Skoči na vsebino

Tunizija 07


4X4RAC

Priporočene objave

Tunizija Od 21.4.2007 do 5.5.2007

[attachmentid=91126]

post-10381-1170487324_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Noise
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tunizija Od 21.4.2007 do 5.5.2007

[attachmentid=91126]

Douz, Tamerza, Kasserine, LeKef smo mi prevozili na Tuniziji 2005... Pazite v mestu med Kasserine in LeKef, ne morem se spomniti imena (je pa napisano v potopisu skoraj zagotovo), ker je notorično znano po skupinah metalcev kamenja, ki uničujejo mimoidoče motocikle in avtomobile. Mi smo jih za-J*?%# in smo se odpeljali skozi center namesto po obvoznici (smo falili), tisti, ki pa so se peljali po ustaljeni poti, so pa fasali... :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje a ni tole mal nevarno no :hmm: sm biu lani tam (s tastarimi) pa glede na to kake so ceste pa kako folk divja... pa nasplošno tisto okolje :hmm: mislm res mate jajca da greste u tole :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje a ni tole mal nevarno no :hmm: sm biu lani tam (s tastarimi) pa glede na to kake so ceste pa kako folk divja... pa nasplošno tisto okolje :hmm: mislm res mate jajca da greste u tole :xx:

:hmm: Jaz se v Sloveniji bolj ogroženega počutim kot tam. Ceste v Tuniziji so glede na druge dežele tam okrog dosti dobre, divjajo pa večinoma samo ta beli. Je pa res, da so Tunizijci tam gori na severu blazno nastrojeni proti zahodnjakom. Kaj čmo, take smo jih naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super plan

Koliko pa vas gre pa s kakšnimi motorji???

Gre nas kar precej. Razdelili se bomo v tri ali pa celo v štiri skupine ker nas je res dosti iz slovenije 11 avtomobilov 7 mototoristov iz italije 9 avtomobilov in 9 motoristov in en kamion.

potek poti in program je pa opisan na strani www.4x4rollingclub.com pod novice.

Douz, Tamerza, Kasserine, LeKef smo mi prevozili na Tuniziji 2005... Pazite v mestu med Kasserine in LeKef, ne morem se spomniti imena (je pa napisano v potopisu skoraj zagotovo), ker je notorično znano po skupinah metalcev kamenja, ki uničujejo mimoidoče motocikle in avtomobile. Mi smo jih za-J*?%# in smo se odpeljali skozi center namesto po obvoznici (smo falili), tisti, ki pa so se peljali po ustaljeni poti, so pa fasali... :kva2: :kva2:

Jst sm tam prevozil prvič leta 99 in pol še enih 3x po tisti poti dol sem bil pa 7x tunizija in 1x Libija. No vse glih hvala za nasvet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tunizija Od 21.4.2007 do 5.5.2007

[attachmentid=91126]

A lahko malo več informacij za interesante: kakšne so omejitve če bi hotel kdo it zraven, koliko € ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pazite v mestu med Kasserine in LeKef, ne morem se spomniti imena

Je li netko prošao rutom Le Kef, Makthar, Sbeitla, Kasserine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli Le Kef -Tajerouine potem pa smo zavili proti Alžirski meji za mejni prehod El Felta. Tam se ti splača jit pogledat table of Jugurtha. Vredno ogleda čeprav je cesta za gor zelo slabam oznak ni nikakršnih.

Vsekakor je bil to najbolj eksotičen konec Tunizije.

Potem pa smo nadaljevali proti Kasserine, kjer so nam lokalni policisti celo garažirali motorja na policijski postaji :OK:

Tisti kraj kjer otroci mečejo kamenje pa je Thala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en ženski nsvet..... v zahodnem delu Tunizije (do Douza) naj bodo ženske oblečene v dolge hlače in majice z dolgimi rokavi. Ker pogledi moških,ko vidijo ˝belo meso v kratkih hlačah in kratki majici˝je kar nerodno eni so pa lahko tudi kako drugače nastrojeni.

Najbolje da prebereš lansko tunizijo in dobiš dosti informacij.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnji program potovanja:

21.4. sobota - nekateri bomo šli v skupini nekateri pa posamezno v glavnem dobimo se v Genovi

22.4.nedelja - prihod v Tunis, po opravljenih obmejnih formalnostih nočitev v hotelu (ostalo po dogovoru)

23.4.ponedeljek-odhod proti "Cap Serat" ker bomo zvečer postavili kamp na prelepi plaži

24.4.torek - vožnja proti jugu do Jughurte, ker se bomo tudi utaborili

25.4.sreda - pot bomo nadaljevali po poti generala Rommla do gorskih oaz

26.4.četrtek - nadaljevali bomo pot okoli slanega jezera proti Douzu -kamp

27.4.petek - takoj zjutraj bomo krenili v pravo puščavo proti Tembainu, ker se bomo utaborili

28.4.sobota - pot se bo nadaljevala preko sipin do Ksar Ghilana

29.4.nedelja - odhod proti El Borni

30.4.ponedeljek - sipine, sipine, sipine

1.5.torek - sipine, sipine, sipine pot proti Remadi

2.5 sreda - remada, Tatauine, Matmata, ker bomo prespali v hotelu

3.5.četrtek - El Jem, Nabeul ker prenočimo v hotelu

4.5.petek - odhod do pristanišča v Tunisu in vkrcanje

5.5.sobota - prihod v Genovo in veselo domov

Tunizija 2007

, ... zopet v afriko z prijatelji, znanci in z novimi, ki bi radi poizkusili dobiti to afriško bolezen, kot jo poimenujejo Italijani "mal d'africa" (bolan od afrike)...

Odprava brez zahtevnih poti, in posebej pripravljenega avta, dobra volja, šotor in nekaj potrebščin za kampiranje ter kaka steklenica dobrega vina... to so stvari za štirinajst dnevni izlet v Tunizijo ki vam bo podarila ?!...

Po enem dnevu severnega dela prelepih plaž, plutovega gozda, Jugurte, do oaz v goratem delu in ostanki rimskih ruševin, bomo zavili proti puščavi ker bomo preživeli cca 6 dni tam kjer boste lahko preizkušali vaše jeklene koničke in tudi same sebe ter doživeli nepozabne večere ob tabornem ognju v dobri družbi in...

cena pa je :

Avto v obe smeri 288,00 € + (12,00 € takse) = 300,00 €

Oseba v obe smeri z dvojno kabino in z polnim penzionom v restavraciji 255,00 € + 12€ takse= 267,00 €

Motor v obe smeri 122,00 € + 12,00 € takse = 134,00€

stroški organizacije in zavarovanje 28,00€/osebo (če greste z nami celo pot)

Majčka odprave 13,00€/osebo

Nalepka 10,00€

ostali stroški pa:

Gorivo in cestnina italija cca 150 €

gorivo po tuniziji cca 150 €

kampi cca 5€ na dan hoteli cca 15 € na dan

Hrana????? vsak sam...

Luksuz od 100 - 23.500,00 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je mogoče še kdo zainteresiran za Tunizijo?

lp

Linza i ja (Varadero i GS) smo dolje između 29.04 i 05.05. Ruta bi trebala biti: Tunis, Bizerte (Cap Blanc), Mateur, Nefza, Beja, Teboursouk, Douga, Le Kef, Makhtar, Sbeitla, Kasserine, Gafsa, Tozeur, Kebili, Douz, Ksar Ghilane, Matmata, Gabes, Sfax, El Jem, Monastir, Tunis.

Mislim da se nečemo sresti, ako sam dobro proučio vašu rutu. Ukoliko naletimo jedni na druge idemo na :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče še kdo zainteresiran za Tunizijo?

lp

Jest zelo! :OK:

Sem bil v soboto v Gorici pa se je že tema delala, pa sem kr proti domu obrnu. (čez Hrušco 3°C :eek: )

Se slišmo ta teden če pa ne bom nič po primorskem, bom pa Jožeta poklical.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest zelo! :OK:

Sem bil v soboto v Gorici pa se je že tema delala, pa sem kr proti domu obrnu. (čez Hrušco 3°C :eek: )

Se slišmo ta teden če pa ne bom nič po primorskem, bom pa Jožeta poklical.

Kar Jožeta poklič, da se ne bo zaradi ladje mudilo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiram odhod 27 aprila in povratek 5 maja (plus minus kak dan).

Variant je več - poiskati potem dol kakšno skupino ali pa dobiti še koga v tem terminu. Zaenkrat plan poti še odprt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiram odhod 27 aprila in povratek 5 maja (plus minus kak dan).

Variant je več - poiskati potem dol kakšno skupino ali pa dobiti še koga v tem terminu. Zaenkrat plan poti še odprt.

:kva2:

Jaz mam cajt, ker mi je London padel v vodo! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiram odhod 27 aprila in povratek 5 maja (plus minus kak dan).

Variant je več - poiskati potem dol kakšno skupino ali pa dobiti še koga v tem terminu. Zaenkrat plan poti še odprt.

Če želiš 21. do 5 lahko greš z nami. Na ladji bodo še eni slov, tako da boš lahko pot izbral tudi z njimi.

lp

p.s. Je pa treba pohitet ker se ladja že krepko polni.

:kva2:

Jaz mam cajt, ker mi je London padel v vodo! ;)

No korajžno naprej...

V koliko članski zasedbi? :blush:

Kar nekaj nas bo bomo pa razdeljeni v dve al pa tri skupine, tako da se samo zvečer na določenih točkah srečujemo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje a ni tole mal nevarno no sm biu lani tam (s tastarimi) pa glede na to kake so ceste pa kako folk divja... pa nasplošno tisto okolje mislm res mate jajca da greste u tole

Najbrž si bil na Djerbi, pa so ti rekli, da za 100 EUR te pa oni peljejo v oboroženem spremstvu ven iz hotela... :lol1: No, malo za šalo... ampak Tunizija ni prav nič nevarna, tako kot je Noise rekel: tudi v Sloveniji se lahko kje počutiš bolj neudobno kot v Tuniziji. Je pa potrebno biti na določenih mestih previden, tako kot povsod na svetu... pa kakšni otroci lahko kamenje mečejo za tabo v avtu ali motorju, ampak to je pa že eksotika... :D

Če želiš 21. do 5 lahko greš z nami. Na ladji bodo še eni slov, tako da boš lahko pot izbral tudi z njimi.

Ta druga skupina smo pa mi... ;) No, jaz en del skupine... :D Upam pa, da bo voznik tistega dvosedežnega džipa (skoraj veterana, zelo lepega) malo manj nadut v pogovoru... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo še meto za dva sopotnika. Cena: 267€ + (participacija za avto na ladji)= 150€ ter stroški goriva in cestnin, oz. po dogovoru. Aja pa participacija za hrano cca 50€. inf. na mail: joze.erste@telemach.net

lp

4x4rac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!