Skoči na vsebino

Zimska oprema za motor


BremzPenzl

Priporočene objave

Ne se preveč zanašat na kazalec na armaturi, ker bolj kaže temperaturo hladilnika in ne dejanske temp. agregata.

Kazalec vedno kaže temperaturo agregata, saj je tipalo za temperaturo agregata vedno montirano zgoraj na glavi motorja izpod termostata.Na hladilnuku je navadno pri motorjih s prisilnim hlajenjem montirano termo stikalo za vključitev ventilatorja prisilnega hlajenjenja hladilnika. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš vodno hlajen motor, pozimi ne sme biti problema. Zato so pa termostat izumili. ;)

samo kolikor jaz vem ti termostat deluje samo na začetku, da se motor segreje na delovno temp, potem je pa odprt :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazalec vedno kaže temperaturo agregata, saj je tipalo za temperaturo agregata vedno montirano zgoraj na glavi motorja izpod termostata.Na hladilnuku je navadno pri motorjih s prisilnim hlajenjem montirano termo stikalo za vključitev ventilatorja prisilnega hlajenjenja hladilnika. :OK:

Veliko motorjev ima na hladilniku tudi senzor za temperaturo. :yes:

samo kolikor jaz vem ti termostat deluje samo na začetku, da se motor segreje na delovno temp, potem je pa odprt :?

Termostat se odpira in zapira, ter tako ohranja neko povprečno optimalno temperaturo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš vodno hlajen motor, pozimi ne sme biti problema. Zato so pa termostat izumili. ;)

Moj se vseen ne segreje. Sam nekje do četrt merilnika pride kazalc. Se pravi okoli 70 stopinj.

Ne se preveč zanašat na kazalec na armaturi, ker bolj kaže temperaturo hladilnika in ne dejanske temp. agregata.

Možno.

samo kolikor jaz vem ti termostat deluje samo na začetku, da se motor segreje na delovno temp, potem je pa odprt :?

Ne :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj se vseen ne segreje. Sam nekje do četrt merilnika pride kazalc. Se pravi okoli 70 stopinj.

Možno.

Ne :grrr

Poglej če maš dovolj hladilne tekočine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi imel premalo hladilne tekočine, bi še pozimi kuhal. :grim

Na mojem tudi komaj prileze čez minimum, ampak na otip vem, da je dovolj segret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam nekih problemov, s tem.

Sedaj v teh toplih časih je vse o.k.

Ko je hud mraz (-5 ali manj) res ne gre kazalec na termometru čez tretjino, potem pač polovico hladilnika zakrijem, pa pride do polovice kar je pri meni normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se s tem ne obremenjujem ker imam zračno hlajena motorja. Se pa dajo dobit zimske pneumatike za motorje firme Heidenau (upam, da sem napisu prav). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa dajo dobit zimske pneumatike za motorje firme Heidenau (upam, da sem napisu prav). :OK:

Že preverjam na netu,

bi blo fajn imet nekaj primernega za zimske cajte, take da so tudi pozimi dovolj mehke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že preverjam na netu,

bi blo fajn imet nekaj primernega za zimske cajte, take da so tudi pozimi dovolj mehke.

Sem dobil povratno informacijo:

die angefragten Reifen sind in Vorbereitung, stehen aber für diese Wintersaison noch nicht zur Verfügung, leider.

Mit freundlichen Grüßen

Rolf Härtner

haertner@reifenwerk-heidenau.de

Tel.0049(0)3529 552 801

Fax 0049(0)3529 512 438

www.Reifenwerk-Heidenau.de

Torej drugo leto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole iz Heidenau bo zgleda samo za skuterje (zaenkrat). roller se mi zdi da je skuter, pa tud po dimenzijah ne zgleda, da bi blo za tavelke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!