Skoči na vsebino

najem motorja za celo sezono


sayo

Priporočene objave

Toliko pametovanja in toliko negodovanja...

AUDI21 je se najlepse napisal. In Pervy je postavil dobra vprasanja... Ma kaj vsi drugi resnicno samo nabijate poste? Mora clovek res brat forum 2 uri, da na koncno najde kaj pametnega?

se vedno pa se ni nobeden opogumil nobeden ponosen lastnik motorja 2007 ali se boljse bivsi lastnik motorja 2006 in povedal svoje mnenje.

Meni je tale varjanta cisto vsec. Riziko odpovedi (propada) podjetja se mi zdi pa se vseeno veliko in mikavno in za nas 'majhne' ljudi zna biti to katastrofalno....

ali obstaja kako zavarovanje? Najbrz ne, a ne?

V bistvu das 10 jurjev na lepe oci, se kvalitetno vozis in na koncu leta upas, da dobis kes nazaj. hm, greha vredno...:)

konec koncev, pa zivimo v svetu in v casu kjer je stvar trenutno zelo mogoca. Koliko casa in kdo bo na koncu potegnil ta kratko pa nobeden ne ve....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da ne bom odpiral nove teme vprašam kar tukaj:

A kdo ve kje bi lahko uradno najel skuter kubature okoli 125 ccm za določen čas? Čisto uradno, tako da dobim na koncu račun, ki ga bom lahko kasneje priložil kot škodo, ki mi je nastala ob napaki na motorju v garancijskem roku in dobil povrnjen denar za najem?

Aja, pa nekje na Štajerskem bi to rabil...

Hvala!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom odpiral nove teme vprašam kar tukaj:

A kdo ve kje bi lahko uradno najel skuter kubature okoli 125 ccm za določen čas? Čisto uradno, tako da dobim na koncu račun, ki ga bom lahko kasneje priložil kot škodo, ki mi je nastala ob napaki na motorju v garancijskem roku in dobil povrnjen denar za najem?

Aja, pa nekje na Štajerskem bi to rabil...

Hvala!

LP,

Matic

glede na to da je konec sezone vprašaj pri kakih skuter dilerjih, mogoče imajo kakega testnega še registriranega ali pa kakega rabljenega pa se zmeniš za najem in ti dajo račun. glede na to da predvidevam da ti je tvoj crknil in je zdaj na servisu - a nadomestnega pa ne moreš dobit če jim poveš da ga boš drugače rental in jim še za to račun prinesel?

jaz ti lahko rentam mojega 175 ccm oldtimer MZ-ja če ti kaj pomaga, račun pa bom tudi uredil :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je konec sezone vprašaj pri kakih skuter dilerjih, mogoče imajo kakega testnega še registriranega ali pa kakega rabljenega pa se zmeniš za najem in ti dajo račun. glede na to da predvidevam da ti je tvoj crknil in je zdaj na servisu - a nadomestnega pa ne moreš dobit če jim poveš da ga boš drugače rental in jim še za to račun prinesel?

jaz ti lahko rentam mojega 175 ccm oldtimer MZ-ja če ti kaj pomaga, račun pa bom tudi uredil :evilgrin:

če mi hoče kdo izstavit račun za to, mora imet registrirano dejavnost rentanja, tega pa nimajo kar tak.

pri tc-motoshopu pa še niso slišali za nadomestno vozilo, ne se bat. tudi če jim postaviš neposredni pisni zahtevek po nadomestnem vozilu in poveš, da ga boš drugače rental, te zignorirajo, kot da si pičkin dim. da ne govorimo o tem, da tudi za to, da so dolžni prit po skuter in ga sami odpeljat, popravit, ter pripeljat nazaj popravljenega, ne vedo nič, pa če jim neposredno citiraš zakonsko določbo... ignoranca na višku, pa čeprav je prišlo do iste napake že drugič (beri: kot kaže sploh ni bila odpravljena, ampak je bilo popravljano nekaj, kar ni bilo vzrok napake, temveč posledica prvotne napake). me prav zanima kaj se bo zgodilo, ko bo vse skupaj prispelo na tržni inšpektorat, kar se bo zgodilo ju3, če ne pridejo po skuter in mi pripeljejo zraven nadomestnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V najem bi dal (razmišljam) Z1000 ST 1979 in virago 250 1996 za letošnjo sezono. Najem okoli 2000€ (900€ virago). Motorja sta registrirana, zavarovanje uredi uporabnik. Podrobnosti bi uredili ob konkretni debati.

Kljub temu, da je motor iz časov Mad Maxa, si vsaj želim, da bi ga vozila bolj normalna duša.

Lep pozdrav, Miro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je nateg na suho.

Potem pa t.i. "firma" propade, lastnik pobaše ves ta keš, upniki pa pridejo motorje pobrat. Ostaneš brez keša, s katerim si plačal motor in še brez motorja.

Na koncu se pa boš vsaj lahko v kamero nasmejal ko te bodo predvajal v tedniku: kako nategniti slovenčka.

Dejstvo pa je, da znanec, ki je motor vzel na ta način ni mulček ki ga lahko vsak nat.. ampak je

uspešen podjetnik, ki je sigurno dobro pregledal vse preden je podpisal karkoli.

Sploh ne delam reklame ampak samo hočem da se ne dela negativne reklame če nekateri ne poznajo ponudbe

ki je na trgu.

Glej, ko najames motor za celo leto, polozis kavcijo za polno kupnino motorja, potem pa placas obvezno in kasko zavarovanje z odbitno fransizo katero zelis. Ko motor vrnes dobis povrnjeno kavcijo - 50-200eur razlike za stroske obrabnine. V ceno imas vstete 2zadnji gumi 1 sprednjo, vse redno servise in potrosni material.

Zdej se pa vsi vprasate kaj ima prodajalec od tega?

On vzame motor od sebe na leasing (poslovni najem), v katerem so vseteti vsi servisi in potrosni material. Tako ko on tebi renta motor si zagotovi servisiranje tega motocikla. Vsi servisi zasluzijo vec na servisiranju kot pa prodajanju. Trzniki to imenujejo strategija pospesevanja prodaje. Verjetnost je da bos naslednje leto od njega kupil nov motor, ko ti vrne kavcijo in postal zvesta stranka.

Kje je riziko?

Riziko je v primeru stecaja podjetja, saj potem postane tvoja kavcija del stecajne mase. Odvisno je tudi od tega kako velika je je ta masa, ker vecja kot je vec dobis povrnjeno. Z dobro pravno podlago pa kot fizicna oseba lahko dosezes prednostno vrnitev dolga. V zelo dobrem primeru lahko znasa realnih 60%. V vecini primerov pa okoli 20%.

Redko gredo taka podjetja v stecaj, saj nimajo velike zadolzenosti. V vecini primerov gre za kratkorocne obveznosti do dobaviteljev, mozno pa da ti "sivi uvozniki" celo placujejo vnaprej in nimajo nobenih obveznosti. Namerni stecaj je pa zelo kaznivo dejanje z zelo visokimi globami, kar pa se ne splaca reskirat za malega podjetnika.

Problem pri preverbi poslovanja takega podjetja pa je, da bilance niso realne, saj ogromno poslujejo na gotovino in vseh prihodkov sploh ne prijavijo, kaj sele dobickov, saj se s tem izognejo velikimu delezu davka.

Upam, da sem s tem marsikomu pojasnil kako kaj gre, da ne bodo nekateri kar pametovali kako se delajo nategi. Nateg ni tako preprosta stvar kakor nekateri mislite, ponavadi te nategnejo tam, kjer najmanj pricakujes ne tam, kjer si pozoren in pricakujes, ker potem to ne bi bil nateg.

Pa je bil vseeno nateg ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najem bi dal (razmišljam) Z1000 ST 1979 in virago 250 1996 za letošnjo sezono. Najem okoli 2000€ (900€ virago). Motorja sta registrirana, zavarovanje uredi uporabnik. Podrobnosti bi uredili ob konkretni debati.

Kljub temu, da je motor iz časov Mad Maxa, si vsaj želim, da bi ga vozila bolj normalna duša.

Lep pozdrav, Miro.

ma kr neki. zakaj bi človek tvegal de mu uničijo tako lep stroj kot je z1000, in po drugi strani, zakaj bi si rental motor, za 2000€ če za ta denar kupim in registriram svoj motor? (za ta denar taljani prodajajo hornete in fazerje iz leta cca 2000)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najem bi dal (razmišljam) Z1000 ST 1979 in virago 250 1996 za letošnjo sezono. Najem okoli 2000€ (900€ virago). Motorja sta registrirana, zavarovanje uredi uporabnik.

Boš še dolgo razmišljal in sanjal o denarju.Ker res globoko dvomim,da je kdo tako bedast,da bo dal za rentanje skoraj toliko kot je vreden motor!S tem,da Z1000 sploh ni vreden toliko.Mogoče kakšnemu,ki si ga želi 99% ljudem pa ne!!

Če sta motorja registrirana,ne more uredit zavarovanja uporabnik!Razen,če narediš prepis in ga uporabnik sam zavaruje.

Mogoče si glede na cene tk mislil,da jih že podariš,če ti kdo toliko,da za rentanje :hmm:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rentam Jawo 350 :yea1: resno :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najem bi dal (razmišljam) Z1000 ST 1979 in virago 250 1996 za letošnjo sezono. Najem okoli 2000€ (900€ virago). Motorja sta registrirana, zavarovanje uredi uporabnik. Podrobnosti bi uredili ob konkretni debati.

Kljub temu, da je motor iz časov Mad Maxa, si vsaj želim, da bi ga vozila bolj normalna duša.

Lep pozdrav, Miro.

No ja..

Tudi jaz ne razumem zakaj bi kdo dal toliko denarja za najem..

Zja bi lahko kje že nabavil za toliko, viragota se dobi pa za 1500€, pa je tvoj in ga lahko po eni sezoni za isti denar prodaš naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da ne bo nesporazuma. Navedena cena je vzorčna, lahko bi bila tudi 1000€, al pa 500€.

Je pa mogoče res, da je nevarno posoditi, če človeka ne poznaš. Kot sem rekel, če bi vedel, da bo ravnal "kot s svojim", bi bila cena normalno nižja. Sploh pa o tem samo razmišljam, ne me zdaj obravnavat kot prevarantskega najemodajalca.

Za tistega, ki najema, je pa ta način ugoden - brez pologa in ostalih birokracij - zgolj plačaš in odpelješ (in tisto, kar se zmeniš, mora držat al pa...).

Pa lep pozdrav vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa mogoče res, da je nevarno posoditi, če človeka ne poznaš. Kot sem rekel, če bi vedel, da bo ravnal "kot s svojim", bi bila cena normalno nižja. Sploh pa o tem samo razmišljam...

Za tistega, ki najema, je pa ta način ugoden - brez pologa in ostalih birokracij - zgolj plačaš in odpelješ (in tisto, kar se zmeniš, mora držat al pa...).

Moje mnenje je,da je velik bolj realno pričakovati,da bi si kdo čez vikend ali mogoče za en teden sposodil kaj od tega kar imaš ti!

Seveda za normalno ceno ob pologu kavcije!Zato bi jz na tjovem mestu bolj razmišljal v tej smeri :unsure:

Za tak denar kot si ga navedel ti,dam jaz več kater motor rentat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tisto, kar se zmeniš, mora držat al pa...).

Fajn bi bilo, ja.

Brez kakšne dobre pogodbe in ostalih zadev brezveze da karkoli probavaš. Pozabi na varijanto keš na roko in vozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!