Skoči na vsebino

Šraufanje --- Aaaaaaaargh... safr...


strom

Priporočene objave

kolk se men ne da šraufat...

OK, sej je fino če maš eno mofo za vozit pa eno za šraufat, ampak če je pa samo ena, pa še to je treba šraufat je pa safr.

Skratka folk... je jeba če ni dnarja za nov motor.

Prispevke pobiram v vseh oblikah in valutah, lahko pridem tudi iskat, še najbolj vesel bi pa bil delujočega motorja, tko da pobrskajte po garažah in delavnicah, dnevnih sobah etc, če se vam kej takšnega še okol valja.

BTW: mašio od yamahe dons odprl, zgleda OK... ampak jebiga... ni še sestavlen.

kolk se men ne da šraufat...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma je tak šmorn s tem šravfanjem! Sej men to čisto paše, prav rad se igram, pa motor razstavim, pa kej poštelam, pa mu malo design predelam. Samo ko pa nekaj crkne, potem je pa figa. Vse nekaj velik košta, pa ne dobiš takoj, je treba čakat....bljak! Še ta največ šmorn je pa takrat, ko ti pluzna crkne na cesti, po možnosti nekje bogu za ritjo!

Drugač pa doma v garaži, mofa na stojalu, jaz zraven na stolčku, pa da jo lepo počas mal žgečkam, o to pa prav rad počnem. Sem pač tak majhen otrok, ki se rad igra! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa doma v garaži, mofa na stojalu, jaz zraven na stolčku, pa da jo lepo počas mal žgečkam, o to pa prav rad počnem. Sem pač tak majhen otrok, ki se rad igra! :D :D :D

Horjo, tole si pa v črno zadel! Če imam cajt, pa če moped ni ravno na smrt bolan, je prav luštno. Malo pošraufam, pa kaj spucam, pa naštelam... Pol grem pa na furco pa se mi tko fajn zdi! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi vidva kaj živga pošraufala pa naštelala, bi blo več veselja, pa še kakšna bi bla zraven vesela.

:lol:

Ah, Ran, sej veš, leta pa izkušnje naredijo svoje. Potem se pa po liniji najmanjšega odpora ravnaš! :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN ali poznas tisto izjavo, ki se je drzi tudi Ice in pravi: "Ljudje te lahko razocarajo, so navihani, masina pa vedno samo poslusa, je hvalezna, ne prevec zahtevna, vedno pripravljena,..." No ja razen, ce kaksna benz-pumpa ne crkne, a ne HHV? Ampak to pa tako ali tako mora biti, cene ni razloga za sraufanje. Pa se ena pomembna razlika med stvarjo in clovekom je, in sicer, da lahko stvar, ko se ti ne da vec ukvarjati z njo pustis, osebe pa ne smes napr. pustiti tik "pred vrhuncem", ce se ti pac ne da vec. :D :oops: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN ali poznas tisto izjavo, ki se je drzi tudi Ice in pravi: "Ljudje te lahko razocarajo, so navihani, masina pa vedno samo poslusa, je hvalezna, ne prevec zahtevna, vedno pripravljena,..." No ja razen, ce kaksna benz-pumpa ne crkne, a ne HHV? Ampak to pa tako ali tako mora biti, cene ni razloga za sraufanje. Pa se ena pomembna razlika med stvarjo in clovekom je, in sicer, da lahko stvar, ko se ti ne da vec ukvarjati z njo pustis, osebe pa ne smes napr. pustiti tik "pred vrhuncem", ce se ti pac ne da vec.  :D  :oops:  :shock:

Pa kaj naj ti odgovorim, si že sam vse povedal.

Sem v fazi ali pa imam srečo, da mi po motorju še ni treba brkljati.

Yamaha twin rulz.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi vidva kaj živga pošraufala pa naštelala, bi blo več veselja, pa še kakšna bi bla zraven vesela.

:lol:

Jap Ran, ...JAP, JAP, JAP, .... Hmm za motor šraufat je itaQ kao servis, vmes pa don't touch it če dela! (no ja moje skromno mnenje)

:roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm za motor šraufat je itaQ kao servis, vmes pa don't touch it če dela! (no ja moje skromno mnenje)

:roll:

Jep, Zoolo! Tocno tako! Nimamo zastonj delitve dela (zenske kuhajo, mi jemo) :D:D:D:D:D OK, no , ne ravno tako, ampak resno: jaz vseeno pravim, da je delitev dela tu z razlogom. Eni sraufajo, drugi predavamo... pa se denar prerazporedi od enih do drugih, vsi delamo to, kar zelimo, pa smo zadovoljni... Dokkler dela, pusti, potem pa lepo servis in - odpres denarnico... pa je zadeva poslihtana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm za motor šraufat je itaQ kao servis, vmes pa don't touch it če dela! (no ja moje skromno mnenje)

:roll:

Jep, Zoolo! Tocno tako! Nimamo zastonj delitve dela (zenske kuhajo, mi jemo) :D:D:D:D:D OK, no , ne ravno tako, ampak resno: jaz vseeno pravim, da je delitev dela tu z razlogom. Eni sraufajo, drugi predavamo... pa se denar prerazporedi od enih do drugih, vsi delamo to, kar zelimo, pa smo zadovoljni... Dokkler dela, pusti, potem pa lepo servis in - odpres denarnico... pa je zadeva poslihtana...

Če bi blo tako bi blo zelo preprosto in bi "šraufali" samo tisti ki to počnejo z veseljem.

Je pa potem tukaj še problem nevemkolikokratne obdavcitve pa placila prispevkov tako da se mnogokrat splača namesto predavati tudi prijeti kak izvijač ( vsaj jaz ne poznam ljudi ki bi bili placani toliko (neto ) kot stane ura serviserja )

Pa da ne bo pomote, tudi meni je najbolj všeč ko šraufajo na servisu.

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi blo tako bi blo zelo preprosto in bi "šraufali" samo tisti ki to počnejo z veseljem.

Je pa potem tukaj še problem nevemkolikokratne obdavcitve pa placila prispevkov tako da se mnogokrat splača namesto predavati tudi prijeti kak izvijač ( vsaj jaz ne poznam ljudi ki bi bili placani toliko (neto ) kot stane ura serviserja )

Pa da ne bo pomote, tudi meni je najbolj všeč ko šraufajo na servisu.

LP,

klemen

Bravo Klemen :!: Navsezdnje, če si nekaj sam znaš naredit in nimam v mislih modelarskih poizkusov, si prihraniš kak tolar in dostikrat je ta stvar tudi bolje in hitreje narejena. Tam kjer pa nimamo pojma, pa raje prste vstran.

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pravim, da je delitev dela tu z razlogom. Eni sraufajo, drugi predavamo... pa se denar prerazporedi od enih do drugih, vsi delamo to, kar zelimo, pa smo zadovoljni... Dokkler dela, pusti, potem pa lepo servis in - odpres denarnico... pa je zadeva poslihtana...

Hahahahahehehehuhhaiahii... ROTFLMAO... če jest pripeljem na servis pa odprem denarnico, me zaprejo u pole... :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena anekdota, ki jasno pove, koliko imam jest pojma o šravfanju:

moji kolegi: "Zakaj pa ti nimaš nč orodja pod sedežem?"

jest: "Brezveze - tko al tko ne bi znal nč popravt."

Tko pač je... mogoče pa bo kdaj kej bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Brezveze - tko al tko ne bi znal nč popravt."

Tko pač je... mogoče pa bo kdaj kej bolje...

Hehehehehe........pojdi na tecaj. Mislim, da ga organizirajo oni, ki imajo gobeline, strekanje, kvackanje, kuhanje... :wink: :D :D :D

Eh, samo se hecam, imas pa sigurno druge sposobnosti in mobitel v zepu :wink:.

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar sem pred kakšnimi petnajstimi leti ugotovil, da serviserji niso vsevedi, da ponavadi ne delajo z veseljem, ampak (normalno) delajo predvsem za denar, sem začel sam šraufat. V tem času sem nabavil kakšnega pol metra knjig, nekaj kil orodja in prebil v garaži kar nekaj časa. Skoraj vse servisiram sam, kadar grem na servis vem kaj hočem, nakaterim serviserjem je to všeč, drugim ne. Slednjih se izogibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP:

prou zanima me al se več dobi za uro šraufanja al za uro predavanj, plačano namreč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Larry Carley: Popravi svoj avto (knjiga, ki razloži delovanje naprav in po točkah vodi med popravilom, vključno z varstvom pri delu)

Tehniška založba Slovenije: Motorno vozilo, Delovanje motornega vozila (knjigi sta si podobni, bolj ali manj se dotakneta vseh naprav na vozilih, tudi nekaj motociklih piše, avtorji so različni tako da se dopolnjujeta),

Jožef Dekanj: Električni uređaji u automobilu,

Velimir Mesaroš: Elektronika u automobilu,

založba Haynes, različni avtorji: 3 knjige Owners Workshop Manual za avtomobile (priročniki za določene avtomobile z risbami in fotografijami – odlična zadeva, imajo jih tudi za nekatere motocikle)

Jovan B. Todorović: Kočenje motornih vozila (teorija raznih zavornih sistemov, tudi izračuni, podrobno razloženi sklopi v zavornih sistemih),

Workshop manual Renault 18 (tovarniški priročnik za serviserje).

Tehnologija motornih vozil, Motorna vozila (interna priročnika šole za avtomehanike),

Uputstva za popravku motora Briggs & Stratton (tovarniški priročnik za serviserje)

Sam svoj majstor: Bicikli, mopedi, motori (osnove vzdrževanja in popravljanja motociklov)

Prvih pet knjig (ali kakšne podobne) je skoraj obvezno čtivo za domačega mehanika, ki hoče vedeti kaj dela (in kaj serviserji delajo z njegovim jeklenim konjičkom). Poleg naštetega koristi še znanje fizike, elektrotehnike, regulacij, poznavanje materialov in veliko volje do praktičnega in teoretičnega spoznavanja tehnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Da ne odpiram nove teme, bom raje tole malo posral.

Bolj ko prebiram tale forum in pisanje o servisih, olju, kako se to ali drugo naredi, mikrofilmi ......., bolj sem v dvomih.

Imam par vprašanj!

Koliko od vas dejansko šraufa motorje sam doma in kdaj ste ga nazadnje?

Ker po odgovorih, ki jih berem v raznih temah je polno nekih izkušenj in nasvetov kaj se naredi

in kako se naredi, nazadnje pa v kakem drugem topiku prebereš, da ta ista oseba vozi na servis motor, odkar ga je kupila (ker če stojiš zraven ni nikoli isto, pa tudi grifa za zategovanje nimaš).

Vem pa tudi da je kle gor tudi veliko strakovnjakov, na katere se tudi sam veliko obračam, ki pa z svojim znanjem velikokrat presegajo znanje na servisih. (ker kokr sem opazil, je veliko servisov,

kjer je šef, lastnik stručko, ki pa ne prenaša znanja na svoje zaposlene in le ti znajo samo menjavati gume in menjavat olje, kokr je pa kaj večjega se pa čaka šefa, ki pa je po večini

prezaposlen in posledica tega je površno šraufanje in za silo dobro popravljeni motorji)

Koliko se upate sami pošraufati, dokler ga ne pelete k serviserju?

Ali to pomeni, da sami menjate olje, svečke, filtre, ko pa pridejo zahtevnejši servisi pa peljete na

servis, saj imajo tam po večini podatke o nastavitvah motorjev.

Se opravičujem če sem kirga užalil, vendar se v podobnih temah prevelikokrat pojavlja polno

vseznalcev in folka, ki so veliki teoretiki, sami pa doma ne premorejo kovčka z orodjem oz. ne

vejo kje ga imajo založenega.

P.S.

Vsi, ki imate nove motorje (garancija) ne odgovarjajte, saj vaš odgovor je že v naprej znan

Popravljeno . Popravil bobek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja - olje in filtre bom sam menjaval (ko bo treba se ketno in podobne reci, agregata samega pa ne mislim razstavljat); prvic mi ga je D.J., jaz pa sem bil zraven po sistemu butalskega kovaca vec ali manj <_< Naslednjic bo to tako, da bom sraufal jaz, on pa nadzoroval, potem pa imam da se navadim scasoma :)

Orodje ... orodja je doma precej, ampak vsakega po malem, tako da si bom v roku pol leta kupil kak komplet orodja ravno zaradi motorja.

Garancija? Kaksna garancija? :P

P.S.: odstranil sem anketo, je itak imela nesmiselne rezultate ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sajk, kaj ko bi jest tebe mal mahnu... dej anketo nazaj kokr veš in znaš.

Sicer sem pa odkar sem se zbudu do 21.30 šraufu... glava nazaj gor (novi tefloni), odmične, v fazo dat mašino, pokrov ventilov, airbox, frgazarji, krivine, avspuhi, kestl, stranski deklci pa kestl.

Bom jutr vidu če smo kej zrihtal.

Zmatran...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme, bom raje tole malo posral.

Bolj ko prebiram tale forum in pisanje o servisih, olju, kako se to ali drugo naredi, mikrofilmi ......., bolj sem v dvomih.

Imam par vprašanj!

Koliko od vas dejansko šraufa motorje sam doma in kdaj ste ga nazadnje?

Ker po odgovorih, ki jih berem v raznih temah je polno nekih izkušenj in nasvetov kaj se naredi

in kako se naredi, nazadnje pa v kakem drugem topiku prebereš, da ta ista oseba vozi na servis motor, odkar ga je kupila (ker če stojiš zraven ni nikoli isto, pa tudi grifa za zategovanje nimaš).

Vem pa tudi da je kle gor tudi veliko strakovnjakov, na katere se tudi sam veliko obračam, ki pa z svojim znanjem velikokrat presegajo znanje na servisih.

Se strinjam s teboj. Vendar mi ni do tega, da bi se pričkal s kom tukaj gori. Vem pa, da je tukaj res nekaj strokonjakov, ki znajo marsikaj. Večina pa kot ponavadi krepko pretirava. Za pravo šraufanje je namreč potrebno vse kaj prej kot vsi mogoči priročniki.

Praksa fantje. Pa brez zamere. Sem pač človek, ki nima rad pretiravanja.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se upate sami pošraufati, dokler ga ne pelete k serviserju?

Na mojem motorju ni šraufa, ki ga ne bi odšraufal in seveda vse nazaj sestavil. Vzrok temu je mladostna zagretost ob nabavi motorja. Ker je bil motor ob nakupu v tako slabem stanju, da bi bila cena seštevka servisnih ur višja od vrednosti motorja, sem se zadeve lotil sam. Počasi sem nabiral praktično in teoretično znanje in porabil ogrooomno časa. Seveda me to zanima in ne utruja , drugače tega ne bi počel.

S svojim znanjem tudi lahko objektivno ocenim delo serviserja. V temi "Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši" je ravno zaradi nepoznavanja dela toliko navdušenja in kritik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!