Skoči na vsebino

Branko Pajer


Sanda7

Priporočene objave

Zaradi jarkov, lukenj, grbin in vboklin sem dnevno prejahal vsaj 1.000 udarcev. Po 5.500 km poti mi je na obrobju Sibirije odpovedal zadnji amortizer - fedr je ostal cel - hvalabogu. Popraviti tako ali tako ne zna nobeden, rezervnih delov ni, tako, da sem preživel ostalih 4.000 km na kestelnu, žena pa na meni, da sva čimbolj razbremenila zadnje kolo. Jebeno! Človek bi rekel neponovljivo. Bil sem pa toliko trmast, da ga nisem hotel dati na vlak ali tovornjak. Saj veš, cilj opravičuje sredstva! Zato je bil prihod domov še toliko bolj radosten in vesel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi jarkov, lukenj, grbin in vboklin sem dnevno prejahal vsaj 1.000 udarcev. Po 5.500 km poti mi je na obrobju Sibirije odpovedal zadnji amortizer - ......

Jst sm tudi prišel iz Ukrajine brez zadnjega kufra, zlomljenim nosilcem in počenim okvirjem. Dežela 1000 in ene luknje na cesti pač.

http://www.mk-atrans.si/vrho/travel/2005/u...ne/ukraine.html

p.s.: ptopis na linku še ni dokončan ( bo nekoč )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da bi pretiraval, se je meni zdelo, ko sem zapeljal v Ukrajino, da so ceste čudovite in sem ženi rekel:"Sva že doma." Res pa je, da sem prevozil Ukrajino po diagonali, pa še domačini so mi povedali, katera cesta je boljša. V Ukrajini sva imela res lepe ceste - vsaj tako se mi je zdelo - v primerjavi z Rusijo. Čez Karpate pa je sedaj čisto nova cesta! Baje so jo delali Makedonci! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da bi pretiraval, se je meni zdelo, ko sem zapeljal v Ukrajino, da so ceste čudovite in sem ženi rekel:"Sva že doma." Res pa je, da sem prevozil Ukrajino po diagonali, pa še domačini so mi povedali, katera cesta je boljša. V Ukrajini sva imela res lepe ceste - vsaj tako se mi je zdelo - v primerjavi z Rusijo. Čez Karpate pa je sedaj čisto nova cesta! Baje so jo delali Makedonci! :hmm:

Ja cesta Kiev - Lvov, Uzghorod ( najbrž si se le po tej peljal kot je razvidno iz zemljevida poti ) in cesta Kijev - Odesa sta skoraj edini dobri in vzdrževani poti v UA. Če se zapelješ malo izven glavnih poti kot sma se midva z mojo, pa je kr kriza ( Zaporožija, Azovsko morje, Krim, Karpati z izjemo glavne ceste Lvov-Uzghorod, ki je prava poezija, ... ). Verjemi cesto SO slabe in je ponekod asfalt slabši od makedama. Se pa splača zapeljati iz avtoceste, saj le tako resnično doživiš dežele po katerih voziš. No ja edino če se komu ne gre le za nabiranje km in ... No ja vsak ima svoje veselje. :D

Še en utrinek s "čudovite" ceste v UA:

[attachmentid=86991]

post-8779-1164722872_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem takoj sklepal iz tvojega mnenja, da je verjetno tako! Sam zelo rad raziskujem in vedno vozim po poteh, kjer še ni vozil nihče. Prav s tem namenom sem pred 5 leti kupil GPS navigacijo. Prijatli, ki vozijo z mano me večkrat čudno gledajo :? Ali nismo zašli?

Ker mi je že na Uralu crknil amortizer, sem videl pred sabo samo še en cilj, priti domov po najlepši poti - ne po najkrajši. Zato sem tudi domačine spraševal, katera cesta je najboljša!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam včasih je pa treba tud na AC zavit, če ne tistga težko priborenega tritedenskega dopusta prehit zmanka :BUA: Jebi ga. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si že vse bil?

Vedno z ženo?

Vozita vsak svoj motor?

Lahko pogledaš na moji strani http://www.rok-vrhovnik.gajba.net pod rubriko TRAVEL je nekaj.

Potujema pa do sedaj le na Vzhod. Je Evropa še predraga za naju. Pa ne vem kaj je na Vzhodu nekaj kar naju toliko privlači. Nekaj kar v Z Evropi ni. Potujeva pa na enem motorju (VFR letnik 95 ) sama. Letos sva imela pavzo, ker si delava dom.

Če imaš v planu Turčijo naslednje leto lahko vprašaš za kak nasvet. Ti bom skušal pomagati ( sva prevozila 10.000 km tam ). Če si bolj pustolovske narave ti priporočam Vzhodni del - t.i. Kurdistan. Nama je bil zelo všeč.

Pot po TR:

IPB Slika

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je vzhodni del Turčije varen? Tja imam namen iti prihodnje leto.

Če imaš kaj informacij mi jih prosim pošlji.

Nama se ni zdelo nič nevarnega, čeprav vedno opozarjajo na aktivnosti PKK ( al kaj so že tista Kurdska delavska stranka za neodvisnost Kurdistana ), pa doma so nama govoril če sva up'lena. Pravzaprav so Kurdi še dosti bolj prijazni od Turkov in na poti sva se počutila dosti bolj varno kot npr na Hrvaški obali. Neke garancije za varnost pa seveda ne moram dati - tudi v SLO se ti lahko kaj zgodi. Bom pa najbrž ponovno prečkal te kraje predvidoma v aprilu 07.

Še najbolj nevarni so bili vozniki v mestih ( pravilo močnejšega, zakon ploze, ... ). Aja pa še to; bencin v TR velja cca 400 SIT po litru :kva2:

Prečekiraj na moji strani potopis o Turčiji ( na zadnji strani je povzetek ), pa še tule je bila neka tema http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...mp;#entry324810 ( ene 3 posti uporabni )...

LP

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je bila Sardinija lepša kot Korzika. Mnogi se ne bodo strinjali z mano!

Sardinija ima svoj čar!

Če še kaj potrebuješ, vprašaj. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledal sem si tvojo stran. Zelo me je navdušila. :OK:

Kot pravijo: Slika vse pove!

SLONČEK, MEDVED, ČUDOVITI RTi, POSLIKAVE NA HIŠAH....

[attachmentid=87128][attachmentid=87129][attachmentid=87130][attachmentid=87131]

Če imaš kakšno ekstra vprašanje, ti lahko povem kar sedaj. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SARDINIJA -SLIKE:

rt CAPO TESTA

[attachmentid=87136]

Poslikave v vasici ORGOSOLO

[attachmentid=87135]

Medved

[attachmentid=87134]

SLONCEK - v ozadju :)

[attachmentid=87137]

post-13414-1164879926.jpg

post-13414-1164879938.jpg

post-13414-1164879947.jpg

post-13414-1164879954.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brane dej mi povej a v notranjosti Italije kej bol obvladajo tuje jezike(angleščina),kot ob meji ali bližnji okolici.Italjani so znani da tujih jezikov glih ne marajo. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LORD & Lady tudi od mene :OK: in tudi meni si razlagal kje si ze bil.

Klobuk potegnem in sem važen, da me poznaš in sigurno ne veš kdo sem.

Ce pa uganeš, imata pa vecerjo v dobro.

lep pozdrav

EURO :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LORD & Lady tudi od mene :OK: in tudi meni si razlagal kje si ze bil.

Klobuk potegnem in sem važen, da me poznaš in sigurno ne veš kdo sem.

Ce pa uganeš, imata pa vecerjo v dobro.

lep pozdrav

EURO :yea1:

bil si najlepši na....... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brane dej mi povej a v notranjosti Italije kej bol obvladajo tuje jezike(angleščina),kot ob meji ali bližnji okolici.Italjani so znani da tujih jezikov glih ne marajo. :yea1:

Italijani, Francozi, Španci, vsekakor populacija romanskega jezika je čudna glede znanja drugih svetovnih jezikov. V zadnjem času mladi znajo zelo dobro govoriti angleško - vpliv računalnikov. Tudi na turističnih INFORMACIJAH te postrežejo v angleškem, včasih tudi v nemškem jeziku. Da povzamem: Ogovarjaj mlajše oz. dobro oblečene ljudi!

Primer: Moja žena v kampu v Strasburgu (2 km poleg meje z Nemčijo) vpraša na recepciji kampa "Ali znajo angleško, nemško???" Na nikalni odgovor je rekla črncu za pultom, dobesedno "Potem bova pa kar po slovensko!" In sta se vse zmenila.... Govorica rok je internacionalna.

[attachmentid=87280]

Lepo oblečeni - vsi v krznu :lol1:

post-13414-1165057257.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil si najlepši na....... :lol1:

ti pa najbolj divji, na ja skor, eden je se bil tudi tak "pocasi".

zgleda da ne ve, noce nobenega sponzorja.

lep pozdrav

EURO

Kje si pa bil vceraj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!