Skoči na vsebino

luči na motorju


bna

Priporočene objave

na motorju imam ločeni kratko in dolgo luč zdaj pa bi rad naredil da bi mi ko bi vklopil dolgo gorela zraven še kratka luč .kratka pa bi morala goreti sama .

kako to narediti ?

ali je že kdo to naredil in če kako.

Vglavi že imam načrt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=85115]na motorju imam ločeni kratko in dolgo luč zdaj pa bi rad naredil da bi mi ko bi vklopil dolgo gorela zraven še kratka luč .kratka pa bi morala goreti sama .

kako to narediti ?

ali je že kdo to naredil in če kako.

v mislih sem imel povezazavo plus iz dolge vežem na kratko in gorita obe to ni problem ampak v tej vezavi mi obe luči gorita skozi kar pa ni uredo . torej rabim rele ali kaj podobnega na plus kablu ki bo spustil tok iz dolge luči na kratko , in nebo dovoljeval da pride tok iz kratke luči na dolgo torej kaj rabim

IPB Slika

evo skico v nacrtu je modra povezava

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabil boš navadno diodo (ne LED), ampak glej da boš kupil tako ki zdrži vsaj 5A (če sploh obstaja), ker drugače jo boš skuril..... v primeru da dobiš tako diodo, pa jo boš moral prilimati nekam na okvir ali nek alu hladilnik elektronike, da se bo hladila

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima tvoj moped luči vezane tako, da s stikalom vklapljaš +, potem uporabi to:

[attachmentid=85201]

Če pa s stikalom priklapljaš -, pa to:

[attachmentid=85202]

D.

post-2208-1162315070_thumb.jpg

post-2208-1162315125_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabil sem prvo varianto dodaten rele je rešil vse probleme danci hvala za shemo sicer en dan prepozno pa vseeno :OK:

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ne vem a je še kakšna stran z lučmi ampak mislim da tudi ta ni tako napačna. Imam sicer starejši cestni motor in luč sveti zelo slabo! Predvsem tudi zaradi slabe parabole tako da bi predelal prednjo masko in vgradil luči, ki ne potrebujejo parabole. REcimo halogenske ali z lečo.

Morda veste kje vse bi se dalo dobiti takšne in podobne luči kot so tudi te http://www.louis.de/_20c3a95b1e4a2c509f587...6&anzeige=0 in če mi lahko nekdo pove kako to kaj sveti? ALi pa če imate kakšno boljšo idejo.

HVALA

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem a je še kakšna stran z lučmi ampak mislim da tudi ta ni tako napačna. Imam sicer starejši cestni motor in luč sveti zelo slabo! Predvsem tudi zaradi slabe parabole tako da bi predelal prednjo masko in vgradil luči, ki ne potrebujejo parabole. REcimo halogenske ali z lečo.

Morda veste kje vse bi se dalo dobiti takšne in podobne luči kot so tudi te http://www.louis.de/_20c3a95b1e4a2c509f587...6&anzeige=0 in če mi lahko nekdo pove kako to kaj sveti? ALi pa če imate kakšno boljšo idejo.

HVALA

LP

Dodatne luči se dajo dobiti IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se jih da dobiti kje v sloveniji? prav nikjer na netu jih ne najdem, po trgovinah se mi pa ne da preveč hodit ker ne vem kje bi jih lahko imeli... In je to prevelko metanje cajta stran zato bi bil zlo vesel če mi lahko kdo kej več pove.

HVALA

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se jih da dobiti kje v sloveniji? prav nikjer na netu jih ne najdem, po trgovinah se mi pa ne da preveč hodit ker ne vem kje bi jih lahko imeli... In je to prevelko metanje cajta stran zato bi bil zlo vesel če mi lahko kdo kej več pove.

HVALA

LP

Pri nas ne vem... Zapelji se v Beljak v Louisa (oziroma dobi koga, ki bo šel že tako ali tako gor).

MORALE bi dobro svetiti saj imajo TUV certifikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se jih da dobiti kje v sloveniji? prav nikjer na netu jih ne najdem, po trgovinah se mi pa ne da preveč hodit ker ne vem kje bi jih lahko imeli... In je to prevelko metanje cajta stran zato bi bil zlo vesel če mi lahko kdo kej več pove.

HVALA

LP

Da se v Slo dobiti, napiši za kateri motor... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabim za določen motor, saj bom predelal prednjo masko tako da bi želel da so majhne, okrogle ali "pravokotne (z zaobljenimi robovi) " in recimo z lečo (saj naj bi svetile bisveno bolje) ... Je pa sedaj 35W žarnica (zasenčena) in 35W (dolga). Ampak mislm da ne bi bil problem dat kej močnejšega, ker ima vsak alternator nekoliko rezerve-s tem da imam zadaj sedaj LEDdiode (ki potrošijo manj kot navadna žarnica).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!