Skoči na vsebino

Tovornjakarji vs motoristi


bostov

Priporočene objave

a lahko samo eno vprasanje za kamionđijo....ne mislim pluvat

pr men doma se malo nerodno zapelje iz glavne ceste na desno , za skarpo in grmovje, v rahel klanec

vidljivost nic, pa se kksn se najde ki po levi dol zapelje

ker misli po makadamu naprej peljat ki ga je za se en pas na desni, torej isti strani kamor zavijam iz glavne ceste

problem se mi pojavlja ko tisti za menoj ne upostevajo da je vidljivost nic (se dogajajo nesrece tam)

in da moram zelo zmanjsati hitrost, se pravi na ene 10km/h, da je se varno

in to moram storiti skoraj na glavni cesti kjer je omejitev 70km/h

se mi je zgodilo da je bil za menoj tovornjak in sm kr vedu da ne bo bremzu, ampak je racunal da se bom s skoraj nezmanjsano hitrostjo umaknil izpred njega in zato ne rabi bremzat, sej se bova falila

in potem jest zmanjsam hitrost in ga dobim skoraj v rit, pa se trobi mi

zelo redko se zgodi da avti za menoj povecajo razdaljo ko dam desni zmigavec kaksnih 100m prej

praviloma se razdalja zmanjsa, in potem bolj ko zmanjsujem hitrost bolj se mi priblizujejo

in pojma nimajo da se lahko jaz tudi ustavim da glavni cesti, ce se izkaze da mi gre nekdo nasproti po stranski cesti, in potem sledi divje odvijanje tistih za mano na nasprotni pas, ce je fraj

kako naj tovornjakarju za menoj dopovem kaj ga caka, da nocem njegovi 40ton da gre cez mene?

thanx in lep pozdrav

p.s.

ce izkoristim tisto nekaj makadama da se umaknem s ceste, izkoriscam nekaj kar ni vozni pas

in ce gre tisti za menoj tudi desno, me kar hocejo prehitevat, najbrz mislijo da bom parkiru al kva...

se vecje sranje :kva2:

da ne govorim o raznih mopedih ki se cisto levo, skarpe drzijo ko zavijajo levo na makadam, ne na cesto.

enga sm tko ze skor nalimu na skarpo in zato tega ne pocnem vec, raje se ustavim na glavni cesti

Js ti lahko odgovorim samo zase ne morem ti pa za vse šoferje ker ljudje smo različni to vrjetno veš... eni so živčni na cesti eni ne, eni nesranmi bla bla bla. js če vidm da bo en neki naredu začnem bremzat in povečam razdaljo tko da on lahko zavije men se pa ponavad še ustavt ni treba.

drgač pa preveri če ti smerokazi delajo , ker eni mislijo da jim pa jim ne.... bremzat začni že prej tko da nakažeš osebi zadaj da boš nekaj neredil ( ne pa bremzat tik predn zaviješ ) in se počasi ustavljaš ( vrjetno ti bo kdo trobil ampak je vsaj pozoren nate in čez tebe ne bo pelov) js se vrjetno ne bi umikal na makedam, ker s tem daš vozilom za tabo možnost da te prehitevajo pa še nevarno za tistega ki bo zavijal ven.

če se nič ne vidi si omislite kkšn špegu

če pa misliš da se vozilo za tabo ne bo ustavilo pa pelji naprej, se boš že kje obrnu ( predvidevanje )

lahko se ustaviš tut na kšni postaji in spustiš vozila naprej in ko je frej greš naprej in zaviješ ( js to naredu že doskrat)

to je sam predlog ne bom pa nič trdil ker poznaš ti to situacijo bolje od mene....kej več bi se pa že težko naredl ( naredi kar misliš da bo bolje zate ) nism inštuktor da bom govoru kaj je prov pa kaj ni

če je 70 omejitev to pomen da ni v naselju morš pa sploh pazit kaj se za tabo dogaja

če maš pa jajca pa unga prefukej k ti bo trobu O:-) joke

lp

jeger

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič, ko sem se vračal iz obale domov, se ustavim za kamionom na semaforju. Ko me je šofer videl v ogledalu, je začel v prostem teku navijati plin, da bi me sprovociral. Žal se na te bedne fore ne odzivam in sem vozil v koloni za njim proti Lj. Ker je na vsak način hotu seb al men dokazat kok je dobr, je začel prehitevat pred sabo vse živo. Ene parkrat so nasproti vozeči celo upočasnili in se umikali, da ne bi prišlo do trčenja. Ker sem vidu, da je bedak sem ga raje prehitu, da je odnehu z neumnostmi. Ne vem kaj je sploh hotu dokazat. :BUA: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem, komerkoli, da si v takem primeru poizkuša zapomnit kakšno telefonsko številko iz cerade/kabine ali pa ime firme in potem pač pokliče v pisarno ter pohvali njihovega šoferja in njegovo obnašanje v prometu........

Včasih zaleže..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej pravm .....so tut taki ...sam nikol pa ne smeš useh u isti koš metat.... isto k pr motoristih, avtomobilistih, ma povsod so taki in drgačni

tle ne morš nč pomagat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne spada ravno pod temo tovornjakar..........ampak danes se je vame zaletel kolesar, se peljem po strnjenem naselju po prednostni cesti na srečo počasi v prvi predstavi, ko z neprednostne ceste prišiba (ima štop)in seka križišče po "levi" točno direktno vame :BUA: , toliko se mi je uspelo izognit ,da me je oplazil po desni ...na srečo brez hujših posledic.Ko sem mu naštel par vzgojnih, še je bil na kancu toliko nesramen, da si je privošil reč da bi ga lahko videl, kaj bo naredil :slap: (takrtat bi mu jih najraje par vzgojnih stisnil za uho) Bil pa je rekreativec ne kak otrok. Še sreča da se ni srečal z avtomobilom.

Pa še naj kdo reče da nismo ogroženi :yes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma letos sm na začetku sezone tud jst skoraj imela bližnje srečanje z kamionom tam nekje med Banja Luko in Jajcem (seveda v kanjonu, da nebi slučajno bilo veliko placa :( ). Me je še kar neki časa tlačla mora v obliki velikega rumenega odbijača, ki ga je imel tovornjak odspredaj :cry: . In kdo je kriv???? Jaz, ker sem prehitevala tam, kjer se ne da varno prehitevati :nono: . Seveda pa po pričevanju kolega (ki je vozil za mano in ni tako neumno prhiteval) tovornjakar tudi slučajno ni pomagal vsaj z minimalnim bremzanjem. Nauk za mene: prehitevaj tam, kjer je varno.

LP in veliko varnih prehitevanj M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ja....skoraj bližnje srečanje s kamijonđijo na prvem klancu iz Mokronoga proti NM (levi ovinek). Se lepo pripravim da položim ovinek, ko iz nasprotne strani priropota kamijonđija. Ravno toliko sem imel še časa, da sem umaknil glavo in se stisnil k motorju, da nisem zapel.

Nauk: študiraj na to, da kamijonđija rabi malo več prostora, da odpelje oster ovinek (nedaj bože da je priklopnik) in.....ne divjaj brezglavo :grrr

Sicer je še bilo tega....samo, če dobro premislim, sem si več al manj bil sam kriv :blush:

Drugače se pa še noben kamijonđija ni spravil name,so kar fajn ljudje...blendajo,opozarjajo, dajejo smernik kjer je varno da jih prehitiš itd.(izkušnje ko sem na motorinu) ..... Večkrat sem se počutil ogroženega s strani avtomobilistov (nameroma zapelje proti tebi) ,samo to je pa že za drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja u glavnem....mamo nek procent kretenskih motoristov, nek procent kretenskih avtomobilistov.....logicno mam tut nek procent kretenskih kamionarjev...

valda niso vsi isti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja u glavnem....mamo nek procent kretenskih motoristov, nek procent kretenskih avtomobilistov.....logicno mam tut nek procent kretenskih kamionarjev...

valda niso vsi isti...

Ni edina, je pa ena ne prav stevilnih treznih objav v temi, katere edini cilj, vsaj za moje utrujene oci, je podpihovanje prepricanja v obstoj visjega plemena, ki se mu godi zlo in krivica. Ce na hitro pomislim, mi kot vzporednice na pamet padejo pridige iz Stare zaveze, iz nam blizjega casa pa se one iz Velikega Rajha, pa z izliva Save v Donavo, pa z Gosposvetskega polja, pa iz Vecnega mesta, da ne nastevam prevec.

Imejmo se radi pa ne etiketirajmo se zgolj po tem s katere strani ima kdo pleso pokrito. Nic dobrega to ne rojeva.

P.S.: Voznik vlacilca, ki vas bo v kriziscu pokosil, ni nujno zloben clovek. Ce ostro zavija, morda v notranjem ogledalu vidi le prva dva metra prikolice! In ocitamo mu lahko samo se brezbriznost in malomarnost v oceni loka zavijanja.

P.S.2: Voznik kamiona, ki stoji pred vami in vas morda sploh ni opazil, morda v prostem teku pritiska plin, ker je pred tem veliko zaviral in ostal brez zraka in ga na tak nacin pumpa v zracne rezervoarje. Potem pa divje vozi domov, ker morda zena dozivlja zivcni zlom, ker ga ze tri tedne ni resno videla.

Morda imajo ljudje razlog za svoje pocetje. Morda le-ta ni zloben in namenjen unicenju populacije ubogih motoristov. Morda smo si sami pocetje drugih nápak tolmacili. Morda... je vse to skupaj eno navadno nakladanje... razmisljanje pa vseeno stimulira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni edina, je pa ena ne prav stevilnih treznih objav v temi, katere edini cilj, vsaj za moje utrujene oci, je podpihovanje prepricanja v obstoj visjega plemena, ki se mu godi zlo in krivica. Ce na hitro pomislim, mi kot vzporednice na pamet padejo pridige iz Stare zaveze, iz nam blizjega casa pa se one iz Velikega Rajha, pa z izliva Save v Donavo, pa z Gosposvetskega polja, pa iz Vecnega mesta, da ne nastevam prevec.

Morda imajo ljudje razlog za svoje pocetje. Morda le-ta ni zloben in namenjen unicenju populacije ubogih motoristov. Morda smo si sami pocetje drugih nápak tolmacili. Morda... je vse to skupaj eno navadno nakladanje... razmisljanje pa vseeno stimulira.

:worship: :OK:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem veliko na cesti pa lahk rečem da so tile kamionarji kot da so sami na cesti(ampak tud ne vsi veliko pa)

policija jih sploh ne kontrolira ,če sem v petih letih vidu da so meli dva za cesto je veliko?????

tolk.pa še velik oveč .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz dodam eno izkušnjo.

Imam znanca, ki je motorist, mimogrede pa tudi tovornjakar. Vozila sva skupaj, jaz lepo kakih 10 m za njim. Avtomobile sva prehitevala enega za drugim, tekoče, ko pa sva dohitela šleparja, pa se je začelo dogajati nekaj, česar še nisem doživel. Kolega se je prvo prepričal, da ni nikogar nasproti, potem pa zapeljal na levo stran ceste, a še vedno kakih 5 m za kamijonom. Tako je vozil morda kake pol minute (verjetno precej celo manj, le meni se je zdela cela večnost), ko je šlepar potrobil in za hip prižgal vse štiri žmigavce. V hipu potem gas in kolega je švignil mimo, jaz pa za njim. Kamijonarju je pomahal, seveda tudi jaz, on nama je potrobil v pozdrav, in odpeljala sva se naprej.

Ko sva naredila čik pavzo, sem ga vprašal, v čem je štos. Odgovor mi je dal še eno novo izkušnjo več: ker je kolega pač kamionar, seveda dobro ve, kako zgleda vožnja kamiona, pa tudi to, da kamionar hudičevo malo vidi nazaj in da mora biti precej bolj zbran za vožnjo, kot je to potrebno v avtu ali celo na motorju. Zato se je treba prvo pokazati in šele, ko si prepričan, da te kamionar vidi, ga lahko začneš prehitevati. Povedal mi je tudi, da je to 'nenavadno' obnašanje motoristov pri prehitevanju prvič opazil pred leti v Nemčiji in so mu potem nemški tovornjakarji razložili, v čem je štos.

Od takrat dalje tudi jaz ravnam tako (pa naj bo kamion 6 ali 18 - wheeler), vse gre mirno in tekoče, brez kakršnih koli živčnih stresov ali nevarnih situacij. Zamuda zaradi tega je minimalna (tistih par sekund več, zaradi tega ne bo konec sveta), če pa računam, da se npr. na poti do Pule ustavim vsaj trikrat za kavo in čik, potem sploh ni omembe vredna. Saj se nas večina vendar vozi zaradi užitka, če pa hočem malo več adrenalina, pa v službi rečem šefu, da je osel, pa je problem rešen.

Toliko od mene v tej temi, pa lep pozdrav vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je dal kolega tovornjakar še en pameten nasvet; ko prehitevaš se čim bolj na levo stran ceste

postav, ker imajo nalite gume in ko jo raznese ti ni pomoči, kar pa se ne dogaja tako poredko

kot mi je sam zatrdil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovornjakarji (tovornjaki), hm, spoštovanja vredna tehnika na cesti, kateri se je najbolje izogniti. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!