Skoči na vsebino

Cannonball race 2007


ZZR 1400

Priporočene objave

dajmo, v vsako vas eno organizirano "neuradno" dirko, pri kateri odgovarja vsak posameznik sam za svoja dejanja "organizator" pa ne prevzema odgovornosti...

to bo super svet

:SS

to smo mi včasih že imeli :grim še s/z automatiki

sam odkar mi je neslo fasado s face, se takih zadev ne udeležujem weč :krneki:

najbrž so tudi nagrade prenizke .)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ne. ima pa pač mnenje.

Kaj je pravi n kaj ni, se pa vsak pr sebi odloči - lahko je to divjanje po cestah ali vožnja po predpisih. odvisno, kakšne potrebe ima in kaj je pripravljen za to položiti na mizo (jajca, glavo, dnar, čustva, čas v zaporu...) ;)

Moje mnenje: organizirali bodo dirko, kdor hoče se jim pridruži, pravila so znana, število (približno) tudi, cena tudi. Pa ko voli, nek izvoli. A je to problem? Za ostalo pa te naj lepo boli k.....ac ...A bi blo možno Brumči??

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj je tak halo zdaj, nekatere druščine :whistle: pa večkrat na kakšni furi dirkajo. sicer ne uradno in noben ne prizna, ampak ko en potegne mu sledijo vsi, kmalu se začne prehitevanje in dirka. na cilju se sicer noben ne razglaša za zmagovalca ampak vsak pove da bi on "komot šel še hitreje" :grim

eni so se pač odločili da naredijo mini dirko pa da vidijo kdo je zdaj najhitrejši.

aja brezveze razlagam, tu so sami vzorni motoristi, ki nikoli malo ne potekmujejo med sabo na cesti :whistle:

pa sej o tem sem ravno pisal, da take "mini dirke" že itaq obstajajo in celo na isti trasi...

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje: organizirali bodo dirko, kdor hoče se jim pridruži, pravila so znana, število (približno) tudi, cena tudi. Pa ko voli, nek izvoli. A je to problem? Za ostalo pa te naj lepo boli k.....ac ...A bi blo možno Brumči??

Ne, Ikserćiosemsto, ni možno. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot potencialni organizatorji spremljamo debato na forumu, saj je od mnenja potencialnih sodelujočih tudi odvisno, ali se bomo zadeve sploh lotili. Tisto, kar je posebej zanimivo je višina startnine. 100 eur. Teh piškavih 100 eur, kolikor npr. stane kakšna urica ali dve prostega trening na Grobniku ljudi dobesedno boli. Češ, kaj pa dobim za to? Verjetno mora nekdo že kar nekaj časa pred dirko prevoziti celotno traso. Poslikati najbolj komplicirana križišča. Napisati itinerar. Sestaviti spisek vseh bencinskih črpalk z odpiralnim časom vred. Sestaviti vse skupaj v mapo, ki jo bo dobil vsak sodelujoči. Dogovoriti se je potrebno za ugodna prenočišča. Pravtako se mora nekdo dogovoriti za vodene oglede po turističnih znamenitostih.

Pred samim startom je potrebno poslati vozilo organizatorja naprej in postaviti časovne kontrole. Za zadnjim tekmovalcem bosta šla dva kombija spremstva z mehaniki in najpotrebnejšimi deli. Na cilju bodo razglašeni najboljši trije s pokali in denarnimi nagradami. Pa kaj ljudje zares mislijo, da je v življenju vse zastonj? Žal. Če je nekomu 100 eur kategorija, potem je to žal projekt, ki presega njegove zmožnosti. Mar mislite, da ko Stanovnik na Pariz-Dakar plača startnino (cca 20.000 eur) ima v tej ceni tudi motocikel, dele, gume, gorivo? Ali ko plačaš na Slovenskih dnevih na Grobniku startnino, dobiš kaj? Pisto in morda pokal. In hvala lepa. Pa kdo jamra? Lepo vas prosim. Mi pa se pogovarjamo o 100 eur. Za crkniti.

Pogovarjamo se o varnosti, pa sploh ne poznamo pravil. Pogovarjamo se o drvenju po cesti, pa sploh ne poznamo trase. Pogovarjamo se, kako bo nekdo umrl, pa sploh ne vemo, če bo zadeva pila vodo. Dejstvo je, da si na cesti z motorjem v smrtni nevarnosti tudi, ko se pelješ 40 km/h. Dejstvo je, da je prav "veter v laseh" in kanček adrenalina tisto, zaradi česar se vozimo. Najpomembnejše dejstvo pa je, da je vsak sam gospodar svojega življenja in da še nikoli odkar svet stoji, nihče nikomur ni pomagal privijati ročice za plin.

V tej debati smo bolj čakali na nekoga, ki bi začel razmišljati o dolžini trase. In o utrujensti, ki bo zagotovo nastopili pri večini že po prvem dnevu. Kaj šele po drugem. Pa nič. Očitno sami supermani. Kot, da je prevoziti 2000 km v treh dneh nekaj čisto običajnega. Naj kot zanimivost povemo, da je "ta pravi" Cannonball bike run dolg le 400 km več, toraj 2400 km, ki pa ga prevozijo v šestih (6) dnevih. In da poteka po bistveno boljših cestah. Zato bi se morali naši potencialni udeleženci zamisliti po tem vprašanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temo kazni in zaplembe motorja naj dodamo, da je vsakemu imetniku vozniškega dovoljenja jasno, da obstojajo prometne omejitve. In da so povsod po svetu najbolj občutljivi na prekoračitve v naselju. Če si kdo domišla, da je, kljub udeležbi na takšni prireditvi, nad zakonom, se moti. Takšnega bodo Hrvati oziroma Črnogorci ustavili, naslednji dan pri sodniku za prekrške dobro oglobili in to bo to. In zadeva bo zanj končana. Ne eni ne drugi pa ne bodo jezni, če ga bomo pognali tam, kjer ni žive duše. Oboji so do motoristov izjemno tolerantni, zato so tovrstne pripombe pripombe laikov ali pa so zlonamerne.

Veseli nas, da je vendarle veliko motoristov, ki imajo do naše idejo prijazen, zdrav, športen odnos. Zato tudi tistih pripomb...JE ŽE BILO ORGANIZIRANO...., ne jemljemo preveč resno. Ja, v življenju se vse ponavlja. Vsak večer greš spat in vsako jutro se zbudiš. In vsak dan greš na WC in vsi pravi dedci gledamo za dobrimi babnicami. Pa je vse že videno in vse odkrito. Pa kaj potem.

Skratka, če se bo le dalo, bomo zadevo izpeljali in se potrudili, da bo zaživela. Seveda pa ni čisto vse odvisno samo od nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Ikserćiosemsto, ni možno. :photo:

Te pa blejaj v tri dni dalje....... :headbang: ....če se ti da....... :zzz: :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZZr1400 glede denarja se ne sekiraj, se bo vsekakor našlo dovolj judi ki bodo pripravljeni odšteti nekaj € ker vedo, da določene zadeve potegnejo za sabo tudi določene stroške. Raznih prijav na forumu pa ne upoštevaj, ker nekateri tukaj očitno mislijo, da ker so motoristi morajo vse dobiti zastonj in poleg tega še pisno zahvalo ker so svojo rit kam privlekli.

Če začne folk jamrat zaradi nekaj 100tolarjev nič čudnega da ne bi jamrali tudi za 100€ pa čeprav nimajo nobenega pojma o zadevi niti nimajo namena se je udeležiti.

Tistim pa ki jamrate za 100€ pa: cough up or shut up. Cena je postavljena in po moje vsem dol visi če se vam zdi predrago.

Kar se tiče pa dolžine ture se mi zdi zmerna. Če zadeva ne bo potekala v višku sezone (odsvetujem prvomajske praznike) bo zanimivo in izvedljivo. Če pa bi imeli željo to izpeljati v času kakšnih praznikov oz. počitnic pa se bo drastično povečala možnost za kakšne nesreče in pa tudi večja utrujenost voznikov zaradi prebijanja skozi promet.

Meni osebno se zdi zadeva zanimiva, bi pa verjetno vzel to kot dobro zabavo in ne ravno kot dirko, sem že prepameten, da bi ga žgal na puno. Mogoče pa pridem :evilgrin:

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se zdi zadeva zanimiva, bi pa verjetno vzel to kot dobro zabavo in ne ravno kot dirko, sem že prepameten, da bi ga žgal na puno. Mogoče pa pridem :evilgrin:

prepameten :lol1:

šur :grim

jaz tudi nebi dirkal, recimo temu en hitri sport-touring tam med 180-200 km/h, razen ko kakemu čehu fakiče kažeš :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tudi nebi dirkal, recimo temu en hitri sport-touring tam med 180-200 km/h, razen ko kakemu čehu fakiče kažeš :devil:

No nekaj takšnega :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje. Če so omejitve hitrosti takšne kot so, zakaj potem omejitev na kubikaturi. Če je nekomu namen uspešno prevoziti progo ne glede na rezultat, je pa res čist vseen kaj fura... Mogoče pa bi bil kdo z kakšno 125 celo v prednosti, ker mu ni potrebno stat na vsaki pumpi. Takšni ljudje, bi bili za organizatorja še najmanj problematični (pa čeprav stari "samo" 18 let).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taki s 125 niso pravi profil in bi dali slab imidž vsemu skupaj :P

treba je met hayabuso al pa zzr al pa ducatija vsaj 999 :P

Ok, hecam se, šalo na stran, že razmišljam, če zmore prevozit 1000 v enem dnevu takoj spomladi.

mal bo treba še zdroblen gležn razgibat, pa bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taki s 125 niso pravi profil in bi dali slab imidž vsemu skupaj :P

treba je met hayabuso al pa zzr al pa ducatija vsaj 999 :P

Ok, hecam se, šalo na stran, že razmišljam, če zmore prevozit 1000 v enem dnevu takoj spomladi.

mal bo treba še zdroblen gležn razgibat, pa bo...

ni to za pussye..

se je brezveze šlepat zraven..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ne. ima pa pač mnenje.

.........katerega (vec ali manj) uspesno "uturis" vsakemu, katerega tvoje mnenje ne zanima.

pa kaj je tak halo zdaj, nekatere druščine :whistle: pa večkrat na kakšni furi dirkajo.

zakaj sploh halo ?! kot je rekel kec: cough up or shut up. zadeva je nemanjena tistim, kateri se pocutijo ogovorjene.

dajmo, v vsako vas eno organizirano "neuradno" dirko, pri kateri odgovarja vsak posameznik sam za svoja dejanja "organizator" pa ne prevzema odgovornosti...

to bo super svet

:SS

dejmo vsakemu se najprej brigati zase..... to bi sele bil super svet.

.A bi blo možno Brumči??

Ne, Ikserćiosemsto, ni možno.

q.e.d.

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko si predstavljamo nekoga s tako majhnim motorčkom na takšni poti. Ne gre namreč samo za pot, marveč tudi za čas. Kot smo že povedali...od petka do nedelje. Če si nekdo res tako želi. O.K. Vendar ne v sklopu organizacije. Lahko pa se vsak večer srečamo. Brez težav. Pa saj nekdo, ki je resen, sploh ne prihaja na takšne ideje. Je pa opcija. Start in večerja sta lahko skupni. Ostalo odpade. Kdo pa bo polže ves dan čakal na časovnih kontrolah? Malo resnosti pa bi vendarle lahko premogli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko si predstavljamo nekoga s tako majhnim motorčkom na takšni poti. Ne gre namreč samo za pot, marveč tudi za čas. Kot smo že povedali...od petka do nedelje. Če si nekdo res tako želi. O.K. Vendar ne v sklopu organizacije. Lahko pa se vsak večer srečamo. Brez težav. Pa saj nekdo, ki je resen, sploh ne prihaja na takšne ideje. Je pa opcija. Start in večerja sta lahko skupni. Ostalo odpade. Kdo pa bo polže ves dan čakal na časovnih kontrolah? Malo resnosti pa bi vendarle lahko premogli.

par mojih kolegov, ki so šli delat takšno pot z majhnimi kobilicami se ne bi strinjali s tabo.....pa noben od nas jih ni čakal.....celo na boljšem so bili,kajti poznali so samo digitalno tehniko (full gas, ali brez gasa....vmesne stopnje ni bilo)

sicer pa za takšno elito tako ali pa tako nisem primeren,kajti takšne fure so za mene predolge.....začnem se dolgočasiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam ZZR1400, da se spuščaš v kaj takega. Tiste, ki jamrajo zaradi 100 Evrov pa res sploh ne rabiš upoštevat. Že večkrat se je na Motosvetu videlo, da nekateri ne bi dali nič za določene stvari. Sicer se sam dirke ne bom udeležil vas pa podpiram. Glede kazni, nesreč,... vsak se vozi in sprejema odločitve po svoji vesti in zato ni potrebno da se tukaj najdejo pametnjakoviči, ki bodo namesto drugega vedeli kako bo. Tudi organizator nikogar ne sili, da krši predpise, je nekaj tudi v taktiki pa če se vsi peljejo po omejitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par mojih kolegov, ki so šli delat takšno pot z majhnimi kobilicami se ne bi strinjali s tabo.....pa noben od nas jih ni čakal.....celo na boljšem so bili,kajti poznali so samo digitalno tehniko (full gas, ali brez gasa....vmesne stopnje ni bilo)

sicer pa za takšno elito tako ali pa tako nisem primeren,kajti takšne fure so za mene predolge.....začnem se dolgočasiti...

Ljudje, ki vozijo BMW-je so oz naj bi bili v glavnem starejši, umirjeni motoristi. Zato težko razumem, da lahko nekdo, ki vozi 1200 kubičen motor, na moto forumu napiše, da se brez čakanja vozi z mulci na 125 kubičnih čebelicah, ki navijajo do nezavesti. Neresno. Neresno. Starejši motoristi bi morali biti mladim vzor. Ne pa da podpirajo mladinsko divjanje, ki se bo zagotovo ob pomanjkanju izkušenj, končalo tragično. Prej ali slej. Razen tega je tudi izjava, da se naveličaš poti, za lastnika BMW R 1200, več kot čudna.

Res škoda, da sta na tem forumu samo dve vrsti ljudi. Motoristi. In nalagači. Vmesni očitno in na žalost ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da ljudje ki vozijo ZZR-je vsi trpijo za sivo mreno in podaljškom svojega ega.....

če bi pozorno prebral moje poste bi videl, da nikjer ne podpiram divjanja oz. "navijanja" mladih motoristov...

in če boš kdaj sedel na kakšnega čopeja 125ccm boš videl, da full gas pomeni hitrost od 90-130 km, kar je popolnoma "varna" hitrost za razliko od "zujalic"...

nekje si napisal, da ni važna hitrost, temveč čas na poti, zato mi je tudi sodelovanje mopijev nad 449 ccm rahlo čudno...razen, če imate tako visoko postavljene čase....

in mimogrede ne nameravam biti nikomur vzor....nikakor pa ne nameravam selekcionirat motoriste na "hitre" in seveda nedobrodošle (oz. nalagače kot jih ti imanuješ)....

...in ni bojazni, ne nameravam se udeležiti neke "kao" cannonball home made dirke in s štartnino pokrivati kao "stroške" organizatorju .....

Raje se bom udeležil "tradicionalnega","jubilejnega","svetovno znanega" turističnega romanja Motosvetovcev v Dubrovnik....in mimogrede....vsak je dobrodošel,tako na poti,kot pri večerji,žuru,itd....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res škoda, da sta na tem forumu samo dve vrsti ljudi. Motoristi. In nalagači. Vmesni očitno in na žalost ni.

Complimenti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da ljudje ki vozijo ZZR-je vsi trpijo za sivo mreno in podaljškom svojega ega.....

če bi pozorno prebral moje poste bi videl, da nikjer ne podpiram divjanja oz. "navijanja" mladih motoristov...

in če boš kdaj sedel na kakšnega čopeja 125ccm boš videl, da full gas pomeni hitrost od 90-130 km, kar je popolnoma "varna" hitrost za razliko od "zujalic"...

Ne trpimo za svojim egom in nismo slepi. Napisal si, da ste se vozili skupaj in ni bilo čakanja. Ti pa s 1200 kubičnim BMW-jem. Dajjjj! 130 km/h pa za 125 kubičnega čoperja definitivno ni več varna hitrost. Če si pošten, kar nisi, boš moral priznati, da vsakemu čoperju z naraščanjem hitrosti, pada voznost. Pa ne da se ne bi dalo. Le mojster je potrebno biti. In ob tvopjih izjavah se bo nasmejal tudi vsak resen čoperist.

Pa še nekaj drugega se sprašujemo? Napisal si, da ne greš zraven, ker te pot dolgočasi. V naslednjem hipu pa napišeš, da greš z Motosvetov v Dubrovnik. Malo se zapletaš v kontradikcije.

:topic: Čisto tako iz firbca, pa brez zamere ZZR 1400, v katero skupino pa potem sodiš ti :?

Pridi, prijatelj, pridi, pa ga bomo skupaj pognali in kar na licu mesta ugotovili, kdo je nalagač in kdo motorist. Že stari Rimljani so rekli:" Hic Rodos, hic salta." Kar v prevodu pomeni, da ne nalagaj ampak zdaj pokaži. Izbira in dolžina trase je tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!