Skoči na vsebino

Novi Marof 2007


danci1973

Priporočene objave

Suzuki je danes brusil kolena, pista je bila malo obiskana, 5 motorjev in 2 karta. Ob 17 se je usul dež, prej pa lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne boš hecno izpadel. Jaz bom šel s Cometom 650N, pa me ni nič sram :)

Vsekakor je bolje svoje sposobnosti preverit na pisti, kot na cesti.. Pa ne rabiš ravno 1000rr repsol za to :D

Komot se enkrat zmenimo pa pičimo gor, bom tudi jaz prvič :)

jst sm tud kuj za :OK:

zame bo tudi prvič... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sva se z Nino prvič v tej sezoni odpravila pogledat, kako deluje Marof pod novim vodstvom. Resnična zgodbica v morebitno pomoč, predvsem pa v vednost in ravnanje vsem, ki še nameravate it tja

Vnaprej opravičujem, ker v temi o Marofu pišem le o tem, kako sem šel tja in nazaj. Čeprav je bilo tam prav luštno :)

Začelo se je na meji, na Obrežju... V kombiju midva z Nino, pa najina lubček in lubica :) oba registrirana, tako da pri prehodu meje ne more bit težav – vsaj tako sem mislil, ubogi naivec, navajen čakanja in mrkih obrazov z ATA karnetom... A me je g.Carinik hitro postavil na trda hrvaška tla. Najprej je zahteval, da odprem kombi in pokažem, če res peljem dva motorja. Odprl sem in bilo je Res. A ostro uradno oko je takoj preskočilo na dva kompleta novih dirkalnih gum, ene BT002 in ene SuperCorse, ki sta nič hudega sluteča počivala na svojih mehkih bokih.

AHA!!! Je v tem trenutku pomenljivo vzkliknil carinik, in nekje v možganih se mi je takoj prižgala rdeča utripajoča lučka, čeprav še nisem točno slutil zakaj in čemu.

Tule imate tri nove gume, me je informirala uradna oseba (četrta je bila pol metra stran, kjer je držala razdaljo med rampo in mojo lubico).

DA, sem takoj priznal, kar se je takoj izkazalo za veliko napako, saj bi bil prehod meje veliko bolj enostaven, predvsem pa hitrejši, če bi mi ga morda uspelo prepričati, da je to npr velika, okrogla krvavica. Oz štiri. No, tri če sem točen, ker vrlo oko organa še vedno ni zaznalo četrte.

Potem sva se začela pogovarjati.

Imate s seboj račun?

Ne, nisem vedel da ga potrebujem.

Ha, kako pa naj vem da teh gum ne boste prodali nekomu na Hrvaškem?

Hm... morda zato, ker grem na dirkališče in imam te gume zase, za rezervo? (raje nisem niti omenil, kaj bi mi v tem primeru pomagal račun)

Jst vas ne morem spustit čez mejo, ne s temi gumami!!!

Poglejte, nazaj bova čez kakih sedem, osem ur, pa se boste lahko prepričali da...

Veste, jst sem tud motorist, poznam te zadeve, vem da švercate gume na Hrvaško! Ne morem vas spustit čez mejo z gumami, nikakor, pnp (pod nobenim pogojem)!!!

Aha, on je motorist... japajade... Oprostite, kaj pa lahko naredim? Morda napišem izjavo o gumah, da me boste preverili ko se bova vračala...

Ne, tle ne boste nič pisali, kar obrnite in se vrnite v tisto vašo Slovenijo!!!

Ampak če bi imel izjavo o gumah potem...

Če vam VAŠ carinik napiše in poštemplja izjavo da boste te gume odpeljali nazaj v SLO, potem vas bom mogoče spustil!!! Sedaj pa lepo polkrožno obrnite in takoj nazaj!!!

Obrnem in po nekaj minutah razlaganja na vseh HR okencih da sem carinsko poslan nazaj v mojo deželo, se pripeljeva spet do naših obmejnih organov. Zapeljem na stran in jim razložim težavo. Razumevajoče zavijajo z očmi, ostalih znakov pa, najbrž zaradi možnosti mendnarodnega incidenta ne pokažejo, čeprav se implicitno strinjajo da je zadeva zmerno do pretežno bv... Napotijo me do carinika, kjer naj bi dobil izjavo.

A to ne gre tako enostavno, seveda... Carinik pove, da sem u bistvu že bil preko meje, in zdaj imam neke gume in kaj naj on, revež, ki nič ne razume napravi, saj bi jih lahko dobil tudi na Hrvaškem, ko pa nimam računa...

Oho, pomislim, tako torej izgleda kadar je razlika čist enaka... vseeno ga povprašam, ali je sploh kaj kar lahko naredim, da bi prišli vsi skupaj, mislim midva, motorčki in gume, preko meje.

Zamišljeno se popraska po glavi in nekaj trenutkov premišljuje, nato se mu obraz zjasni, našel je odgovor, pa še znebil se me bo, tečneža: poiščite mojega šefa, g.Šefa Carine – če kdo, vam bo on znal pomagat!

OK, v lov za g.Šefom Carine... ni trajalo niti 10 minut, pa smo ga našli, s pomočjo policajev na meji, seveda... Še enkrat razložim situacijo, g.Šef Carine obupano zavija z očmi in spušča razumevajoče glasove. Ko končam, me pelje v svojo pisarno, da list papirja, kuli in pove, kakšno izjavo naj napišem. Ko jo napišem, skrbno prebere moje krace, zadovoljno pokima in me pošlje zadevo poštempljat k svojemu podrejenemu, ki me je poslal k njemu. Ta mi malce nezadovoljno (al pa se mi je samo zdelo tako) pritisne vroče pričakovani štempelj, in hop, v le uri in pet minut se vsi spet znajdemo na hrvaški carini.

Malce s strahom znova izžlobudram danes že tolikokrat izpovedano zgodbo, saj je carinik na meji drug, ne več isti – ko ves zasopihan uleti na sceno "moj" carinik se izkaže celo, da je to g.Hrvaški Šef osebno. "Moj" carinik navdušeno razlaga kako me je zalotil pri poskusu tihotapljenja treh gum v deželo šahovnice, in kako me je njegovo budno oko ujelo, g.Hrvaški Šef strumno pohvali njegovo budnost in zdolgočaseno položi mojo usodo nazaj v njegove roke. Spet moram parkirati ob strani. Carinik si pozorno ogleda moj uradni zmazek z vseh strani, tudi spodnje, nato dokaj zadovoljno pokima, saj je opazil ne samo da sem priznal tri gume, ampak kar štiri, torej me je res dobro privil! Še enkrat si podrobno ogleda notranjost kombija – če bi se morda pojavila še peta guma, ki pa ni prijavljena, ali kaj – a vsakič ko šteje mu ostane prst ene roke frej, tko da čez nekaj minut ugotovi da je pravzaprav zdaj vse kul. In da smeva oba, s celotno vsebino kombija, na Hrvaško. No, trajalo je le eno uro in približno 12 minut od prvega poskusa preboja...

Seveda sedaj vsi pričakujete kakšno hudo pomembno in strašansko modro misel, ki jo bom napisal ob koncu zgodbe. Morda bi jo res, ampak... zgodbe še ni konec. Po koncu uživanja na Marofu sva se namreč, neumna turista, hotela enostavno vrniti domov. Kar se je takoj po prihodu na mejo izkazalo za totalno zgrešeno pričakovanje.

Ko sem namreč hrvaškemu cariniku na meji ponudil osebni izkaznici jih sploh ni vzel, ampak mi je mirno rekel, naj polkrožno obrnem in grem nazaj na tovorni terminal zadaj.

Začudeno sem ga vprašal, zakaj neki.

G.Carinik se je nagnil skozi svoje okence, in se zelo razločno, glasno in grobo zadrl name: ZATO KER SEM JAZ TAKO REKEL!!!!!!!!!!

No, meni se je zdel njegov razlog zelo dober, pravzaprav odličen, zato sem obrnil nazaj in še z enim nesrečnikom, ki je bil s svojim kombijem za nama, sva se zbasala med množico kamionov, ki so čakali na prehod meje. Že čez nekaj minut sva se prebila do visoke hišice, kjer je kraljeval g.Tovorni Carinik.

Prijazno sem mu podal najini osebni, saj nisem niti slutil da ga to sploh ne zanima. A sem zelo hitro izvedel...

Kje imate potrdilo o plačanem parkiranju?!?!?! Se je zmerno do pretežno neprijazno zadrl name.

Kje imam potrdilo o plačanem parkiranju??? A sem prav razumel??? Parkiranju na meji, skozi katero sva se hotela samo peljat??? Najbrž je iz najinih zmedenih obrazov zaslutil da nimava pojma o čem sprašuje, od tu pa do ugotovitve da nisva niti vedela da to potrebujeva, niti kaj to sploh je, pa je bil tudi zanj manj kot korak.

Nejevoljno mi je zaukazal ponoven polkrožni obrat, ki sem ga sedaj s tako veliko prakse seveda obvladal v piko, in me poslal po potrdilo v bližnjo hišico.

Pa sem šel, oni revež iz drugega kombija pa za mano. V hiški je bila samo ena sobica, v kateri sta kraljevala g.Starejši Carinik in g.Mlajši Carinik. Bila sta strašansko zaposlena, saj je bila na sporedu majhnega televizorja nogometna tekma. Iz trzanja mišic na obrazih obeh uradnih oseb, le na pol razumljivih pripombah, vzklikih in kletvicah sem razbral, da gre za nekakšne kvalifikacije, in ne samo to, kvalificirati se poskuša prav Šahovniška Hrvaška (se opravičujem vsem prisotnim, ker čisto nič ne vem o nogometu, ker me pač ne zanima). Vljudno, in kot se je izkazalo, zelo nesrečno sem vprašal, če lahko kupim nekakšno potrdilo o parkiranju. G.Starejši Carinik me je nejevoljno pogledal, precej nedoločno zamahnil z roko in zagodrnjal: Tam je avtomat, kaj me sekiraš!!!

Vsi trije (medtem je prišla noter še ene žrtev) se potiho odtihotapimo do dveh avtomatov in jih spoštljivo gledamo. Kaj sedaj? Edina navodila so za vstavljanje denarja... Vsi trije se nemo spogledamo, potem oni revež, ki je prišel za mano boječe vpraša g.Starejšega Carinika, kaj sedaj naredit z avtomatom, ne vemo niti koliko denarja je treba vržt noter... in, bebec, zraven doda, da zakaj to sploh potrebuje, on se želi samo peljati v Slovenijo, sploh ni in tud ne bo parkiral...

Za g.Starejšega Carinika je to kaplja čez rob!!! Srepo pogleda nesrečnega bebca, in mu "prijazno" zasika: hej, če ne želite plačat, če mislite da vam ni treba, pač ne kupit potrdila!!! AMPAK ČEZ MEJO TUD NE BOSTE PRIŠLI!!!!!!!!!!!!!!!! (zihr so zastrelal enajstmetrovko, sem pomislil)

Kot polit cucek se je bebec spet obrnil proti avtomatu, ko je skozi vrata stopila Rešitev Osebno - v obliki izkušenega šoferja, očitno starega mačka na hrvaški strani meje, saj je v hipu pristopil k enemu od avtomatov, vrgel vanj nekaj bankovcev in glej, ven je kot največji čudež zletelo tako zelo iskano in dragoceno potrdilo!!! Možakarja smo vsi šokirani komaj komaj ulovili na vratih, da nam je razložil, da moramo not vržt 30 živali, pa bo izstopilo potrdilo ki ga potrebujemo. O, hvalabogu!!! sem takoj pomislil, in "tlele pa hitro postaneš veren, ni čudno da je bratska Hrvaška tko zlo katoliška"... Hitro sem prekopal denarnico in v silnem olajšanju našel dva živalska bankovca, enega za 10 in enega za 20 živali. Pravilno vložim prvega, avtomat ga požre... in izpljune!!! Še enkrat... isto. Še enkrat... isto. Še enkrat... Še enkrat... Nič.

Pot mi stoji na čelu, ko se previdno vrnem do okenca za katerim kraljuje g.Mlajši Carinik in ga poprosim če mi lahko pomaga, avtomat mi noče vzeti denarja. G.Mlajši Carinik me pogleda spod čela, kot da sem nekaj svetlozelenosluzastega, kar mu je nesrečno kapnilo na sveže oprano in zlikano uradno srajco in mi zabrusi: tu ti je avtomat, če ti kaj ni všeč, pojdi v špedicijo!!!

Kakšna špedicija, kje, zakaj... milijoni vprašanj mi skačejo po možganih, oz po tistem kar je ostalo od njih po tako temeljitem pranju... in grem ven, mimo kombija, kjer me Nina vprašujoče pogleda, jst le odmajem z glavo in se delam kakor da je vse pod kontrolo...

Grem proti meji, kar nekam, bom že našel... opazim, kako me hrvaške uradne osebe gledajo izpod čela, kaj tu počenjam, peš, sam, a mam vsega dost, mirno grem mimo njih kot da jih ni, proti skupini velikih stavb... nihče me ne ustavi, nič ne vpraša...

Na prvi stavbi čisto mala tablica z napisom Špedicija in puščica... sledim ji za vogal in najdem še eno, pa še eno na zadnji strani, in še eno, končno tudi vrata. Vstopim, desetine zamreženih okenc, vsi zatemnjeni, za nekaterimi opazim blede obraze, ki me nočejo niti pogledat... Zapor??? Ne, hrvaška špedicija... končno najdem osvetljeno okence, pred njim dolga vrsta nesrečnikov... opogumim se, stopim mimo vrste in vprašam, kje lahko kupim nekakšno potrdilo za parkiranje. Odgovor: povsod tukaj. Prevedem si ga literarno in se odpravim k najbližjem zamreženem, zatemnjenem okencu pred katerim ni nikogar, noter pa vidim bled obraz. Pomolim 30 živali in rečem za potrdilo – in ga dobim v hipu! Ne morem verjeti sreči, hitro se odpravim nazaj preko celotne meje na tovorni terminal. Ko grem mimo kombija Nini zmagoslavno pokažem potrdilo in pokimam, zdele pa končno greva!!! Wrong again...

Namreč ko g.Tovorni Carinik zagleda potrdilo, se mu poteze res za hip omehčajo, a takoj spet otrdijo nazaj v Službeni Granit: hej, takoj izpolonite to, a mislite da bom jst al kaj!!! Ko zmeden stojim pred njim me še dodatno pouči: pa ne tu, noter v hiški!!!

Ko vstopim, sta oba, g.Starejši Carinik in g.Mlajši Carinik, še vedno pretežno zlovoljna. Morda pa morata bit, po službeni dolžnosti, kaj pa vem, nisam ja odavde... pristopim k okencu in pomolim g.Starejšemu cariniku potrdilo in prometno in povem, da me je sem poslal g. Tovorni Carinik in da ga je treba izpolniti. Uradna oseba vzame potrdilo in me vpraša katera firma je lastnik kombija. Povem tko kot je, Športno društvo Modri dirkač... in ga neizmerno užalim s tem, saj ne zna niti ponovit imena, kaj šele prepisat iz prometne. Nekaj minut mu debele potne srage mastijo čelo, potem obupano zagrabi potrdilo in prometno, mi jih vrže nazaj skozi okence in me dobesedno vrže ven iz hiške, češ da on tega že ne bo izpolnjeval, naj grem nazaj k g.Tovornemu Cariniku, naj On to izpolni!!!

Najbrž ni treba posebej razlagat nezadovoljstva g.Tovornega Carinika ko sem mu to povedal, zagrozil mi je da se On ne bo pustil zajebavat, nato pa me je v navalu besa (ali obupa) vrgel ven tudi on – a tokrat v smeri SLO meje, hvalabogu (evo, spet sem začel...)

Pristaneva v skrbnih rokah dveh drugih hrvaških uradnih oseb, a ne komplicirata več kot nekaj minutk, le kolk je kombi težek, pa kolk je obremenitev, stuff like that... izkaže se da je vse kul, pa kakorkoli to že je... In končno le prideva do slovenskega dela meje – in kolone tovornjakov, ki čaka na prehod... mirno se zapeljem proti majhni luknji za tretjim tovornjakom, a mi jo naslednji tovornjak hitro zapre, čeprav bi se zaradi tega skoraj zaletel v prikolico pred njim! OK, greva pa za njim...

Ko prideva končno na vrsto, g.Slovenski Tovorni Carinik debelo pogleda in vpraša, ja kaj pa vidva tukaj???

Pošteno povem da nimava pojma, da me je sem poslal hrvaški carinik... in kako se je vse začelo z gumami...

G.Slovenski Tovorni Carinik zavzdihne in mi začne pripovedaovat nekaj zelo kompliciranega, nato zamahne z roko in pove isto z le nekaj besedami: veste, to delajo zato da pokasirajo tistih 30 živali... in da zajebavajo vas in nas... (tu globoko zavzdihne), je že vse kul, kar pojdita domov, pa srečno!!

In tako sva se odpeljala sončnemu zahodu nasproti... (po toliko časa na meji čisto dobesedno)

Evo, takole je bilo...

Aja, da ne pozabim, dolgujem še moder nauk plave barve: kot vam kaže tale izkušnja, greste lahko v bratsko Hrvaško zastonj, a da še kdaj pridete ven morate plačat!!! Zato imejte vedno s seboj 30 živali, natreniranih za avtomate in (s)hranjenih posebej v ta namen. In veliko, veliko časa. Seveda če imate tovoren kombi, tako kot midva. Če boste poskusili peljati motorje v kombiju za potnike, ne vem kako se bo končalo... zagotovo nimate pojma, kaj vse kršite s tem... ali pa morda ne bo nič in sva midva samo imela srečo... vam jo seveda želim čim več :)

PS se opravičujem za morebitne napake pri prevodu iz hrvaščine, tega jezika ne obvladam prav dobro, ker se tej državi že precej let izogibam kolikor le morem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojej prekleti bedaki hrvaski... :headbang: ...kreteni so totalni...budale....to je skor tko k kje na bliznjem vzhodu... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suzuki si pa mel "ne" srečo. Si boš zapomnu Novi Marof oz. prečkanje meje B)

Sicer si pa že bil pogumen, da si upal peljat 2 kompleta gum :surrender:

Popravljeno . Popravil Vojč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začelo se je na meji, na Obrežju... V kombiju midva z Nino, pa najina lubček in lubica :) oba registrirana, tako da pri prehodu meje ne more bit težav – vsaj tako sem mislil, ubogi naivec, navajen čakanja in mrkih obrazov z ATA karnetom... A me je g.Carinik hitro postavil na trda hrvaška tla. Najprej je zahteval, da odprem kombi in pokažem, če res peljem dva motorja. Odprl sem in bilo je Res. A ostro uradno oko je takoj preskočilo na dva kompleta novih dirkalnih gum, ene BT002 in ene SuperCorse, ki sta nič hudega sluteča počivala na svojih mehkih bokih.

Podobne težave smo imeli tudi mi, ko smo 27.4. letos tovorili motorje s kombijem na Marof :grim . Sicer nismo tako najebali kot ti (nismo imeli gum posebej), pa vendar smo bili deležni zelo nesramnega obnašanja HR carinika. Zahteval je neke glupe papirje, nas postavil na stran, potem pa pogledal v kombi in nas nagnal, češ da se njemu ne da ubadat z nami. Bemti HR carinike.. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm kateri mejni prehod pa je to bil????

no če greš z motorjem je edino da ti hrvaški carinik reče na meji da ga malo naturiraj :whistle:

sicer pa vam je prav, kaj pa rabiš tolko gum, za 4 njegove mesečne plače :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm kateri mejni prehod pa je to bil????

Začelo se je na meji, na Obrežju...
Popravljeno . Popravil Vojč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa je treba Hrvaško čimprej pripojit EU... Pa te glupe carinike poslat nekam na južno Schengensko mejo... :whistle:

D:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa je treba Hrvaško čimprej pripojit EU... Pa te glupe carinike poslat nekam na južno Schengensko mejo... :whistle:

D:

kaj pa če jim samo istro vzamemo in dobimo grobnik? :whistle:

sicer bi se aktualno verjetno preimenoval v dirkališče Jožeta Pučnika ali dirkališče Franca Rodeta ampak me ne moti :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno ko sem šel preko meje z kombijem, v katerem so bili motorji, so bile übunge.. tudi ko sem gledal nekoga pred ali za mano, ko je šel čez mejo z kombijem, v katerem so bili motorji, so bile übunge... ko pa grem s prikolico, pokažem potne liste, prometno od avta in motorjev, ter se odpeljem naprej.

@danči.... tudi če šahovnico pripojomo k razvitemu delu sveta, bo vmes še nekaj časa schengenska meja.. guess what.. isti glupi cariniki z svojimi glupimi fintami...

:headbang:

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, zanimiva prigoda :) Verjamem pa, da takrat za vaju skrajno neprijetna.

No bom imel v mislih tvojo zgodbico, enkrat drug mesec tudi mi nameravamo s kombijem na Marof. Čeprav po prebranem premišljujem, da bi bilo boljše, če bi nekje staknil prikolico za dva motorja :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno ko sem šel preko meje z kombijem, v katerem so bili motorji, so bile übunge.. tudi ko sem gledal nekoga pred ali za mano, ko je šel čez mejo z kombijem, v katerem so bili motorji, so bile übunge... ko pa grem s prikolico, pokažem potne liste, prometno od avta in motorjev, ter se odpeljem naprej.

@danči.... tudi če šahovnico pripojomo k razvitemu delu sveta, bo vmes še nekaj časa schengenska meja.. guess what.. isti glupi cariniki z svojimi glupimi fintami...

:headbang:

El Barto

Napača !

Carina takoj po pripojitvi odpade. Ostanejo policaji, tako kot na A-Slo in Slo-H meji. Ampak ti pa lahko samo dokumente pogledajo, ne morejo pa za carino teziti.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta je pa dobra :headbang:

ko gremo mi na grobnik nas na meji v Rupi je..... sam naš cariniki ,tablica itd.

z hrvati lah rečem v moji moto karijrei samo vse :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

si pač naletu n :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

zato ni obupat :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki res dobra zgodba, :worship: :kva2: :kva1: :OK: !Nažalost resnična a tko je.Drugič pa nasploh se ogibajte večjih prehodov,pejte na kakšne manjše,tam zihr manj komplicirajo.Če pa vozte sabo kakšno orodje al pa gume ipd,pa da nimaš ATA karneta,pa si sprintajte doma spisek vsega kar mate zraven motorja,pa dajte SLO cariniku ob izhodu iz države naj vam ga potrdi z žigom,pa pol tist papir pokažte hrvatom,naj bi zadostoval.Razen če ne naletiš spet na govedno,pol je itak k....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrežje še ni problematično. Vedno prijazni do mene, verjetno tudi zato ker vejo koliko komplikacij je na drugi strani - BREGANA je problem.

Sam sem vozil motor z ATA carnetom v scudotu ki je v originalu potniški. Pa niso zaradi tega nikoli komplicirali. Tudi obračati ni bilo treba, res pa je da nisem imel s sabo nikoli rezervnih gum, ker so mi že na Brodu na Kolpi (bolj prijazni) HR cariniki namignili da to ni ravno najbolje (naj gume vpišem na carnet papirje, pa bo ok). Znali so komplicirati zaradi drugih stvari ...

Ob vsakem prehodu meje so me poslali v carinsko stavbo - špedicijo, kjer sem za 30 kun dobil potrdilo o plačani taksi (ne gre za parkirnino, uradno se reče pozabukoksereče). Na Brodu tudi računajo teh 30 kun, vendar samo v eno smer.

Da so mi dokazali da je Bregana velik, mednarodni mejni prehod, so me enkrat celo poslali urejat carnet papirje v to špedicijo, ker se jih cariniku zunaj pač ni dalo izpolnjevati (in to mi je tudi povedal). Ena ura pa še nekaj drobiža v vrsti z vsemi tovornjakarji, potem pa glup izraz carinika na okencu, kaj sploh delam tam je pa tudi neprecenljiva.

Ja, mazohisti smo mi slovenci :headbang:

@brotherr6: po moje je vse odvisno od mejnega prehoda. In ljudi ki tam delajo (oz. šefov ki dajejo navodila).

sicer pa je vse tole za v novo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsakem prehodu meje so me poslali v carinsko stavbo - špedicijo, kjer sem za 30 kun dobil potrdilo o plačani taksi (ne gre za parkirnino, uradno se reče pozabukoksereče). Na Brodu tudi računajo teh 30 kun, vendar samo v eno smer.

Cestnina oz. taksa za tovorni - komercialni promet po CRO :grim

Plača se na vstopu v CRO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep, nek "terminal" je v nazivu te takse

Na Brodu na Kolpi se res plača samo na vstopu v HR, pa se pojdi preganjat na Obrežju s carinikom glede tega :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če jim samo istro vzamemo in dobimo grobnik? :whistle:

sicer bi se aktualno verjetno preimenoval v dirkališče Jožeta Pučnika ali dirkališče Franca Rodeta ampak me ne moti :evilgrin:

Dodaj še N. Marof, pa si dobil glas na volitvah... :whistle:

@danči.... tudi če šahovnico pripojomo k razvitemu delu sveta, bo vmes še nekaj časa schengenska meja.. guess what.. isti glupi cariniki z svojimi glupimi fintami...

:headbang:

El Barto

:nono: Na meji SLO - A ali A - H ni carinikov. So le policaji, katere pa gladko zabolje kaj ti voziš preko.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodaj še N. Marof, pa si dobil glas na volitvah... :whistle:

:nono: Na meji SLO - A ali A - H ni carinikov. So le policaji, katere pa gladko zabolje kaj ti voziš preko.

D.

ja sam A in H sta v eu, in če maš na prikolici moped jih spol nič ne zanima registracija,gume ...... :worship:

zato CRO čImprej poslat V EU :evilgrin:

LP B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!