Skoči na vsebino

Po Italiji odslej z lučmi tudi podnevi


miki

Priporočene objave

Tako velja obvezna uporaba luči podnevi za vse motocikle, skuterje in mopede. Za vsa ostala vozila, pa samo pri vožnji po avtocesti. Obenem so znižali mejo alkoholiziranosti iz 0,8 na 0.5 promila. Za vse, ki ne bodo upoštevali pravil o uporabi luči so namenili kazen v višini 32 EUR. Za alkoholno opojene voznike pa kazen med 774 in 2582 EUR ali 15 dni zapora!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim vedno in povsod podnevi z DOLGIMI lučmi, ker si bistveno prej in bolje opažen. Glasni izpuhi so pa samo še pika na i.

Me pa zato zanima, če obstajajo države, kjer je vožnja z lučmi podnevi prepovedana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim vedno in povsod podnevi z DOLGIMI lučmi, ker si bistveno prej in bolje opažen. Glasni izpuhi so pa samo še pika na i.

Me pa zato zanima, če obstajajo države, kjer je vožnja z lučmi podnevi prepovedana?

ravno v Italiji je bilo prepovedano ce se ne motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno v Italiji je bilo prepovedano ce se ne motim

Jaz pa 10 dni po Siciliji z lučmi in nikome ništa ... :?: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne vem kako je bilo z motorji prej, lahko pa ti povem primer za avto.

Kolega je plačal na meji 2x kazen zaradi luči. Prvič na slovenski, ker ni imel prižganih, ko pa je prišel na italijansko stran, ga je pa Italijan čapnu, ker je imel prižgane.

Do pred kratkim je bila v Italija prepovedana vožnja z lučmi podnevi (vsaj za avte).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A z dolgimi si fural po Italiji??

Uu....

Se mi pa zdi, da nikjer drugje po Evropi ni prepovedana vožnja z lučmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred mesecem dni sem se pred vstopom v Italijo pozanimal in dobil odgovor da "ne sankcionirajo prižganih luči na motorjih". Mi smo potem vozili z lučmi, nekateri celo z dolgimi. Brez problema. Izgleda da je bila takrat že neko vmesno obdobje pred sprejetjem teh novih pravil. No, ja, važno da zdaj komot vozimo z lučmi, se bolje počutim.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepovedanja, v I, je bila uporaba običajnih luči podnevi. Tako imenovane dnevene, rahlo šibkejše, pa so zaradi Evrope tolerirali. Dnevne luči niso nič drugega kot običajni žaromet na malo nižji napetosti, kar opazite vsi, ki imate v avtomobilih samodejne prižigalce luči. Če preklopite iz samodejno prižganih na običajne, zaznate močnejši sij žarometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, Brrrm, jaz pa tega še nisem opazil (peugeot 307). Bom moral naslednjič malo bolje pogledati. Se mi je zdel, da je razlika samo v tem, da lahko podnevi z dolgimi samo blendaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje to opaziš v mraku, če svetiš v zid, ki je 2 do 3 m pred teboj. To opazim pri obeh mojih, tako pri tistem s serijsko vgrajenim samodejnim stikalom, kot pri tistem z naknadno vgradnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot pri tistem z naknadno vgradnjo.

kje si to nabavil pa koliko stane?

kako stvar deluje? ti luči prižge z nekajsekundno zakasnitvijo ali takoj ko daš kontakt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa bi bilo Italijanom bolje kot nam ?

kaj? :shock:

špageti,omake,pizze,mestna županja in podnevi prižgane luči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot pri tistem z naknadno vgradnjo.

kje si to nabavil pa koliko stane?

kako stvar deluje? ti luči prižge z nekajsekundno zakasnitvijo ali takoj ko daš kontakt?

Lohka greš kupit v AMZS in ti ga tudi ugradijo v 10-20 min al pa greš v MOTOMAT ali v hišo vozil tvoje znamke.

Luči se ti ob kontaktu takoj prižgejo.

Če maš stikalo na OFF, ti luči gorijo z malo manjšo svetlobo, da rahlo privarčuješ na energiji in življenski dobi žarnice, ne moreš pa voziti z dolgimi lučnmi vendar pa lahko blendaš.

Cena: cca 7.000,00 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že bolj v lenem obdobju, ko se mi avtov in motorciklov ne ljubi več razstavljati in sestavljati kot včasih, so mi lučniavtomat namestili v Renaultovem servisu, ker gre za megančka. Najprej sem imel notri stikalo Ameba, ki jih delajo v CE, pa je bila zadeva slaba in jo odsvetujem. V zadnjih nekaj letih so mi pregorele 3, 1x v Sharanu in 2x v Meganu. Imele so tudi to napako, da zakasnitve vžiga ni bilo, pri renaultu, Volkswagen pa ima zakasnitev že sam v sebi. Sedaj so mi renaultovci vgradili nekaj drugega, žal ne vem imena, bom pa danes vprašal, ker je meganček ravno na servisu in ga grem popoldne dvigniti. Ta zadeva pa ima zakasnitev tam okoli 3 sekunde.

Ima pa tudi hecno lastnost: če vozim z ročno prižganimi lučmi in potem ustavim in odvrtim in izvlečem kontaktni ključ, motor še kar dela, dokler ne ugasnem luči (praktično:lahko zakleneš delujoči avto). Cena z montažo vred pa je tam nekje okoli 10000 tolarjev.

Bil sem en mesec brez tega, pa sem stalno vozil brez luči, tudi ob mraku, tako sem se tega heca navadil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam P 206 z avtomatskimi lučmi pa sem se zmeri Italije bal, kaj bojo rekli, ker se jih ne da izklopit, dobr da šele sedaj zvem, da je bilo cvikanje že prej zaman :D .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!