Skoči na vsebino

GOZDNA CESTA - uporaba na lastno odgovornost


cypena

Priporočene objave

Mi lahko kdo lepo razlozi kaj naj bi pomenil naslednji prometni znak:

"GOZDNA CESTA - uporaba na lastno odgovornost"

,me zanima a kdo točn ve? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti na cesti pojavi velik kamen (ovira) in se strosiš zaradi njega, lahko tožiš upravitelja ceste za škodo ki si jo utrpel.

Na gozdni cesti, kjer voziš na lastno odgovornost pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:idea: tukaj ni mišljen samo kamen, ampak vse , tudi od kvalitete vozišča in ovir, ki so lahko na njej. VOZIŠ NA LASTNO ODGOVORNOST !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislem, da je to pač cesta ki je tam zato da ti pomaga, če hočeš mal tvegat - ni pa to cesta, ki bi bla pač normalno prevozna za 50 vozil / min.

Če imaš jajca in jo uporabljaš, pa se pri tem strosiš ali pa ti pot zapre kakšna gromozanska luža, pa to pripiši sebi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vcasih so lahko take cestice prov zanimive....za MTB, pa tut kako endurco....prometa ponavad ni...tako da se da tisat kvaliteti ceste primerno...

...samo da te ne preseneti kaksen podoben entuziast z nasprotne smeri !!! :D :x :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa niso samo lužce pa kamnčki problem. Na sredi take ceste je lahko tudi kup hlodovine, da o kakšnih TimberJack traktorjih ne govorimo. Pa še predstavljaj si, da ima zapetih nekaj kubikov hlodovine, tiši proti tebi ko sneta skera, šofer pa nekaj nazaj gleda ne pa naprej , kjer si ti s polnimi hlačami.......!

Na gozdnih cestah pričakujte nemogoče. Tudi mamo medvedko in podobno!!

LP HHV :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To razumem, kamenje ,voda, hlodi ,podrta cesta,naravne ovire oziroma vremenske neprilike.

Kaj pa ce se zgodi prometna nesreca z drugim motornim vozilom, recimo da se dva zaletita, ali zavarovalnica krije nastalo skodo ,se lahko uveljavlja "kupon"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupon lahko uveljaviš tudi na lastnem dvorišču, načelno tudi v garaži, če vsaj eden od udeležencev prizna krivdo in oba napišeta in podpišeta evropsko poročilo o nezgodi.

Ne vem pa, kako je v primerih, ko trdita na gozdni cesti, da oba nista kriva. Ali policaji sploh pridejo na ogled na tako cesto?

Verjetno ima veliko vlogo status take ceste na lastno odgovornost. Ali je to javna cesta, ali pa zasebna cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:idea: Cesta ki odgovarja za svoja dejanja :idea:

Če se ti na tej cesti kaj zgodi se pač zmeniš z njo.........

.............razna cestna podjetja tukaj nimajo pristojnosti....

:twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na gozdnih in poljskih poteh ne veljajo cestno prometni predpisi, lahko voziš brez vozniškega dovoljenja, brez luči, s promili....če se pa kaj zgodi, e to pa ne vem na koga se lahko zgovarjaš in komu se lahko tožiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na gozdnih in poljskih poteh ne veljajo cestno prometni predpisi, lahko voziš brez vozniškega dovoljenja, brez luči, s promili....če se pa kaj zgodi, e to pa ne vem na koga se lahko zgovarjaš in komu se lahko tožiš

Ja ampak na urgenci te pa vseeno zaflikajo ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na gozdnih in poljskih poteh ne veljajo cestno prometni predpisi, lahko voziš brez vozniškega dovoljenja, brez luči, s promili....če se pa kaj zgodi, e to pa ne vem na koga se lahko zgovarjaš in komu se lahko tožiš

Se nimaš kaj tožit pa zgovarjat! Ker če te bom jaz dobil, da boš na gozdnih in poljskih poteh delal kozlarije, ga sral s promili in brez luči, ogrožal vse živo, se bova prav na bliz pogovarjala!!! :evil: :evil: :evil:

Tukaj si pa misli tistega ta starega smileta s plavim učkom, ali pa še raje z dvemi!!!

:evil: by HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počasi HHV, počasi, mišljeno je blo sej veš kako...govorim hipotetično, kaj kje velja in kaj ne (še ne pomeni, da jaz to počnem)...kaj boš pa ti naredil v dani situaciji, to pa noben ne more vedet, dokler se ne najde tam :agrue:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, sam sem ze velikokrat videl po hostah te table, kjer pise, da vozim na lastno odgovornost ... pac, sem sel z MTB ... vedno so me zabavale - ker, kdaj pa ne vozim na lastno odgovornost, mislim, ti cestarji snamejo 6cm bitumna s ceste, pozabijo dati tablo "delo na cesti", se razlepis in potem kaj - nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti, a ne recejo tega vendo?! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odgovarjam ti preko emaila, ker pač nisem registriran na motosvetu...

Gozdna cesta - uporaba na lastno odgovornost pomeni, da pot ni kategorizirana kot javna prometna površina, torej ne veljajo pravila, ki veljajo v prometu sicer. Zavarovalnica ne krije škode, ki jo drugi storijo tebi ali jo ti storiš drugim (razen kasko), vozila ne rabijo biti zavarovana in registrirana, vozniki pa ne rabijo vozniških dovoljenj. Torej je to isto, kot bi se vozil po domačem dvorišču. Poznam primer, ko so gozdarji podrli drevo v trenutku, ko je pripeljal po cesti avto. Vozniku sicer ni bilo nič, novo streho in pol zadnjega podvozja, pa si je sam financiral. Podoben primer je tudi parkirišče pred Interšparom in nekaterimi drugimi trgovinami, kjer so table "Privatna posest".... Ne vem sicer kako je v praksi, ampak teoretično tudi tam zavarovalnice ne rabijo kriti škode, ki nastane med trčenji.

l.p. Gujo

Če se ti zdi zanimiv odgovor, ga lahko daš na forum....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na gozdnih in poljskih poteh ne veljajo cestno prometni predpisi, lahko voziš brez vozniškega dovoljenja, brez luči, s promili....če se pa kaj zgodi, e to pa ne vem na koga se lahko zgovarjaš in komu se lahko tožiš

Se nimaš kaj tožit pa zgovarjat! Ker če te bom jaz dobil, da boš na gozdnih in poljskih poteh delal kozlarije, ga sral s promili in brez luči, ogrožal vse živo, se bova prav na bliz pogovarjala!!! :evil: :evil: :evil:

Tukaj si pa misli tistega ta starega smileta s plavim učkom, ali pa še raje z dvemi!!!

:evil: by HHV

HHV kaj si ti policaj Cefizel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ta starge se je prou za bat.

Upam, da ne ordinira kej po primorski (istra, Bistrca, Slavnik, Snežnik, Poček...) :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ta starge se je prou za bat.

Upam, da ne ordinira kej po primorski (istra, Bistrca, Slavnik, Snežnik, Poček...) :twisted:

Ja, glih včeraj sem te tam iskal! Čez Mašun in mimo Snežnika sem se peljal v Čabar. Tebe pa nikjer! Si imel pa srečo. :wink: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar gasssa otem pa te lovijo zeleni pa zelena bratovščina jim menda vse živali spodijo pa še kdo se najde da nimajo mir v gozdu :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar gasssa  otem pa te lovijo zeleni pa zelena bratovščina jim menda vse živali spodijo pa še kdo se najde da nimajo mir v gozdu :evil:  :evil:  :evil:

Ja, saj je res, še tistega pira pa šnopca, ki ga s sabo ob flinti nesem, ne morem v miru spit. Potlej, ko pa hočem mal po hosti kar tako strelat, se mi pa ves čas eni motoristi pred nišanom vozjo. Potlej se pa še ob polno košaro jurčkov spotaknem, ko kolovratim domov. Ja, težka je jagerska, težka!

Na, ta Sramezljiv, tle maš mal vejic, sem jih kar u hosti zate nabrau! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj je res, še tistega pira pa šnopca, ki ga s sabo ob flinti nesem, ne morem v miru spit. Potlej, ko pa hočem mal po hosti kar tako strelat, se mi pa ves čas eni motoristi pred nišanom vozjo. Potlej se pa še ob polno košaro jurčkov spotaknem, ko kolovratim domov. Ja, težka je jagerska, težka!

Na, ta Sramezljiv, tle maš mal vejic, sem jih kar u hosti zate nabrau! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj je res, še tistega pira pa šnopca, ki ga s sabo ob flinti nesem, ne morem v miru spit. Potlej, ko pa hočem mal po hosti kar tako strelat, se mi pa ves čas eni motoristi pred nišanom vozjo. Potlej se pa še ob polno košaro jurčkov spotaknem, ko kolovratim domov. Ja, težka je jagerska, težka!

Na, ta Sramezljiv, tle maš mal vejic, sem jih kar u hosti zate nabrau! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

:wink:

hvala hvala si zelo prijazen sam povej kakšne vejice si nabral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!