Skoči na vsebino

SLO Streetfighter Predelave


MarduK

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Na forumu so že podobne teme, vendar nisem zasledil veliko slik domačih predelav (večinoma slike z neta).

Zato odpiram temo, kjer se bodo lepile slike le-teh (kolikor jih pač že bo :? ).

Se pravi STREETFIGHTER stil, v osnovi cestak ali podobno, OBŠIRNEJE predelan. Lahko tudi že naked v originalu, vendar kot rečeno - OBŠIRNEJE predelan !!! Objave kot so "Imam Z750, zamenjan samo izpuh" ne pridejo v poštev!!

Skratka, tema je namenjena lepljenju slik motorjev predelanih v vaši garaži v vaši režiji z opisom predelav na motorju

1. Slika original ali skoraj original motorja

2. Slika motorja med predelavo

3. Predelan motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) je vsake toliko časa kakšna lepa fzr1000 streetfighter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za preboj ledu moja lanska predelava (sedaj že pri drugem lastniku)

Yamaha FZR 1000 (145 HP) letnik 1991

Skoraj original :glare:

[attachmentid=87488]

Med predelavo :?

[attachmentid=87489]

Predelan :smoke:

[attachmentid=87490]

[attachmentid=87491]

[attachmentid=87492]

[attachmentid=87493]

Poliran okvir, polirana platišča, polirane krivine izpuha, Braking valoviti diski, superbike kit balanca, teflonske zavorne cevi, R1 strehca, Home made dogbones-i, CBR 600RR zadnji konec - predelan s poliestrom + Home made nosilci (z zaklepanjem sedeža...), Home made plastika pod zadkom, Home made komplet sedeži, GSXR-1000 zadnji amortizer, Wings graviran izpuh, druge luči, žmigavci, ogledala, + barvanje...itd

V planu je bil še bug-spoiler, prednja maska, pa plastike na kilerju...

post-13524-1165361054_thumb.jpg

post-13524-1165361100_thumb.jpg

post-13524-1165361173_thumb.jpg

post-13524-1165361217_thumb.jpg

post-13524-1165361253_thumb.jpg

post-13524-1165361288_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar okusna predelava. Kolk časa pa si rabil za to predelavo, pa kolk je šlo kej cekinov... A to okvir si sam poliral? A je velik dela da dobiš ven tak sijaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar okusna predelava. Kolk časa pa si rabil za to predelavo, pa kolk je šlo kej cekinov... A to okvir si sam poliral? A je velik dela da dobiš ven tak sijaj?

:grim Vse home made. Tut poliranje, je pa kr dost dela, lavacol, grob šmirgl, mal mnj grob, mal bl fin...polirna pasta za aluminij, lohk bi za finiš namest paste pa vate uporabu tut tiste glave k se jih dobi za na bormašino, sam pustijo praske. Blo je čez zimo narjen, natančno ne vem kolk cajta v urah ( največji glavoboli so bli okrog namestitve zadnjega zica pa mehanizma za zaklep). Cena? še sam ne vem točno, mislm pa, da okol 300k SIT (od tega 120 za diske pa 70 za superbike kit :headbang:)

Pr naslednjem bom križe zihr sam naredu, bo cenejš pa še bolš bo zgledal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm ga naredu iz Gsx-r 1100 sam sem bil še čist prezelen, ka sm ga delal(pa tud tolarčki so bli problem).

Predelave bi se z veseljem spet lotil sam je treba vedt (vsaj men se zdi tako) da je za kvalitetno in dobro predelavo potrebno veliko časa in denarja.

Sploh kar se tiče predelav podvozja je pametno najprej preverit na netu če je kdo kaj podobnega že delal in

ali mu je uspelo... :whistle:

Lotu sem se tudi na Cbr 900 L.96 namontirat Usd vilce od Gsx-r pa sem celotno geometrijo podrl.

Motor je bil čist nemirn in se je peljal cisto drugace.

Žal je pri nas tako da večina ljudi sploh ne razume zakaj se bi človek sploh lotil predelovat motor. :fredy:

Dve slike Cbr-ke sm prlimal spodaj

:topic: Sicer ni Streetfighter sam je pa predelava in mogoče komu v info.

post-2720-1165474564_thumb.jpg

post-2720-1165474677_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je original

IPB Slika

tole je predelan motor (slike so dejansko od moje aprilie, sm so mal slabe)

IPB Slika

tole je pa mal lepsa slikca kako bo pol po zimi zgledu, gor u kotu pa slika original fighter kita.

(če ne bom dau celo auspuh pod rit pa zadek zamenu... bomo vidl)

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je zame Streetfighter vedno motor ,ki je bil razbit in pri padcu ponavadi totalno olupljen,deli so seveda predragi(farklajdunga) zato iz takega RAZBITEGA motorja naredijo nekega KVAZI Streetfightera.Tak motor si malo ogledaš (neveš kdaj pride prav) nakup streetfighterja je - zelo RIZIČEN. :eek: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je zame Streetfighter vedno motor ,ki je bil razbit in pri padcu ponavadi totalno olupljen,deli so seveda predragi(farklajdunga) zato iz takega RAZBITEGA motorja naredijo nekega KVAZI Streetfightera.Tak motor si malo ogledaš (neveš kdaj pride prav) nakup streetfighterja je - zelo RIZIČEN. :eek: :OK:

Kakor za koga .) Za nepoznavalce verjetno. Smisel predelave je pa itak, da si motor predelaš sam, ne pa, da kupiš že predelanega. Tak motor zame nima nobene vrednosti. Za predelavo, sploh če je vredna ogleda, pa je ponavadi potrebno dosti več časa in denarja, kot pa štukanje original plastik. Streetfighter predelave dosežejo lahko zelo vrtoglave cene tja do 40000 eur in več. :kva2:

LE ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor za koga .) Za nepoznavalce verjetno. Smisel predelave je pa itak, da si motor predelaš sam, ne pa, da kupiš že predelanega. Tak motor zame nima nobene vrednosti. Za predelavo, sploh če je vredna ogleda, pa je ponavadi potrebno dosti več časa in denarja, kot pa štukanje original plastik. Streetfighter predelave dosežejo lahko zelo vrtoglave cene tja do 40000 eur in več. :kva2:

LE ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR!!!

to je vrjetn name letel. no ja... res sm kupu tazga... mam ga pa namen spremenit kot sm reku čez zimo. ta predelava pa najvrjetneje obsega novo rit... valda custom by me... je pa res da denar igra veliko vlogo. zato pa mi je vrjetn ta moj moped ql k je ze neki nakazan.. mogoce sm pa kak dinar prsparu??? bomo vidl.

mislm sej u koncni fazi je se zmeri vseen... motor je zato da uzivas... al se sm men tko zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je vrjetn name letel. no ja... res sm kupu tazga... mam ga pa namen spremenit kot sm reku čez zimo. ta predelava pa najvrjetneje obsega novo rit... valda custom by me... je pa res da denar igra veliko vlogo. zato pa mi je vrjetn ta moj moped ql k je ze neki nakazan.. mogoce sm pa kak dinar prsparu??? bomo vidl.

mislm sej u koncni fazi je se zmeri vseen... motor je zato da uzivas... al se sm men tko zdi?

Ne :grrr na gospoda Brumna. Sem vesel, da se dandanes kdo sploh še loti kakršnekoli predelave, sploh pa velika večina ljudi ne ve s čim se vozi, kako deluje... Tudi motorji so ratali že samo prevozno sredstvo. Lepo je videt kakršnokoli spremembo v sivem svetu FZ6-stk, RR-ov in podobnega

Lp

P.S. interceptor - huda žvau :OK: v prihodnosti mam tudi sam plan za nekaj podobnega :ninja:

P.S. Malo smo že :topic: , naj bi bilo namenjeno samo slikam z opisom :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moja predelava

honda cb900f Bol d`Or, l.80, leto preobrazbe 2003

dirkalna platišča iz magnezija "vintage"

prav tako zadja nihajka narejena za ekstremne pogoje

home made auspuf odprt s sebring krivinami in kolektorjem

veliko poliranih alu delov - veliko ur :headbang:

air-brush

zavore so po manjši predelavi platišča ostale original - spredaj

zadaj pa je neki sčarano- disk (neznan) iz gusa, čeljust VF750

ni glih stitfajter, obliko sem hotel bdržati čimbol original zaradi certifikata za starodobnike :hmm:

v mislih pa imam predelavo zadnjega dela na mono nihajko od VFR800, kar potegne za sabo tudi

gumo 180, kar bi dobr zgledlo

aha, trenutno obut v michelin 160/60-18 zadaj in 110/80-18 spredaj

original 130/80-18 zadaj in 100/90-18 spredaj

in se fotke pred in po preobrazbi

post-13585-1166285453_thumb.jpg

post-13585-1166285484_thumb.jpg

post-13585-1166285514_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zlo lepe predelave-še posebi od marduka se mi zlo dopade

No tudi sam se neki časa se poigravam z idejo da bi se lotil kakšne predelave v streetfighterja, no skratka odločil sem se da počasi začnem uresničevati svoje načrte (verjetno v jeseni in čez zimo). V mislih imam zaenkrat suzukija gsx-r 750 ali pa 1100, katerih imam že nekaj ogledanih po raznih oglasnikih. Tako da če imate kakršnekoli nasvete na kaj moram biti pozoren, linke do internetnih strani, slikic, kakšne zanimive kose...ter predvsem če veste za kakšen motocikel ( ne sme biti predrag) ki ga bi lahko vzel kot osnovo me prosim kontaktirajte.

Zaenkrat sem še v fazi zbiranja idej, če bo vse po sreči pa se bom predelave lotil čez par mesecev. v mislih imam predvsem predelavo zadka in po možnosti še dvig le tega, maske-kakšne bug eyes lampice, manjši smerniki, mogoče kakšen belly pan oz. bug spojler, pol pa poliranje, barvanje,...-same mašine (razen morda izpuha) in vzmetenja pa zaenkrat nebi predeloval ker pač še nimam dovolj izkušenj.Mam pa žal bol low budget proračun :doze:

No to je zaenkrat to.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V Nemčiji je firma (BIMBO FIGHTERS), kjer izdelujejo komplet plastike za streetfighter predelave. Izbira je zares velika, samo kosi so pa kar dragi. Če pa se boš že odloču za nakup kakšnega kosa boš moral iti verjetno kar sam po njega, saj nam ne zaupajo preveč, da bi delali biznise z nami preko interneta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interceptor, kje pa se dobi tako masko za spredaj, kot jo imaš ti?

Ebay.de, ali ameriški, kup streetfighter kosov, tudi takih (kopije Bimbo Fighters), mnogo ceneje, pošljejo po pošti, če imaš srečo plačilo možno tudi prek PayPal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interceptor, kje pa se dobi tako masko za spredaj, kot jo imaš ti?

..sej se da zadevo tudi narediti in to po lastnem okusu ali ideji .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovor. Ja Pohajač, se strinjam s tabo, da se da tud doma to narest, samo je preveč dela. Nardim raje na šihtu te ure, pa si z nadurami kupim že izdelano masko :naughty:

Interceptor, tak motor, kot ga maš ti, mi je hud u ibr :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še to --> kaj ti se res upaš brez lonca vozt :kva2:

Niti ne. Zdej je gor akrapovič, skrajšan za polovico.

post-13386-1187846909_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!