Skoči na vsebino

Podražitev motornih koles za 10% v 2007 zaradi EURO 3


ldasa

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem!

Ker mi letos ne bo uspelo zbrati dovolj sredstev za motor, ga bom lahko kupil šele naslednje leto. Iščem najugodnejšo varianto in zaradi tega sem malo pogledal k prodajalcem čez mejo( Italija, Avstrija, Nemčija). Precej prodajalcev že sedaj opozarja na zvišanje cen motornih koles zaradi prehoda na standard EURO 3 ( sedaj še EURO 2). Najbolj me skrbijo povišanja, ki so napovedana celo preko 10 %. :( Poklical sem tudi nekaj prodajalcev pri nas in nobenemu ni blo jasno kaj hočem z EURO 3 sploh povedat. Nato sem poklical še uvoznike, ki pa tudi niso bili preveč prepričljivi (govoril sem le s prodajalci in verjetno še o tem niso seznanjeni).

Ali mogoče kdo ve kaj več o tem?

Že v naprej hvala za odgovore. :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bojazen odveč, saj večina novih modelov motorjev že izpolnjuje stroge EURO 3 norme in so cene takšne, kot pač so...

Ponavadi se vsak nov ali prenovljen motor podraži za nekaj procentov in to je to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez panike predvsem(bi reku dobri vojak Švejk)-pri nas so cene že itaq navite :closedeyes:

Lahk bi ''komat padu na zemljo'' pa naši uvozniki še vedno nebi imeli zgube :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je bilo govora v tej smeri....mogoče se bo zvišal kak davek. :headbang: ...kar pa posledično dvigne cene tudi rabljenim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno, ker smo v EU

če bi bilo treba znižat cene............hja pol smo pa komaj nova članica EU in se tega še ni prijelo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi mi logično, da bi se eventuelno povečal za določene % nek ekološki davek za motorine, ki ne izpolnjujejo Evro 3 norme za izpuh; to bi pač imelo nek smisel in določen minimalen učinek tako na proizvajalce (ki bi bilo zaradi tega prisiljeni v izpopolnitev svojih mašin) kot na okolje ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podražitev za 10% je nerealna. Še posebej, če vemo, kakšna je kupna moč v Sloveniji. Že letos so imeli uradni uvozniki težave s prodajo in so nekatere cene celo umetno spustili. Npr. GSX-R 1000 je stal v SLO 2.664.000, kar je cca. 11.000 eur. Povsod drugod po Evropi je cena zanj cca. 15.000 eur. Vsaka japonska tovarna izjemno pazljivo spremlja posamezen trg in njegovo davčno zakonodajo, tako, da ne dovoli predragih oziroma prepoceni izdelkov v neki državi. Zato sem prepričan, da se s cenami kaj drastičnega ne bo zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tut kupujem nov motor in sem ga že naroču Yamaho pri DElta teamu pravjo da še ne vejo točnih cen ampak naj se ne bi bistveno spremenile.cirk+-10000 do20000 jurjev sit.to so mi tud zagotovil. sam dnar na kup pa spomlad horuk pa nove konje v garažo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se pa nisi dogovoril z prodajalcem, da letos motor rezerviraš, položiš aro, se dogovoriš za rok do katerega prineseš preostanek denarja in takrat dvigneš motor. Napiše se pogodba in stvar je urejena. :OK:

Kar je velik plus imaš motocikel zagarantiran, izbiraš lahko poljubno barvo ker so še vse dobavljive, tisto kar je pa še najpomembneje je definitivno cena, saj se je pri nekaterih prodajalcih dalo dogovoriti, da si rezerviral motocikel za leto 2007 po akcijski ceni iz leta 2006. :OK: :OK:

Zdaj če ti nič od tega ni znano, potem očitno nisi šel na pravi naslov ali pa nisi kupil prave znamke, če ni skrivnost pa nam še zaupaj, kaj si rezerviral :) :)

Lep pozdrav in obilo užitkov v vožnji z novim motorinom. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je bilo govora v tej smeri....mogoče se bo zvišal kak davek. :headbang: ...kar pa posledično dvigne cene tudi rabljenim :whistle:

Dream on-Trg za rabljenimi motocikli je zasičen in starejšega od 5 let je težko prodat! Letos so cene rabljenih šle dol zelo, zelo!!

Predvidevam, da bo spomladi cena še malo poskočila(kot vsako leto) in naslednjo jesen bo rabljenim motorjem cena padla še za kakšnih 10 do 20%. Vse tako kaže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nobena skrivnost yamaha fjr1300a glede cene je pa tako kot sem rekel.za aro se mi pa mi ni bilo potrebno posebej dogovarjat ker na delti še nimajo 100%izdelane cene ,motor pa je že naročen in barva določena.Letnik je pa 2007,zatopa še nevejo 100%no ceno.

dobavjen pa bo v začetku februarja.Garantirano.isto je bilo s prejšnjim(XJR1300)tako kot smo se dogovorili tako je tudi bilo.so kar pošteni -DELTATEAM KRŠKO

Popravljeno . Popravil TONTO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!