postopek, ki je opisan zgoraj, zdrži. tudi jaz sem ga dala skozi :)

Pa srečno! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa nebo šlo vsaj pri meni se ni obneslo, vprašal sem na tehničnih pregledih

pa so mi rekli dokler ne prinesem vseh papirjev in kupoprodajne pogodbe ne smejo pogledat v računalnik če je motor ukrajen. Tudi na prometnem uradu ni bilo nič imam celo prijatelja ki sem upal da mi bo pogledal ampak nesme ker

so podatki strogo varovani in če hoče do njih se mora prijavit in upravičit zakaj to išče.

Mislim tako so mi vsaj rekli če je prometno dovoljenje odjavljeno iz prometa ter overjena kupoprodajna pogodba nemore biti motor ukrajen.

ps: ko sem pa pripeljal motorin iz italije so mi na tehničnem iskali na treh računalnikih če ni slučajno ukajen. :SS

lp:Tony

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Dogovoril sem se za prodajo svojega motorja... Na koga naj se obrnem v LJ za komisijsko prodajo? Koga priporočate?

Thnx, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogovoril sem se za prodajo svojega motorja... Na koga naj se obrnem v LJ za komisijsko prodajo? Koga priporočate?

Thnx, M.

Poglej v salamonca, jih je veliko, poizvej za ceno in se odloci...

LP

Schtabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

LP!

Danes bom vrjetno prodal motor pa me zanima kako zdej to uredim uveljavim to kupoprodajno pogodbo pa kaj morm se narest da se lahko on fura pod isto registracijo?

se pravi da mu ni treba se enkrat registrirat?

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Danes bom vrjetno prodal motor pa me zanima kako zdej to uredim uveljavim to kupoprodajno pogodbo pa kaj morm se narest da se lahko on fura pod isto registracijo?

se pravi da mu ni treba se enkrat registrirat?

:worship:

Ne počet tega!!

Beri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Danes bom vrjetno prodal motor pa me zanima kako zdej to uredim uveljavim to kupoprodajno pogodbo pa kaj morm se narest da se lahko on fura pod isto registracijo?

se pravi da mu ni treba se enkrat registrirat?

:worship:

Že 100x napisano. A vseeno;

Pojdi k enemu komisionarju in vse ti bo povedal, napisal in razložil.

Te usluge delajo po 5-10EUR.

Če nobenega ne najdeš, me pokontaktiraj! O.K.?

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...a je treba it plačat davek na občino (tako kot pri zasebni kupoprodajni pogodbi) če kupiš motor v komisijski prodaji ali je davek že vštet v ceno??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga tako kupil. Prišel po motor, plačal. Čez tri dni po ostale papirje (da je prodajalec uredil prepis in te reči), pa na tehničnega. Aja, bil je brez tablic, registracija potekla. Marec je bil. Ne vem, a je to stalna praksa, mislim pa, da je davek vštet v ceno, če kupiš v komisijski prodaji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri komisijski prodaji ti ni treba plačati DDV-ja oz je že v ceni.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DDV že, verjetno je tu govora o davku ob prodaji, oziroma nakupu vozila... Pač tisto sranje, ki ga moraš plačat, prepis, ali kar že je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prepis ne plačaš nič. Pravzaprav je "prepis" arhaična beseda iz časov, ko je dejansko še prepis obstajal.

V primeru prodaje, plačaš samo odjavo in overjanje podpisa na UE.

V kolikor kupuješ, pa samo postopek registracije.

Posrednik proda samo motor. Ceno oblikuje po mili volji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
Tako je - ker je kupec po motor prišel 8.2., ko je bil praznik, sva naredila eno tako 'kvazi' pogodbo - služila je samo temu, da je kupec imel neko potrdilo, da mi je dal denar in jaz, da sem mu dal moped. Pa zato, da sem imel vse podatke...

Potem sem šel do posrednika, kjer sem mu po komisijski pogodbi prodal moped, on pa ga je takoj prodal naprej kupcu in mu za to izdal račun (ki je bil za 3660 SIT višji od prodajne cene mopeda - to razliko sem plačal jaz). Potem sem šel na UE, kjer sem komisijsko pogodbo overovil (255 SIT), nato pa moped še odjavil (850 SIT).

Potem sem komisijsko pogodbo, račun in odjavljeno prometno zapakiral v kuverto in le-to poslal kupcu.

Eno malo vprašanje. To mi je razumljivo, kar je napisano. ampak, jaz sem kupec, prodajalec mi je dal pa vse papirje in rekel, da se on ne bo s tem ukvarjal in da naj jaz sam uredim vse. a je to možno? Glede na to, da poznam komisionarja, bi tam šlo normalno pomoje, oz.mi naredi to uslugo. Kaj pa naprej? na UE? lahko tam jaz kot kupec uredim vse sam, če imam komisijsko pogodbo? Šlo bi pa za prenos lastništva.. od kupca direkt name... pač da je motor zdaj moj

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, v vsakem primeru mora prodajalec nesti overiti kupoprodajno pogodbo, oz. lahko jo tudi ti neseš samo on mora biti zraven in s sabo imeti osebni dokument, pa enkrat se bo moral podpisat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa če prodajalec ne odjavlja motorja oz.da nardiva samo prenos lastništva, je potem postopek isti?

kako je potem s tehničnim? velja dokler je tudi prodajalcu ali moram jaz potem vse na novo nardit?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!