Skoči na vsebino

Cena prepisa rabljenega motorja


ramb0

Priporočene objave

tehnični ostane isto kot je bil, ker v prometni ti spremenijo samo lastnika vozila in ničesar drugega

eko, zdej mam račun od komisijske prodaje. S tem grem sedaj naUpravno enoto, kjer bo kupec podpisal, oz. overovil podpis na njej. Če to prav razumem.

Zdej pa, glede na to da on ne bo odjavljal motorja in bi nardila samo, da jaz naprej to furam, kako je postopek z zavarovanjem in prometno? A prometno na upravni enoti dobim na moje ime? Kje pa uredim zavarovanje? Treba na zavarovalnico? Kere papirje pa rabim tam? Registracija velja do junija še.

no, če bo kdo odgovoril, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eko, zdej mam račun od komisijske prodaje. S tem grem sedaj naUpravno enoto, kjer bo kupec podpisal, oz. overovil podpis na njej. Če to prav razumem.

Zdej pa, glede na to da on ne bo odjavljal motorja in bi nardila samo, da jaz naprej to furam, kako je postopek z zavarovanjem in prometno? A prometno na upravni enoti dobim na moje ime? Kje pa uredim zavarovanje? Treba na zavarovalnico? Kere papirje pa rabim tam? Registracija velja do junija še.

no, če bo kdo odgovoril, hvala.

Verjetno si hotel napisat, da bo prodajalec overovil, ker kakor razberem iz teksta si kupec ti. Pa itak lahko overovi samo prodajalec oziroma prejšni lastnik, ker se s tem odpove lastninski pravici.

Če ne bo on nič odjavljal, greš ti na zavarovalnico, skleneš novo zavarovanje nase, greš z vsem skupaj na UE in dobiš svoje prometno. To je to :) Do kdaj velja registracija nima veze, razen če ne boš nič urejal stvari in se vozil na njegovo ime, ampak dvomim, da se bo strinjal s tem, ker če je pizdarija in ti zbežiš, bodo njega ganjali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vsak prodajalec avtomobilov ti naredi prepis za cca 10-15 eur.Jest sem dal na tehničnem preglededu 14 eurou v Kamniku(Podgorju).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vsak prodajalec avtomobilov ti naredi prepis za cca 10-15 eur.Jest sem dal na tehničnem preglededu 14 eurou v Kamniku(Podgorju).

lp

:grrr Tole ni res. V Ljubljani ti vsak prodajalec naredi prepis za 40-50€ (vrednost vozila 6.000 €). Sem se moral potrudit in sem našel enega, ki je to naredil za 7 €. Zvezda MB

Zvezda MB s.p., Cesta v mestni log 58e

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si hotel napisat, da bo prodajalec overovil, ker kakor razberem iz teksta si kupec ti. Pa itak lahko overovi samo prodajalec oziroma prejšni lastnik, ker se s tem odpove lastninski pravici.

Če ne bo on nič odjavljal, greš ti na zavarovalnico, skleneš novo zavarovanje nase, greš z vsem skupaj na UE in dobiš svoje prometno. To je to :) Do kdaj velja registracija nima veze, razen če ne boš nič urejal stvari in se vozil na njegovo ime, ampak dvomim, da se bo strinjal s tem, ker če je pizdarija in ti zbežiš, bodo njega ganjali :)

Ja zmotil sem se. Vseeno si prav razumel. Hvala.

Še tole me zanima. Jaz bom prodajalcu rekel,da mi gre na UE overovt podpis. Sepravi potem jaz kot kupec s to overovljeno pogodbo o komisijsku prodaji uredim VSE,na zavarovalnici uredim najprej zavarovanje potem pa še na UE nova prometna? Glede na to, da je imel on junija registracijo in vse, bi jaz do takrat naredil zavarovanje. Se pravi od aprila do junija, ko mi pa potece tehnicni in registracija bi pa potem normalno vse naprej urejal za celo leto. Je to mozno nardit tak?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja še to... sepravi da bi se do junija vozil še "na njegovo registracijo", da nebi že sedaj delal registracijo (verjetno nadomestni kupončki al pa kej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Tole ni res. V Ljubljani ti vsak prodajalec naredi prepis za 40-50€ (vrednost vozila 6.000 €). Sem se moral potrudit in sem našel enega, ki je to naredil za 7 €. Zvezda MB

Zvezda MB s.p., Cesta v mestni log 58e

kako pa zgleda prepis oz. pogodba - use ok, tko kt pr ostalih?? pise, da je daavek vracunan in usi tisti ostali cleni, itd..?? k baje se nobenmu ne splaca pod 10-15€ tega delat (glede na druge stroske)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

kakšna je po novem cena prepisa, pa kje se prepis opravi? (slišal sem da kar na LPP in da morata biti navzoči obe stranki) aja pa kdo plača prepis kupec ali prodajalec?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepis plača prodajalec. Strošek je okoli 10 EUR, to je kupoprodajna pogodba in overovitev podpisa. Novi lastnik pa lahko istočasno registrira motor na svoje ime. Prodajalcu pripada še neizkoriščeni del cestne takse, kupec pa to takso plača na novo, do tehničnega pregleda.

Prepis lahko urediš povsod tam, kjer se da motorno vozilo registrirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna je po novem cena prepisa, pa kje se prepis opravi? (slišal sem da kar na LPP in da morata biti navzoči obe stranki) aja pa kdo plača prepis kupec ali prodajalec?

Lp

Živjo!

Ceno sem pozabil, je pa majhna, par € je naneslo. Prepis lahko narediš kar na LPP-ju, tudi jaz sem ga tam naredil. Sva bila pa prisotna kar oba, prodajalka in jaz.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!