Skoči na vsebino

Moto katalog 2004 (2003, 2002,2001)


mopedfan

Priporočene objave

:yea2: Ne bi rad nikogar hvalil ali grajal, ker vem da je v takšen katalog vloženega ogromno delo :hmm:

:BUA: Pri Motokatalogu 2004 se pozna pomajnkanje strokovnih ljudi oz. novinarjev. :notworthy:

:hmm: MOJE mnenje: če je ta katalog vreden 1400 sit, potem je MOTOSI vreden bistveno več :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tejka: to je najslabši motokatalog do zdaj katerega je izdala ekipa avtomagazin!

DA ni tehničnih podatkov od motorja, katerih je v Sloveniji največ YAMAHE ipd.

Da dajo iste stvari kot so bile v prejšnih katalogih, samo prepišejo oz. prekopirajo.

Tejka povej kaj je po tvoje vzrok :? Mogoče se pa motim :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moti me tole:

Pri Motokatalogu 2004 se pozna pomajnkanje strokovnih ljudi oz. novinarjev

ne razpravljam o kvaliteti kataloga ampak zgolj o zgornji izjavi.

Posledica slabše kvalitete motokataloga je lahko manjši interes zdajšnjega urednika, časovna stiska ali karkoli...in ne nestrokovnost novinarjev....oziroma bi jih lahko obtožili nestrokovnosti zgolj na podlagi tega da so se lotili nekega projekta, ki ga niso izpeljali tako dobro kot so ga zmozni.....

torej....kako "nestrokovnost " si imel v mislih?

če gledamo poklicno strokovnost potem je motosi na istem kot burda ali morda celo na slabšem, saj njihove četice ne sestavlja pretirano veliko število diplomiranih novinarjev...

:rolleyes: :rolleyes: ..po drugi strani pa lahko nestrokovnost očitamo skoraj vsakemu moto novinarju v SLO.... :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je sla đamaha...za gustincicem.....pa pa :naughty:

Sploh nisem opazil, ni đamahe sploh :lol1:

Pa malo je shujšal tale motokatalog :hmm:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katalog imamo pri hiši.....tisto pomankanje podatkov je res kr neki...drugače so pa lepo porazdeljene kategorije (125ccm, 50ccm, Eksoti,kros....) pa pri vsakemu motorju piše besedilo ne kot pri motoSi ko kr manjka pri nekaterih....

ker imam kataloge že od 1999 doma mam še tega....a kdo pozna šefa oz urednika tega kataloga.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa teh naših katalogov ne kupujem ker so tko do k.... da je škoda dnarja za take oslarije.

Ja, ja, nič domačega ne velja.....

Ivan Cankar- HLAPCI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne štekam, zakaj bi mogu vprašalnik bit? SAj jim lahko pišeš pismo, ali e-mail ... Ali pa ne.

Sym, jaz sem prvič po mailu opozoril g.Kavčiča, ko je v Avtomagazinu prepisal (iz Motosveta, ali iz Motorcyclenewsa), da sta MT01 in MT03 zamenjava za Bulldoga (moj ljubki Kuža). V resnici bosta , kot dopolnilo.

po dveh mailih nisem bil vreden niti odgovora, kaj šele, da bi dotični novinar objavil popravek v reviji.

V Motokatalogu (kjer se v uvodu precej širokousti), kateri sicer ni tako slab, je, kar se mene tiče, naredil dve precejšnji napaki (druga je kardinalna).

Najprej pri Bulldogu piše (spet Bulldog), da ima motor podedovan od V-maxa, kar pa naj bi mu, kljub starosti, itd. ne šteli v slabo. Skratka, skoraj omavalažujoče in podcenjevalno.

V članku zraven pa hvali agregat Drag stara 1100, kot neuničjiv, trpežen, itd ( kar naj bi tudi bil).

Dejstvo pa je, da je v Bulldogu V-motor, in sicer izpeljanka Dragstarjevega 1100 agregata (rahlo izboljšanega in prirejenega potrebam Bulldoga).

se pravi, na levi strani skoraj podcenjuje, na desni strani skoraj ne more prehvaliti. In to praktično enako stvar.

Kot drugo, izpustiti tehnične podatke YAMAHE, hkrati pa se v uvodu hvaliti o (skorajda neskončni) popolnosti in konkurenčnostikataloga, se mi zdi NAJMANJ neodgovorno do bralcev, ki smo dali zg.omenjeni denar za ta katalog. Ima me, da bi ga reklamiral, vendar se mi ne da preganjati z ljudmi tipa Kavčič, kateri po mailu še odgovarjati ne znajo (na sicer dobronamerno opombo).

Verjetno zna tudi Gustinčič narediti kakšno napako, ampak do sedaj sem od njega še zmeraj dobil odgovor (ali strokovne narave glede revije, ali pa samo dobronameren nasvet).

Kot sem rekel, Motokataloga 2004 (avtomagazin alias Burda.Si) ne bom reklamiral.

Bom pa, od sedaj naprej, nehal kupovati tako nihove motokataloge (da, z malim m), kakor tudi Avtomagazin, katerega redni kupec sem bil vse do sedaj).

Žal, Slovenija v tem trenutku premore dva boljša kataloga (moja osebna ocena).

Eden je MotoSi, drugi je MotoPulsov.

Pa več uspeha in točnosti jim želim vnaprej. Predvsem bi bilo po moje dobro prebrati revijo, preden gre v tisk.

To je moje skromno, novinarstvaneuko mišljenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal, Slovenija v tem trenutku premore dva boljša kataloga (moja osebna ocena).

Eden je MotoSi, drugi je MotoPulsov.

Khm, ne vem, kaj si mislil povedat. Da sta v Slo v prodaji dva boljsa kataloga ali smatras Moto Puls-ovega kot nasega? :hmm:

lp

Popravljeno . Popravil eliminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, jaz sem prvič po mailu opozoril g.Kavčiča, ko je v Avtomagazinu prepisal (iz Motosveta, ali iz Motorcyclenewsa), da sta MT01 in MT03 zamenjava za Bulldoga (moj ljubki Kuža). V resnici bosta , kot dopolnilo.

mislis da Kavcic ne zna pogledat po ostalih spletnih straneh ampak brska samo po motosvetu??? :hmm:

"novica", ki se mu je zapisala je bila najprej zapisana marsikje drugje preden je prisla na motosvet :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, ne vem, kaj si mislil povedat. Da sta v Slo v prodaji dva boljsa kataloga ali smatras Moto Puls-ovega kot nasega? :hmm:

lp

Moto mojega prispevka ni bil niti eno, niti drugo. Predstavljaj si, kar ti je ljubše.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislis da Kavcic ne zna pogledat po ostalih spletnih straneh ampak brska samo po motosvetu??? :hmm:

"novica", ki se mu je zapisala je bila najprej zapisana marsikje drugje preden je prisla na motosvet :angry:

Da, mislim, da je v tem primeru bil njegov vir Motosvet.com, saj je ponovil isto napako.

Napako pri prevodu iz angleščine je prvi naredil Noise,kar je kasneje tudi popravil (glej temo MT01 ali MT03).

Skoraj ne verjamem, da bi g.Kavčič naredil isto napako pri prevodu istega članka, saj je bil članek v AM zelo podoben Motosvetovemu (skoraj identičen) z enako napako.

Noise jo je korektno popravil, Kavčič pa ne.

Samo v tem je stvar.

Novica, kot se mu je "zapisala" ni bila v taki obliki namreč zapisana nikjer drugje, kakor na Motosvet.com. V angleškem originalu novice je namreč pisalo DOPOLNILO Bulldogu, ne pa nadomestilo.

Sicer proti g.Kavčiču osebno nimam čisto nič, niti ga ne poznam.

Odločil sem se, edino to, da ne bom več kupoval revij, v katerih si lahko privoščijo napake, ne da bi jih poskusili odpraviti. Po drugi strani pa mi tudi v uvodniku, kot suho zlato ponujajo in prodajo nepopoln izdelek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v katerih si lahko privoščijo napake...

Motiti se je človeško...

...ponujajo in prodajo nepopoln izdelek.

Nihče oz. nič ni popolno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pred izidom, alči je pravkar izšel, novi slovenski motokatalog?

Čul reklamo po radiu.

(iz reklame: vse iz rallyja Dakar iz prve roke, ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje je pa takole kritizirat - če je stvar tako zanič pa nardite boljšo - preprosto, ne? :hmm:

Ne mi o tem! :angry:

Rabim precej, da me kdo spravi do tega, da ga tako kritiziram.

Nič me ne bi motilo, če bi bil to napol ljubiteljski izdelek.

ne pa, da mi nekdo za precej denarja ponuja skoraj gradove v oblakih, proda pa nepopolno napol skrpucalo.

Če bi lastniki firme ta katalog podarjali, potem se vsaka napaka oprošča. Če pa se grejo prodajo strokovnega tiska, s tem avtomatsko podležejo tudi kritikam.

Za svoj denar hočem namreč tisto, kar sem kupil in plačal. Učijo naj se pa za svoj denar!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pred izidom, alči je pravkar izšel, novi slovenski motokatalog?

Čul reklamo po radiu.

(iz reklame: vse iz rallyja Dakar iz prve roke, ...)

al je to AVtomagazinov motokatalog, ali pa mogoče nova revija Dakar, namenjena rallyjem ... tudi motorističnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka si pa ti takga pričakoval???

Prijatelj dragi, ne vem, če si prebral moj prvi prispevek glede tega kataloga (stran, dve nazaj).

V oči mi je padlo, ker se je zmotil ravno pri mojem motorju (mogoče so napake tudi drugje), kot drugo manjkajo kpl . tehnični podatki o Yamahi.

Kaj pričakujem od kataloga?

Do konca narejen posel. Pa malce manj hvalisanja v uvodniku. Ali pa vsaj, da tisto, s čimer se hvalijo, drži.

pa lep pozdrav.

D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!