Skoči na vsebino

Tovornjakarji vs motoristi


bostov

Priporočene objave

Danes me je za dobro jutro pri vožnji na delo skoraj nabil prikoličar. Stal sem pred rdečo lučjo, prikoličar pa ne bodi len, z nezmanjšano hitrostjo trdo mimo mene, tako, da sem začutil blagi piš pnevmatik in cerade, ki mi je zaplapolala pred nosom.

Zanimajo me vaše izkušnje z vozniki tovornih in podobnih vozil, ki se nekako počutijo "večvredne" na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravilo mocnejsega; ce zagledas tovornjak bejzi; ce te dobi te bo razmazal ko komarja pol bo pa samo malo brisalce vzgal pa te ne bo vec.

:shock: :shock: :shock:

Ne resno: 99 % tovornjakov v SLO ni ustrezno zascitenih za nesrece z motoristi, paralelko lahko potegnemo z cestnimi ograjami. Tako kot te ograja pokosi, tako te tovornjak ce gres pod njega.

Danes me je za dobro jutro pri vožnji na delo skoraj nabil prikoličar. Stal sem pred rdečo lučjo, prikoličar pa ne bodi len, z nezmanjšano hitrostjo trdo mimo mene, tako, da sem začutil blagi piš pnevmatik in cerade, ki mi je zaplapolala pred nosom.

Zanimajo me vaše izkušnje z vozniki tovornih in podobnih vozil, ki se nekako počutijo "večvredne" na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravilo mocnejsega; ce zagledas tovornjak bejzi; ce te dobi te bo razmazal ko komarja pol bo pa samo malo brisalce vzgal pa te ne bo vec.

:shock: :shock: :shock:

Hvala za nasvet. Vendar mi konji ne omogočajo bežanje pred pobesnelimi tovornjakarji, ki rušijo vse živo. :lol:

Mogoče bi se motoristi morali posluževati pravil MAD MAX...razstreli vse, kar te ovira na poti :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Vendar mi konji ne omogočajo bežanje pred pobesnelimi tovornjakarji, ki rušijo vse živo. :lol:

Ma pust ti kojne, bojo že najdli v štalo. Ti bejž, ti!

:wink: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj taktični umik, je edina opcija, manjši kot je motor lažje je manevriranje in umik.

Samo glej okoli sebe in pazi nase, ker boga itaQ ni al pa spi.

Konji, heh, za umik je že en razsoden za krmilom dovolj, pa za defenzivno vožnjo. :P :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj taktični umik, je edina opcija, manjši kot je motor lažje je manevriranje in umik.

Samo glej okoli sebe in pazi nase, ker boga itaQ ni al pa spi.

Konji, heh, za umik je že en razsoden za krmilom dovolj, pa za defenzivno vožnjo. :P :lol: :wink:

Glede Boga pa je tako: če ga ne bi bilo, bi že večkrat obležal pod kakim tovornjakim ali pri bližnjem srečanju z avtom, ki ti preseka pot na sredi ceste in začne obračati. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj taktični umik, je edina opcija, manjši kot je motor lažje je manevriranje in umik.

Samo glej okoli sebe in pazi nase, ker boga itaQ ni al pa spi.

Konji, heh, za umik je že en razsoden za krmilom dovolj, pa za defenzivno vožnjo. :P :lol: :wink:

Glede Boga pa je tako: če ga ne bi bilo, bi že večkrat obležal pod kakim tovornjakim ali pri bližnjem srečanju z avtom, ki ti preseka pot na sredi ceste in začne obračati. :wink:

Stari moj, raje verjamem, v malo lepo mično, simpatično, ravno prav obdarjeno in nice personality BOGINJO po imenu FORTUNA!

Heh ne vem nekako mi je bolj pri srcu kot tisti senilni starček, ...hmm no ja je pa tut tuki lohka GOOD KARMA, pa .... oh well grem delat ne morem našrtevat bo trajal ceu dan. :P :lol: 8)

se mi zdi, da je v sloveniji stanje še kr dobro, če primerjamo s hrvaško

Jap , ...stvar kako se udeleženci v prometu obnašamo, tako avtomobilisti, tovornakarji, motoristi in vsi ostali je odvisna od prometne kulture, ta je na psu v SLO, kjer je dober motor ali avto, hej mogoče tudi velik kamion, PREPOGOSTO samo podaljšek, nadomestek zgubljene ideje o življenju ter libida ki ga lastnik pogreša od rane mladosti (NO JA PO DOMAČE ZAFRUSTRIRANOSTI).

Potem pa hej bolj kot gremo proti jugu bolj kot beda narašča, bolj je mačistično razkazovanje moči na cesti, tako da no ja ... nam naj pomaga Fortuna, ..njim ubogim na duši, pa hej .... A JIM SPLOH LAHKO ŠE KDO POMAGA?! :shock: :shock: :P :roll:

Hmm no ja, sej bo bolje čez par generacij, ... roko na srce zasuk v mentaliteti na SLO cestah glede upoštevanja motoristov je v zadnjih dveh letih hudo očiten. Do kaotičnih, ampak v lastnem kaosu urejenih Italijanov, ali metodološko umirjenih Nemcev, nam pa še manjka velllliiiiiiikooooooooooo kilometrov cest in izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj, raje verjamem, v malo lepo mično, simpatično, ravno prav obdarjeno in nice personality BOGINJO po imenu FORTUNA!

Heh ne vem nekako mi je bolj pri srcu kot tisti senilni starček, ...hmm no ja je pa tut tuki lohka GOOD KARMA, pa .... oh well grem delat ne morem našrtevat bo trajal ceu dan. :P :lol: 8)

Ne vem sicer, od kod ti predstave o starem senilnem starčku, ampak tudi tvojo FORTUNO nekdo ali nekaj usmerja oz. določa.Tako, da v vsakem primeru prideš nazaj na "senilnega starčka" ali pa po tvoje obdarjeno boginjo.Vsak pač ima svojo predstavo o stvarniku vesolja. Eh, pa pustimo to, ne paše več v to temo... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovornjakarji so običajno fejst fantje in na cesti imam z njimi kar dobre izkušnje...so pa tudi izjeme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pač ima svojo predstavo o stvarniku vesolja. Eh, pa pustimo to, ne paše več v to temo... :lol:

Tema primerna za ob pivu v sredo v OLPju! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pač ima svojo predstavo o stvarniku vesolja. Eh, pa pustimo to, ne paše več v to temo... :lol:

Tema primerna za ob pivu v sredo v OLPju! 8)

Se strinjam! Kaj oz. kje je ta OLP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravilo mocnejsega; ce zagledas tovornjak bejzi; ce te dobi te bo razmazal ko komarja pol bo pa samo malo brisalce vzgal pa te ne bo vec.

:shock: :shock: :shock:

Ne resno: 99 % tovornjakov v SLO ni ustrezno zascitenih za nesrece z motoristi, paralelko lahko potegnemo z cestnimi ograjami. Tako kot te ograja pokosi, tako te tovornjak ce gres pod njega.

Kako pa bi lahko bil tovornjak zasciten za nesreco z motoristem? Slepar zgazi avto za malco, pa ne bo motorista? Res me zanima kako je izvedena ta zascita tovornjakov?

Kaksna je pa alternativa ograjam? Polne ograje.. ? Brez ograj? Z vodo napolnjene plasticne ograje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa bi lahko bil tovornjak zasciten za nesreco z motoristem? Slepar zgazi avto za malco, pa ne bo motorista? Res me zanima kako je izvedena ta zascita tovornjakov?

Kaksna je pa alternativa ograjam? Polne ograje.. ? Brez ograj? Z vodo napolnjene plasticne ograje?

CCccccc,ccc,ccc, Alex, pa saj ti nisi neki novinc! A se nč ne spomneš debat o dvojnih ograjah, tistih čist do tal, da motorist ne zdrkne spod in se ne razlima ob nosilnih stebričkih??? No pri šleparjih je pa ista fora!!! Sigurno si že videl kakšen novejši tovornjak, ki ima ob straneh skoraj do tal nekakšne planke!? To je to! Ostali, če se motim, prosim popravek!

LP HHV :wink: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te "planke" so ze obvezne,vsaj v EU.nekatere tovarne opremljajo tovornjake z aerodinamicno izpopolnjeno stransko "karoserijo" (zaprte odprtine ob straneh).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ce drzijo tisti procenti o zasciti tovornjakov v SLO potem ni cudno da tega nisem opazil. Tud ograj takih se nism vidu al sem pa spregledal. Tezko verjetno da se bo kaj z ograjami spremenilo, saj so se ceste precej razsute.

Ograje so res nevarne, vseeno se mi pa zdijo kamijoni nevarni tud ce imajo tiste zaprte dele.

Kaj bodo rekli pa pesci, ki so cisto na dnu prehranjevalne verige? Kaksne dvokolesni projektil prileti pa reze pred sabo. Tema se mi zdi malo zgresena. Deluje prevec tekmovalno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, nekateri novejsi vlacilci to imajo, se mi pa zdi, da sem to pri nas videl samo na Renaultovih ... drugod pa ne :?

No, moja prva izkusnja s sleperjem, ko sem bil na motorju, takrat prvic na moto 6.5. Zavijam levo, prednostna gre desno, od koder levo zavija sleper (torej v smer od koder sme sam prisel), ki je pripeljal dokaj hitro ... dovolj, da raje nisem pred njim zapeljal. Ko sem videl lok z manjsim radijem, ki ga opisejo kolesa prikolice, sem sel, dokler je bil se cas, par metrov ritensko. Pa ni bilo dovolj ... kar je neugodno je, da je kreten v sleperju kar rinil, videl me je, sam pac ... ne jebe zive sile, komaj sem se mu v stran umaknil :evil: :evil: Mater mu ... Glede na to, da je sam prav dobor vedel kaksen prostor potrebuje, bi me moral spusit ...

Verjetno bo res treba strelno orozje met v zepu, jim vsaj gumo preluknjas :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ograje so res nevarne, vseeno se mi pa zdijo kamijoni nevarni tud ce imajo tiste zaprte dele.

Ej, ko sm se s Starim Fakerjem vozil proti Kobaridu, je bilo nekaj takih "mostickov" trimetrskih, ki so imeli, ne vem cemu na cast, "zascitne ograje". Proti cemu ne vem ... ce motorist prileti v tisto celno, te garant ubije ... kateri bolni umi so to montiral?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo res treba strelno orozje met v zepu, jim vsaj gumo preluknjas :twisted:

Ne vem kako se obnasate na cesti, ampak meni je malo cudno da imate toliko problemov in dobi clovek vtis kot, da je zunaj vojna. Letos se sicer nisem kaj dosti prevozil, vendar sem opazal precej vec pozitivnega obnasanja do motoristov kot recimo lani. Avti se mi pogosto umaknejo na desni rob. Nihce me noce kam zrinit. Se mi zdi, da ga skoraj bolj serjem jaz, ko prehitim kaksen avto tudi cez polno crto(ceprav pregleden ovinek)... itd.

Mogoce ne bo v cisto v kontekstu z naslovom teme, vendar smo motoristi med tistimi ki si najbolj prirejamo CPP. Vse to jamranje kako smo ogrozeni itd, lezi v nas samih. Tovornjakar pelje vecinoma pocasi in najveckrat je jeza, ker gre prepocasi. Avtomobili so ze malo hitrejsi vendar vecina se vedno vozi po CPP. Motoristi smo pa skupina v prometu, ki je izredno gibljiva in imamo hitre premike. In se tudi vecina vozi hitreje od CPP. Poglejmo malo top speed temo pa temo radar. Tudi jst se peljem hitreje, da se ne bom delu prevec pridnega. Ta hitrost manevriranja je lahko plus lahko pa tudi minus.

Za vikend smo sli kolesarit in med drugim smo se na ravbarkomandi prikljucevali na cesto Planina (ride) - Postojna. Bil sem na stranski cesti. Komaj sem se priplazil na cesto ker so motoristi mimo vozili prehitro. Pogledas levo desno prazno se prikljucis. Nak, pogledam levo - prazno, pogledam desno - prazno, hocem it..vrrrrroooom. In naj naredi to nek voznik tovornjaka, spelje ko je prazno cez sekundo je ze situacija ko ne more vec nic narest...motorist pa krvav..pluva se pa po soferju, ker je tehnicno res izsilil, saj je prisel s stranske ceste. Kako pa naj pride na glavo cesto.. poslje enga za ovinek gledat ce kdo nori v tisto smer..

mal prevec jamranja je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ko sm se s Starim Fakerjem vozil proti Kobaridu, je bilo nekaj takih "mostickov" trimetrskih, ki so imeli, ne vem cemu na cast, "zascitne ograje". Proti cemu ne vem ... ce motorist prileti v tisto celno, te garant ubije ... kateri oblni umi so to montiral?!

Ves bolje celno trcit pa mas vec kosti polomljenih, pa vecja povrsina udarca, kot pa da z glavo zapnes za kolices lai recimo roko/nogo.

Raje mrtev v enem kosu kot pa mrtev v polovicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo res treba strelno orozje met v zepu, jim vsaj gumo preluknjas :twisted:

mal prevec jamranja je...

Kakšno jamranje! To je samo debata o razmerah, ki vladajo na cesti.Očitno še nisi občutil, kako je, ko ti šleper brez zmanjšanja brzine pripelje za hrbet in nato divje pelje mimo...Ko boš kdaj kaj takega ali podobnega doživel, boš drugače razmišljal... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ce drzijo tisti procenti o zasciti tovornjakov v SLO potem ni cudno da tega nisem opazil. Tud ograj takih se nism vidu al sem pa spregledal. Tezko verjetno da se bo kaj z ograjami spremenilo, saj so se ceste precej razsute.

Ograje so res nevarne, vseeno se mi pa zdijo kamijoni nevarni tud ce imajo tiste zaprte dele.

..

Prjatu kamjonar mi je pravu, da Portugalci za silo rešujejo probleme z ograjami tako, da prerežejo avtomobilske gume in jih nataknejo okrog stebričkov ograje, vseeno boljš kot nič.

Mogoče ne bi bilo slabo kaj takega začeti delat pri nas?

Gume zgledajo zelo grdo in bi se morda pol država kej bolj potrudla za lepoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves bolje celno trcit pa mas vec kosti polomljenih, pa vecja povrsina udarca, kot pa da z glavo zapnes za kolices lai recimo roko/nogo.

Nisi razumel kako je izgledalo ... predstavljaj si, da imas v smeri, v kateor vozis postavljene one polmetrske kolicke ... ok, malo visji so. Na njih imas privijaceno ono plocevinasto ograjo, s katero so vecinoma zavarovani robovi cest. Le da je bilo tam tega da 3m, tako da ne scitijo pred nicemer. Je pa rec .. hja, od strani je NOZ ... ta "stran" je smer iz kere priletis ... je ni sile da bi ti 3m bocne ograje tam koristilo :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo res treba strelno orozje met v zepu, jim vsaj gumo preluknjas :twisted:

mal prevec jamranja je...

Kakšno jamranje! To je samo debata o razmerah, ki vladajo na cesti.Očitno še nisi občutil, kako je, ko ti šleper brez zmanjšanja brzine pripelje za hrbet in nato divje pelje mimo...Ko boš kdaj kaj takega ali podobnega doživel, boš drugače razmišljal... :?

Kako da ne. Sej se vozim s kolesom/motorjem pa tud pes. Pa gre velik tovorjnakov mimo. Pa seveda zapiha. Divje odpelje mimo? Kolk je to divje? 90? Ko ti pa motorist prileti, da ga komaj vidis in to v ovinek, tega pa ne pomislis.

Samo jamranje je, kako so vsi ostali udelezenci do nas grdi, pa norijo mi pa se vozimo ko angelcki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno jamranje! To je samo debata o razmerah, ki vladajo na cesti.Očitno še nisi občutil, kako je, ko ti šleper brez zmanjšanja brzine pripelje za hrbet in nato divje pelje mimo...Ko boš kdaj kaj takega ali podobnega doživel, boš drugače razmišljal... :?

Ne mi zamerit če nisem vsega prav natančno prebral ampak kako te lahko pa šleper prehiti :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: Tudi če si stal na semaforju a za njega rdeča luč ni veljala :?: :?: :?:

Sam sem se že večkrat znašel v situaciji da mi pri prehitevanju niso pustili dovolj prostora tako da sem moral še avto ali kamion pred njim prehitet. Da bi me pa kamion prehitel tega pa še nisem doživel.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!