Skoči na vsebino

pravna pomoč?


extra

Priporočene objave

Lep pozdrav,imam pravno vprašanje: leta 2005 sem pri uradnem zastopniku za slovenijo kupil novo motorno kolo priznane japonske znamke. Po dobrem letu se odločim za menjavo.Bodoči kupec me opozori, da mi ne izplača željeno ceno, ker naj bi motor bil letnik 2003. Mu pokažem račun, kjer jasno piše: Leto izdelave 2005.

Začnem zbirati kataloge iz leta 2003 in 2005..........barva in grafika nalepk se v mojem primeru resnično ujema iz kataloga letnika 2003.......pošljem pošto z identifikacijsko št. okvirja in št. motorja na japonsko, in oni mi proti plačilu pošljejo a Year of Manufacture certificat, kjer je podan podatek: YM2003!!!!????!!!!

Kaj predlagate?

Čakam še določene podatke, nato pa vržem še večjo kost za glodanje :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri letnik ti piše pa na tablici ki je na okvirju motorja?

2003.....to zdej vem,pa tudi certifikat imam v roki........ni pa fer od prodajalca,da se gre take igrice....ne rečem, da bi dal drugačno ceno glede na letnik, ne pa da zdaj vse to še zanika

Popravljeno . Popravil extra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni pa fer od prodajalca,da se gre take igrice....ne rečem, da bi dal drugačno ceno glede na letnik, ne pa da zdaj vse to še zanika

mene so maja,2002 hotl nategnt s ceno za l.2002 za model letnika 2001. (nč niso omenil, de mi prodajajo lanski model), sam pa tud nism pomislu.... na srečo smo to ugotovili preden smo nakazali cekine.

odgovor: ups, se res, smo se zmotil...

ja pa jade....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm.... malo pametovanja, malo zares:

v bistvu je storjeno s strani prodajalca goljufija, zakrivanje podatkov. po EU zakonodaji imas 12 mesecev casa odstopiti od pogodbe oz. zahtevati izrocitev pogodbene teme ali zahtevati denar nazaj. zal je to pri tebi ze mimo.

vsekakor bi na tvojem mestu stopil do odvetnika in se posvetoval. da se prodajalec kar tako izgovori "ups, pomota" ne bo slo. tudi ce je bila mora, za tem stati in pozreti izgubo.

po pricevanjih o delovanju slovenskih sodisc: vso sreco. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če

boš prodajalcu powedow, da boš celo zadevo objavil na internetu

(recimo na MSu) s fotografijami dokumentov, ki naj bi dokazale

in podprle tvoje trditve - bo efekt seveda popolnoma drugačen

od tistega na sodišču.

Če

se s prodajalcem ne bosta mogla dogovoriti o

primerni rešitvi težave stori raje to ker:

- predvsem bo efekt takojšen v primeri s sodišči

- prodajalec bo z upadom prometa (vsaj za tisto sezono) veliko

huje kaznovan, kot bi bil kdajkoli na sodišču

ali preko kake organizacije za zaščito potrošnikov

- gotovo se bodo pojavili tudi drugi nategnjenci in firmi

se bo resnično slabo pisalo

- če se ne bo strinjal s tem, te bo moral on tožiti, kar pomeni

da bo trnova pot zamenjana - predvsem pa sodni stroški

Internet

in forumi ima danes veliko večjo moč, kot si prodajalci sploh

drznejo predstavljati.

Ys

sem v podobnih nesoglasjih nekajkrat uspel doseči zelo ugodne sporazume,

ko sem človeku lepo mirno in prijazno razložil kaj nameravam narediti.

Lp

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo leto nazaj sem se pogovarjal s kolegom, ki je vodja prodaje določene znamke avtomobilov, kjer mi je razlagal da se bo po neki EU?? direktivi osebna vozila vpisalo kot da so iz npr. 2007, pa čeprav je izdelano 2005 in je stalo 2 leti na lagerju.

Kako je zdaj s tem ne vem!?!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,imam pravno vprašanje: leta 2005 sem pri uradnem zastopniku za slovenijo kupil novo motorno kolo priznane japonske znamke. Po dobrem letu se odločim za menjavo.Bodoči kupec me opozori, da mi ne izplača željeno ceno, ker naj bi motor bil letnik 2003. Mu pokažem račun, kjer jasno piše: Leto izdelave 2005.

Začnem zbirati kataloge iz leta 2003 in 2005..........barva in grafika nalepk se v mojem primeru resnično ujema iz kataloga letnika 2003.......pošljem pošto z identifikacijsko št. okvirja in št. motorja na japonsko, in oni mi proti plačilu pošljejo a Year of Manufacture certificat, kjer je podan podatek: YM2003!!!!????!!!!

Kaj predlagate?

Čakam še določene podatke, nato pa vržem še večjo kost za glodanje :fredy:

Pozanimaj se še na inšpekcijski službi, kolikšna je kazen za tako dejanje - imaš temelj za odškodnino.

Poklical bi tudi Urad za varstvo potrošnikov in ti bodo brezplačno svetovali:

* E-mail: svetovanje.uvp@gov.si

* Fax: (01) 478-34-40

ali na Zvezo potrošnikov : zps@zps.si

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimaj se še na inšpekcijski službi, kolikšna je kazen za tako dejanje - imaš temelj za odškodnino.

Poklical bi tudi Urad za varstvo potrošnikov in ti bodo brezplačno svetovali:

* E-mail: svetovanje.uvp@gov.si

* Fax: (01) 478-34-40

ali na Zvezo potrošnikov : zps@zps.si

lp

Hvala za info.....takoj jutri zjutraj pošlem mail.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje pokliči .) Radi vprašajo po kakšnih dodatnih informacijah, ki bi jih morebiti spustil v emailu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se kar strinjal z nummero 1, prvo se probaj izognit tožbam pri čemer moreš vedet koliko boš zahteval od njih, realno bi bilo nekje razliko med tem kar bi dobil za 05 letnik in kar dobiš za 03.

mislim da če so normalni bi se morali bat da taka informacija pride v javnost ker verjetno ti nisi edini ki so mu tak motor prodali. jim pač poveš da boš dal informacijo o tem kaj se ti je zgodilo in poziv kako naj ljudje preverijo kateri letnik imajo na vse mogoče moto forume, v moto revije in medije. potem poveš da se boš v primeru da se ti še kdo javi organiziral skupinsko prijavo in tožbo.

ker večina uvoznikov bere tudi ta forum se zna zgodit da bo že to pisanje zaleglo da boste dosegli dogovor!

no pa le obvesti nas kako se je izteklo, če ti bo v prid, magari brez podatkov o podjetju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se kar strinjal z nummero 1, prvo se probaj izognit tožbam pri čemer moreš vedet koliko boš zahteval od njih, realno bi bilo nekje razliko med tem kar bi dobil za 05 letnik in kar dobiš za 03.

mislim da če so normalni bi se morali bat da taka informacija pride v javnost ker verjetno ti nisi edini ki so mu tak motor prodali. jim pač poveš da boš dal informacijo o tem kaj se ti je zgodilo in poziv kako naj ljudje preverijo kateri letnik imajo na vse mogoče moto forume, v moto revije in medije. potem poveš da se boš v primeru da se ti še kdo javi organiziral skupinsko prijavo in tožbo.

ker večina uvoznikov bere tudi ta forum se zna zgodit da bo že to pisanje zaleglo da boste dosegli dogovor!

no pa le obvesti nas kako se je izteklo, če ti bo v prid, magari brez podatkov o podjetju.

klical za pomoč tržno inšpekcijo........imam dve leti od nakupa možnost pritožbe.v mojem primeru se lahko zgovarjam na zakon zveze potrošnikov slovenije in sicer kot stvarna napaka.....prodajalec je zakril določene podatke in je odgovoren za nastalo škodo....baje je bilo v slo. že več takih primerov.

Zakon določa vračilo kupnine, zamenjavo za nov motor 05 (malce težje)....Od dneva,ko sem dobil certifikat iz japonske,imam 2 meseca časa za pritožbo....

Se mi ne gre za neke denarje in pripravljen sem bil na dogovor s prodajalcem, pa ni šlo. Čakam še en mail iz japonske, potem pa lansiram podatke o trgovcu na forum...motorevijo....pa na extra :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zhivjo!

Rada bi samo tole dodala: zakon v tvojem primeru ne dolocha le vrnitve kupnine ali zamenjave za motor 2005, ampak tudi povrnitev shkode, ki ti je s tem nastala. To pomeni, da bi te moral prodajalec kompenzirati za tisto izgubo, ki ti je nastala, ker bosh pach svoj motor prodal za manj evrochkov, kot bi ga, che bi bil letnik 05.

Pogum pa v medije! ;) Pa vso srecho!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa še poskusiš s prijavo na pristojni policijski postaji, prijavi ga zaradi goljufije (z napačnim prikazovanjem te je spravil v zmoto...al kako že gre...bojo policisti vedeli)...zastaralo mislim da še ni, ker si goljufijo odkril pred kratkim... oziroma mu povej, da boš storil še to ... mogoče bo pomagalo, pri najdbi rešitve za kompenzacijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!