Skoči na vsebino

najem motorja za celo sezono


sayo

Priporočene objave

slišal sem za sezonski najem motorja. Izbereš motor plačaš celotno ceno se voziš celo sezono nato vrneš motor

in najemodajalec ti povrne kompletno kupnino. Ali kdo kaj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te zadeve bi bile možne le na način ki se uporablja pri avtomobilih: v smislu operativnega leasinga. Vendar ne mislit, da tu kej nazaj dobiš. Mislim pa, da to v Sloveniji še ni razširjeno. DAm pa jaz svoj motor v najem čez zimo.. :)

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se je letos začelo delat kolikor jst vem... Moto Igl-takoimenovani sivi uvoznik novih motorjev ;)

Plača ti pa komplet servise, gume in vzdrževanje. V podrobnosti se nisem poglabljal, ker mi ni v interesu, da bi meu motor na tak način ampak to se pa še dobro spovnem, da je tako.

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje kaj zaslužjo, samo v tujini to deluje

Hja, samo verjetno plačaš vsaj najem motorja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najem poteka nekako takole, recimo za vfr

Plačaš 1.8mio 1.1 2006, motor dobis aprila ga vrneš vrneš oktobra denar dobiš nazaj 1.1.2007 :eek:

Sam stroške pa po moje plača uporabnik :doze:

Toliko vem samo za ceno nisem čist siguren :?

Znanec je najel xx in ni imel nobenih problemov. :OK:

Sam to zame ni, ker motor mora biti moj in celo zimo doma da ga malo našpičim :devil:

Aja zaslužek je po mojem skrit v tem da ima prodajalec tvoj denar eno leto v lasti in z njim

najbrž dobro zasluži, hvala bogu to je krasen način za tiste ki morajo nujno vsako leto imeti

nov motor

lp

Popravljeno . Popravil thonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni3ous:

DAm pa jaz svoj motor v najem čez zimo

kdaj se lahko dogovoriva :hmm:

mam namen it januarja na elefantentrefen :D :P

thonda če se ne motim se ta XX prodaja že kar nekaj časa za 1990000sit :hmm:

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim :grim

Ja prav imas sam a ste opazl mamljive cene modelov 2007 :eek: :kva2:

Hornet 1.45mio :D :blink: :D

Sicer pa najbrž tole bolj kot na spada v temo sivi uvozniki saj so oni edini s takšno ponudbo(za enkrat)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno zgodbo sem slišal prejšnji teden, šlo naj bi takole: Plačas motor v celoti, najemodajalec ga potem kasko zavaruje, konec sezone ga vrneš in on ti potem vrne kupnino, ne sicer v celoti, npr. če je motor vreden 2 mio, ti vrne 1,8 mio, tako sem jaz slišal, zdi se mi dokaj logično..., da bi ti pa vrnil vse v celoti, dvomim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, ali ste vsi dans kaj čudnega pojedli, pokadili, popili, injicirali, ...?

Ali sploh kdo od vas ve koliko pride kasko zavarovanje za motor? In kaj potem posojevalec motorja naredi s tem leto dni starim motorjem?

Blagor enim, ki še vedno verjamejo v Dedke Mraze, Božičke, dobre Vile, škrate Bolfenke, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, ali ste vsi dans kaj čudnega pojedli, pokadili, popili, injicirali, ...?

Ali sploh kdo od vas ve koliko pride kasko zavarovanje za motor? In kaj potem posojevalec motorja naredi s tem leto dni starim motorjem?

Blagor enim, ki še vedno verjamejo v Dedke Mraze, Božičke, dobre Vile, škrate Bolfenke, ...

Čuj, škrata Bolfenka pa kar na miru puste. S totim pa se res ni za špilat! :kva2: Te hitro najde pa si ga potem najebal. :kva2: :eek:

Če gre za operativni leasing je stvar povsem drugačna. Oziroma kot jaz temu pravim, zastonj se še mačke ne gonijo.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno zgodbo sem slišal prejšnji teden, šlo naj bi takole: Plačas motor v celoti, najemodajalec ga potem kasko zavaruje, konec sezone ga vrneš in on ti potem vrne kupnino, ne sicer v celoti, npr. če je motor vreden 2 mio, ti vrne 1,8 mio, tako sem jaz slišal, zdi se mi dokaj logično..., da bi ti pa vrnil vse v celoti, dvomim...

Točno tako to poteka...

Prodajalec ti vrne kakšnih 300k manj... odvisno od vrednosti motorja..

Ena takih stvari je tudi poslovni najem..Po koncu sezone se lahko seveda zmeniš,da moped obdržiš..

Pri nekaterih dobiš celo 3 komplete gum zraven.. in podobno

Skratka stvar dogovora...

lp

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole berem pa mi gre res fajn na smeh. Prinas se bo sigurno kmalu nekdo spomnil in dal motorje seveda po polni ceni, pa še kakšen procent gor +kasko(pri dilerjih motorjev in pri zavarovalnicah)bo še fajn pokasiral v jeseni,ko bo treba motorje nazaj vzet pa firme neboš nikjer več najdu ali bo v stečaju pa bo treba še motor nazaj ŠENKAT to so(moderni) Slovenski-biznis meni.Pa jih bojo spet par fajn NATEGNIL !!!!!!!!!!1 :OK: Najbolje da date še GNAR v naprej ala GRUBELIĆ-ste že pozabili.

Star pregovor pravi;stegn se kulkr je pojstla dolga,motor voz pa tak kulkr maš gnarja in................ :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno zgodbo sem slišal prejšnji teden, šlo naj bi takole: Plačas motor v celoti, najemodajalec ga potem kasko zavaruje, konec sezone ga vrneš in on ti potem vrne kupnino, ne sicer v celoti, npr. če je motor vreden 2 mio, ti vrne 1,8 mio, tako sem jaz slišal, zdi se mi dokaj logično..., da bi ti pa vrnil vse v celoti, dvomim...

meni to ni čisto nič logično - ker če preračunaš koliko stane kasko, amortizacija oz. depreciacija cene in vzdrževanje motorja - ni logično, da bi najemodajalec prišel na čisto ob tako nizki razliki v ceni in v enem letu (Andy, saj vem, da si dal primer, ampak res ni logično). po ZKP (zdravakmečkapamet) ne gre skozi :grrr

Ena takih stvari je tudi poslovni najem..Po koncu sezone se lahko seveda zmeniš,da moped obdržiš..

potem ni več poslovni, ampak finančni - me prav zanima, kako prodajalec oz. najemodajalec obračuna DDV v tem primeru oz. kdo krije DDV - če je finančni, se plača v celoti na začetku (plača kupec), kar pa pri motorjih z cca 2 mio SIT znese 20% tega zneska - kje se torej utemelji ta razlika.

Moje mnenje: slišati je krasno, po moje pa bo veliko razočaranih zgolj zato, ker bodo brali tle na forumu kako se pri teh najemih cedi med in mleko, na koncu pa bodo vsi razočarani in pisali, kako so jih nategnili.

whatever :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni to ni čisto nič logično - ker če preračunaš koliko stane kasko, amortizacija oz. depreciacija cene in vzdrževanje motorja - ni logično, da bi najemodajalec prišel na čisto ob tako nizki razliki v ceni in v enem letu

tak uvoznim kupi motorje ful pocen v tujini in na koncu jih proda po eni sezoni za normalno ceno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak uvoznim kupi motorje ful pocen v tujini in na koncu jih proda po eni sezoni za normalno ceno...

in s števcem na nuli :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak uvoznim kupi motorje ful pocen v tujini in na koncu jih proda po eni sezoni za normalno ceno...

Tako nekako naj bi bilo, je pa zadeva vsekakor "nenavdna" sploh v času polnem goljufij... :?

Barth, lahko, pa da ti potem motor odkupi po nižji ceni, kot sem navedel, npr. 1,6 mio, pa če motor uvozi in ga dobi za precej nižjo ceno kot je v SLO...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in s števcem na nuli :hmm:

ne, kot rabljene

poglej - če lahko nove dobavi za ceno, ki je 15-20 % nižja od uradnih cen pri uradnih uvoznikih ... a misliš, da tam nima nič profita?

in če mu tak motor nekaj dnarja prnese že z "rento" ... ga lahko še zmer kot rabljenega zelo ugodno proda ... pa še sam ga servisira in ima motor potem "boljše poreklo", kot pa rabljen motor iz tujine prpelan ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni3ous:

DAm pa jaz svoj motor v najem čez zimo

kaksne sorte ?

ah ja, kaj se da dobiti tudi kaksni terenec, ali cross ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če mu tak motor nekaj dnarja prnese že z "rento" ... ga lahko še zmer kot rabljenega zelo ugodno proda ... pa še sam ga servisira in ima motor potem "boljše poreklo", kot pa rabljen motor iz tujine prpelan ...

+, da ne pozabimo: vrednost motorja dobi plačano vnaprej in denar med tem obrača in tudi tako naredi kak dodaten zaslužek.

Pod pogojem seveda, da ne gre firma v maloro zaradi nespametnega ravnanja, se zdi poslovni model kar dobro nastavljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, ali ni potem bolje kar kupiti motor po običajni poti in ga konec sezone za nekaj manj prodati, si vsaj ziher, izguba je pa bolj ali manj enaka.

Hja, nimaš "ziher kupca".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!