Skoči na vsebino

Izkušnje Italija, Francija, Švica


mat

Priporočene objave

Prago sem dal le za primer lahko je katerokoli drugo mesto.

Mislim pa, da tudi tam kjer drago placaš parkirnino ne gledajo ravno kdo se je z motorjem pripeljal in kdo odpeljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je ze jasno,kako si ti to mislil,samo to je argument,s katerim bodo najverjetneje rekli "sorry,ne gre".

je pa za probat.

-----

clean and sober

Edited by - Ice on 05/07/2001 14:56:31

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem bil dve leti nazaj v Maroku.

Vsa njihova mesta so ena sama velika gužva. Garažnih hiš ni, ce sem ga pa kam priklenu, potem so mi pa otroc gor skakal. Tako sem uporabil eno dobro možnost. Ker je tam na vsakem križišcu en kup policajev, sem lepo enega izmed njih prosu naj mi motor popazi. In ne boste verjeli, da so ga. In to sem veckrat prakticiral. Nikoli pa jim nisem ponudil denarja za to, ker pravijo, da te lahko potem takoj obtožjo podkupovanja.

Sem pa tud zaposlil ta male k so se zbiral okol mojga motorja. Ta najvecjemu sem rekel, da nej paz na motor. Nikol mi niso nc naredil in skorajda vedno so mi ga tud spucal. Je pa res, da njim manj zaupas kot policajem, ampak kaj ti pa drugega preostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOPED kakšne so pa kaj ceste tam ?

Se da normalno peljat z naked bikom ali rabiš enduro, da kaj vec vidiš.

Ali je Maroko drag ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

MOPED kakšne so pa kaj ceste tam ?

Se da normalno peljat z naked bikom ali rabiš enduro, da kaj vec vidiš.

Ali je Maroko drag ?

Ceste so neverjetno dobre. Treba je pazit le na kaksno živino... Bencinske crpalke so povsod (shell...) neosvincen ni problem, campov je dovolj....

Nasplošno ljudje mislijo (pa tui jaz sem tako misil), d je Maroko ena sama štala. No ja deloma je to res ampak treba je vedet, da so bili oni do leta 1956 pod Francijo. Tako, da jim je nekaj pameti še ostalo.

Maroko ni drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

v spaniji sem motor redno puscal v garaznih hisah v centru mesta ker ma vsaka park. hisa tudi poseben del za motorje. mores pa met kako disk klucavnico ali ketno za skozi kolo ker nimas nikamor za priklenit. garaze so varovane in tudi niso drage (mislim da sem okoli 4000 sit placal za 14 dni).

v kakih mesti ala praga in podobno pa je verjetno res boljsi ce mas MC barve pa se cuvaja na kako pivo povabis z pretvezo da bi rad kako dobro pivnico spoznal al pa kaj takega. vglavnem se malo "spoprijatelis".

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Letos jo bom potegnil po Italiji, Franciji in Švici, pa me zanimajo vaše izkušnje glede kriminala, kje lahko mirno pustiš motor oziroma kako ga zavarovati, da greš lahko mirno na oglede znamenitosti?

mat

Hmm, lansko leto ni šlo, letos pa se je izšlo. Prejšni petek smo se vrnili(vara in gs1150+ moja žena 8) ) po potepanju po Italiji, Franciji, Monacu, Lichensteinu, Švici. Sedem dni in 3 ure=3150 km = 5 dni dežja in dva sončna dneva.

Skratka preleteli smo marsikateri prelaz, med drugim cole le Bonnete, ki je najvišji v Evropi(2800m), ogledali si kanjon, skočili na M. Blanc(99evrov :shock: ) imeli šnel kurs po Dolomitih, naturistično kopanje na 2000m, pod Marmolado. Skratka nepozabni dnevi so minili kot blisk, ne glede na to da nas je dež spremljal skoraj celo potovanje. V Franciji te mokra cesta niti ne moti saj imajo odličen asfalt, ki drži skoraj enako ko je moker ali suh. Če vas zanimajo slike so na mojem linku(spodaj).Če pa karkoli drugega, vprašajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo ravno prišli iz fure po alpah (italija, švica, francija). sam osebno nisem imel ne ketne in ne alarma, pa ni blo nobenih problemov. spali pa smo v kampih (4-8 eur na noč). več si lahko prebereš na strani www.motoklub-viharniki.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje glede varnosti za moped in prtljago ki sem si jih nabral po CRO, BIH, YU, A, SK, PL, D, F, E, AND, MA, P, CH,...

Ponoči je moped vedno ob meni če spim v kampu, če pa v kakšnih poceni hotelčkih, pa poiščem varovano garažo ali čuvaja. Slednje pride v poštev zlasti v severni afriki.Plus dodatna veriga plus kripto

najt.Na počivališčih ob avtocesti nikoli ne spim.Z leti sem si pridobil navado da imam prenočišče (kamp ali kaj bolj trdnega ) vsaj eno uro pred temo.

Ko sem v večjih mestih ki si jih ogledujem, to lahko traja tudi en teden, se ponavadi zaradi same praktičnosti po mestu premikam z javnim prevozom. V Barceloni sem npr. za tedensko parkiranje v varovani garaži, ki se ponoči zapre, videokamere, fizično varivanje, oddelek posebej za motorje... plačal 6000sit. Đabe, če mene vprašaš.

Drugače pa po mestih, ko greš malo naokrog, parkiram vedno na najbolj obljudenih mestih, tam kjer je vedno veliko ljudi, če je to peš cona še toliko bolje.

Najbolj sem se za motor bal v Črni gori.

Slabih izkušenj nisem imel nikjer, so mi pa motor skoraj ukradli pred leti iz lastne garaže (fuj, mater jim...), ampak to je že druga zgodba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!