Skoči na vsebino

Prometni prekršek


Taglaun

Priporočene objave

3.2

drugac bi te dal v kozarec, pa bi lahk bil ucni pripomocek za ure biologije. B)

:D

Ne 0.32 drugače :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej mene je pa ustavu ker sem peljal 77km/h meril pa je takoj za tablo 200m pred prvimi hišami, pa sem bil prijazen on tudi pa mi vseeno ni hotel napisat tiste 3km/h manj da bi mi napisal direkt kazen.

Je predlagal da se lako pritožim čez njegov postopek sam kaj se čm pritoževat če je vse lepo in prav naredil.

Dobil nekaj pik in 80.000,00Sit kazni od sodnika :BUA:

Najlepše pa je to da so tablo nekaj tednov po mojem plačilu kazni prestavili na začetek naselja(tistih kur.. 200m) :angry2: :angry2:

Očitno so moj denar porabili za prestavitev table :blink: :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, to pa ni velik.. :P men je ratal za 0,03 promile (brez tolerance 0,13) dobit 35 jurjev + eno piko... :blush: ...ah ja, v krvi, ne v zraku (0.50 je bla meja, za mene 0,0).. :blink:

1°% = 1 g/kg. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, to pa ni velik.. :P men je ratal za 0,03 promile (brez tolerance 0,13) dobit 35 jurjev + eno piko... :blush: ...ah ja, v krvi, ne v zraku (0.50 je bla meja, za mene 0,0).. :blink:

1°% = 1 g/kg. ;)

Ja jst bom dubu 5 pik pa 60 jurjev.

Drugače pa en promil ni enako 1g/kg. 1°%=0,5 g/kg. In sedaj je meja 0,25 g/kg. Jaz sem napihal 0,32 g/kg.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst bom dubu 5 pik pa 60 jurjev.

Drugače pa en promil ni enako 1g/kg. 1°%=0,5 g/kg. In sedaj je meja 0,25 g/kg. Jaz sem napihal 0,32 g/kg.

zaj merijo koncentracijo v izdihanem zraku, prej so pa kao v krvi - v bistvu majo sam drugace umerjene instrumente, in drugace postavljeno mejo, to je vsa razlika. v bistvu so prej na podlagi lufta ugotavlal kolk prblizno mas alkota v krvi, zaj ti pa kr direktno napisejo podatek kolk ti z gobca smrdi... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej mene je pa ustavu ker sem peljal 77km/h meril pa je takoj za tablo 200m pred prvimi hišami, pa sem bil prijazen on tudi pa mi vseeno ni hotel napisat tiste 3km/h manj da bi mi napisal direkt kazen.

Je predlagal da se lako pritožim čez njegov postopek sam kaj se čm pritoževat če je vse lepo in prav naredil.

Dobil nekaj pik in 80.000,00Sit kazni od sodnika :BUA:

Najlepše pa je to da so tablo nekaj tednov po mojem plačilu kazni prestavili na začetek naselja(tistih kur.. 200m) :angry2: :angry2:

Očitno so moj denar porabili za prestavitev table :blink: :OK:

lp

Enako se je zgodilo meni. Sicer pripeljal 69 pri tabli za naselja, 200m do prvih hiš in me ustav. Jaz prijazen , on sprva zadržan potem pa tud prijazen. Rezultat. "Gospod ......... ali bo zaleglo, če vas ustno upozorim?"

Takrat sm se menda nasmejo do ušes.... "seveda bo " In čez 14 dni to tablo prestavijo 200m dalj pred hiše.

Drgič s kolegom...na motorjih...v naselju .... Stop Policija...matr.... Je reku da sma se peljala 73km/h. Razlož postopek in kakšna je kazen. Drugi policaj je pa kolega masiru. In gresta oba z najinimi papirji v kombi kazen pisat. Potem pa kr naenkrat se vrneta in meni vrne papirje in reče..... "Samo kolega na hondi smo ujel na radar :wallbash: , Suzukija pa ne".... :worship: peljala sva pa eden za drugim...

Je pa res da kr gledam na omejitve, ampak ko se spozabim so policaji kot po pravilu tam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej mene je pa ustavu ker sem peljal 77km/h meril pa je takoj za tablo 200m pred prvimi hišami, pa sem bil prijazen on tudi pa mi vseeno ni hotel napisat tiste 3km/h manj da bi mi napisal direkt kazen.

Ne razumem čisto natančno. Če je meril pred tablo, ki označuje naselje potem ne vem zakaj te je kaznoval, razen, če je pred tablo naselje bila omejitev določena na 70. km? Je bilo tako?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem čisto natančno. Če je meril pred tablo, ki označuje naselje potem ne vem zakaj te je kaznoval, razen, če je pred tablo naselje bila omejitev določena na 70. km? Je bilo tako?

Ni meril pred tablo meril je za tablo. :blush:

Pred tablo ni omejitve od table od naselja pa je bilo 200m.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj piše da je meril ZA tablo, torej omejitev 50.

Kot sem ga razumel, policist v naselju z radarjem, tabla in omejitev pa je že 200m pred prvimi hišami v naselju in tu so ga ulovili.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj piše da je meril ZA tablo, torej omejitev 50.

Kot sem ga razumel, policist v naselju z radarjem, tabla in omejitev pa je že 200m pred prvimi hišami v naselju in tu so ga ulovili.

lp

:grim :grim :grim :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Od prometne policije sem dobil obvestilo, da sta dva policista ob kontroli prometa videla moje vozilo (avto), ki je pred prehodom za pešce (ob katerem naj bi bili tudi pešci) prehitelo pred seboj vozeče vozilo, ki je pred prehodom zmanjševalo hitrost. Ker sta imela v postopku nekega voznika, vozila takrat nista mogla ustaviti. Slikovnega dokaza ni. V obvestilu so napisali, da naj v roku 8 dni sporočim, če je takrat z mojim vozilom upravljala kaka druga oseba (in če je, naj sporočim njene osebne podatke), v nasprotnem primeru pa bom za prekršek odgovarjal sam.

Zanima me, kakšne so možnosti da se izognem kazni, če npr. odpišem, da avto prodajam in ga je pač prišel nekdo preizkusit, njegovih podatkov pa nimam. Ali obstaja tu še kak drug izgovor?

Poleg tega je v obvestilu kar nekaj napak:

-napačen tip avtomobila (vendar pravilna št. registrske tablice)

-navedena je kršitev 4. točke 38. člena ZVCP-1/UPB3, katera pa se nanaša na prehitevanje v enocevnem predoru (najbližji je oddaljen 40 km od mesta prekrška :lol1: ), kazen za to pa je 60.000 SIT

Vnaprej hvala za odgovor.

Če je policist navedel napačen tip avtomobila, lepo napiši da ti voziš vozilo drugega tipa (napiši pravi tip) in dodaj da predvidevaš da je policist spregledal/zamenjal kakšno oznako na tablici (npr. B in 8, A in 4, O in 0 ali kaj podobnega), vendar ne navajaj svoje registrske oznake.

Moraliziraj pa sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za koristne nasvete, pritožba je že spisana.

Za moralne nauke se pa ne bom zahvaljeval, ker niti nisem prosil zanje niti jih ne potrebujem :grrr

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!