Skoči na vsebino

Pesek na cesti


alexb

Priporočene objave

Ok, tle mas tadolgo verzijo...

Tko se govori Terminator... Sicer pa imamo "tadolgo verzijo" tole ne berem samo jaz in prav bi bilo da kaj odnesemo od vsega tega tipkanja, right? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Pri nas je v preteklem tednu zapadlo 10cm snega... :OK:

... in 20cm peska! :BUA:

Pa se pelji z motorjem, če si upaš! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je v preteklem tednu zapadlo 10cm snega... :OK:

... in 20cm peska!  :BUA:

Pa se pelji z motorjem, če si upaš! :naughty:

Ampak to je pa prev res! S tem peskom in soljo tako hitijo posipat da je :devil:

Dostikrat se tudi zgodi,da je na cesti okol 7 cm snega pa pride kamijon s dvignjenim plugom seveda :eek: zadaj pa na debelo posipa!! :angry:

Potem se naredi spodaj brozga in je prav umetnost priti v kakšen klanec!

Teh kamenčkov je pa potem prav povsod; v garaži (kot v kamnolomu),v avtu,v mašini....

Po moje,če bi pol manj posipali bi blo še zmerom preveč.... :hmm:

LP

Popravljeno . Popravil tato
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se pelji z motorjem, če si upaš! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s peskom:

1. takoj skušaj zmanjšat hitrost (zravnaj motor, zaviraj z obema zavorama do peska, po pesku samo z zadnjo), potem nagni motor

2. če to ni možno, izberi pot s čim manj peska (to je že nekdo priporočil)

3. če še to ni možno, začni čim prej molit (dokaz trije padci na pesku brez večjih poškodb)

Toplo priporočam, ne divjajte po cestah, ki jih ne poznate, posebej še spomladi. Tudi višje ležeče ceste (naprimer Pohorje) znajo biti zelo nevarne (sem že stal za ovinkom in čakal, da se umiri srce in roke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prevozil pol Slovenije...

...zasavci smo zmagali, in to z naskokom. Toliko peska, kot ga je na naših cestah, ni nikjer. :lol1:

Našim cestarjem se je odfukalo! :kva2:

Aja, snega imamo pa najmanj (na primorskem nisem bil)! :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, snega imamo pa najmanj (na primorskem nisem bil)! :hmm:

Bi moral k nam v Vipavsko dolino pridet in bi opazil, da ga imamo mi najmanj. :D Imamo pa full vetra .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prevozil pol Slovenije...

...zasavci smo zmagali, in to z naskokom. Toliko peska, kot ga je na naših cestah, ni nikjer.  :lol1:

Našim cestarjem se je odfukalo! :kva2:

Aja, snega imamo pa najmanj (na primorskem nisem bil)! :hmm:

Pa si prepričan,da si bil na našem koncu tukaj okolica Velenja, ravnokar prišel z avtomobila in cestarji peskajo ceste :hmm: a so spet napovedane kakšne snežne padavine?, ker to je pa že absurdno stanje, mah do maja smo dobri, razen, če bo naš stari dobri april, kej popucal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si prepričan,da si bil na našem koncu tukaj okolica Velenja, ravnokar prišel z avtomobila in cestarji peskajo ceste :hmm:  a so spet napovedane kakšne snežne padavine?, ker to je pa že absurdno stanje, mah do maja smo dobri, razen, če bo naš stari dobri april, kej popucal  .)

Sneg ni napovedan, morajo pa porabit pesek in denar, sicer bodo pri naslednjem proračunu dobili manj :headbang:

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelješ iz Ljubljane za savskim mostom - Črnuče na levo proti Gameljnam. Do odcepa pesek ne obstoja. MOL ne peska cest - samo pločnike. Za odcepom se ti zazdi, da si na makedamu. Medvodčani ali kdo so na pesek čisto fuknjeni. Na cesti ostane do sredine poletja, tako da moraš z motorjem orenk pazit. Če pa se voziš z avtom, ga pred štrihanjam ni treba nič šmirglat, je že speskan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

imas malo casa da kaj ukrenes. Najprej me je malo spodneslo. S coperjem po mojem ne bi imel sans. Pretezek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

Kar naenkrat te spodnese, te potegne na drugo stran, imaš zelo malo časa in možnosti da ga poravnaš, potem pa :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

Pesek v ovinku: bolj malo možnosti za obstoj na gumenem delu motorja, ampak ne nemogoče. Če ti odnese zadnje kolo ga mogoče še nekako ujameš, če ti odnese sprednje kolo, ni šans. Je pa tako, kot je rekel Dave: več kil železa ki ga imaš pod ritjo, slabše je... in čoperji imajo ponavadi veliko kilažo in ne fenomenalnih voznih lastnosti :wacko:

Predstavljaj si, da laufaš okrog ovinka, na katerem so posute frnikule. Got the picture? :bounce: :wallbash: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

odvisno od hitrosti in nagiba motocikla. Bolj kot boš nagnjen, hitreje te bo odneslo itd. Zgodilo se mi je velikokrat. Na srečo sem se vedno "ulovil".In to samo zaradi moje neumnosti. Pač včasih me malo prime pa stisnem tudi po nepoznanih cestah.Včasih tudi spregledam droben pesek, ki je komaj opazen.

Je pa tak, če boš dobro opazoval in predvideval vse pasti boš imel tudi dovolj časa za reagiranje v kritični situaciji. Jaz odreagiram tako: Ko zagledam pesek na ovinku, iščem čisto linijo skozi ovinek. Če je ni in imam preveliko hitrost oz. sem preveč nagnjen, kar bi bilo nevarno, poravnam motor kolikor se da in zaviram na ful. Tik preden pridem na pesek, spustim zavore in lepo preko njega. Ko prevozim pesek, nagnem motor kolikor je potrebno, da ne pridem na bankino oz. na nasprotni pas pred kaksno vozilo. Še boljše bi verjetno bilo, da prevoziš pesek s stisnjeno sklopko, samo meni nekako to ne uspeva. Kaj pa vam? Bom probal trenirat na kakšnem park placu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

Se mi je enkrat zgodilo nekje v Trenti s coperjem (dvojni S ovinek). Spodneslo zadnji konec. Da me ne bi usulo sem potem pot nadaljeval kar na ravnost na drugi pas. Sem imel srečo, da na nasprotnem pasu ni bilo nikogar, ker drugače tega manevra ne bi upal naredit in bi padec v nasprotnem primeru sigurno sledil. Poleg peska se še najbolj bojim listja jeseni in blata spomladi ter poleti, ki jih nanašajo kmetje s traktorji. Za pazit je tudi v času bandime, ko so ceste spolske zaradi grozdja.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

Na CBR-i mi še ni pršlo do tega, na prejšni NSR pa ja. Meni je pa sprednji konc zradiralo, za enih 40-50 cm. Šel sm res počasi (30-40km) ker sm pesek tudi nekako pričakovau, sam ne čez celo cesto :blink: . Kljub nikakršni izkušenosti na motorju sem po čudežu odnesu brez padca. Zakaj, pojma nimam. Reagiral sm nekako, nevem pa kako. Kar se spomnem je blo to d mi je zaneslo sprednji del, takoj sem se nagnu na kontra, pol je pa še zadnji del zaneslo... Na koncu je še mal pometlo levo desno in sm ostal na gumah, čudež :)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še padel zaradi peska na cesti in me zanima,če ima že kdo kakšne izkušnje s tem.Ali kar padeš,ali te najprej malo spodnaša,tako da imaš malo časa,da še kaj ukreneš?To mislim pri normalni hitrosti,pri divjanju te itak zradira.

nevede sm ignoriral in uspelo mi je!!!

Lani pozno jeseni, na poti proti Delnicam (Marija Trošt), levi ovinek, padem v meglo (tako da sploh nism nč vidu), na asvaltu pa orng pas peska naritega od naliva. Hitrost je bila v mejah normale. Me pa je premaknlo ziher za 20-30 cm v desno. V tistem trenutku sploh nism dojel kaj se dogaja, zato sm po cca 100 metrih obrnu in šel pogledat kaj je to blo.

Prepričan sm, če bi ta potok peska vidu, bi sigurno odreagiral drugače (zaviranje), kar pa se nebi dobr končalo. Ker pa sm dejansko ignoriral "oviro", sm se v istem kotu zapelal čez in ostal na motorju. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na CBR-i mi še ni pršlo do tega, na prejšni NSR pa ja. Meni je pa sprednji konc zradiralo, za enih 40-50 cm. Šel sm res počasi (30-40km) ker sm pesek tudi nekako pričakovau, sam ne čez celo cesto :blink: . Kljub nikakršni izkušenosti na motorju sem po čudežu odnesu brez padca. Zakaj, pojma nimam. Reagiral sm nekako, nevem pa kako. Kar se spomnem je blo to d mi je zaneslo sprednji del, takoj sem se nagnu na kontra, pol je pa še zadnji del zaneslo... Na koncu je še mal pometlo levo desno in sm ostal na gumah, čudež :)

Sicer ne na pesku,sem tudi sam imel noro srečo,ko sem ga kuril ene 90kmh po šibeniškem mostu(rahel klanec navzdol)z razgretim asfaltom,zraven pa gledal jadrnice pod mostom...Ko sem se obrnil naprej je pred mano kolona stala!Stiskal sem sklopko,zavoro sprednjo in zadnjo,stiskal,spuščal,stiskal...ena čehinja,ki je vozila po nasprotnem pasu je tako :eek: faco nardila.Kako sem ustavil,ne vem,vem samo to,da kaj takega lahko izvede Valentino Rossi,potem jaz,potem dolgo,dolgo nič nato pa pride David Coperfield...

Za miljardo dolarjev ne morem povedat,kaj sem delal,da nisem onemu audiju končal v riti...Pravijo,da imajo nori srečo... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Glavne ceste so se že kr lepo popucale, tko da hrabri že tačke brusijo, no jst nisem med njimi :blush:

to je že res, sam bo traba še kakšnega fajn dežja, da spere vso nesnago :angry2: s cest, pol pa gas do konca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!