Skoči na vsebino

Preživetje v naravi - Extreme Survival


Ni3ous

Priporočene objave

Sem ter tja kdaj kej probavam... V naravi je nož vedno z mano! Take veščine bi znale nam motoristom kdaj koristit. Še posebej če upoštevamo, da smo na potovanjih omejeni s prtljago. V Ray Mearsovih dokumentarcih se da naučit marsikaj, kako najti hrano, zakuriti ogenj, če pa znaš izkoristit prednosti določenega lesa pa si lahko narediš nekakšen gorilnik. Ja vem da se čudno sliši, morda najdem kako fotko... Naučiti se da še kup drugih uporabnih reči...

Ray Mears has become synonymous with survival and wilderness bushcraft through his television series Tracks, World of Survival, The Essential Guide to Rocks, and Extreme Survival. He spent his life leaning these skills and is a master of the subject.

Ray grew up in Southern England on the North Downs, where he learned to track foxes into the forest, never realising that he was embarking on a journey that would become his life's mission.

Wanting to be able to sleep out on the trail and unable to afford camping equipment, he resorted to a Robinson Crusoe approach to solving the problem.

Digesting every scrap of information relating to survival that he could find in his local library, he soon began to re-learn skills that had not been employed on the North Downs for hundreds of years.

Since those early days Ray has expanded his horizons by travelling the world. He has won the friendship of many nations and been privileged to accompany many tribes while hunting, tracking and searching for wild plants and medicine.

In his early twenties Ray founded his company Woodlore, through which he trains both military and civilian audiences the skills of survival.

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nprimer gorilnik narediš v treh korakih. Zasečeš križ v deblo, notri v špranje naložiš lubje iglavca ki vsebuje smolo in zakuriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mi je ratal neke slike gor spravit za lažjo predstavo..

post-9811-1163779699_thumb.jpg

post-9811-1163779849_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je priložnost pogledam kakšno njegovo oddajo in se strinjam da se da od njega marsikaj naučiti, pa ne samo od njega, splača se tudi na splošno naučiti nekih veščin preživetja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tole ma z motociklizmom glih tolk veze kot smučarski čevlji ali pa učbenik o vrstah paradižnika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tole ma z motociklizmom glih tolk veze kot smučarski čevlji ali pa učbenik o vrstah paradižnika :)

veš, da ima :grim

z motorjem nekje v vukojebini ne izpelješ ovinka in padeš v prepad, kjer si zlomiš obe nogi.....

mobitel ti je že prej crknil in ne moreš poklicati na pomoč, vpitja pa tudi nihče ne sliši, ker 5m proč hrumi slap...

Ewo takrat ti pride praw tak gorilnik, da si 2 meseca kuhaš župo iz mrhovine, ki jo puščajo tam okrog zveri :grim

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne bi preveč sprobavu njegove tehnike preživetja. Ko sem vidu kako se baše s surovimi polži pa skoljkami me je vse minil. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tole ma z motociklizmom glih tolk veze kot smučarski čevlji ali pa učbenik o vrstah paradižnika :)

To ti lahko pride prav kadar bi rabu gorilnik, pa ga nimaš pri sebi. Al pa ko ti plina zmanjka za kofe. :)

veš, da ima :grim

z motorjem nekje v vukojebini ne izpelješ ovinka in padeš v prepad, kjer si zlomiš obe nogi.....

mobitel ti je že prej crknil in ne moreš poklicati na pomoč, vpitja pa tudi nihče ne sliši, ker 5m proč hrumi slap...

Ewo takrat ti pride praw tak gorilnik, da si 2 meseca kuhaš župo iz mrhovine, ki jo puščajo tam okrog zveri :grim

Točno! .)

Niti ne bi preveč sprobavu njegove tehnike preživetja. Ko sem vidu kako se baše s surovimi polži pa skoljkami me je vse minil. :SS

V naslednjem primeru bi ti tudi polže jedel, če ne bi bilo mrhovine. :P

veš, da ima :grim

z motorjem nekje v vukojebini ne izpelješ ovinka in padeš v prepad, kjer si zlomiš obe nogi.....

mobitel ti je že prej crknil in ne moreš poklicati na pomoč, vpitja pa tudi nihče ne sliši, ker 5m proč hrumi slap...

Ewo takrat ti pride praw tak gorilnik, da si 2 meseca kuhaš župo iz mrhovine, ki jo puščajo tam okrog zveri :grim

[ Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam kolega oz znanca,ki se s tem ukvarja profeseonalno imam tudi šolo,pa specjalce uri in te finte

Ti imaš šolo... kaj to pomeni.. da si se šolala... ali da imaš ti šolo kjer se to folk uči? ...

Drugače pa -- zanimiva tema. Sicer nisem čisto prepričan, da sodi v on-the-road-in-off-road, a zaenkrat naj ostane tukaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nprimer gorilnik narediš v treh korakih. Zasečeš križ v deblo, notri v špranje naložiš lubje iglavca ki vsebuje smolo in zakuriš.

Glede preživetja - ne rabiš televizije - sam "kmečko" pamet in malo sreče...

Vsem svetujem, da se pozanimate pri najstarejši generaciji - kako živeti in preživeti !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, habibi, Sanda7 je hotela povedati, da ima narejeno šolo in da ji zatorej verjemi kaj piše... ali pa... je morebiti... hmmm... se zgolj zatipkala? Sicer pa lahko svobodno vstaviva in prestavljava vejico, pa bodo rezultati lahko še bolj bizarni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga Sanda7, zelo me veseli zate, ampak taka razodetja bi verjetno bolj spadala v kategorijo Ljubezen. Mar ne? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa -- zanimiva tema. Sicer nisem čisto prepričan, da sodi v on-the-road-in-off-road, a zaenkrat naj ostane tukaj...

Sej tut js nisem bil siguren če spada sem, vendar v to kategorijo spada tudi kampiranje, tko da nisem našel primernejšega mesta, konec koncev nekatere veščine lahko pridejo v poštev pri kampiranju. Bomo videli v katero smer bo tema šla.

Sanda7 je hotela povedati, da ima on šolo preživetja v naravi.

http://www.survival-nature.com/slo/home%20slo.html

A se kej ve kolk stane takšno urjenje za civiliste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi šel mal čez zimo v kočevske gozdove pogledat? :naughty: Al pa šparaš za nov motor spomladi? :OK: Brez zamere. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga Sanda7, zelo me veseli zate, ampak taka razodetja bi verjetno bolj spadala v kategorijo Ljubezen. Mar ne? ;)

o ne,napačna tema bi bila.v tole pa že aj pišejo v to temo sam tisti, ki ga imajo trenutno neki v rit - pa n

pa kwa ste se mogli spotaknt ob eno napakco in zdej zarad nje tolk nepotrebnih postov :slap:

no ja upam, da bo vsaj povezava na stran odtehtala tole nabijanje u 3dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja upam, da bo vsaj povezava na stran odtehtala tole nabijanje u 3dni

Sam da je bil v riti... :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da je bil v riti... :topic:

:lol1: ko si v riti moraš preživeti.... :lol:

sem moral... :topic:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kej ve kolk stane takšno urjenje za civiliste?

zdele čakam na odgovor kdaj to poteka,kje to poteka,koliko $...... .)

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ste smotani .)

drgač pa me je ta tip letos na morju navadil eno fintico,kako gledaš pod slano vodo brez maske in brez pripomočkov brez,da te kaj oči pečejo in da gledaš kot skozi masko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!