Skoči na vsebino

Tovornjakarji vs motoristi


bostov

Priporočene objave

Mogoce je pa to ena od onih "parkirani tovornjak se mi je naglo priblizeval, poskusal sem se mu izognit, pa ni slo, zato je trcil vame" :wink: :twisted: :twisted: :twisted: :roll: :lol:

OK, joke ... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CCccccc,ccc,ccc, Alex, pa saj ti nisi neki novinc! A se nč ne spomneš debat o dvojnih ograjah, tistih čist do tal, da motorist ne zdrkne spod in se ne razlima ob nosilnih stebričkih???

Eh.. sem že pred letom spraševal, zakaj so bile ograje na zadnjem mestu med tistimi 10imi "zahtevami", katere smo podpisovali na Moto boomu.

Se je zdelo, da so tam bolj za okras, zato da je lepa okrogla številka.

Uspelo je z opravljanjem izpita, zdaj bi bila pa tudi varnost že na vrsti.

Bi bilo dobro še kako pismo o OGRAJAH, BANKINAH in talnih označbah napisat. Saj razumem da ne morejo naenkrat menjat ograj, ampak vsaj nove bi lahko postavljali motoristom prijazne.

hurjo: na stebričkih se ne razlimaš, ampak ti odreže glavo, noge, ...

lp Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi zamerit če nisem vsega prav natančno prebral ampak kako te lahko pa šleper prehiti  :?:  :?:  :?: :shock:  :shock:  :shock:   Tudi če si stal na semaforju a za njega rdeča luč ni veljala :?:  :?:  :?:  

Sam sem se že večkrat znašel v situaciji da mi pri prehitevanju niso pustili dovolj prostora tako da sem moral še avto ali kamion pred njim prehitet. Da bi me pa kamion prehitel tega pa še nisem doživel.

LP - Rude

Zelo enostavno. Stojiš pred rdečo lučjo, šleper gre pa lepo trdo mimo tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo res treba strelno orozje met v zepu, jim vsaj gumo preluknjas  :twisted:

mal prevec jamranja je...

Kakšno jamranje! To je samo debata o razmerah, ki vladajo na cesti.Očitno še nisi občutil, kako je, ko ti šleper brez zmanjšanja brzine pripelje za hrbet in nato divje pelje mimo...Ko boš kdaj kaj takega ali podobnega doživel, boš drugače razmišljal... :?

Kako da ne. Sej se vozim s kolesom/motorjem pa tud pes. Pa gre velik tovorjnakov mimo. Pa seveda zapiha. Divje odpelje mimo? Kolk je to divje? 90? Ko ti pa motorist prileti, da ga komaj vidis in to v ovinek, tega pa ne pomislis.

Samo jamranje je, kako so vsi ostali udelezenci do nas grdi, pa norijo mi pa se vozimo ko angelcki.

Očitno še nisi okusil piša vetra prikoličarja 20cm mimo tvojega mopeda ali ušesa ...Sicer pa, dokler nisi v dani situaciji, je lahko vsak pameten. Ali kakor že pravijo, po bitki so vsi generali. Sploh pa ne vem, kaj se tako peniš na motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Penim se? Nc se ne penim, sam povem kako je. Ti si stal pred rdeco tip je pa divjal v rdeco? Slisat je cudno.

Se prav je soferja neki vrglo s tira, al je pa morda farbnblint. :roll:

V bistvu ma rude prav. Ne spopmnim se da bi me kdaj prehitel slepar, tovornjak. S kolesom pa sem temu pisu bil ze izpostavljen in je definitivno bolj nevarno kot na motorju, saj je celota bolj trdna v slednjem primeru.

Ce daje vtis penine :lol: pa je to kvecjemu zato, ker nima smisla posplosevat in spet imet par strani postov kako so tovornjakarji barabe. Ker eni so eni niso. In to isto velja za vse, med drugim tud motoriste. Mene je nek tovornjak prav prijetno presenetil, ko je opazil da mu vozim za ritjo, da sem poskusal prehitet pa me je ustavil avto ki se je pojavil v nasprotni smeri in mi je ko je bil zrak cist dal zmigovc ces da naj prehitim... Torej so soferji tovornjakov dobri? Ja, nekateri. Nekateri pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Penim se? Nc se ne penim, sam povem kako je. Ti si stal pred rdeco tip je pa divjal v rdeco? Slisat je cudno.

Se prav je soferja neki vrglo s tira, al je pa morda farbnblint.  :roll:  

V bistvu ma rude prav. Ne spopmnim se da bi me kdaj prehitel slepar, tovornjak. S kolesom pa sem temu pisu bil ze izpostavljen in je definitivno bolj nevarno kot na motorju, saj je celota bolj trdna v slednjem primeru.

Ce daje vtis penine  :lol: pa je to kvecjemu zato, ker nima smisla posplosevat in spet imet par strani postov kako so tovornjakarji barabe. Ker eni so eni niso. In to isto velja za vse, med drugim tud motoriste. Mene je nek tovornjak prav prijetno presenetil, ko je opazil da mu vozim za ritjo, da sem poskusal prehitet pa me je ustavil avto ki se je pojavil v nasprotni smeri in mi je ko je bil zrak cist dal zmigovc ces da naj prehitim... Torej so soferji tovornjakov dobri? Ja, nekateri. Nekateri pa ne.

Tu ne gre za nobeno posploševanje, ampak samo o dejanskih izkušnjah s tovornim prometom.Tukaj ne gre za metanje tovornjakarjev v en koš, ker bi marsikomu naredil krivico. Če si ti to tako razumel, ti ne morem pomagati. Stvari si nisi pravilno razlagal.

Praviš o divjih motoristih, hkrati pa praviš da te še ni prehitel tovornjak (zanimivo?).Tudi tovornjaki lahko dosegajo hitrosti 80 in čez.

Se bom raje distanciral od teme, ker nekateri stvari jemljejo preveč na čustveni in osebni ravni. Saj je vse skupaj le nedolžna debata, skupek razmišljanj. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Mene je nek tovornjak prav prijetno presenetil, ko je opazil da mu vozim za ritjo, da sem poskusal prehitet pa me je ustavil avto ki se je pojavil v nasprotni smeri in mi je ko je bil zrak cist dal zmigovc ces da naj prehitim... Torej so soferji tovornjakov dobri? Ja, nekateri. Nekateri pa ne.

Meni se je pa tudi že zgodilo da je dal žmigovc za frej pa je 2-3s kasneje pripeljal kombi nasprot...

...prehiteval v škarje pa se nalimal nekomu na masko....

ne hvala... ne zaupam nikomur. Lahko da jih 99% dobro hoče, ampak zaradi tistega enega procenta se pa res ne mislim fentat

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... pol pa verjetno nisi za v promet...

Sicer pa - kamionarji še niso tak problem. TRAKTORJI!!! Mater, gre 20km/h, žmigovcev nima, ga prehitiš ti pa zavije na en kolovoz pred nosom... Enkrat sem šel manj kot pol metra mimo - on zavijal v levo, jest pa prehiteval. Kriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... pol pa verjetno nisi za v promet...

Sicer pa - kamionarji še niso tak problem. TRAKTORJI!!! Mater, gre 20km/h, žmigovcev nima, ga prehitiš ti pa zavije na en kolovoz pred nosom... Enkrat sem šel manj kot pol metra mimo - on zavijal v levo, jest pa prehiteval. Kriza.

Jaz pa opazujem in pazim na vse morebitne izvoze in dovoze, zato podobnih težav nimam ... enako velja za vožnjo mimo kamiona ipd ... na motoju oči na peclje in bo mnogo manj problemov in"situacij" na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko mas kaksna dva zaporedna ovinka, kjer ne vidis izvozov

hkrati pa ti guma drži kot da si na tračnicah izza visoke trave pa kar naenkrat zapelje traktor z nekimi vilami spredi in zadi.

Sm se ze vidu napicenga na proklete stange :shock: sam mi je na srečo pustu se pol metra ceste na nasprotnem pasu. :evil:

O tovornjakih pa sploh ne mislim izgubljat besed. :evil: :evil: :evil: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... pol pa verjetno nisi za v promet...

Sicer pa - kamionarji še niso tak problem. TRAKTORJI!!! Mater, gre 20km/h, žmigovcev nima, ga prehitiš ti pa zavije na en kolovoz pred nosom... Enkrat sem šel manj kot pol metra mimo - on zavijal v levo, jest pa prehiteval. Kriza.

Jaz pa opazujem in pazim na vse morebitne izvoze in dovoze, zato podobnih težav nimam ... enako velja za vožnjo mimo kamiona ipd ... na motoju oči na peclje in bo mnogo manj problemov in"situacij" na cesti.

Hotscko je cist prav povedal. Sicer pa tud jst nism potem prehitel tovornjaka, ceprav mi je dal zmigovc. Pa ne ker mu ne bi zaupal, ampak ker je blo to v naselju in je blo se kup dovozov in sem se zamislil in si rekel da se mi tolk pa spet ne mudi in pocakal konec naselja ter ga normalno prehitel.

Nikjer nism zapisal da jaz vozim po CPP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko mas kaksna dva zaporedna ovinka, kjer ne vidis izvozov

hkrati pa ti guma drži kot da si na tračnicah izza visoke trave pa kar naenkrat zapelje traktor z nekimi vilami spredi in zadi.

Sm se ze vidu napicenga na proklete stange :shock: sam mi je na srečo pustu se pol metra ceste na nasprotnem pasu. :evil:

O tovornjakih pa sploh ne mislim izgubljat besed. :evil: :evil: :evil: :!:

Sam si lepo povedal... ne vidis izvozov, pricakujes pa da bodo izvozi videli tebe...zato pa kr po gasu.

Postavi se v vlogo tistega traktorista. Sedis na traktorju, ki zmore 25km/h mogoce clo 30. S kolovozne ceste hoces zapeljat na glavno cesto. Pri tem te ovira trava in pa ovinek, tako da ne vidis dalec ce kdo prihaja.

Moznosti so da: - pokosis travo (ki verjetno ni traktoristova) in uzivas v razgledu

- nekoga posljes za ovinek da ti signalizira kdaj smes speljat

- cakas na ugodno priliko (in ti zmanjka nafte - nikoli ne ves kaj je za ovinkom in si pravis "kaj pa ce zdej prleti"..pa si v zanki)

- speljes ko vidis, da ni nikogar in upas da kdo ne prileti

(avto/motor)

- sposodis si vedezevanje za telebane in nimas problema

z zgornjimi moznostmi

Tole je malo za hec malo za res...Traktorist zagotovo ni zapeljal na cesto zlonamerno. Na takih cestah je ponavadi omejitev 70 ali pa 50 in to ne zato ker bi se cestarji bali da te odnese vn ampak bolj zaradi dovozov na cesto. Se mi zdi da se ze ponavljam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevarnih in kriznih situacij je in bo vedno več, neglede na tovornjake ali ostale udeležece. Vem kako je na kolesu, ko ti šleper pelje 20 cm mimo in te že skoraj vleče v njegove gume. Samo 20 cm je lahko tudi dosti za prehitevanje ali vožnjo mimo, pač še ni kritično , če mu je bila sila. Tudi nam je kdaj dosti nekaj cm, pa smo že rešeni.

Vsi bodimo bolj strpni in previdni, pa nas bo več dočakalo starost, tudi drugim bomo dali vzor, tako z avtom kakor z mopedi. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da se ze ponavljam...

Ne, ne, ti kar ponavljaj. Ni takega razmišljanja nikoli dovolj. Morda se bo kateremu od hitrih, ki mislijo, da jim pri njihovi hitrosti 180+ in pri prehitevanju takoj iz ovinka na regionalni cesti ne sme nihče na cesto zapeljati, vsaj kaj usedlo v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi bodimo bolj strpni in previdni, pa nas bo več dočakalo starost, tudi drugim bomo dali vzor, tako z avtom kakor z mopedi. :P

Evo pa si žebljico na glavico :wink: :) ... zadel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotschko

veš imam nekaj izkušenj, ker tudi z avtom potegnem do 220, ampak z motorjem je pa velllllikaaaa razlika ! Pa tud mlad nisem več ne vem kolk, zato sem že dost doživel in bi še rad tudi z vsemi vami, zato:

BODIMO SAMI PAMETNI IN PREVIDNI IN BODO TUDI OSTALI- boš videl, da je res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotschko

veš imam nekaj izkušenj, ker tudi z avtom potegnem do 220, ampak z motorjem je pa velllllikaaaa razlika ! Pa tud mlad nisem več ne vem kolk, zato sem že dost doživel in bi še rad tudi z vsemi vami, zato:

BODIMO SAMI PAMETNI IN PREVIDNI IN BODO TUDI OSTALI- boš videl, da je res!

Zdaj pa ne vem al sem jaz smotan al kdo drug. A sem mogoče kaj drugega napisal, ko to kar praviš ti :?: Jaz se tako obnašam že od kar imam motor.

Da ne bo slučajno zamere še :D :lol: :wink: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: ..ne sploh ne, brez zamere. Sem nekam skočil in nisem imel osvežene strani in nisem videl prejšnjega tvojega odgovora. OK ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: ..ne sploh ne, brez zamere. Sem nekam skočil in nisem imel osvežene strani in nisem videl prejšnjega tvojega odgovora. OK ?

bljema ni sploh. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Penim se? Nc se ne penim, sam povem kako je. Ti si stal ...

Ne spopmnim se da bi me kdaj prehitel slepar, tovornjak. S kolesom pa sem temu pisu bil ze izpostavljen in je definitivno bolj nevarno kot na motorju, saj je celota bolj trdna v slednjem primeru.

Saj gre lahko mimo tebe v nasprotno smer, pa dosezes natancno isti efekt...

...

Ce daje vtis penine :lol: pa je to kvecjemu zato, ker nima smisla posplosevat in spet imet par strani postov kako so tovornjakarji barabe. Ker eni so eni niso. In to isto velja za vse, med drugim tud motoriste.

...

Pa sej to ni nic novega, o tem smo ze ful pisal. Eni ljudje so fajn eni niso, eni motoristi vozijo KK eni avtomobilisti tut...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovornjakarji so običajno fejst fantje in na cesti imam z njimi kar dobre izkušnje...so pa tudi izjeme...

Se strinjam :wink: ....Prav tako kakor motoristi se tudi tovornjakarji tretirajo kot clani velike druzine. Imajo svoje geste, navade.....v glavnem obcutek pripadnosti. Je pa res, da so tovorna vozila ogromna, posastna, strasljiva.....in zato vzbujajo pri nekaterih pac malo vec straha :shock: ....Ampak ne se bat, tudi za tem volanom sedi clovek, ki je na zalost ( al pa na sreco )pac samo clovek. Ampak za smrt na motorju je lahko tudi zajec dovolj. Torej na tovornjakarje lahko gledamo, kot na slona v trgovini s porcelanom :D :D :D.

Kot vozniku motornega kolesa mi ostane zavedanje, da sem izpostavljen in da moram sam pazit nase.

Toliko o ljubezni do bliznjega:

pomagaj si sam in ti bodo tudi vsi ostali.

F. Nietzsche

lep pozdrav dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, kaj sem pa jaz v soboto videl. Sem se peljal (s kolesom pac) na vikend iz LJ, pa sem videl en tovornjak, ki jo je kar hitro brisal nasproti. Jasno, sem ga opazoval ... se mi priblizuje, in vidim neko rdece-rumeno zadevo cez celo zadnjo stran kabine. Izkazalo se je, da je tisto Ferrarijeva zastava hehe, fsck, zadnje kar potrebujem na cesti, je tovornjakar, ki misli, da je Schumacher :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, kaj sem pa jaz v soboto videl. Sem se peljal (s kolesom pac) na vikend iz LJ, pa sem videl en tovornjak, ki jo je kar hitro brisal nasproti. Jasno, sem ga opazoval ... se mi priblizuje, in vidim neko rdece-rumeno zadevo cez celo zadnjo stran kabine. Izkazalo se je, da je tisto Ferrarijeva zastava hehe, fsck, zadnje kar potrebujem na cesti, je tovornjakar, ki misli, da je Schumacher  :lol:  :lol:

bolje to kakor da vidiš tovornjakarja z japonsko zastavo,ki vpije Tora,Tora,Tora...in misli da je božji veter (po japonsko kami-kaze)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, to imas pa kajpada prav :wink: Drugace pa ... seveda, posplosevati ni lepo, ampak tovornjakarji padejo v oci in si jih zaradi velikosti pac bolj zapomnis in vsako slabo srecanje z njimi da kamencek v mozaiku predstave o "zabitih arogantnezih" in "lahko njemu, z 20 tonami!" :wink: :D

Na male uboge na duhu v osebnih avtomobilih si ze vajen in te ne presenecajo ... ko pa kaj slabega dozivis v povezavi s kakim sleperjem, se ti pa pac vtisne v spomin :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!