Skoči na vsebino

Pesek na cesti


alexb

Priporočene objave

V petek sem izbral pot Lj- Rakitna - Cerknica,.....pa se je na Rakitni vse končalo. Čeprav je bilo zunaj 25 stop.C je 25 km od Ljubljane - na Rakitni še vedno zima. Jezero zamrznjeno, na cesti do Rakitne pa je peska na pretek tako, da še nekaj časa odvsetujem to smer oz. pot.

Če pa kdo potrebuje kaj jabe peska za zidanje hišice pa ga naj gre postrgat kar na Rakitno...motoristi vam bomo od srca hvaležni.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas po mestu so pa tole začel resno pucat, hvala bogu, še mal pa bodo ceste v Velenju velik manj nevarne kot so, posebej na križiščih, da ne govorim o krožiščih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Na cesti čez Gorjance proti Metliki... ogromno peska na cesti. V enem ovinku me je kar grdo odneslo, ampak na srečo ni bilo panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober članek, čeprav mogoče res ne spada v to temo. Je pa jasno in dokaj objektivno (kolikor je to skozi motoristive oči sploh možno) napisano, kako salbi so nekateri odseki naših cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu kranjske obvoznice iz smeri rondoja (pri Merkatorju) proti Britofu je bila na novo nasuta bankina. Sedaj pa peska na bankini skoraj ni več in je ves na cesti sredi križišča. In ker je temen pesek se ga opazi zadnji trenutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu kranjske obvoznice iz smeri rondoja (pri Merkatorju) proti Britofu je bila na novo nasuta bankina. Sedaj pa peska na bankini skoraj ni več in je ves na cesti sredi križišča. In ker je temen pesek se ga opazi zadnji trenutek.

Ga nisem opazil,ampak občutil :cry: Ni dost manjkalo,da bi doživel motoristični krst :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Da ne pozabimo na predvidevanja. Plačujemo cestnine in v 113. členu ZVCP 1 lepo piše kaj se na vozišču ne sme početi. Menim, da me na PP imajo že dovolj. Ko zagledam na poti takšno zadevo se ustavim in pokličem.

Če pa slučajno položiš sebe in motor na tla in preživiš ti pa napišejo neprilagojena hitrost in pričakovana okoliščina. Slikano na relaciji Šentilj, Trate, Lenart.

slika

post-9142-1158596833_thumb.jpg

post-9142-1158596915_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ce nekdo skoci s ceste in ima kasko, lahk zavarovalnica isce krivca za tako cesto zablatano

bo potem moral oni placat ce ga najdejo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A se še kje dogaja, da bankine popravljajo z zdrobljenim asfaltom. :BUA: Ko ga avtomobili (motoristi sigurno ne) zrinejo na vozišče, se prav nič ne vidi. Če je pesek normalen, je rumeno-rjave barve in lahko se mu je izogniti, če pa je iste barve kot asfaltno vozišče, je pa to velika težava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se še kje dogaja, da bankine popravljajo z zdrobljenim asfaltom. :BUA: Ko ga avtomobili (motoristi sigurno ne) zrinejo na vozišče, se prav nič ne vidi. Če je pesek normalen, je rumeno-rjave barve in lahko se mu je izogniti, če pa je iste barve kot asfaltno vozišče, je pa to velika težava.

Mislim, da ne? Vsaj jaz nisem v nobeni državi zasledil, da bi s frezancem posipali in utrjevali bankine.

Malo sem se pozanimal in dobil odgovor nekaterih odgovornih iz podjetja Dars in cestnega podjetja MB.

Na državnih cestah utrjujejo bankine samo s poljčanarjem, ki je viden.Potrdili so mi, da imajo izdelana pravila za popravilo bankin in novega nanosa. Pravilen nanos v pravi višini, pravilen naklon zaradi iztekanja vode itd. Pa vsi vemo, da tako ne počnejo.

Za popravilo bankin na lokalnih cestah so naročniki možje iz občin, ki se želijo obnašati skrajno "racionalno". V zadnjem času naročajo popravilo in nanos bankin s frezancem, ki je dosti cenejši od poljčanarja.

In kaj sedaj? Če se besedno in pisno lotim nastale problematike, ki bo na naših cestah očitno postala stalna praksa, mi bodo mali vase zavarovani občinski uradniki, ki o zadevi nimajo pojma bluzili in težili o nekih zakonih sto na uro. In boli jih k...c, za motoriste oz. enosledna vozila.

Na Darsu so mi zaupali ime glavnega in odgovornega šefa iz Ljubljane, ki bi lahko imel vpliv na trenutno modno muho po imenu, FREZANEC.

Bom čez zimo poklical in se lotil Sizifovega dela. :hmm: Mogoče mi pa rata?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne? Vsaj jaz nisem v nobeni državi zasledil, da bi s frezancem posipali in utrjevali bankine.

ti lahko lastnorocno potrdim, da s pofrezancem utrjujejo (ali vsaj so to poceli) v sloveniji, tocneje mursko soboski "vrlezi", cestni.

zakaj to vem ? ker me je odneslo na ta-istem dreku v ovinku pri rakicanu par let nazaj. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti lahko lastnorocno potrdim, da s pofrezancem utrjujejo (ali vsaj so to poceli) v sloveniji, tocneje mursko soboski "vrlezi", cestni.

zakaj to vem ? ker me je odneslo na ta-istem dreku v ovinku pri rakicanu par let nazaj. :angry:

Nisva se razumela oz. jaz nisem dobro napisal. Mislim, da v drugih državah ne utrjujejo bankin s frezancem.

Vsaj jaz nisem čez mejo SLO nikjer zasledil bankin utrjenih s frezancem.

Kaj se pa tiče SLO, pa imaš prav.

Na večini lokalnih slovenskih cestah, pa je to žal postala nekakšna praksa.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti lahko lastnorocno potrdim, da s pofrezancem utrjujejo (ali vsaj so to poceli) v sloveniji, tocneje mursko soboski "vrlezi", cestni.

zakaj to vem ? ker me je odneslo na ta-istem dreku v ovinku pri rakicanu par let nazaj. :angry:

Tako je! Pri nas na vasi zadevo utrjujejo s 'tem'!! Tudi mimo naše bajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisva se razumela oz. jaz nisem dobro napisal. Mislim, da v drugih državah ne utrjujejo bankin s frezancem.

Vsaj jaz nisem čez mejo SLO nikjer zasledil bankin utrjenih s frezancem.

Kaj se pa tiče SLO, pa imaš prav.

Na večini lokalnih slovenskih cestah, pa je to žal postala nekakšna praksa.

aaaa.... troo troo. :grim

na zalost. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne? Vsaj jaz nisem v nobeni državi zasledil, da bi s frezancem posipali in utrjevali bankine.

Malo sem se pozanimal in dobil odgovor nekaterih odgovornih iz podjetja Dars in cestnega podjetja MB.

Na državnih cestah utrjujejo bankine samo s poljčanarjem, ki je viden.Potrdili so mi, da imajo izdelana pravila za popravilo bankin in novega nanosa. Pravilen nanos v pravi višini, pravilen naklon zaradi iztekanja vode itd. Pa vsi vemo, da tako ne počnejo.

Za popravilo bankin na lokalnih cestah so naročniki možje iz občin, ki se želijo obnašati skrajno "racionalno". V zadnjem času naročajo popravilo in nanos bankin s frezancem, ki je dosti cenejši od poljčanarja.

In kaj sedaj? Če se besedno in pisno lotim nastale problematike, ki bo na naših cestah očitno postala stalna praksa, mi bodo mali vase zavarovani občinski uradniki, ki o zadevi nimajo pojma bluzili in težili o nekih zakonih sto na uro. In boli jih k...c, za motoriste oz. enosledna vozila.

Na Darsu so mi zaupali ime glavnega in odgovornega šefa iz Ljubljane, ki bi lahko imel vpliv na trenutno modno muho po imenu, FREZANEC.

Bom čez zimo poklical in se lotil Sizifovega dela. :hmm: Mogoče mi pa rata?

Sem se že bal, da smo samo Dolenjci tako pametni, da s frezancem popravljamo bankine. :kva2:

Mislim pa, da so možnosti, da se preneha z nameščanjem nevarnih pasti motoristom, kakor tudi drugim udeležencem v prometu. Saj so tudi za dodatne ograje v začetku govorili, da je brez veze, da država nikoli ne bo nič naredila .... Pa se le dogaja, počasi pa sigurno. :OK:

Tudi jaz sem že govoril z nekaj odgovornimi za vzdrževanje cest, komentarji pa so v glavnem, da ni denarja za dražje materiale, da je frezanec kvalitetnejši od drugih materialov ..... :BUA:

Če boš zagrizel v to kost, mogoče lahko povprašaš še okoljevarstvenega inšpektorja, kako je z deponiranjem odpadnih materialov (predvsem asfaltnih zmesi). Mislim, da je frezanec tudi ekološko sporen. :?

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole od daleč izgleda ovinek, kjer so bankine utrjene s frezancem :hmm:

[attachmentid=87242]

Nič posebnega, dokler ne pogledaš od blizu :BUA:

[attachmentid=87243]

Pazite :topic:

post-13338-1164998132_thumb.jpg

post-13338-1164998204_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se to nasipanje s peskom tako ali tako zdi glupo (Sizifovo delo). Najbolje je, ce je trava do roba, na nekaterih ovinkih, kjer mladez rada vozi "reli", naj pa zbetonirajo valovito, da ne bo lepo vozno. Kalce-Godovic je non-stop vse v pesku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat v Ljublani in okolici nisem opazu nič takega. Ceste so še čist lepe in suhe. Verjamem pa da bodo tud posipavat kmal začel. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kalce-Godovic je non-stop vse v pesku.

TOČNO TAKO !

Če bi se to poslikalo, ali se da potem to komu dostaviti in predočiti, ali je že s samim zakonom dovoljeno, da se pesek lahko tako svobodno "sprehaja" po cestišču ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!