Skoči na vsebino

Preživetje v naravi - Extreme Survival


Ni3ous

Priporočene objave

ma ste smotani .)

drgač pa me je ta tip letos na morju navadil eno fintico,kako gledaš pod slano vodo brez maske in brez pripomočkov brez,da te kaj oči pečejo in da gledaš kot skozi masko :OK:

A bi nam tud zaupala v čem je finta ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tole ma z motociklizmom glih tolk veze kot smučarski čevlji ali pa učbenik o vrstah paradižnika :)

Nekateri morda še ne vedo, da se da predvsem z motorjem voziti še kje drugje, kot samo po cesti. In to še veselo s ponosom razglašajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ste smotani .)

drgač pa me je ta tip letos na morju navadil eno fintico,kako gledaš pod slano vodo brez maske in brez pripomočkov brez,da te kaj oči pečejo in da gledaš kot skozi masko :OK:

Povej še nam...prosim...sj ne da bi me oči pekle sam je smotana tista megla pod vodo...in sploh ni logike...kako je prišla POD vodo?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri morda še ne vedo, da se da predvsem z motorjem voziti še kje drugje, kot samo po cesti. In to še veselo s ponosom razglašajo.

:slap: ja, sej maš res :)

nisem vedu, opravičujem

je pa fajn it za kak tedn v Kočevje s pravo družbo, da kako kačo spajcaš in spečeš, pa tk - no, jedu je pa nisem, se mi že tko gravžajo... tisto je bil tudi moj zaden trip v kako tako "divjino"... vse drugo je blo tacanje po civiliziranem svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mal težko je opisat to finto,pokazat pa ni problem

skratka poanta je v tem, da si daš roke nekako okoli oči,da narediš kao neprodušen del od zgoraj in s strani ter si iz ust pošlješ zrak v ta prostor pač utvariš mehurčke ki se ti ujamejo na oči in skozi katere potem gledaš kot skozi steklo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nisem bral nazaj...

A veš, kaj pomeni preživeti v divjini? :hmm:

Če prideš v Cape York-u v tropskem delu Avstralije na razcep dveh kolovoznih, peščenih kamnolomov in ni table, ki označuje pravo pot. Nikjer okoli pa sto kilometrov žive duše. Kasneje pa ugotoviš, da te je instinkt po soncu vetru in "poslušanju" narave, kakor tudi sreče, popeljal iz totalnega kažina!

Ja, eni imajo res prekleto srečo... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdele čakam na odgovor kdaj to poteka,kje to poteka,koliko $...... .)

Evo!!

Ne glede na program usposabljanja so zahteve sledeče:

- čas usposabljanja uskladimo po dogovoru

- trajanje usposabljanja za civilne osebe je ponavadi dovolj že 2-3 dni

(je zelo zahtevno in od vas pričakujem popolno sodelovanje - učenje se izvaja tudi z kaznimi, saj se človek lahko nekatere stvari nauči samo ob napakah, ki jih občuti na svoji koži!)

- lokacija je kot piše na spletni strani, je eden od bolj bogatih terenov z floro in favno (navadno se osnovni teren izvaja v notranjski regiji - odvisnost od izbire terena pa je, če je zahtevek po usposabljanju v tujini - puščava, tropski pragozd itd.)

- cena enega dne na osebo znaša 16.000 sit (v primeru če sami zberete skupino 10 ljudi - je vaše usposabljanje brezplačno!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vaše razvlečene teorije in nakladanja k praksi, ki jo nekateri že izvajamo :grim !

V tej divjini se pa res težko preživi... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda mikavno.. No zberte se, js sem ta deseti... :P

-----------------

Morda bo kdo našel kaj uporabnega v naslednji stvari... no, če ne, je pa vsaj zanimivo in bo kdo poskusil iz radovednosti.

Takole pa dobimo osvežilni napitek, poln sladkorja in vitaminov. Iz tega se da narediti tudi sirup, pivo ali pa celo vino...Za začetek pa je treba najti večjo(rastočo, da nebi kdo tega probal na posušeni :P ) brezo, vanjo zavrtaš luknjo, in namestiš žlebiček, kot kaže slika. Nastaviš posodo in čez noč se nateče dovolj tekočine. Potem ko končaš, je pomembno da luknjo zabiješ s čepom saj lahko v nasprotnem primeru breza"izkrvavi" , se posuši. Postopek morda zgleda preveč agresiven za drevo, vendar če na koncu namestiš čep, nisi škodoval drevesu. Pa še par slik za lažjo predstavo....

post-9811-1163958390_thumb.jpg

post-9811-1163958792_thumb.jpg

post-9811-1163958849_thumb.jpg

post-9811-1163958903_thumb.jpg

post-9811-1163958984_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pa dobimo osvežilni napitek, poln sladkorja in vitaminov. Iz tega se da narediti tudi sirup, pivo ali pa celo vino...Za začetek pa je treba najti večjo(rastočo, da nebi kdo tega probal na posušeni :P ) brezo, vanjo

podobno pridobivanju javorjevga sirupa iz javorjev ... je pa res ,da vsega potrebnga orodja za ekstreme survival na tak način nikol ne nosm s sabo nikamor :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji res ni potrebe po nekem hudem "bush craft" znanju, ker je do prve trgovine v najslabšem primeru 20 minut pešačenja. Je pa drug absurd, da si vse več mladih (niso sam fantje tisti) ne zna skuhat niti juhe iz vrečke, kaj šele en konkreten kosil :whistle:

Da ne bom čist :topic:

Zanimiva mi je zgodba dveh slovenskih fantov, ki sta se pred leti izgubila. Ujela ju je noč in sta ostala sredi najhujšega snežnega meteža nekje v hosti. Ostala sta prisebna in si naredila bivak iz smrekovih vej. Zjutraj so ju našli nedaleč stran od smučarske koče živa in zdrava. V časopisu so zapisali, da sta kljub svojim letom odreagirala zelo dobro in si tako rešila življenje :OK:

Pa še ena lepo urejena stran o vozlih, ki bolj ali manj pašejo v to temo. Js si jih pred morjem mal pogledam, da znam našega Titanika prvezat...

http://www.animatedknots.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brum..za luknjo naredit zadustuje že nož...ni treba ravno perforirat cele breze :doze:

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji res ni potrebe po nekem hudem "bush craft" znanju, ker je do prve trgovine v najslabšem primeru 20 minut pešačenja. Je pa drug absurd, da si vse več mladih (niso sam fantje tisti) ne zna skuhat niti juhe iz vrečke, kaj šele en konkreten kosil :whistle:

Jep, od survival tehnik v Sloveniji je najpomembnejša tista, da moraš imeti vedno dovolj polno baterijo mobilnega telefona :-)

V vseh primerih je pa (vsaj v Sloveniji/Evropi) zelo pomembno tudi, da vsaj približno kdo ve, kam se odpravljaš in kdaj približno naj bi se vrnil oz. ali se ti lahk ozadeve prekomerno zavleče.

Vedno me je pa zanimalo, ali bi mi takole, v kaki divjini, sploh ratalo ujeti kakega zajca, kako divjo kokoš ali kaj podobnega...

Lok recimo še znam narediti, puščice tudi - take da letijo lepo naravnost in imajo spredaj dovolj prebojne mase - a vprašanje, če bi imel dovolj vrvice zraven, da bi ga lahko ...

Nož sem pa nehal nositi pred nekaj leti, ko sem na Brniku ob vkrcanju dvakrat v enem mesecu moral pustiti to orožje lepo tam ... Prijazni strici so lepo popazili na damaščansko rezilo, dokler se nisem vrnil, survival trik je bil pa v tem, da sem ga odnesel na "lost & found" :-), ob vrnitvi pa sem ga šel iskat. ahko bi ga pa dal v orjaško plastično vrečo in bi ga v prtljažnem prostoru tovorili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vaše razvlečene teorije in nakladanja k praksi, ki jo nekateri že izvajamo :grim !

stoli, koce, konzerve, vrečke in tupperware celih 300 metrov od hiš :eek:

a ste preživeli :lol1: :slap: :devil:

preživetje v naravi je ko ti ostane samo še eno pivo po osebi in vrečka instant gobove juhe. za prvo silo vsuješ v usta 1/4 vrečke in počasi zalivaš z pivom in paziš da ti pene ne gredo v nos ali sapnik. tako se da preživeti kake pol ure potem pa prekleti vlak končno pripelje na postajo kjer je gostilna :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, od survival tehnik v Sloveniji je najpomembnejša tista, da moraš imeti vedno dovolj polno baterijo mobilnega telefona :-)

Nažalost, ampak vseeno.. :lol1:

Vedno me je pa zanimalo, ali bi mi takole, v kaki divjini, sploh ratalo ujeti kakega zajca, kako divjo kokoš ali kaj podobnega...

Lok recimo še znam narediti, puščice tudi - take da letijo lepo naravnost in imajo spredaj dovolj prebojne mase - a vprašanje, če bi imel dovolj vrvice zraven, da bi ga lahko ...

Ja, ker v naravi se živali ne da približati kar tako, in ne čaka kar mirno da jo bo nekdo zadel z lokom. mislim da se je pomembno zavedati, da ni vse tako enostavno kot "teorija" v dokumentarcih.

stoli, koce, konzerve, vrečke in tupperware celih 300 metrov od hiš :eek:

a ste preživeli :lol1: :slap: :devil:

preživetje v naravi je ko ti ostane samo še eno pivo po osebi in vrečka instant gobove juhe. za prvo silo vsuješ v usta 1/4 vrečke in počasi zalivaš z pivom in paziš da ti pene ne gredo v nos ali sapnik. tako se da preživeti kake pol ure potem pa prekleti vlak končno pripelje na postajo kjer je gostilna :grim

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nprimer gorilnik narediš v treh korakih. Zasečeš križ v deblo, notri v špranje naložiš lubje iglavca ki vsebuje smolo in zakuriš.

A drevo ti pa prijazni gozdar z motorno žago podere? Pa še pol te lovci in logar za jajca stiskajo, ker si jim hotel gozd skurit. Ali se sploh kdo zaveda kako dolgo tli takšen zakurjen štor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj pol hodiš cel tedn na njega scat, da ga pogasiš :-) Ščiješ pa valda ful dosti, ker hodiš v 300 metrov oddaljeno brunarco pir eksat :-)

PS: da malo razložim še eno pravilo Extreme Survivala - Vedno se izgubi v takem okolju, da imaš največ 500 metrov do prve oštarije!"

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj pol hodiš cel tedn na njega scat, da ga pogasiš :-) Ščiješ pa valda ful dosti, ker hodiš v 300 metrov oddaljeno brunarco pir eksat :-)

PS: da malo razložim še eno pravilo Extreme Survivala - Vedno se izgubi v takem okolju, da imaš največ 500 metrov do prve oštarije!"

:devil:

Ma butasto se mi zdi lepit sem neke ideje brez da bi pomislili kaj se lahko potem zgodi. Pa še zraven moraš nosit najmanj 200 kil orodja in raznoraznih potrebščin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma butasto se mi zdi lepit sem neke ideje brez da bi pomislili kaj se lahko potem zgodi. Pa še zraven moraš nosit najmanj 200 kil orodja in raznoraznih potrebščin.

Če pomisliš malo naprej...tisti gorilnik se da narediti iz podrtega borovca, če je kje prepovedano kurit na tleh ti tisti borov gorilc prav pride, ker je ogenj v bistvu od tal, kar se pa tlenja ostankov tiče, pa mislim, da tistemu ki se mu ljubi vstat iz naslonjača in jit v naravo probat na ta način zakurit, tudi razmišlja kako bo to pogasil. Mislim da ni bilo treba posebej povdarjat, da je dobro zakurit blizu kakega potočka, ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej lahko ogenj tud z zemljo pogasiš, sam pol je treba imet še eno lopatko s sabo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi per dobila u naravi??A nismo rekl sam iz narave stvari?Sj bi se dal...priznam.

sam kdo bi čakal da per zavre itd?? :kva2:

A se vas je že zbral 9??Sm lohka jst ta 10?? :whistle:

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se trudil z lopatko, spiješ par perov in potem samo pissss.... :D

Mogoče nisi dal najboljšega primera, ampak ja, važna je iznajdljivost. Enostavne stvari poskušaš čimbolj poenostavit in potem prideš do tega da za "preživetje " v naravi ne rabiš res 200+ kg opreme, ampak poleg noža, vrvi in parih ključnih malenkosti le še dobro mero primernega znanja in iznajdljivosti.

-----------------

Js take stvari jemljem za "gušt". Odločiš se, da greš v šumo in mal prakticiraš. V vsem tem niti ni pomembno ali je za sosednjim gričem že prva gostilna. Saj lahko kljub temu poskusiš zakurit ogenj " na roke" in v žerjavici spečeš zajca. Če je prava posadka znajo bit take stvari zelo prijetne....Ampak kaj ko je danes folk raje za pc jem, ali pa gleda top shop reklame, ker ni nč drugega na tv ( to se pa zgodi, ko postane folk toliko brez volje, da ga sploh ničesar več ne zanima), kot pa da digne rit in gre kaj naredit zase in za svoj duhovni razvoj. Bushcrafting in ostali surviving stuff je stara veščina, ki se počasi izgublja in ohranila se bo le na račun radkih zanesenjakov. Hvala slednjim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!