Skoči na vsebino

Nasvet ob prometni nesreči - zaletel sem se v rit


Blade

Priporočene objave

Gdo mi lahko pove koliko imam šans da dobim povrnjeno škodo ki sem jo utrpel v prometni nesreči.

Po stari logiki sem avtomatsko kriv sam ker sem se zaletel od zadaj v avto.

Po zapisniku policije pa je kriva voznica os.vozila ki je iz ne znanih razlogov nenadoma ustavila ne da bi kakorkoli to nakazala.Plačala je tudi kazen zaradi nepravilnega zaustavljanja.Za razlog pa je navedla kolesarje ki so bili še 50/100m pred njo.Imam pa tudi pričo ki je vse videl ker se je nasproti pripeljal s kolesom.

Škode na motorju sem imel po predračunu za skoraj pol miljona meni pa na srečo ali žalos ni bilo čisto nič (zavarovan AO,kolektivno,življensko...)

Zadevo imam pri odvetniku pa se je vse skupaj ustavilo češ da kolikor časa sodnik za prekrške ne zakluči ali je kriva voznica os.vozila ali ne,ne morem nič.Lahko pa grem v civilno tožbo kar pa je precej drago.

Če je gdo imel podoben primer naj me obvesti o izidu.

Prav pa bi mi prišel kakeršenkoli nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica se vleče na voznico in na sodnika za prekrška. Dokler sodnik za prekrške ne bo pravnomočno razsodil, ne bo z odškodnino nič. Iz tvojega posta ni razvidno, vendar se je voznica avtomobila verjetno pritožila na mandatno kazen. Tisto, da si avtomatično kriv, če si od zadaj priletel pa ne velja več. Ali si ti tudi dobil kakšno kazen od policistov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja moral boš čakati in ko sodnik razsodi se motor popravljal (ali ne) verjetno preko kupona, razen če ti ocenijo totalko, potem dobiš pa samo denar od zavarovalnice, samo tako je: prvo ponudbo zavarovalnice absolutno zavrni ker je druga ponudba malo višja, tu nimaš kaj zgubiti ker tako to gre

kar je pa pri zadevi not so good je pa obdobje, ki ga boš moral preživeti brez motorja, kupi si raje eno 6-ko

civilna tožba bi trajala še dlje kot bo sodnik za prekrške, pa glede na to da tebi ni nič je brez pomena

upaj da ti niso zjeba* poletja, kaj pa je dejanska škoda na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To moraš v svojih financah zapisati kot dolgoročno naložbo. Jaz sem imel lani v Vipolžah nesrečo, to je bilo tam nekje 13. oktobra 2001. Po pritožbi na mandatno kazen sem bil pri domicilni sodnici za prekrške zaslišan sredi marca ali aprila 2002, potem pa je šel moj zagovor od nje k pristojnemu novogoriškemu sodniku za prekrške in od njega še nobenega glasu. Tako da, ker gre samo za materialno škodo, nobenih poškodb, tudi pri meni je tako, se bo to vleklo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej za Brrrm

JA voznica se je pritožila na kazen kar mi je tudi policist povedal ko smo se srečali v Šk.Loki na moto zboru.Zato je moral avtomatsko uvesti postopek za sodnika.Da si avtomatsko kriv (NISI VEČ) sem tudi sam izvedel od kolega ki je imel nesrečo pa še vinjen je bil.On je plačov pač kazen za alko za ostalo pa je odgovarjal drugi udeleženec.

Meni policaji niso dali nobene položnice niti za razdaljo niti za hitrost.Jest mislim če je ona dobila položnico da je avtomatsko kriva ona .

Pa naj mi kdo drug razloži če je drugače!

Pa še za Suzukija.

Sej glih to me najbolj mori čakanje!

Vse papirje sem dal odvetniku ki mi ureja zadevo predlagal pa mi je ali čakanje na razsodbo sodnika ali pa civilna tožba ki zna veliko stati v primeru da izgubim.

Dejanske škode na motorju ubistvu ni velik sej veš en kup drobnarije ki pa nanese več denarja kot je sam motor bil vreden.

Smernik, sp.kolo?,sp.luč,lajtnge za bremze sp.,sp.maska,bočna plastika,ogledalo,tačka,menjalnik?,pokrov motorja,sp.vilice (ravnanje)… pa valda delo.

Po predračunu 457.000,00sit sestavil mi ga je pa Samo Oven (samo na papirju)

Za motor sem dal pa 430.000,00sit pa sm dobu še čelado jakno pa rokavice zraven.

Motor YAMAHA FZR600R l.91

Fizične poškodbe pa je imela samo moja sopotnica (poškodba kolena)1 mesec bolniške.

Zanima me še iz čigave police ona dobi odškodnino jest sem imel še dodatno zavarovanega šoferja in sopotnika AO (cca 7.000sit).

Kar se pa poletja tiče me pa niso pretirano zaje… sm se mal (prveč)zapufov pa kupu novega spet yamaho FZS600S

Upam da nisem predolg.

Razložit je pa treba a ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oven je čudak za servisiranje, kolegu je ravnotako za fzr 600 prodal krivo (rabljeno) vilico.

popravljaj motor raje drugje, razen če ga osebno ne poznaš, ker nobeden, ki ga poznam ni zadovoljen z njim, mene osebno sicer še ni nategnu ampak me tut ni mogel, ker sem nove dele naročal

civilno tožbo po moje bolje da izpustiš, razen če ne boš zadovoljem z zneskom od zavarovalnice, sicer bi pa odvetnik moral biti bolj pameten in vedeti kaj se splača, ne samo to da popušiš veliko denarja če izgubiš tožbo, po moje moraš motor tudi na zavarovalnico peljati, da ti ocenijo škodo (po njihovih merilih)

ne vem sicer kako točno to gre ampak pri moji (namišljeni :wink: ) poškodbi v nesreči sem šel direkt na urgenco in potem fizioterapije itd (za vrat), nisem bil nič dodatno zavarovan, sem pa denar dobil izplačan na polico modela ki se je zabil vame (550.000)

ti imaš pa sovoznika zavarovanega, fino je če ima od zdravnika izvide, ter bolniški list, po moje je to dosti da dobi denar

vprašaj odvetnika- če ti seveda teh obiskov ne zaračunava, ali pokliči zavarovalnico pa ti bodo že morali povedati kako se iztrži denar nazaj od njih

a fazerja si kupil po nesreči al prej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po izkušnjah sodeč mislim, da boš 100% kriv ti, ker nisi upošteval varnostne razdalje. Saj če bi jo, se v avto ne bi zaletel. Če nisi dobil položnice za plačilo je to še toliko bolj sumljivo, saj bo sodnik za prekrške izrekel enotno kazen. Voznica pa je verjetno dobila samo kazen zaradi nenadnega sunkovitega ustavljanja kar pa še ne pomeni, da je kriva za povzročitev nesreče.

Mislim, da bo v najboljšem primeru deljena krivda, kar pomeni, da plačata vsak svojo škodo, vendar se na to ni dobro zanašati, ker so možnosti za tak razplet minimalne.

LP Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je ta trenutek v rokah sodnika za prekrške. Če bo voznica po pritožbi spoznana za krivo in oglobljena, bo to za zavarovalnico dovolj (najbolj srečni so, če dobijo kak tak državni poštempljani papir v roke). Če pa bo oproščena prekrška, potem je odločitev v rokah zavarovalniških "strokovnjakov", ki pa žal delajo prvenstveno za zavarovalničin račun. In potem jih najmanj boli odločitev, da sta vsak 1/2 kriva in da nosita vsak svojo škodo sama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oven je čudak za servisiranje, kolegu je ravnotako za fzr 600 prodal krivo (rabljeno) vilico.

popravljaj motor raje drugje, razen če ga osebno ne poznaš, ker nobeden, ki ga poznam ni zadovoljen z njim, mene osebno sicer še ni nategnu ampak me tut ni mogel, ker sem nove dele naročal

civilno tožbo po moje bolje da izpustiš, razen če ne boš zadovoljem z zneskom od zavarovalnice, sicer bi pa odvetnik moral biti bolj pameten in vedeti kaj se splača, ne samo to da popušiš veliko denarja če izgubiš tožbo, po moje moraš motor tudi na zavarovalnico peljati, da ti ocenijo škodo (po njihovih merilih)

ne vem sicer kako točno to gre ampak pri moji (namišljeni :wink: ) poškodbi v nesreči sem šel direkt na urgenco in potem fizioterapije itd (za vrat), nisem bil nič dodatno zavarovan, sem pa denar dobil izplačan na polico modela ki se je zabil vame (550.000)

ti imaš pa sovoznika zavarovanega, fino je če ima od zdravnika izvide, ter bolniški list, po moje je to dosti da dobi denar

vprašaj odvetnika- če ti seveda teh obiskov ne zaračunava, ali pokliči zavarovalnico pa ti bodo že morali povedati kako se iztrži denar nazaj od njih

a fazerja si kupil po nesreči al prej

Za Ovna vem daje nategač ker poznam kar nekaj žrtev.Jest sm šu sam po predračun k ga je hotla zavarovalnica pol k je cenilec že opravil svoj del.

Fazerja sm pa kupu po nesreč (letos)nesrečo pa sem imel lani nekje pri koncu sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o šit, jest sm pa mislu da si pred kratkim razbou motor, pa da rabiš fast posredovanje

pol bi pa ta zadeva kar si teh posranih sodniških mlinov tiče že res počasi mogla dobivat epilog

a pošte pa kakšnih soočenj z krivko od in pri sodnikih še ni bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nako in brrrma sem pozneje prebral:

deljen krivda je stvar za zavarovalnico idealna in ne samo da jih najmanj boli ob takem razpletu :x

zate Dejan1 pa neki ne preveč dobro, edino keš od sovoznice bi tukaj bil siguren, za to pa res kliči na zavarovalnico, da bo vsaj kej

če jo ti zdaj civilno tožiš in sodnik za prekrške določi deljeno krivdo ali tebe 100% krivega potem po moje civilno sigurno izgubiš

sicer razpleta še ne vemo upamo pa na najboljše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo znal bit tud pizdarija ker ona nima nič materjalne škode imam jo samo jaz (preveč) vsaj kar se zavarovalnice tiče bo zanje valda najbol če sm jest kriv pa jim ni treba plačat NIČ.

Se verjetno strinjaš z mano pa vsi ostali ki to berejo najbrš tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al če si ti kriv ali če je deljena krivda zavarovalnica ne plača nič

osredotoči se na zavarovanje sopotnice in izplačilo na njeno poškodbo, ker mislim da je čas za prijavo zahtevka po materialni povrnitvi 1 leto

na to kar se bodo pa sodniki odločili pa nimaš vpliva, zato pusti zaenkrat naj gredo zadeve svojo pot, pa upaj da se naka moti

a ti si se tej voznici ful v rt limal med vožnjo al kaj, de te je presenetlo,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa še eden pred mano mislm da z aprilijo 250(dobr gre kokr nedolžno zgleda) sva peljala normalno (1 km pred mojo hišo valda poznam cesto) iz naselja ven.Valda je pol avtomatsko omejitev 90 če ni drugih znakov.No pol pa to drekalo upokojniško vozi pred nama nakar jo tip z aprilijo prehiti brez problema k sm se jo pa jest lotu prehitet je pa slon babji dobesedno ustavu sred ceste kao da so kolesarji bili prednjo.Te kolesarji so bili pa še cca 50-100m oddaljeni kar mi lahko potrdi priča ki je bila navzoča(kolesar iz nasprotne smeri).Možakar iz Domžal Šmon se je pisal če ga kdo pozna (sranje sm zgubu telefonsko) pa baje tudi nekaj z avtomobili dirka.Pa intervjuje s policaji dela al neki podobnga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možakar iz Domžal Šmon se je pisal če ga kdo pozna (sranje sm zgubu telefonsko) pa baje tudi nekaj z avtomobili dirka.Pa intervjuje s policaji dela al neki podobnga.
A mogoče Matic (Matija)?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nekj takega ja sam nism zihr Mitja , Matija nevem točn bi mogu upaperje pogledat sej smo ga napisal povsod za pričo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bila prekinjena črta (dovoljeno prehitevanje) in pa če se nista bila preblizu kakemu prehodu za pešce bi verjetno lahko upal na boljši izid

a so kolesarji zaradi katerih je bremzala vozili v isto smer ali so prečkali cesto

v kater del avta si se ji pa pičil-levo, sredina, desno...

tvoj zagovor bi moral biti nekako takole;

kolega jo je po pravilih in varno prehitel, ko si se ji začel približevati še ti, da bi jo prehitel- kar je za prehitevanje normalno- je ona zabremzala brez razloga oz zaradi nepotrebnega razloga (če so se kolesarji vozili v isto smer, bi jih ona morala le prehiteti in ne bremzati 50-100 m prej)

koliko približno pa je vozila po cesti kjer je dovoljeno 90, glede na to da si jo ocenil za drekalo upokojniško in slon babji :twisted: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črte sploh nobene ni ker je cesta precej stara.

Prehoda tudi ni ker je to bilo izven naselja(cca100m ne vem koliko pznaš lokacijo Šk.Loka-Železniki)Šk.Loka.

Kolesarja sta se peljala v isto smer razen moje priče ki je pripeljal nasproti.

Pičil sem jo pa skrajno desno mi ni ratal odvit.

tvoj zagovor bi moral biti nekako takole;

kolega (sam ni bil kolega ker ga nisem poznal in ne vem kdo je bil)jo je po pravilih in varno prehitel, ko si se ji začel približevati še ti, da bi jo prehitel- kar je za prehitevanje normalno- je ona zabremzala brez razloga oz zaradi nepotrebnega razloga (če so se kolesarji vozili v isto smer, bi jih ona morala le prehiteti in ne bremzati 50-100 m prej)

J točn tko je blo.

A kok je vozila te zanima :?: Mogoče 60Kmh :evil: ma ja rajš manj kod več(kar pa je ža oviranje prometa se verjetno strinjaš :!: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol je bla očitno starulja nesposobna za volanom, čudno da se je sploh pritožila

če je bla cesta dost ravna in široka pol je to že en + zate, ker je šla najbrž res prepočasi

sem pogledu na karto- to je bilo verjetno še naprej od predela VEŠTER, če seveda poznaš toliko Škofjo Loko

ti jo pol sploh še nisi začel prehitevat ker je ona tebe "prehitela" in zakočila, ti si se pa na desno odmikal,

ker avto pa je mela babura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šhit sm se zajebu skrajno levo (ne desno).Cesta je široka za dva tovornjaka brez problema .

Imela je pa starega BMW-ja mislm da 316 star ko zemla al pa raj še mal več.

V Veštru sm pa jest drgač doma ta zadna hiša na levi če greš proti Železnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, če si jo ti začel pravilno prehitevat in je ona zabremzala, ne da bi se prepričala ali lahko to varno stori in še to pred oviro oddaljeno preveč , mislim da tuki sodniki ne bi smel kej dolgo mutit,

imaš še pričo kolesarja in kolega, ki jo je pred tabo prehitel z motorjem, (zakaj jo ne bi potem še ti prehitel)

samo poslušaj staro kaj bo motovilila, najbrž se sploh dogodka ne bo več pravilno spomnila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav da mi ne ostane drugega kod da čakam na sodnika.

Zavarovalnica me je sicer po kratkem postopku odslovila.(Zaletu si se ji v rit KRIV SI)

Aj pa še tole me zanima a mi lohk mogoče zapade al kako bi temu reku zastara zadeva :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne preostane ti nič drugega- razen seveda (ti že težim s tem) zavarovan sopotnik

zavarovalnico pusti dokler sodnik ne odloči

take zadeve mislim da zastarajo v 2 letih, nisem ziher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sopotnica je itak že dobila ponudbo 340.000,00sit odvetnik pa je rekel naj ne podpisuje še nič saj bo on še malo barantal za več.

Sranje k nism vsaj kaksne praske dobu.Jest sm pa še kolektivm pa življensk zavarovan bi blo še več kinte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta cigo od odvetnika nima kej barantat, on se samo drži navodil zavarovalnice da je na prvo ponudbo možna pritožba za višji znesek,

tako da ga ne tako resno jemat kao kaj on zmore pa to

ali se ga za usluga kej plačuje ali bo vlekel % od vrednosti odškodnine

v mojem primeru je bila prva ponudba 480.000, avtomatično se je odvetnica pritožila in druga ponudba je bila 550.000-

pri odvetnikih je načeloma tako, da če gre za fizične poškodbe, ti vzamejo 10 % od odškodnine

če bi bil ti vsaj malo poškodovan bi se čez zimo glih fino cajtal in zaslužil, pol bi pa kupu nov motor brez zadolževanja

samo ponavadi je bolje da ti ni nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!