Skoči na vsebino

ODVZEM IZPITA


dejanc

Priporočene objave

Pa še to-če bi že hotu pritožbe pisat, bi jih mogu pisat takrat ko si dobil odločbe za posamezni prekršek, bi blilo verjetno bolj smiselno.

Zdaj je itak jasno, da so ti prekrški bili storjeni in če si dobil za en prekršek 5 in za drugega 3 pike, skupaj 8-za voznika začetnika pa 8 pik pomeni odvzem.

Tle nimaš kej. Žal :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola

S tem ko si plačal kazen si tudi priznal svoj prekršek! In sedaj bi se pritozeval??? In s šim bi utemeljil svoj ugovor?? Je že prepozno. Pritožbe se pišejo TAKOJ ko je storjen prekršek.

lp g.

ja itak da se strinjam s odlobčo - delno, ker mi ni jasno kaj ima A kat. veze s prekrški s B kat.

hvala bogu da delo ni vezan na prevoz. vam povem če bi zgubu službo, bi se obrnu na kriminal. pa še sodnici bi poslal prijazno pisno, da država prebivalce pošilja v podzemlje...hehehehe

www.varnostvprometu.org, svetovalec Slavko Breznik, upokojen policist je odgovoril nekemu fantu, da lahko napiše prošnjo, ne pritožbo, da obžaluje sve prekrške, ter prosi da trenutno ne vzamejo izpita, ker je poslovno zelo vezan nanj, itd...

Mislim, da bom probal....

Popravljeno . Popravil dejanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je sigurno, nemoreš it prej delat.. Boš mogu počakat 6 mescev potem pa lahko greš delat.

Vem iz prijateljovih izkušenj, namreč je bil pijan na skuterju in so mu vzeli izpit in dve leti prepovedi komaj čez 2 leti je lahko šel delat za auto, je pa bil zadosti star že prej leto prej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko gre za odvzem izpita ( za prekršek z avtom ) za določeno obdobje, zajame tudi kategorijo A in druge. namreč države te kaznuje s tem, da sploh ne smeš na kakeršen koli način sodelovati v prometu. torej gredo "po zlu" vse kategorije. žal. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, upam, da je tako v praksi - naredim izpit in grem dvignit novo izkaznico, ostale kategorije naj bi bile v redu, B kat. pa naj bi bila vpisana pod opombami za 6 mes prepovedi.

mam prav? če ne, naj me nekdo popravi

[

jah, res je. nimam pripomb. Ne odobravam vožnje pod alkoholom, še posebej če se nekdo ne zna obvlada

sem pa 2 leti voznik motorja in za enkrat, da potrkam v les, še nisem okusil kapljice alkohola pri motorju

Za 6 mesecev adijo VSE kategorije, tako da se ne boš nič z motorjem vozil.

6 mesecev prične teči ko vrneš izpit, in ne ko dobiš obvestilo. Predlagam, da se pritožiš, to bo trajalo ziher do jeseni potem pa greš delat izpit na novo. Lahko pa zaprosiš za odlok kazni recimo na jesen, samo ne vem kaj jim moraš "natveziti".

P.S. Njen fant je 202 cm visok, ima 130kg in če se ne motim trenira judo. :evilgrin:

Da se je zredil verjamem (ker ma vredi kuharico doma - ljubezen gre skozi želodec), da je pa zrasto to pa ne verjamem (razen če je bil vredu "nategnjen") :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 6 mesecev adijo VSE kategorije, tako da se ne boš nič z motorjem vozil.

6 mesecev prične teči ko vrneš izpit, in ne ko dobiš obvestilo. Predlagam, da se pritožiš, to bo trajalo ziher do jeseni potem pa greš delat izpit na novo. Lahko pa zaprosiš za odlok kazni recimo na jesen, samo ne vem kaj jim moraš "natveziti".

hm, ja. glih danes sem razmišljal o tem, da bi napisal prošnjo, mal zajokal. Da vsaj odlok dosežem, sem pa tudi že slišal, da so jim sodniki za prekrške dali pogojno. Npr. 2 leti brez enega prekrška. I WILL TRY IT, WHAT A HELL!! Sej a se prošnja šteje isto kot pritožba, ne? Da dobiš odgovor šele čez pol leta.

To te pa ne razumem glede vrnitve izpita. Kokr vem dobiš od občine obvestilo da moraš izpit prinesti k njim, tko da po tvojem stavku "6 mesecev prične teči ko vrneš izpit, in ne ko dobiš obvestilo" se lahko potem kr sam odločiš kdaj ti bo prenehal, al kva?

Sicer pa PUPA, kokr se mi zdi in ostali fantje. Pa kva se kregate..mislim da ste že preveč dolg časa skupaj na tem forumu. Vidim po tem ker mate že cca. 5000 postov. Pa sej je samo debata o odvzemu izpita in podobno. S mojo izkušnjo, ko bo nekdo bral tole, se bo vsaj zamislil in ne bo počel oslarije kot jaz. :)

Popravljeno . Popravil dejanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko berem ta topic, sem pomislil na obratni scenarij. Narediš dovolj velik prekršek z motorjem pa ti vzamejo izpit za vse katergorije, torej tudi za avto. To zna bolj boleti, saj smo ponavadi od avtomobila bolj odvisni kot od motorja (mislim življensko ne čustveno).

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, nekako sem počistil to greznico.

Tema je zanimiva za vse nas, ker nikoli ne veš, kdaj lahko priletijo točke.

In, če bo Dejanc tu notri popisal svoj križev pot do povrnitve vozniškega dovoljenja,

bo to služilo kot opozorilo in kot vodilo vsem nam.

Zato, tisti, ki bo sem not napisal še kaj netehtnega,

gre takoj za 1 teden na kruh in vodo.

Ne razbijajte si preveč glave s tem, kaj je tehtno in kaj ne. To sami dobro veste.

Jaz se bom pa sproti odločil po navdihu. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ali mogoče kdo med vami ve ali ima (žal) izkušnje z naslednjim scenarijem:

B kategorija: stari voznik, 5 k. točk

A kategorija: voznik začetnik, brez točk

Kaj se zgodi z izpitom A kategorije, če ta oseba na B kategoriji dobi več kot dve točki? A gre samo izpit za A? V tem primeru gre namreč za posredno preseženje točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti."

Tole je iz ZVCP-1 UPB4.

Jaz si to razlagam tako, da je vsak, ki naredi izpit A (ali B) kategorije, pa že ima izpit B (ali A) kategorije več kot 2 (po novem 3) leti voznik začetnik v vseh kategorijah, torej tudi v tistih, v katerih pred tem ni bil. Ima kdo svojo interpretacijo tega? Poskusil bom dobit uradno razlago, ampak zaenkrat izgleda, da bom po opravljenem izpitu A kategorije ostal brez izpita. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti."

Tole je iz ZVCP-1 UPB4.

Jaz si to razlagam tako, da je vsak, ki naredi izpit A (ali B) kategorije, pa že ima izpit B (ali A) kategorije več kot 2 (po novem 3) leti voznik začetnik v vseh kategorijah, torej tudi v tistih, v katerih pred tem ni bil. Ima kdo svojo interpretacijo tega? Poskusil bom dobit uradno razlago, ampak zaenkrat izgleda, da bom po opravljenem izpitu A kategorije ostal brez izpita. :whistle:

To mi je ful čudn, ker v drugem členu govirijo da:

(15) Voznik začetnik ne sme voziti vozila, s katerim se opravlja javni prevoz potnikov ali prevoz oseb za lastne potrebe.

Pomeni, če imam B kat recimo 10 let, naredim kategorijo za avtobus, ne bi smel voziti oseb, ker sem po prejšnjem členu voznik začetnik.

Nesmisel ali pa si narobe razlagam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dosedaj zbranih podatkih je vsak človek lahko samo enkrat začetnik. Čakam sicer še uradni odgovor od MNZ, načeloma je pa tako, da ko oseba opravi izpit za A kategorijo, pa že ima izpit za B kategorijo več kot 3 leta in je starejša od 21 let ne spada v kategorijo voznikov začetnikov. Zakon je v tem delu zelo nerazumljiv in tudi strokovnjaki imajo včasih težave z interpretacijo. Problem pri razlagi so pa nacionalne kategorije (F, G in H).

Mnenje 1

Mnenje 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je ful čudn, ker v drugem členu govirijo da:

Pomeni, če imam B kat recimo 10 let, naredim kategorijo za avtobus, ne bi smel voziti oseb, ker sem po prejšnjem členu voznik začetnik.

Nesmisel ali pa si narobe razlagam.

Zakon je "premeteno" napisan tako, da moraš za kategorijo D(in D1) imeti 3 leta izpit B kategorije. Začetnik pri D kategoriji tako v bistvu nikoli nisi, ker ti ta staž poteče medtem, ko si začetnik v B kategoriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No al pa tako. Osebno mi je bilo razloženo, ko je moja izpit opravljala lani pri 27 letih za A, da ni voznica začetnica, ker ima izpit za avto 9 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik začetnik si do 21 leta, če kasneje narediš izpit si automatsko normaln voznik in ne začetnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato lahko narediš izpit za kamjon pri 18 letih. Za autobus pa šele pri 21 ko nisi več začetnik, saj je nevarnost zaradi prevoza ljudi.

Za autobus izpit lahko opraviš pri 21 letih s tem da imaš opravljen izpit iz B kategorije, se pravi auto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po kokem času se pa točke brišejo? a po xx času od kazni al po xx času od zadnje kazni v primeru več prekrškov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik začetnik si do 21 leta, če kasneje narediš izpit si automatsko normaln voznik in ne začetnik

To ne drži...vsaj ne po mojih iformacijah...voznik začetnik si 2 leti od pridobitve vozniškega dovoljenja oz. do 21 leta starosti...

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne drži...vsaj ne po mojih iformacijah...voznik začetnik si 2 leti od pridobitve vozniškega dovoljenja oz. do 21 leta starosti...

:grim :grim točno tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma da ne bi res.. :slap: ..

začetnik je vsak , ki je komaj naredil izpit!!

pa je to ata al njegov sin....leta niso pomembna...

: Voznik začetnik

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti.

torej si začetnik najmanj 2 leti....če si ga naredu pri 18h...pa si 3 leta začetnik...

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo jst nimam v izpitu napisano, da sem voznik začetnik, pa imam izpit od 30.5.2007... pa tudi poteče mi šele 2064 leta :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!