Skoči na vsebino

Branko Pajer


Sanda7

Priporočene objave

Živio,

kaj piva, cela kišta pade to je jasno :OK:

res hvala, Branko, na pm maš moj email

Lp

Še ena zanimivost iz Seville:

Znak za Prepoved in znak za Dovoljeno parkiranje za motorje :OK: :

[attachmentid=91827] [attachmentid=91828]

post-13414-1171451577.jpg

post-13414-1171451599_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, Branko in zadnja polovica tovora-žena!

Zdele, ko sem prečekiral teh 9 strani, pa še kakšno zraven, sem se ti odločil čestitat. NI KAJ-ČELADO DOL!

Sam sem, no ne čisto sam-tako kot ti z bolšo polovico, v zadnjih treh sezonah prevozil blizu 80000 km od Albanije pa tja do Švice, pa sem mislu kolk to je. Vidim, da v primerjavi s tabo, to ni nič. Ta prau Gorenc b reku mau doma pa okol bajte! :blush:

Ampak res bi blo fajn, da bi mal napisal, če boš kaj predaval blizu doma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, Branko in zadnja polovica tovora-žena!

Zdele, ko sem prečekiral teh 9 strani, pa še kakšno zraven, sem se ti odločil čestitat. NI KAJ-ČELADO DOL!

Sam sem, no ne čisto sam-tako kot ti z bolšo polovico, v zadnjih treh sezonah prevozil blizu 80000 km od Albanije pa tja do Švice, pa sem mislu kolk to je. Vidim, da v primerjavi s tabo, to ni nič. Ta prau Gorenc b reku mau doma pa okol bajte! :blush:

Ampak res bi blo fajn, da bi mal napisal, če boš kaj predaval blizu doma!

Neuradno ti lahko povem, da bom verjetno imel predavanje RUSIJA 14. aprila pri MK Kamnik, kjer bom že tretje leto zapored predstavljal svoje poti. Prijetni fantje in še dober žur naredijo! Še potrdim! :chase:

Pa še nekaj jedi iz Rusije - jedo namreč zelo dobro:

JUHA SELJANKA ; LOSOS ; PEČENA SVINJINA

[attachmentid=92092] [attachmentid=92094] [attachmentid=92093]

post-13414-1171787788.jpg

post-13414-1171787808.jpg

post-13414-1171787821.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke za opravljene poti (predvsem "vzhodno točko").

Imam pa pomislek glede južne točke. Kreta je vendar južneje kot Španska Tarifa. Zakaj sta jo izpustila ob namenu obiskati vse skrajne Evropske točke ?

Srečno na poteh po svetu !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke za opravljene poti (predvsem "vzhodno točko").

Imam pa pomislek glede južne točke. Kreta je vendar južneje kot Španska Tarifa. Zakaj sta jo izpustila ob namenu obiskati vse skrajne Evropske točke ?

Srečno na poteh po svetu !

lp

Upam, da boš prebral ta odgovor.

Vesel sem, da si načel to temo!

Kot skrajne točke so mišljene točke, ki jih lahko dosežeš z motorjem po kopnem, brez pomoči drugih transportnih sredstev: trajekta, vlaka, letala.

Glede najjužnejše točke: Kreta ni najjužnejša geografska točka Evrope. Pod Kreto (N34 55 12.1 E24 43 48.8) je še otok Gavdos (N34 48 07.0 E24 06 40.4), ki pa tudi ni najjužnejša točka Evrope. Le ta je južno od mesta AKROTIRI (N34 34 06.5 E32 59 03.1) na grškem delu otoka CIPER. Ciprčani se štejejo za Evropejce, pa še v EU so. Do tja pa moraš po morju!

Da ponovim; odločila sva se za točke, ki jih lahko osvojiš z motorjem in ne z ladjo! Najjužnejša kopenska točka pa je, verjemi mi: Punta Marroqui de Tarifa (Španija) (N35 59 59.3 W5 36 38.1), pa še tej se lahko približaš le na 800m, ker je zaprto vojaško območje.

Še bonus dodatek:

Vzhodna meja med Evropo in Azijo poteka po Uralu, ki meri v dolžino več kot 2.100 km in se deli na polarni, srednji in južni Ural. Meja teče vse tja do Carigrada. Rusi so mejo na Uralu označili z obeležji - več na spletni strani Meja Evropa - Azija , kjer jih je prikazanih le 23 Obeležja meje Evropa - Azija . Obeležij je veliko več.

OBELEŽJA MEJE EVROPA - AZIJA

[attachmentid=92140]

Izmed 23 obeležij sem za vzhodni cilj izbral eno točko na tej meji: Čeljabinsk oz. mejno mesto Zlatoust (N55 10 04.2 E59 40 00.3).

Verjemi, da je pot do tja resnično preizkus moči in vztrajnosti.

post-13414-1171878749_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

v "mojih časih" je do Nordkappa na otoku Magerøya vozil le trajekt. Od tod tudi moja zmota (trajektna), da bi bila bolj primerna Kreta za južno točko kot pa Tarifa. :headbang:

Vsekakor ti verjamem, da je vzhodna točka "en velik jeb". Čestitke še enkrat.

Sicer se pa "poslušava" 14. aprila v Kamniku (če ne pride kaj vmes ? :beer1: ), a ne ?!?!

lp

Popravljeno . Popravil Motorist_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

v "mojih časih" je do Nordkappa na otoku Magerøya vozil le trajekt. Od tod tudi moja zmota (trajektna), da bi bila bolj primerna Kreta za južno točko kot pa Tarifa. :headbang:

Vsekakor ti verjamem, da je vzhodna točka "en velik jeb". Čestitke še enkrat.

Sicer se pa "poslušava" 14. aprila v Kamniku (če ne pride kaj vmes ? :beer1: ), a ne ?!?!

lp

Kdaj pa so bili tisti časi? Me res zanima?

TUNEL FATIMA - VEZ MED CELINO IN OTOKOM MAGEROY, NA KATEREM JE NORDKAPP

[attachmentid=92152]

Izvleček iz mojega potopisa "NORDKAPP: 100 ur dežja, jelenov in veliko volje" - INFO za ostale:

V zalivu Mageroysund vstopimo v tunel Fatimo, ki je leta 1999 zamenjal trajekt in povezuje otok Mageroy, na katerem je Nordkapp, s celino. Tunel meri v dolžino 6870 metrov in je na sredini 212 m pod gladino Barentsovega morja. Sledi izredno mrzel in strm spust do sredine ter nato dvig, s skoraj 8% naklonom. Srečali smo utrujeno kolesarko, ki si je grela ušesa in ude ob robu tunela. Njen žalosten pogled me je spremljal še nekaj časa. Samo volja in cilj Nordkapp lahko premagata gromozanski mraz, težak vzpon in utrujenost. Napor za kolesarje je res velik. Razlika notranje in zunanje temperature nam zamegli vizirje, ogledala in prednje steklo, plačilo tunelnine pa oči. 109 NOK (15 Eurov), (za motor+šoferja 65 NOK + za ženo še 44 NOK), je potrebno plačati za vstop na otok in ponovno, ko se posloviš od njega. Skupaj 218 NOK (30 EUR) . Noro! Razumem, da plačaš za vozilo, ne pa za osebe.

Vabljen in dobrodošel v Kamnik!

post-13414-1171892776.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa so bili tisti časi? Me res zanima?

Vabljen in dobrodošel v Kamnik!

To je bilo v času ko sem se "odpeljal kot Jugoslovan, vrnil pa kot Slovenec".

Že včasih s(m)o govorili, da je pot na Nordkapp: "Porez na budale" ?!?!?!?!?

Je pa lepo, čeprav ni poceni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izmed 23 obeležij sem za vzhodni cilj izbral eno točko na tej meji: Čeljabinsk oz. mejno mesto Zlatoust (N55 10 04.2 E59 40 00.3).

Verjemi, da je pot do tja resnično preizkus moči in vztrajnosti.

Mi smo u Aziju usli kod Ekaterinburga (17 km od centra grada) bio je vec mrak i gusti promet pa nismo vidjeli obiljezlje tako da smo se iduci dan vratili natrag kako bi se fotografirali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta tunel mi bo pa do smrti ostal pred očmi :grim ,pa tabla Narvik 900km tud,k sem se skor zjokala

Dodajam ti še slavno cesto E6 dolgo 2672 km, KJER JE OMEJITEV 90 km/h.

Saj bova še enkrat šla na Nordkapp? Skupaj, kot prvič: na Finskem nabirala gobe (katerih je res ogromno) in jedla gobjo juhico ob jezeru INARI. Hhmmmmm... :photo:

SLAVNA CESTA E6 PO NORVEŠKI in NORE (NORO DOBRE) GOBE NA FINSKEM

[attachmentid=92183] [attachmentid=92184]

Pa ne pozabi kopanja v jezeru INARI, ki je imel 11 stopinj.

post-13414-1171962053.jpg

post-13414-1171962086.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja gobova juha,še zdej se mi po njej lušta,nikol nisem jedla tako fine kot tam gori,in nikoli več jo ne bom,razn če ponovimo vajo in se zapeljemo na finsko nabrat gobe.

ja Inari ta znani Inari iz križank,po moje sva edina slovenca,ki sva čofotala v njemu :hmm: med tem ko so drugi v bundah okol skakali

tale fotka mi je pa full lepa

post-265-1171969102_thumb.jpg

post-265-1171969147_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:OK: :OK: :OK:

Končno sem spravil skupaj spletno stran, za vsa najina potovanja:

www.moto-pajer.com

Potovanja, potopisi, linki, fotogalerije, popotniški citati so napisani na preko 500 listih A4 formata. Fotogalerija obsega preko 1500 fotografij.

Vse imam zbrano tudi na zgoščenki in jo lahko dobite pri meni.

Uzivajte in uporabljajte za svoje poti.

Veliko vetra v laseh vam želim

:grupni: :beer2: :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne morem verjet svojim očem (www.moto-pajer.com). :kva1:

Za tole, se bomo morali še v onostranstvu kako ero ali dve oddolževat! :worship:

ps:

he, bom zdaj manj prisoten na forumu :grim

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvalno, če ne že kaj več, da se v času, ko vsakdo samo gleda kje bi kaj zaslužil in iztržil, najde nekdo, ki kvalitetne in zelo uporabne podatke deli z drugimi.

Niti predstavljati pa si ne znam, koliko dela in truda je bilo vloženega v izdelavo strani!

Lord in Lady :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon,super sta nardila,kot ponavadi :OK: :worship:

sem se že slinla nad spomini v galerijah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Branko, verjetno je bilo tole težje urediti, kot pa prevoziti vse te silne kilometre.... Vsaka ti čast.

Kakšna pa je SLO mototransverzala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je SLO mototransverzala?

SMOT

24h SMOT

LORD&LADY :worship: :OK:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Branko, verjetno je bilo tole težje urediti, kot pa prevoziti vse te silne kilometre.... Vsaka ti čast.

Kakšna pa je SLO mototransverzala?

NAJPREJ TI POVEM, DA JE TO EDINA ZADEVA V MOJI MOTO ZGODOVINI, KI IMA GRENAK PRIOKUS.

Naj preberejo to tudi pri MOTO KLUBU VETERANI (g. JANEZ GERTNER), ki so to zadevo organizirali, po mojem mnenju so samo pobrali denar. :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Od začetka:

SLOVENSKA MOTOTRANSVERZALA je pot, ki povezuje vse mednarodne mejne prehode Slovenije s sosednjimi državami. Motorist, ki s pečatom v KNJIŽICI dokaže, da je prevozil vse mejne prehode (56) je upravičen do laskavega priznanja in plakete - značke. Priznanje bodo prejeli vsi, ki bodo izpolnili pogoje - prevozili določeno pot. Če ne uspete "nabrati" vseh pečatov v eni sezoni, nič hudega, saj akcija časovno ni omejena.

In koliko me bo to stalo? 4.500 SIT

V ceno je zajeto: kompletni material in kovinska plaketa ter diploma, ki vam bo podeljena, ko pošljete izpolnjeno Knjižico organizatorju - MOTO KLUB VETERAN. Podelitev diplom in plaket bo družabno srečanje, kjer se bomo vsi udeleženci srečali in "poveselili"...

Tako piše predsednik kluba Janez Gertner leta 2003, na propagandnem materialu.

Osebno sem mototransverzalo prevozil od 3.5. do 28.5.2003 - vseh 56 prehodov, drugič pa 3.8. do 27.9.2003, tretjič pa skupaj s kolegom.... Vso dokumentacijo sem poslal na MK VETERAN. Z obljubami, da je vse še v tiskarni, da še..... so me nategovali leto dve, dokler nisem obupal.

Za dvakratno opravljeno pot nisem dobil NIČESAR OBLJUBLJENEGA: niti kovinske značke, niti diplome, niti opravičila.... od MK VETERAN. :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Taka je bila mototransverzala, vsaj moja. Čudovita, le konec je grenak!

V srcu nosim priznanje, me pa zaboli, ko vidim koga s kovinsko plaketo na džeketu.

Odtod grenak priokus.

Janez, upam, da boš prebral! Bili smo ponosni, da smo naredili MOTOTRANSVERZALO, vsaj jaz, ki sem jo trikrat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Branko, sedaj mi je pa jasno, zakaj te nikoli ne dobim!!! :grim :hmm:

Oprosti. Jaz sem pa mislil, da p'rjatle zanemarjaš! :headbang: :D :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Branko, sedaj mi je pa jasno, zakaj te nikoli ne dobim!!! :grim :hmm:

Oprosti. Jaz sem pa mislil, da p'rjatle zanemarjaš! :headbang: :D :D :P

Vidim, da te tudi luna nosi, kot mene in ne morem spati.

V povprečju spim 3 do 4 ure.

Kaj načrtuješ za prvi maj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da te tudi luna nosi...

V povprečju...

Kaj načrtuješ za prvi maj?

Peš na golaž! :grim :D :D :P

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!